dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 637 z 757
Pokaż wyniki od 12.721 do 12.740 z 15122
  1. #12721
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Arrow

    Cytat Napisał fdrey Zobacz post
    Dziękuję, nie byłem tego świadomy. Do dezynfekcji studni kupiłem Jasol Solid. Jeśli chodzi o stację uzdatniającą, to jest to Ecoperla Multitower, czy dla złoża, które w niej jest, zastosowanie takich tabletek jest szkodliwe? Zastanawiam się nawet pod kątem przyszłej eksploatacji, gdyby ponowna dezynfekcja studni była niezbędna.
    Raczej zalecamy pominąć stację ze względu na mieszankę złóż w Multitower. Tak jak napisał kolega Qbek17, najpierw dezynfekcja instalacji, a następnie montaż systemu
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #12722
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek_888 Zobacz post
    Witam,
    Proszę o pomoc – parametry wody wodociągowej są następujące:

    Żelazo ogólne: 92 µg/dm3
    Mangan: 38 µg/dm3
    Chlorki: 15,2 mg/dm3
    Twardość ogólna: 275 mg/dm3
    pH: 7,5
    Chlor wolny: poniżej 0,02 mg/dm3

    Zużycie wody (4 osoby) – ok. 10m3/msc

    Czy wystarczy tylko zastosować zmiękczacz ? czy wskazana jest redukcja także innych parametrów tej wody ?
    30-litrowy zmiękczacz będzie wystarczający Zachęcamy do sprawdzenia urządzeń Ecoperla
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 27-10-2020 o 08:00
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #12723
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał fdrey Zobacz post
    ... czy dla złoża, które w niej jest, zastosowanie takich tabletek jest szkodliwe? Zastanawiam się nawet pod kątem przyszłej eksploatacji, gdyby ponowna dezynfekcja studni była niezbędna.
    Wszystko zależy od stężenia i czasu działania. Im wyższe tym szybciej zniszczy złoże. Małe stężenia (jak np. w wodzie wodociągowej) nie powinny zaszkodzić złożu (przynajmniej nie w sposób zauważalny) ale takie stężenie nie ma działania "szokowego" tylko raczej profilaktyczne (i jest trudne do utrzymania w domowych warunkach).

  4. #12724

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Raczej zalecamy pominąć stację ze względu na mieszankę złóż w Multitower. Tak jak napisał kolega Qbek17, najpierw dezynfekcja instalacji, a następnie montaż systemu
    Bardzo Panom dziękuję. W takim razie przestawiam hydraulika i dezynfekuję studnię. Na przyszłość ma zrobić obejścia filtra i lampy, żeby taka dezynfekcja była możliwa w każdym momencie.

  5. #12725
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał fdrey Zobacz post
    Na przyszłość ma zrobić obejścia filtra i lampy, żeby taka dezynfekcja była możliwa w każdym momencie.
    Obejście filtra zazwyczaj jest w zestawie z głowicą - zawór bypass...?
    Lampy nie trzeba obchodzić w czasie dezynfekcji.

  6. #12726

    Domyślnie

    Takie pytanko dotyczące zmiękczania wody, od razu zaznaczam że nie przeczytałem jeszcze wszystkich postów aczkolwiek zrozumcie, że ciężko przebrnąć przez 637 stron . Czy ktoś z forumowiczów miał/ma do czynienia z alternatywnymi sposobami "zmiękczania" wody ?? Piszę, w cudzysłowie ponieważ dwie z trzech poniżej wypisanych opcji tak naprawdę nie zmieniają poziomu twardości, a strukturę soli wapiennych - przynajmniej wg producenta. Bardzo prosiłbym o opinie czy to w ogóle działa. Nie przemawia do mnie żadna z nich, ale może jednak się mylę ??

    1. Uzdatnianie/zmiękczanie za pomocą impulsu elektronicznego, który podobno zmienia CACo3 na monokryształy łatwo usuwalne z rur i nie pozostające na armaturze
    2. Galwaniczne uzdatnianie/zmiękczanie wody, które podobno wytwarza różnicę potencjałów podczas przepływu wody i działa to w dużym skrócie jak elektroliza bez przyłożenia napięcia gdyż jak w/w różnica potencjałów wytwarza się sama
    3. Dozatory firmy FERDOM - tutaj zasada czysto chemiczna, gdyż dozator dozuje jakiś środek, (polifosforany ?) dzięki któremu na powierzchni kontaktu wody z np rurą tworzy się coś w rodzaju mikrofilmu nie pozwalającego przywierać kamieniowi

    Oczywiście jest jeszcze słynna strukturyzacja/rewitalizacja/jonizacja wody metodą Gramera słynna dzięki sławetnemu już "profesorowi" Ziębie , ale na to spuszczam zasłonę milczenia. Proszę o jakieś opinie o ile istnieją, pozdrawiam

  7. #12727
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostatni_Don Zobacz post
    Proszę o jakieś opinie o ile istnieją
    Właściwie to istnieją jedynie opinie bo solidnych badań potwierdzających skuteczność tych metod raczej nie ma.

    Co do pierwszych dwóch to na tych 637 stronach znajdziesz burzliwe dyskusje na ten temat... i nie chce mi się do tego wracać
    Co do trzeciej opcji (dozowanie) to nie wiem co dozuje akurat ta konkretna firma, ale jest to metoda znana i stosowana w przemyśle czyli tam gdzie nie mówimy o wodzie pitnej oraz gdzie jest to skrupulatnie mierzone i kontrolowane. W domowych warunkach jeszcze się z tym nie spotkałem.

  8. #12728

    Domyślnie

    Ok, postaram się ale przejrzenie wszystkiego zajmie chyba z miesiąc tak czy inaczej rozumiem qbek17, że jesteś w wielki skrócie sceptyczny wobec tych metod? To może pytanie dotyczące zmiękczaczy - kwestia filtra wstępnego (narurowego), czy jesn sens instalowanie filtra potrójnego z filtrem sznurkowym zmiękczającym i węglowym? Czy taki filtr nie obniży dość znacznie przepływu względem zmiękczacza przy np. dużym chwilowym poborze?

  9. #12729
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostatni_Don Zobacz post
    tak czy inaczej rozumiem qbek17, że jesteś w wielki skrócie sceptyczny wobec tych metod?
    Do zastosowań domowych - tak, jestem sceptyczny.

    To może pytanie dotyczące zmiękczaczy - kwestia filtra wstępnego (narurowego), czy jesn sens instalowanie filtra potrójnego z filtrem sznurkowym zmiękczającym i węglowym? Czy taki filtr nie obniży dość znacznie przepływu względem zmiękczacza przy np. dużym chwilowym poborze?
    Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie... chcesz dać potrójny filtr przed zmiękczaczem? Wystarczy pojedynczy, z wkładem piankowym lub sznurkowym. Jego funkcją ma być zabezpieczenie głowicy przed większymi zanieczyszczeniami mechanicznymi (piasek, rdza, itp).
    Wkład zmiękczający czy węglowy, żeby zadziałał, musi mieć odpowiedni czas kontaktu z wodą czyli przepływ nie może być za szybki. To w zasadzie ogranicza zastosowanie takich wkładów do jednego punktu (np. kranu).

  10. #12730

    Domyślnie

    Chciałbym polecić z czystym sumieniem firmę Klarsan, Ecoperla. Wywierciliśmy studnię głębinową na 104 m. Woda jednak była daleka od ideału. Zrobiliśmy badania wody, po czym wysłaliśmy do firmy Klarsan. Dopasowali nam stację uzdatniania wody, zmiękczacz oraz lampę do likwidowania mikroorganizmów ... (mam problem z dodaniem zdjęć sprzętu, dlatego załączam lik do strony fb gdzie prowadzę Blog i opisałem produkt)
    https://www.facebook.com/10170084799...9658444864562/
    Polecam i dziękuję
    Maciej K.

  11. #12731
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAKU PROJEKT Zobacz post
    Chciałbym polecić z czystym sumieniem firmę Klarsan, Ecoperla. Wywierciliśmy studnię głębinową na 104 m. Woda jednak była daleka od ideału. Zrobiliśmy badania wody, po czym wysłaliśmy do firmy Klarsan. Dopasowali nam stację uzdatniania wody, zmiękczacz oraz lampę do likwidowania mikroorganizmów ... (mam problem z dodaniem zdjęć sprzętu, dlatego załączam lik do strony fb gdzie prowadzę Blog i opisałem produkt)
    https://www.facebook.com/10170084799...9658444864562/
    Polecam i dziękuję
    Maciej K.
    Bardzo dziękujemy za słowa uznania
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #12732
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Witam,
    prośba o weryfikację - pomoc w dobraniu wielkości złoża do poniższych parametrów:
    rodzina 2+2 - zużycie (do tej pory bez licznika więc nie wiem, ale liczmy te 10m3
    niekoniecznie upieram się z zejściem do 0
    w niedługiej przyszłości RO w kuchni

    na pewno aquasoft (o tych parametrach nic tańszego nie znalazłem(bo jak wiadomo clack ck, złoże lewatit - tak mi potwierdza producent), objętościowa regeneracja.
    kwestia wielkości - celowałem w 25 litrów basic (ewentualnie AQUA TECH 40 tylko nie wiem czy jest sens tak duże złoże)
    Badania przez dostawcę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badania woda.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	449848

    twardość kropelkowym sprawdzona:
    13 dH
    PH mierzone przeze mnie 7,5-7,6

  13. #12733
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    prośba o weryfikację - pomoc w dobraniu wielkości złoża do poniższych parametrów:
    rodzina 2+2 - zużycie (do tej pory bez licznika więc nie wiem, ale liczmy te 10m3
    ...
    twardość kropelkowym sprawdzona:
    13 dH
    Na takie parametry wystarczy Ci 20 litrów złoża...

    niekoniecznie upieram się z zejściem do 0
    w niedługiej przyszłości RO w kuchni
    Jeśli planujesz RO (z mineralizatorem) to możesz schodzić do zera ze zmiękczaniem... chyba, że masz jakąś instalację w miedzi/stali?

    Badania przez dostawcę:
    Fajne wyniki barwy... 5mg +/- 5

  14. #12734
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na takie parametry wystarczy Ci 20 litrów złoża...

    dzięki wielkie za odpowiedź.

    Woda wszystko w pexie+rozdzielacze mosiężne więc chyba ok.

    dokładni są w badaniach fakt

  15. #12735

    Domyślnie

    Witam, jestem na etapie planowania instalacji wodnej. Chciałbym już na tym etapie zostawić miejsce dla uzdatniania wody (zamontuje wszystko po wykończeniu pomieszczenia technicznego). Liczba mieszkańców to 2+1. Wodę mam taką:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parametry.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	449922  

  16. #12736
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Koledzy i Koleżanki, prośba o poradę. Twardość wody 16 stopni niemieckich, zużycie 8m3, więc po przeliczeniach złoże 20 powinno być wystarczające.
    Moje typy to Ecoperla Toro 20 lub Aqua Soft Basic 25. Jakościowo i cenowo produkty podobne. Jedynie różnica w wielkości złoża.
    Co byście polecali? Macie jakieś doświadczenia?
    Z góry dzięki.

  17. #12737
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    Twardość wody 16 stopni niemieckich, zużycie 8m3, więc po przeliczeniach złoże 20 powinno być wystarczające.
    Moje typy to Ecoperla Toro 20 lub Aqua Soft Basic 25. Jakościowo i cenowo produkty podobne. Jedynie różnica w wielkości złoża.
    Faktycznie 20 litrów powinno wystarczyć. Jest jedna znacząca różnica między tymi modelami (i nie jest to wielkość złoża) - głowica. W Toro jest chińska, w Basicu to Clack (USA). Wielkość złoża możesz przecież wybrać inną i nie będą się tym różnić...)

  18. #12738
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Witam, jestem na etapie planowania instalacji wodnej. Chciałbym już na tym etapie zostawić miejsce dla uzdatniania wody (zamontuje wszystko po wykończeniu pomieszczenia technicznego). Liczba mieszkańców to 2+1. Wodę mam taką:
    Zakładając zużycie na poziomie 10 m3 miesięcznie wystarczy Ci standardowy model z 25 litrami złoża. Jeśli masz miejsce to radziłbym wybrać model dwuelementowy...

  19. #12739

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zakładając zużycie na poziomie 10 m3 miesięcznie wystarczy Ci standardowy model z 25 litrami złoża. Jeśli masz miejsce to radziłbym wybrać model dwuelementowy...
    Dziękuję za odpowiedź. Odnośnie miejsca wszystko zależy od gabarytów. Dlatego tematem zajmuje się teraz by móc wszystko rozplanować.
    Mógłbym prosić o informację co dokładnie warto wybrać ? Jeśli nie wolno na forum to na PW

  20. #12740
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    Koledzy i Koleżanki, prośba o poradę. Twardość wody 16 stopni niemieckich, zużycie 8m3, więc po przeliczeniach złoże 20 powinno być wystarczające.
    Moje typy to Ecoperla Toro 20 lub Aqua Soft Basic 25. Jakościowo i cenowo produkty podobne. Jedynie różnica w wielkości złoża.
    Co byście polecali? Macie jakieś doświadczenia?
    Z góry dzięki.
    Ostatnio użytkownicy opisali swoje doświadczenia w osobnym wątku tutaj - może to coś pomoże
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 637 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony