dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 641 z 756
Pokaż wyniki od 12.801 do 12.820 z 15115
  1. #12801

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	450815

    Witam. Proszę o dobór uzdatniacza wody.
    Studnia głębinowa na 13metrach. Około 100 metrów obok jest rzeka. Dodam, że mam ekologiczną oczyszczalnię ścieków i "zasolenie" wody nie wchodzi w grę. Na założonych już filtrach nitkowych bardzo dużo piasku się pojawiło.
    Pytanie co zrobić z tym manganem i bakteriami. Bo reszta w sumie jest ok. Dodam, że kilka metrów dalej od mojej studni są duże pola uprawne, chociaż ostatnio chyba niezbyt intensywnie nawożone.

    Pozdrawiam.

  2. #12802
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał tragifarsa Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	450815

    Witam. Proszę o dobór uzdatniacza wody.
    Studnia głębinowa na 13metrach. Około 100 metrów obok jest rzeka. Dodam, że mam ekologiczną oczyszczalnię ścieków i "zasolenie" wody nie wchodzi w grę. Na założonych już filtrach nitkowych bardzo dużo piasku się pojawiło.
    Pytanie co zrobić z tym manganem i bakteriami. Bo reszta w sumie jest ok. Dodam, że kilka metrów dalej od mojej studni są duże pola uprawne, chociaż ostatnio chyba niezbyt intensywnie nawożone.

    Pozdrawiam.
    Czy możemy prosić o przesłanie wyraźniejszych wyników analiz?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #12803
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał tragifarsa Zobacz post
    Proszę o dobór uzdatniacza wody.
    Studnia głębinowa na 13metrach. Około 100 metrów obok jest rzeka. Dodam, że mam ekologiczną oczyszczalnię ścieków i "zasolenie" wody nie wchodzi w grę. Na założonych już filtrach nitkowych bardzo dużo piasku się pojawiło.
    Pytanie co zrobić z tym manganem i bakteriami. Bo reszta w sumie jest ok. Dodam, że kilka metrów dalej od mojej studni są duże pola uprawne, chociaż ostatnio chyba niezbyt intensywnie nawożone.
    Jeśli chodzi o bakterie to trzeba studnię zdezynfekować i powtórzyć badania. Jeśli uda się pozbyć bakterii to później, w ramach profilaktyki, można dać lampę UV na wejściu do domu.
    W kwestii manganu - nie ma go jakoś tragicznie dużo i raczej nie będzie to bardzo uciążliwy problem. Jeśli jednak chciałbyś koniecznie go usunąć to pH jest prawidłowe, więc nie powinno być to bardzo trudne. Odpadają te z regeneracją chemiczną, a więc wybór jest ograniczony do złóż płukanych wodą i wymagających napowietrzania - jaki masz hydrofor? jaka jest pompa? te informacje są niezbędne do określenia jaki odżelaziacz wchodzi w grę.
    Alternatywnie możesz dać po prostu filtr BB20 na rurę wejściową z wkładem odżelaziającym ale myślę, że w dłuższej perspektywie wymiana wkładów będzie droższa i bardziej uciążliwa niż normalny odżelaziacz.
    Co do piasku - to raczej kwestia studni. Radziłbym wrócić z tym pytaniem do studniarza bo nie powinno tak być.

  4. #12804

    Domyślnie

    Szanowni Koledzy stoję przed wyborem urządzenia do zmiękczania wody i chciałem prosić o poradę. Wybiłem sobie już z głowy urządzenie zmiękczające generatorem impulsów po przeczytaniu opinii na tym forum. Próbuję znaleźć jeszcze rzetelne opinie na temat urządzenia OneFlow firmy Watts. Woda w tej technologii przepływa przez jakieś złoże aktywne, niestety złoże jest przewidziane na 2-3lata i koszt wymiany jest znaczny - w sklepie podano mi cenę około 1000zł.

    Woda w mojej okolicy pochodzi z sieci wodociągowej. Zmierzona twardość testerem kropelkowym to 22 w skali niemieckiej.
    W domu jest 4 mieszkańców, 2 łazienki 1 kuchnia. Zużywamy średnio około 12-15m3 /m-c. Wyniki badania wody podawane przez miejskie wodociągi:
    pH 7,2
    jon amonowy <0,1mg/l
    Mangan 0,033mg/l
    Zelazo og. <0,03mg/l
    Wapń 101mg/l
    Magnez 14,5mg/l
    Chlorki 12,7mg/l
    Azotany 2mg/l
    Azotyny <0,05mg/l
    Nikiel <0,005mg/l
    Chrom <0,004mg/l
    Kadm <0,0003mg/l
    Miedź <0,002mg/l
    Ołów < 0,004mg/l
    Rtęć <0,00005mg/l.

  5. #12805
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał emen_technik Zobacz post
    Próbuję znaleźć jeszcze rzetelne opinie na temat urządzenia OneFlow firmy Watts. Woda w tej technologii przepływa przez jakieś złoże aktywne, niestety złoże jest przewidziane na 2-3lata i koszt wymiany jest znaczny - w sklepie podano mi cenę około 1000zł.
    Technologia jest znana od kilku lat ale nie zdobyła jakiejś wielkiej popularności. Złoże ma powodować krystalizację rozpuszczonych związków przez co ma zapobiegać powstawaniu osadów. Ale to nie usuwa tej twardości - ona nadal jest w wodzie tylko ma się nie osadzać. Czy jest to skuteczne... nie wiem. Czy jest to tanie... nie sądzę.

    Woda w mojej okolicy pochodzi z sieci wodociągowej. Zmierzona twardość testerem kropelkowym to 22 w skali niemieckiej.
    W domu jest 4 mieszkańców, 2 łazienki 1 kuchnia. Zużywamy średnio około 12-15m3 /m-c.
    Zmiękczacz może być już całkiem spory - nawet do 50 litrów...

  6. #12806
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jaki pojedynczy, wielofunkcyjny filtr liniowy polecacie?
    Aby we wnętrzu było sedymentacyjny+węglowy+KDF lub węglowy+KDF.
    Jakiś dobry, zaufana firma, w końcu z tego się pije
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #12807

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zmiękczacz może być już całkiem spory - nawet do 50 litrów...
    Wow aż tyle? Większość producentów podawała mi propozycję 25-28l dla podawanej twardości.
    To 50l wynika bardziej z twardości czy zużycia? Twardość mam pomierzoną natomiast zużycie tylko oszacowałem ponieważ jesteśmy dopiero przed przeprowadzką.

  8. #12808
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał emen_technik Zobacz post
    To 50l wynika bardziej z twardości czy zużycia? Twardość mam pomierzoną natomiast zużycie tylko oszacowałem ponieważ jesteśmy dopiero przed przeprowadzką.
    To wynika z obu tych wartości... przy założeniu 10 m3 miesięcznie można zejść do 35 litrów złoża... oczywiście wszystko przy założeniu zmiękczania do zera.

    Druga sprawa to to, że zmiękczacz może być mniejszy - będzie się po prostu częściej regenerował. To co ci podaję to raczej "górna granica".

  9. #12809

    Domyślnie

    Dziękuje, czyli przy zejściu z twardością do zera taka wielkość urządzenia jest zalecana

    Obecnie na mieszkaniu po zmierzeniu testerem mamy jakieś 13 stopni i po przejściu przez filtr Brita w czajniku elektrycznym do podgrzewania wody nie jest źle. Na armaturze już trochę więcej widać skutków twardej wody.
    W nowym miejscu zamieszkania gdzie zmierzyłem 22 stopnie podgrzana woda zostawia bardzo dużo białego osadu stąd potrzeba uporania się z problemem.

    Przeczytałem w rozporządzeniu Ministra Zdrowia że zalecana zdrowa wartość to 60-500 mg/l (dojść duże te widełki). Myślę aby zejść tak powiedzmy do 100mg/l (jeżeli dobrze liczę to około 6-7 stopni niemieckich wg testera)

  10. #12810
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał emen_technik Zobacz post
    Przeczytałem w rozporządzeniu Ministra Zdrowia że zalecana zdrowa wartość to 60-500 mg/l (dojść duże te widełki). Myślę aby zejść tak powiedzmy do 100mg/l (jeżeli dobrze liczę to około 6-7 stopni niemieckich wg testera)
    100 mg/l to ok 5,5 dH.
    Musisz tylko mieć świadomość, że te 5,5 stopnia też będzie powodowało osad... to jest praktycznie połowa wartości jaką masz teraz...

  11. #12811

    Domyślnie

    Jeżeli bedzie znacznie lepiej niż te 22 i jeszcze poprawi się w stosunku do tego co mam teraz w mieszkaniu to myślę że będziemy usatysfakcjonowani.
    Pytanko czy aby zejść do 5.5 dH inwestować w modele 32l czy 28-25l. Rozumiem żądaną wartość twardości ustawia się w zmiekczaczu.

  12. #12812
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy te wkłady zawierające KDF lub BACinic faktycznie są antybakteryjne i warto je dać na którymś etapie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #12813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał emen_technik Zobacz post
    Jeżeli bedzie znacznie lepiej niż te 22 i jeszcze poprawi się w stosunku do tego co mam teraz w mieszkaniu to myślę że będziemy usatysfakcjonowani.
    Pytanko czy aby zejść do 5.5 dH inwestować w modele 32l czy 28-25l. Rozumiem żądaną wartość twardości ustawia się w zmiekczaczu.
    Myślę, że jeśli zakładasz zostawienie 5-6 dH to faktycznie 25-28 litrów złoża wystarczy.
    Twardość ustawiasz w zmiękczaczu - ale musi on być wyposażony w funkcję regulacji twardości

  14. #12814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czy te wkłady zawierające KDF lub BACinic faktycznie są antybakteryjne i warto je dać na którymś etapie?
    One nie są antybakteryjne tylko bakteriostatyczne - to jednak różnica
    Nie będą dezynfekować wody, tylko zapobiegają ich namnażaniu na samym wkładzie. Te dodatki (KDF czy srebro) powodują, że sam filtr nie jest dla bakterii przyjaznym środowiskiem...

  15. #12815
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    One nie są antybakteryjne tylko bakteriostatyczne - to jednak różnica
    Nie będą dezynfekować wody, tylko zapobiegają ich namnażaniu na samym wkładzie. Te dodatki (KDF czy srebro) powodują, że sam filtr nie jest dla bakterii przyjaznym środowiskiem...
    Dzięki za szybką odpowiedź i walory edukacyjne
    Czyli przydatna sprawa taki dodatek.
    Zatem wybiorę coś takiego - https://aquafilter.com/pl/product/3/16/aicro-ab
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #12816
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Poprzednio pisałem w innym wątku napisze chyba we właściwym czyli tu poszukuję zmiekczacza ok 25l zdobrym złożem i dobrą głowica czy jestem cos w stanie kupić do 2500 zł

  17. #12817

    Post

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Myślę, że jeśli zakładasz zostawienie 5-6 dH to faktycznie 25-28 litrów złoża wystarczy.
    Twardość ustawiasz w zmiękczaczu - ale musi on być wyposażony w funkcję regulacji twardości
    Dziękuję za szybką pomoc, decyduję się na ofertę z 28l złożem.

  18. #12818
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy mogę taki filtr liniowy węglowy dać pod zlew jako jedyny filtr czy musi być jakaś filtracja przed nim?
    https://aquafilter.com/pl/product/3/16/aicro-ab
    albo
    https://www.krainawody.pl/588-wklad-...en-filter.html

    Woda mam wodociągową i na wejściu do domu filtr Honeywell samooczyszczający 120 mikron.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #12819
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lisowskiad

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wolbrom
    Kod pocztowy
    32-340
    Posty
    18

    Domyślnie

    Prosiłbym o radę ,jest do sprzedania roczny nie używany zmiękczacz hydro plus 22 firmy technika wody za 1200zł nowy około 1600zł czy warto kupić ten roczny czy od razu nowy , lub poradżcie jakiś niskobudżetowy dla trzech osób , woda twarda około 20-25

  20. #12820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czy mogę taki filtr liniowy węglowy dać pod zlew jako jedyny filtr czy musi być jakaś filtracja przed nim?.
    Taki filtr ma bardzo niską wydajność... nadaje się do osmozy, gdzie wypływ jest na poziomie 1 l/min. Jeśli chcesz go dać pod zwykły kran (gdzie przepływ jest rzędu 5-8 L/min) to albo będziesz miał na nim duży spadek ciśnienia lub tak szybki przepływ, że nie zdąży on nic przefiltrować... efekt w obu przypadkach jest mizerny.

Strona 641 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony