dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 649 z 755
Pokaż wyniki od 12.961 do 12.980 z 15099
  1. #12961
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil.p Zobacz post
    Przymierzam się do instalacji zmiękczacza wody:
    Woda z wodociągu, rodzina 2+2, zużycie miesięczne 12 m3 wody.
    Zgadzam się, że 30 litrów będzie OK.

    Szukam jakiegoś dobrego a zarazem jak najbardziej ekonomicznego (pod względem zakupu) urządzenia.
    Ewentualnie proszę o polecenie firmy z Lublina i okolic (w stronę Lubartowa) która by zmiękczacz zamontowała w przystępnej cenie.
    Czy hydraulik bez problemu dałby radę samodzielnie zainstalować a zakupić urządzenie przez Internet - było by bardziej ekonomicznie?
    Montaż zmiękczacza jest dość prosty - każdy hydraulik powinien to ogarnąć, a jak masz trochę zmysłu technicznego i lubisz się bawić rurami to sam też sobie poradzisz.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 25-01-2021 o 13:04

  2. #12962

    Domyślnie

    Cześć, czy wężem elastycznym mogę przyłączyć zmiękczacz? Jeśli tak jaki powinien być taki wężyk

  3. #12963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam7791 Zobacz post
    Cześć, czy wężem elastycznym mogę przyłączyć zmiękczacz? Jeśli tak jaki powinien być taki wężyk
    Możesz. Poszukaj węży w oplocie stalowym.

  4. #12964

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbb Zobacz post
    Próbka została pobrana zaraz za hydroforem, więc jakby prosto ze studni. Nie przechodziła przez żadną instalację i rury. Poza tym ogóle nie było żadnych prac na instalacji. Studia i hydrofor są 15 m od domu. Więc nie ma mowy o żadnych osadach w rurach. Poza tym próbka była pobrana dwa tygodnie po zmianie hydrofora. Bakteriami raczej nie jest zanieczyszczona - działka na terenach leśnych, brak sąsiadów w pobliżu studni. Na razie wystarcza mi problem z żelazem i manganem.

    Dlaczego uważasz, że żaden z tych filtrów sobie nie poradzi? Podobno Ecomix daje radę do 15.000 mikrogramów żelaza. Ecomix podaje takie parametry warunków pracy zloża:

    Maksymalna twardość wody: 750 mg CaCO3/l
    Maksymalna zawartość żelaza: 15 mg/l ---> (u mnie jest 10 mg)
    Maksymalna zawartość manganu: 3 mg/l ----> ( u mnie jest 1 mg)
    Maksymalna utlenialność wody: 40 ppm (maksymalna redukcja o 50%)
    Maksymalna zawartość amoniaku: 4 mg/l
    Maksymalna mętność wody: 20
    Maksymalny poziom siarkowodoru: 2 mg H2S/l
    Minimalna wysokość złoża: 500 mm (zalecana 800 mm i więcej)
    Proszę nie porównywać parametrów badanej wody z tym co podają w opisach urządzeń. To tylko cyfry. Na ich podstawie nie można zaproponować konkretnego rozwiązania.
    Najlepszym sposobem jest dostarczenie pobranej wody nie do laboratorium tylko do firmy i osoby odpowiedzialnej za dobór urządzeń.

  5. #12965

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil.p Zobacz post
    Dziękuję, jednak urządzenie nie spełni mojego podstawowego warunku zadanego w pytaniu, nie jest ekonomiczne w zakupie.
    Na pewno jest ono bardzo dobrym urządzeniem, cena zwala mnie jednak z nóg - szukałem czegoś w okolicach 2400 zł max...
    W cenie 2400 można kupić bardzo rozsądne urządzenie. Nie musi mieć super nazwy i kosmicznej ceny , żeby dobrze i skutecznie działało.

  6. #12966
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jbb

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-992
    Posty
    4

    Domyślnie

    [QUOTE=KLARSAN;8016253]Droga Pani,
    jeśli chodzi o złoża wielofunkcyjne (...)

    Bardzo serdecznie dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia. Chyba jednak zdecyduję się na kopanie drugiej studni.
    pozdrawiam

  7. #12967

    Domyślnie

    Muszę zakupić zmiękczacz wody do domu. Im więcej pytam się sprzedawców i zgłębiam temat tym mniej wiem i kompletnie nie wiem co wybrać. Uzyskuję sprzeczne informacje.
    Parametry mojej wody: z wodociągu, realna twardość to 30 stopni niemieckich, zużycie miesięczne 15m3, rodzina 4 osobowa.
    Propozycje, które dostałem to:
    Ecowater Comport 300, Viessmann AQUAHOME 20-N oraz Technika Wody Hydro Plus 40.

    Jednej rzeczy, której nie rozumiem to jedni mówią żeby złoże regenerowało się rzadko (to wydłuży jego żywotność), a inni że to nie ma znaczenia i może regenerować się często i to zależy od głowicy.

    Nie chcę kupować też chińszczyzny, z którą będzie jakiś problem. Zmiękczacz mam możliwość zamontować samodzielnie.

  8. #12968
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał swojski_majster Zobacz post
    Muszę zakupić zmiękczacz wody do domu. Im więcej pytam się sprzedawców i zgłębiam temat tym mniej wiem i kompletnie nie wiem co wybrać. Uzyskuję sprzeczne informacje.
    Parametry mojej wody: z wodociągu, realna twardość to 30 stopni niemieckich, zużycie miesięczne 15m3, rodzina 4 osobowa.
    Propozycje, które dostałem to:
    Ecowater Comport 300, Viessmann AQUAHOME 20-N oraz Technika Wody Hydro Plus 40.

    Jednej rzeczy, której nie rozumiem to jedni mówią żeby złoże regenerowało się rzadko (to wydłuży jego żywotność), a inni że to nie ma znaczenia i może regenerować się często i to zależy od głowicy.

    Nie chcę kupować też chińszczyzny, z którą będzie jakiś problem. Zmiękczacz mam możliwość zamontować samodzielnie.
    Właśnie dlatego zmiękczacz wody dobiera się do indywidualnych potrzeb i twardości, aby był wydajny i złoże wolniej się eksploatowało. Rzadsza regeneracja (co około 10-14 dni) wpływa na przedłużenie żywotności złoża oraz na większą wydajność (mniejsze zużycie wody i soli, a więc niższe koszty eksploatacji).

    Twardość Pana wody jest bardzo wysoka, również celowalibyśmy w 40 litrów złoża przy standardowym zużyciu. Jakie jest średnie zużycie wody w domu?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #12969

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post

    Twardość Pana wody jest bardzo wysoka, również celowalibyśmy w 40 litrów złoża przy standardowym zużyciu. Jakie jest średnie zużycie wody w domu?
    15-16m3 / miesiąc

  10. #12970

    Domyślnie

    swojski_majster: sprzedaj ten dom i przeprowadź się na Śląsk: tu mamy czystą wodę, którą bez problemu możesz pić bez przegotowania. Przy wodzie z kamieniem na dłuższą metę nie da się mieszkać.

  11. #12971
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał swojski_majster Zobacz post
    Muszę zakupić zmiękczacz wody do domu. Im więcej pytam się sprzedawców i zgłębiam temat tym mniej wiem i kompletnie nie wiem co wybrać. Uzyskuję sprzeczne informacje.
    Parametry mojej wody: z wodociągu, realna twardość to 30 stopni niemieckich, zużycie miesięczne 15m3, rodzina 4 osobowa.
    Propozycje, które dostałem to:
    Ecowater Comport 300, Viessmann AQUAHOME 20-N oraz Technika Wody Hydro Plus 40.

    Jednej rzeczy, której nie rozumiem to jedni mówią żeby złoże regenerowało się rzadko (to wydłuży jego żywotność), a inni że to nie ma znaczenia i może regenerować się często i to zależy od głowicy.

    Nie chcę kupować też chińszczyzny, z którą będzie jakiś problem. Zmiękczacz mam możliwość zamontować samodzielnie.
    Z taką twardością i zużyciem to i 80 litrów złoża będzie odpowiednie... ale realnie proponowałbym szukać czegoś ok 50 litrów. Tyle powinno dać radę zmiękczyć wodę nawet przy wyższym przepływie chwilowym.
    Druga sprawa to ilość sodu - przy zmiękczaniu z takiej twardości na pewno sód będzie ponad normę więc do wody pitnej można rozważyć odwróconą osmozę w kuchni.

    Osobiście nie uważam żeby częstotliwość regeneracji wpływała na szybsze zużycie jonitu. Za to na pewno częstsza regeneracja podwyższa koszty eksploatacji (bo powstaje wtedy więcej ścieków). Zużycie soli jest proporcjonalne do zużycia wody (a więc niezależne od wielkości złoża).

  12. #12972

    Domyślnie

    Wszystko ładnie, pięknie, ale nie za bardzo podobają mi się te zmiękczacze dwuelementowe, a przy złożach typu 40 czy 50, butla stoi osobno. Wolałbym mieć coś bardziej kompaktowego, a mimo tego dającego radę z taką twardą wodą.
    Nie mam również w planach zmiękczanie tej wody do zera, tylko coś tam minerałów zostawić choćby na poziomie 6-7 st. niemieckich (jeśli tak się oczywiście da).
    Coraz bardziej rozważam zakup jakiegoś modelu około 30l żywicy. Może ktoś na forum ma doświadczenie z takim rozwiązaniem w ciężkich warunkach wodnych (duże zużycie + twardość).

  13. #12973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał swojski_majster Zobacz post
    Wszystko ładnie, pięknie, ale nie za bardzo podobają mi się te zmiękczacze dwuelementowe, a przy złożach typu 40 czy 50, butla stoi osobno. Wolałbym mieć coś bardziej kompaktowego, a mimo tego dającego radę z taką twardą wodą.
    Nie mam również w planach zmiękczanie tej wody do zera, tylko coś tam minerałów zostawić choćby na poziomie 6-7 st. niemieckich (jeśli tak się oczywiście da).
    Coraz bardziej rozważam zakup jakiegoś modelu około 30l żywicy. Może ktoś na forum ma doświadczenie z takim rozwiązaniem w ciężkich warunkach wodnych (duże zużycie + twardość).
    Jeśli w grę wchodzi tylko wersja kompaktowa to maximum jest właśnie 30 litrów żywicy.
    Przy takiej ilości (i pozostawieniu ok 7 dH) regeneracja będzie wypadała co 6-7 dni. Nie powinno być problemu ze zmiękczeniem dopóki przepływ chwilowy będzie w dopuszczalnej granicy (nie więcej niż 1,5 m3/h).

  14. #12974
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    swojski_majster,

    ze swojej strony możemy zaproponować zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS 30.

    https://youtu.be/K-xyJAlWTu8

    Jeśli jednak zdecyduje się Pan na bardziej wydajne, dwuczęściowe urządzenie - zdecydowanie polecamy zmiękczacz wody Ecoperla Softower L (60 litrów złoża jonowymiennego).

    https://youtu.be/XU05XNfSY_U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #12975

    Domyślnie

    Cytat Napisał swojski_majster Zobacz post
    Wszystko ładnie, pięknie, ale nie za bardzo podobają mi się te zmiękczacze dwuelementowe, a przy złożach typu 40 czy 50, butla stoi osobno. Wolałbym mieć coś bardziej kompaktowego, a mimo tego dającego radę z taką twardą wodą.
    Nie mam również w planach zmiękczanie tej wody do zera, tylko coś tam minerałów zostawić choćby na poziomie 6-7 st. niemieckich (jeśli tak się oczywiście da).
    Coraz bardziej rozważam zakup jakiegoś modelu około 30l żywicy. Może ktoś na forum ma doświadczenie z takim rozwiązaniem w ciężkich warunkach wodnych (duże zużycie + twardość).
    Proszę zakupić urządzenie ze zbiornikiem 10x54" w którym będzie 45 litrów żywicy + sterownik nie chiński. Nie wygląda jak kompakt, ale razem z wysokim zbiornikiem na solankę zajmuje mało miejsca i poradzi sobie z taką twardością.

  16. #12976
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wiracha

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Zamierzam zamontować zmiękczacz w domku jednorodzinnym. Obecnie 3 osoby a będą 2 gdy córka wyjedzie na studia. Wodociąg gminny.
    Badanie stacji Sanepidu wykazało :
    twardość : 230 mg/l
    żelazo : 560 mikrog/l - najwyzsza dopuszczalna wartość to 200
    mangan : 52 mikrog/l - najwyższa dopuszczalna wartość to 50
    Mimo przekroczonych wartości żelaza i manganu woda jest dopuszczona przez Sanepid
    Moje pytanie : jakie zastosować złoże aby obniżyć zawartość żelaza i manganu ?

  17. #12977
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiracha Zobacz post
    Dzień dobry
    Zamierzam zamontować zmiękczacz w domku jednorodzinnym. Obecnie 3 osoby a będą 2 gdy córka wyjedzie na studia. Wodociąg gminny.
    Badanie stacji Sanepidu wykazało :
    twardość : 230 mg/l
    żelazo : 560 mikrog/l - najwyzsza dopuszczalna wartość to 200
    mangan : 52 mikrog/l - najwyższa dopuszczalna wartość to 50
    Mimo przekroczonych wartości żelaza i manganu woda jest dopuszczona przez Sanepid
    Moje pytanie : jakie zastosować złoże aby obniżyć zawartość żelaza i manganu ?
    Jeśli nie chcesz jednocześnie zmiękczać wody to potrzebujesz odżelaziacza. Na dwie osoby zapewne wystarczy coś niewielkiego (może 9x48, może 10x54?) ale żeby dobrać konkretne złoże trzeba znać trochę więcej szczegółów (np. ile jest miejsca, co z kanalizacją?)

  18. #12978
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wiracha

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli nie chcesz jednocześnie zmiękczać wody to potrzebujesz odżelaziacza. Na dwie osoby zapewne wystarczy coś niewielkiego (może 9x48, może 10x54?) ale żeby dobrać konkretne złoże trzeba znać trochę więcej szczegółów (np. ile jest miejsca, co z kanalizacją?)
    Dowiedziałem się , że samo zmiękczenie może nie pomóc w osadach przy tak dużej zawartości żelaza dlatego chciałbym jednocześnie zmiękczyć wodę oraz zmniejszyć żelazo i mangan. Miejsca jest na urządzenie dwukadłubowe - butla 10x54 plus zbiornik na sól. Kanalizacja jest gminna.

  19. #12979
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiracha Zobacz post
    Dowiedziałem się , że samo zmiękczenie może nie pomóc w osadach przy tak dużej zawartości żelaza dlatego chciałbym jednocześnie zmiękczyć wodę oraz zmniejszyć żelazo i mangan. Miejsca jest na urządzenie dwukadłubowe - butla 10x54 plus zbiornik na sól. Kanalizacja jest gminna.
    W takim przypadku możemy zaproponować stację wielofunkcyjną Ecoperla Multicab, jeśli w instalacji nie ma żadnych miedzianych części

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/multicab/

    https://youtu.be/jRyMUZbWnA8
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #12980
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiracha Zobacz post
    Dowiedziałem się , że samo zmiękczenie może nie pomóc w osadach przy tak dużej zawartości żelaza dlatego chciałbym jednocześnie zmiękczyć wodę oraz zmniejszyć żelazo i mangan. Miejsca jest na urządzenie dwukadłubowe - butla 10x54 plus zbiornik na sól. Kanalizacja jest gminna.
    To nie chodzi o "samo zmiękczanie". Mówimy albo o odżelaziaczu (który usuwa tylko żelazo i mangan) albo o filtrze wielofunkcyjnym (który zmiękcza wodę oraz usuwa żelazo i mangan).
    Co do wielkości filtra wielofunkcyjnego to przy 2 osobach pewnie wystarczy 25 litrów, ale dla bezpieczeństwa (i zapasu) raczej nie zaszkodzi wersja z 37 litrami złoża (czyli zbiornik 10x54).

Strona 649 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony