dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 655 z 755
Pokaż wyniki od 13.081 do 13.100 z 15099
  1. #13081

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielWr Zobacz post
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...wym-7365414854

    złoże ok, ale głowica nie jest żadna z polecanych. Zestaw wydaje się mieć wszystko co trzeba bypass, pod mieszanie wody, przelew zbiornika, złożę, filmikiem na YT na temat głowicy kupili mnie. Macie jakieś zdanie o tej głowicy / zmiękczaczu ?
    Dokładnie to co napisał Qbal, systemy z tą głowicą znajdziesz pod nazwami Hydro technic i hydro pure. Obie firmy oferują dokładnie takie same zmiękczacze z tą samą głowicą oraz podobnym osprzętem i warunkami gwarancyjnymi w dużo niższych pieniądzach.

    Co do głowicy, osobiście jej nie widziałem, ale wielu kolegów z branży, instalatorów mówi o niej dość dobrze. Nie będzie to poziom Logixa czy Clacka, ale wielu instalatorów ją chwaliło, miedzy innymi za system regeneracji up-flow, regenerację proporcjonalną, język polski, możliwość instalacji chloratora, możliwość podłączenia sygnałów zewnętrznych oraz pomp dozujących chemie.

    Do mnie osobiście dochodziły pozytywne sygnały, ale zaznaczam ja z tą głowicą nie pracowałem.

  2. #13082
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DanielWr

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-023
    Dzielnica
    Krzyki
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    W przedziale do 2000,- zł. wg opisu to niezłe urządzenia z całkiem przyzwoitą chińską głowicą i bardzo dobrym złożem, reszta też bez zarzutów tylko cena mocno przesadzona. Poszukaj dobrze na tym samym portalu znajdziesz dokładnie to samo pod innymi nazwą Hydro Technic, Pure Hydro i inne, za sporo mniejsze pieniądze do tego znajdziesz z 5 lub 10 letnią gwarancją. Jeżeli budżet pozwala Ci wydać więcej to znajdziesz sporo więcej urządzeń wartych uwagi. Na pewno warto zwróć uwagę na urządzenia z głowicą up-flow Eire, to wydaje się najlepszy stosunek ceny do jakości.
    Pozdrawiam
    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Dokładnie to co napisał Qbal, systemy z tą głowicą znajdziesz pod nazwami Hydro technic i hydro pure. Obie firmy oferują dokładnie takie same zmiękczacze z tą samą głowicą oraz podobnym osprzętem i warunkami gwarancyjnymi w dużo niższych pieniądzach.

    Co do głowicy, osobiście jej nie widziałem, ale wielu kolegów z branży, instalatorów mówi o niej dość dobrze. Nie będzie to poziom Logixa czy Clacka, ale wielu instalatorów ją chwaliło, miedzy innymi za system regeneracji up-flow, regenerację proporcjonalną, język polski, możliwość instalacji chloratora, możliwość podłączenia sygnałów zewnętrznych oraz pomp dozujących chemie.

    Do mnie osobiście dochodziły pozytywne sygnały, ale zaznaczam ja z tą głowicą nie pracowałem.

    Dzięki.

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...oze-7444512066

    W sumie o takie rady chodziło mi na tym forum. Dziękuje.

    A tak z ciekawości w czym głowice Logixa, Clacka sa lepsze ?
    Ostatnio edytowane przez DanielWr ; 16-02-2021 o 12:04

  3. #13083
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielWr Zobacz post
    Dzięki.

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...oze-7444512066

    W sumie o takie rady chodziło mi na tym forum. Dziękuje.

    A tak z ciekawości w czym głowice Logixa, Clacka sa lepsze ?
    Proszę bardzo
    we wszystkim
    Nikt nie napisał że jest gorsza czy zła, jest po prostu mało znana i rynek jej jeszcze nie przetestował. Trzeba poczekać na opinie tych, którzy zajmą się sprzedażą tych urządzeń, nie koniecznie na portalach aukcyjnych. Po drugie to produkt chiński, który nie musi być zły ale ze względu na to że na rynku jest od niedawna, nie wiadomo jaki będzie jej los i związany z tym dostęp do części i serwisu. Czas pokaże
    Ostatnio edytowane przez Qbal ; 16-02-2021 o 12:30

  4. #13084

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielWr Zobacz post
    Dzięki.

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...oze-7444512066

    W sumie o takie rady chodziło mi na tym forum. Dziękuje.

    A tak z ciekawości w czym głowice Logixa, Clacka sa lepsze ?
    Sterownik jest dość nowy na rynku. Clack i Logix są profesjonalnymi głowicami.
    Oby dwie są amerykańskie i prezentują wysoką jakość.

    Zawór Hydro premium, jestem właśnie po rozmowie telefonicznej z kilkoma instalatorami. Ich opinia jest pozytywna, z głowica nie ma problemów, zawór zadebiutował na rynku około 3 lat temu. To co udało mi się jeszcze ustalić to, że z poziomu użytkownika, masz dostęp do większości funkcji głowicy w tym do czasów cykli, więc możesz ustawić głowicę w sposób taki aby oddawała jak najmniej wody.

  5. #13085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    TNie muszę tracić czasu na czytanie więcej niż przeczytałem...
    Kilka razy już stwierdziłeś i wypowiedziami to udowodniłeś, że swoją opinię opierasz na wybiórczym fragmencie tego forum. Nie chcesz - nie czytaj, ale jak coś komuś bezpodstawnie zarzucasz to jest to po prostu niezbyt miłe i niczemu nie służy.

    nie jest w stanie mnie niczym zaskoczyć.
    Ani ja, ani chyba nikt inny nie chce Cię niczym zaskakiwać. Ty już wszytko wiesz... więc w zasadzie to po co tu jesteś?

    Nie podważam niczyich kompetencji...
    To niby czym jest Twoje "zadanie dla mnie żebym coś Tobie udowadniał"???

    brak obiektywizmu i stronniczość
    A gdzie jest zapisane, że mam być obiektywny? Ludzie pytają o to co polecam to subiektywnie im odpowiadam. Według swojej najlepszej wiedzy.

    Fakt, pomógł w dokonaniu jednego wg Niego słusznego wyboru,
    Czyli jednak zauważyłeś, że komuś pomogłem w dobrym wyborze i to dokładnie tak jak napisałem wyżej czyli "według mnie" - cieszy mnie Twoja otwartość

    ..wydaje się powinien być...
    To tylko Twoje wymysły.

    NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Jakbyś się nieco zainteresował tematem zanim coś napiszesz (chociaż to akurat już pokazałeś że nie jest Twoją mocną stroną) to byś się dowiedział, że te "tytuły" zostały mi przydzielone niejako bez mojej wiedzy ani zaangażowania - o ile pamiętam jeden z nich wynika z aktywności na forum (ilości postów) a drugi to wynik jakiegoś głosowania forumowiczów (gdzie ktoś jednak uznał, że to co tu robię może komuś pomóc).
    Jak masz z tym problem to zgłoś się z zażaleniem do administratora forum.

  6. #13086
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DanielWr

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-023
    Dzielnica
    Krzyki
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Proszę bardzo
    we wszystkim
    hm można tak konkretniej ? Lepiej steruje płukaniem ? lepiej mierzy przepływ ? lepszy plastik ? co jest lepsze dla zwykłego użytkownika pomijając znaczek producenta.

  7. #13087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Oo widzę że zabolało...
    Wybacz, ale Twoje docinki choćbyś nie wiem jak się starał to raczej nie mogą mnie zaboleć

    A jak chcesz udowodnić że jest inaczej to proszę
    Chciałem się z Tobą założyć ale nie przyjąłeś zakładu...

    Jeżeli jest inaczej to podaj czasy poszczególnych cykli w programowaniu głowicy...
    Niech Ci będzie... chociaż jak już Cię zdążyłem poznać przez te kilka dni dyskusji to za chwilę zaczniesz płakać że coś Ci nie pasuje, ale to są realne wartości, potwierdzone latami bezproblemowej pracy.
    I żeby była jasność to parametry zestawu: głowica Clack WS1, DLFC 1.7, zbiornik 9x35", złoże Lewatit S1567 (25 litrów).

    Backwash 6 min
    dn Brine 60 min
    Rinse 3 min
    Fill 3 kg
    Sumaryczne zużycie wody = 133 litry

    Jak zrobisz z tego upflow (czyli sterownik CI lub wyżej):
    up Brine 60 min
    Backwash 3 min
    Rinse 3 min
    Fill 2,5 kg
    Sumaryczne zużycie wody = 88 litrów

  8. #13088
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Kilka razy już stwierdziłeś i wypowiedziami to udowodniłeś, że swoją opinię opierasz na wybiórczym fragmencie tego forum. Nie chcesz - nie czytaj, ale jak coś komuś bezpodstawnie zarzucasz to jest to po prostu niezbyt miłe i niczemu nie służy.


    Ani ja, ani chyba nikt inny nie chce Cię niczym zaskakiwać. Ty już wszytko wiesz... więc w zasadzie to po co tu jesteś?


    To niby czym jest Twoje "zadanie dla mnie żebym coś Tobie udowadniał"???


    A gdzie jest zapisane, że mam być obiektywny? Ludzie pytają o to co polecam to subiektywnie im odpowiadam. Według swojej najlepszej wiedzy.


    Czyli jednak zauważyłeś, że komuś pomogłem w dobrym wyborze i to dokładnie tak jak napisałem wyżej czyli "według mnie" - cieszy mnie Twoja otwartość


    To tylko Twoje wymysły.


    Jakbyś się nieco zainteresował tematem zanim coś napiszesz (chociaż to akurat już pokazałeś że nie jest Twoją mocną stroną) to byś się dowiedział, że te "tytuły" zostały mi przydzielone niejako bez mojej wiedzy ani zaangażowania - o ile pamiętam jeden z nich wynika z aktywności na forum (ilości postów) a drugi to wynik jakiegoś głosowania forumowiczów (gdzie ktoś jednak uznał, że to co tu robię może komuś pomóc).
    Jak masz z tym problem to zgłoś się z zażaleniem do administratora forum.
    miałem nadzieję że nie odpuścisz
    - po pierwsze nie zarzucam tylko punktuje i tylko wtedy kiedy mam co u Ciebie wypunktowałem już chyba wszystko
    - jestem tu w tym samym celu co Ty
    - twoja odpowiedź na zadane pytanie o zużycie 100 przez 25l. zmiękczacza z Clack EI, to jedyne co może zmienić moją o Tobie opinie, postaraj się
    - odpowiadasz nie wg swojej wiedzy, bo myślę że jest szersza niż dajesz to po sobie poznać. Obiektywizm to dobra cecha doradcy, dowód na bezstronność i brak zaangażowania co dodaje wiarygodności wypowiedzi, u Ciebie tego brakuje
    - haha..
    - zabawne
    - oj już się tak nie przechwalaj, to trąci megalomanią plakietkę masz za ilość i tylko z tym kryterium mogę się zgodzić
    - problem to moje drugie imię
    Ostatnio edytowane przez Qbal ; 16-02-2021 o 13:37

  9. #13089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielWr Zobacz post
    hm można tak konkretniej ?
    Nie napisali tego w ulotce więc kolega ma problem z konkretami...

    Lepiej steruje płukaniem ? lepiej mierzy przepływ ? lepszy plastik ? co jest lepsze dla zwykłego użytkownika pomijając znaczek producenta.
    "Jakość" projektu zaworu mierzy się współczynnikami Cv (lub Kv). Żeby było to "mierzalne i porównywalne" przyjęto, że podaje się jaki będzie przepływ przez zawór przy spadku ciśnienia o 1 bar (w czasie pracy) i 1,7 bara (w czasie płukania wstecznego). I tak np.:
    Logix daje 3,5 m3/h (praca) oraz 1,4 m3/h (backwash).
    Clack WS1 daje 6,3 m3/h (praca) oraz 6,3 m3/h (backwash).
    Fleck 5800 daje 4,7 m3/h (praca) oraz 3,8 m3/h (backwash) a wersja 5810 - 8,2 m3/h (praca downflow) oraz 6,3 m3/h (backwash).

    Plastik w większości głowic jest ten sam (jest to tworzywo o nazwie handlowej Noryl).

    Dla zwykłego użytkownika różnica jest w sterowniku - dyskusja sprzed kilku dni/postów: to czy widzisz na ekranie symbol czy pełny tekst, czy ekran jest podświetlany czy monochromatyczny, czy ustawienia są zapisane trwale czy potrafią się "rozprogramować", czy menu jest intuicyjne...

    Kolejna różnica to serwisowanie. To czy głowica jest łatwa w rozbieraniu i składaniu, czy części są dostępne, czy potrzebne są specjalne narzędzia, czy łatwo coś uszkodzić, czy dokumentacja jest łatwo dostępna, czy ogólnie głowica jest znana przez serwisantów... Oczywiście, że użytkownik nie musi tego robić osobiście, ale są sytuacje kiedy np. chce to zrobić (albo chce wiedzieć, że w razie awarii poradzi sobie z tym sam bez czekania na przyjazd serwisu). Te kwestie też przekładają się na koszt przyjazdu serwisanta i jego dostępność.

  10. #13090
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    - jestem tu w tym samym celu co Ty
    Czyli też niespełniona miłość do Clacka? czy może też dostajesz procent od sprzedaży wielkich zachodnich korporacji?

  11. #13091
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DanielWr

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-023
    Dzielnica
    Krzyki
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie napisali tego w ulotce więc kolega ma problem z konkretami...


    "Jakość" projektu zaworu mierzy się współczynnikami Cv (lub Kv). Żeby było to "mierzalne i porównywalne" przyjęto, że podaje się jaki będzie przepływ przez zawór przy spadku ciśnienia o 1 bar (w czasie pracy) i 1,7 bara (w czasie płukania wstecznego). I tak np.:
    Logix daje 3,5 m3/h (praca) oraz 1,4 m3/h (backwash).
    Clack WS1 daje 6,3 m3/h (praca) oraz 6,3 m3/h (backwash).
    Fleck 5800 daje 4,7 m3/h (praca) oraz 3,8 m3/h (backwash) a wersja 5810 - 8,2 m3/h (praca downflow) oraz 6,3 m3/h (backwash).

    Plastik w większości głowic jest ten sam (jest to tworzywo o nazwie handlowej Noryl).

    Dla zwykłego użytkownika różnica jest w sterowniku - dyskusja sprzed kilku dni/postów: to czy widzisz na ekranie symbol czy pełny tekst, czy ekran jest podświetlany czy monochromatyczny, czy ustawienia są zapisane trwale czy potrafią się "rozprogramować", czy menu jest intuicyjne...

    Kolejna różnica to serwisowanie. To czy głowica jest łatwa w rozbieraniu i składaniu, czy części są dostępne, czy potrzebne są specjalne narzędzia, czy łatwo coś uszkodzić, czy dokumentacja jest łatwo dostępna, czy ogólnie głowica jest znana przez serwisantów... Oczywiście, że użytkownik nie musi tego robić osobiście, ale są sytuacje kiedy np. chce to zrobić (albo chce wiedzieć, że w razie awarii poradzi sobie z tym sam bez czekania na przyjazd serwisu). Te kwestie też przekładają się na koszt przyjazdu serwisanta i jego dostępność.
    I to jest konkret. Rozumiem ze podawany spadek ciśnienie wynika z zapełnienie złoża ?

    Moje założenie jest takie ze zmiękczacz w podobnej konfiguracji z głowica markowa kosztuje około 1000zł więcej a wiec doplata 60% ceny HYDRO PLUS i tak średnio mi się kalkuluje.

    Mam inne pytanie, w zestawie tego zmiękczacza jest filtr wstępny 2x 10 cali (węglowy chce dać za zmiękczaczem). Czy filtr taki czysty oczywiście może powodować spadki ciśnienia przy założeniu ciśnienia instalacji około 3 bar. Drugi filtr słusznie czy nie chce dać za zmiękczaczem węglowy 20 cali. Czy takie filtry bada robić jakiś problem z ciśnieniem?

  12. #13092

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielWr Zobacz post
    I to jest konkret. Rozumiem ze podawany spadek ciśnienie wynika z zapełnienie złoża ?

    Moje założenie jest takie ze zmiękczacz w podobnej konfiguracji z głowica markowa kosztuje około 1000zł więcej a wiec doplata 60% ceny HYDRO PLUS i tak średnio mi się kalkuluje.

    Mam inne pytanie, w zestawie tego zmiękczacza jest filtr wstępny 2x 10 cali (węglowy chce dać za zmiękczaczem). Czy filtr taki czysty oczywiście może powodować spadki ciśnienia przy założeniu ciśnienia instalacji około 3 bar. Drugi filtr słusznie czy nie chce dać za zmiękczaczem węglowy 20 cali. Czy takie filtry bada robić jakiś problem z ciśnieniem?
    Wydajność zmiękczacza oraz wielkość butli przy ciśnieniu 3 bar nie będzie powodowała u Ciebie spadków ciśnienia których byś odczuwał.
    Dodam tylko że ciśnienie około 3 bar występuje w większości instalacji wodociągowych z ujęcia miejskiego.

    Wkłady mechaniczne 10 calowe, według producentów nie będą powodować znacznych spadków ciśnienia, według kart, które swojego czasu opublikował Aquafilter, spadki ciśnień na tych wkładach były podawane w mikrobarach.

    jeśli chodzi korpus z wkładem węglowym - jeśli jest to wkład typu blok spiekany a nie GAC, to również nie powinien stawiać większych oporów. Co do korpusu z wkładem węglowym jeśli zastosujesz go:

    - przed zmiękczaczem - to będzie pełnił funkcję osłonową zbijając chlor
    - za zmiękczaczem - będzie poprawiał smak wody, klarował wodę.

  13. #13093
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Przestrzegamy przed kryptoreklamą.
    Wpisy merytoryczne nie powinny stawiać w krytycznym świetle innych marek. Takie wpisy bez dowodów nadają się do usunięcia.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  14. #13094
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielWr Zobacz post
    I to jest konkret. Rozumiem ze podawany spadek ciśnienie wynika z zapełnienie złoża ?
    To są spadki ciśnienia przy przepływie wody przez samą głowicę. Złoże i inne elementy to dodatkowe opory.

    Mam inne pytanie, w zestawie tego zmiękczacza jest filtr wstępny 2x 10 cali (węglowy chce dać za zmiękczaczem). Czy filtr taki czysty oczywiście może powodować spadki ciśnienia przy założeniu ciśnienia instalacji około 3 bar. Drugi filtr słusznie czy nie chce dać za zmiękczaczem węglowy 20 cali. Czy takie filtry bada robić jakiś problem z ciśnieniem?
    Każdy filtr spowoduje jakiś spadek ciśnienia. Dopóki wkłady są czyste to spadek będzie niewielki / niezauważalny. Ale z czasem, w miarę zapychania filtra, może się okazać bardzo znaczny. Przy wodzie wodociągowej zazwyczaj nie jest to wielki problem, ale trzeba mieć to na uwadze, żeby wymieniać te wkłady regularnie (tym bardziej węglowy bo tam dochodzi jeszcze kwestia ewentualnych bakterii).

  15. #13095
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wybacz, ale Twoje docinki choćbyś nie wiem jak się starał to raczej nie mogą mnie zaboleć


    Chciałem się z Tobą założyć ale nie przyjąłeś zakładu...


    Niech Ci będzie... chociaż jak już Cię zdążyłem poznać przez te kilka dni dyskusji to za chwilę zaczniesz płakać że coś Ci nie pasuje, ale to są realne wartości, potwierdzone latami bezproblemowej pracy.
    I żeby była jasność to parametry zestawu: głowica Clack WS1, DLFC 1.7, zbiornik 9x35", złoże Lewatit S1567 (25 litrów).

    Backwash 6 min
    dn Brine 60 min
    Rinse 3 min
    Fill 3 kg
    Sumaryczne zużycie wody = 133 litry

    Jak zrobisz z tego upflow (czyli sterownik CI lub wyżej):
    up Brine 60 min
    Backwash 3 min
    Rinse 3 min
    Fill 2,5 kg
    Sumaryczne zużycie wody = 88 litrów
    haha.. a jednak
    Po pierwsze nigdzie nie było mowy o zakładzie i tu zmyślasz sobie dodając

    Po drugie, jeżeli już coś przesyłasz to dopisz proszę jak było w naszej wymianie zdań, że zastosowałbyś te ustawienia przy wodzie o twardości 350 CaCO3 i ciśnieniu w sieci na poziomie 3 bar. Pod tym się podpisywałeś i to przy takich założeniach Twoja odpowiedź będzie kompletna

    Po trzecie w Twojej odpowiedzi sam podważasz swoje wcześniejsze zdanie gdzie twierdziłeś że zastosowanie głowicy Up-flow nie ma znaczenia a tu się okazuje że ma bo sam podajesz zużycie na niej o ok 35% mniejsze, mała wpadka

  16. #13096
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Po pierwsze nigdzie nie było mowy o zakładzie i tu zmyślasz
    Na pewno nie było? A może jak zwykle czytasz wybiórczo...?
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Założysz się?
    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Po drugie, jeżeli już coś przesyłasz to dopisz proszę jak było w naszej wymianie zdań, że zastosowałbyś te ustawienia przy wodzie o twardości 350 CaCO3 i ciśnieniu w sieci na poziomie 3 bar. Pod tym się podpisywałeś i to przy takich założeniach Twoja odpowiedź będzie kompletna
    Zgadza się. Podpisuję się pod tymi ustawieniami przy ciśnieniu 3 bary i twardości 350 mg CaCO3 (~20 dH).

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Po trzecie w Twojej odpowiedzi sam podważasz swoje wcześniejsze zdanie gdzie twierdziłeś że zastosowanie głowicy Up-flow nie ma znaczenia a tu się okazuje że ma bo sam podajesz zużycie na niej o ok 35% mniejsze, mała wpadka
    Żadna "wpadka" tylko znów Twoje niezrozumienie słowa pisanego.
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Upflow zużyje ok 100 litrów. Downflow przy tych samych parametrach zużyje ok 150 litrów.

  17. #13097

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów,

    Mam problem z wodą która jest za twarda, ma przekroczony mangan i żelazo - nalot z jak mniemam wapnia/kamienia i żelaza na armaturze itp.

    Wyniki badania wody:
    pH : 7.3
    Przewodność elektryczna 923 (+-139) uS/cm
    Mangan: 280 (+-2 ug/l
    Żelazo: 2491 (+-250) ug/l
    Metność: 28.4 (+-8.6) NTU
    Barwa: 5 mgPt/l
    Liczba progowa zapachu (TON) < 1
    Liczba Progowa Smaku (TFN) < 5
    Utlenialność KMnO4: 1.33 (+-0.34) mg/l
    Amonowy Jon: 0.27 (+-0.07) mg/l
    Azotany(NO3-) 1.11 (+-0.17) mg/l
    Azotyny(NO2-) <0.03 mg/l
    Twadrość ogólna: 439 (+-110) mg CaCO3/l
    LIczba mikroorganizmów (22)C 22 (11-42) jtk/ml
    Liczba bakteri z grupy coli, Escherischia coli, enterokoków kałowych, Clostridium perfringes(łącznie ze sporami): 0 jtk/100ml

    Woda ze studni wierconej, głebokiej na 20m, warstwa wodnośna zaczeła się na 15m, powyżej glina, po wywierceniu woda w odwiercie podnisła się do poziomu -3.1m od powierzchni gruntu.
    Pompa ssąca, ssak wpuszcznoyna na 7m, zbiornik chydroforowy bezprzeponowy,
    Zurzycie wody obecnie 5-6m3/miesiąc, ale urzadzenie chciał bym kupić z zapasem.

    Przechodząc do sedna mam dwa, częściow pokrywające się pytania:
    * jakie urządzenia do pozbycia się kamienia, żelaza i manganu z tej wody polececie?
    * na co zwrucić uwagę przy wyborze urzadzenia, lub inaczej jakiego typu urzadzenia szukać do wody o powyższych prametrach?

    Zalerzy mi na czymś możeliwie bezobsługowym i bezawaryjnym / trwałym.

  18. #13098
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na pewno nie było? A może jak zwykle czytasz wybiórczo...?



    Zgadza się. Podpisuję się pod tymi ustawieniami przy ciśnieniu 3 bary i twardości 350 mg CaCO3 (~20 dH).


    Żadna "wpadka" tylko znów Twoje niezrozumienie słowa pisanego.
    Brak odpowiedzi na nieistotne pytanie nie świadczy że przyznaje Ci rację
    Teraz jest kpl. Sprawdzę i przybędę z wynikami, nie udawaj spokojnego
    Już i tak zweryfikowałeś swoje stanowisko podając w wyliczeniach że Clack DF zużyje 133l a nie 100 jak pisałeś wcześniej
    Nie wiem do czego się odnosisz i co cytujesz ale we wcześniejszej wymianie zdań Twoje stanowisko jasno wskazywało na to, że up-flow nie ma większego wpływu na zużycie wody a tu z wiadomości na wiadomość okazuje się że ma coraz większe (w wyliczeniach podajesz że 35% a w ostatniej już 50%) brawo!

  19. #13099

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    miałem nadzieję że nie odpuścisz
    Zadziora jesteś, weź już odpuść tego ping-ponga, bo tworzą się wpisy, które niwiele wnoszą.

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    [...] to niezłe urządzenia z całkiem przyzwoitą chińską głowicą [...].
    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Nikt nie napisał że jest gorsza czy zła, jest po prostu mało znana i rynek jej jeszcze nie przetestował.
    No to w końcu jest przyzwoita ta nowa chińska głowica czy jeszcze za wczesnie ta takie oceny?

  20. #13100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Zadziora jesteś, weź już odpuść tego ping-ponga, bo tworzą się wpisy, które niwiele wnoszą.





    No to w końcu jest przyzwoita ta nowa chińska głowica czy jeszcze za wczesnie ta takie oceny?
    Za wcześnie na oceny jej bezawaryjności ale wyróżnia się na tle innych chińskich tanich głowic - poczytaj najlepiej instrukcję, może się zainteresujesz

Strona 655 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony