dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 659 z 757
Pokaż wyniki od 13.161 do 13.180 z 15124
  1. #13161

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o opinie na temat zmiękczacza
    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...STRUCTURAL/873
    Podzespoły wydają się być bardzo dobrej jakości.

    Ma wystarczyć dla rodziny 2+2 (około 10-12m3) twardość wody około 20.

    Oczywiście jeżeli macie inne propozycje w podobnej cenie proszę pisać, jeśli w wyższej to proszę o uzasadnienie dlaczego warto dopłacić.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #13162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał grochu19 Zobacz post
    Podzespoły wydają się być bardzo dobrej jakości.

    Ma wystarczyć dla rodziny 2+2 (około 10-12m3) twardość wody około 20.

    Oczywiście jeżeli macie inne propozycje w podobnej cenie proszę pisać, jeśli w wyższej to proszę o uzasadnienie dlaczego warto dopłacić.
    Rozmiar jest odpowiedni... opis też wydaje się bardzo ciekawy, tylko to wszystko jest zbyt piękne jak na taką cenę... ciekaw jestem na czym oszczędzili (tak na szybko to widzę, że nie ma zaworu solankowego, ale to nie tłumaczy tak niskiej ceny...)

  3. #13163

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Rozmiar jest odpowiedni... opis też wydaje się bardzo ciekawy, tylko to wszystko jest zbyt piękne jak na taką cenę... ciekaw jestem na czym oszczędzili (tak na szybko to widzę, że nie ma zaworu solankowego, ale to nie tłumaczy tak niskiej ceny...)
    Właśnie ten zestaw wydaje się na bardzo przyzwoity. Też próbowałem znaleźć jakieś haczyki ale nic mi się nie udało.

  4. #13164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał grochu19 Zobacz post
    Właśnie ten zestaw wydaje się na bardzo przyzwoity. Też próbowałem znaleźć jakieś haczyki ale nic mi się nie udało.
    To ciekawe... zobaczymy aż ktoś to kupi i sprawdzi... albo cena podskoczy... albo zniknie z rynku bo w tej cenie coś musi być nie tak...

  5. #13165

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To ciekawe... zobaczymy aż ktoś to kupi i sprawdzi... albo cena podskoczy... albo zniknie z rynku bo w tej cenie coś musi być nie tak...
    heheeh coś mi się zdaje że ty kimś będę ja znalazłem jeszcze taki na podobnych elementach
    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...-PENTERUSA/868

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9387997397 ten jest w zestawie z chloratorem

    Myślę że wezmę któryś z nich tylko jeszcze nie wiem który

    Z tych 3 który byś wybrał???

  6. #13166

    Domyślnie

    Witam!
    Poszukuje zmiękczacza do domu. 3 osoby, zużycie 7-8 m3 na miesiąc, szambo, twardość wody 21-22 w skali niemieckiej. Szukam czegoś w przedziale 2000-3000 zł. Czy możecie polecić coś godnego uwagi... Z jaką objętością złoża mam zakupić zmiękczacz: 20 czy 25? Mam kilka zmiękczaczy na oku:
    - https://aqua-soft.com.pl/aqua-soft-b...yw-1-3m-h.html
    - https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...wdz-9859142084
    - https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...-PENTERUSA/869

    Czy warto jest dopłacać do dwóch pierwszych zmiękczaczy?

  7. #13167
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał grochu19 Zobacz post
    Z tych 3 który byś wybrał???
    Wiesz co... patrząc na te opisy to są praktycznie identyczne. Podobno w jednym jest żywica monosferyczna...
    chlorator raczej nie jest potrzebny przy wodzie miejskiej, a może skrócić żywotność złoża.

  8. #13168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał telitiger Zobacz post
    Witam!
    Poszukuje zmiękczacza do domu. 3 osoby, zużycie 7-8 m3 na miesiąc, szambo, twardość wody 21-22 w skali niemieckiej. Szukam czegoś w przedziale 2000-3000 zł. Czy możecie polecić coś godnego uwagi... Z jaką objętością złoża mam zakupić zmiękczacz: 20 czy 25?
    Jeśli chcesz zmiękczać do zera to 25 litrów złoża.
    Jeśli chcesz coś pozostawić z twardości to może być 20 litrów.

    Mam kilka zmiękczaczy na oku:
    Czy warto jest dopłacać do dwóch pierwszych zmiękczaczy?
    Różnica jest głównie w głowicy. Ja bym dopłacił do Clacka, ale pozostałe modele głowic też są solidne.

  9. #13169
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pbezler

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    dzień dobry,

    nosze się z zamiarem montażu zmiękczacza. Prośba o doradzenie modelu ponieważ mam wrażenie, że "Doradcy" polecają to na czym więcej zarobią.

    twardość wody 15dh
    zużycie miesięczne ok 12m3

    to na co zwróciłem uwagę to
    - Cristal 25 Clack Pallas
    - SUPREME-SOFT 26L
    - ZM-WORK-30 ze sterownikiem Autotrol USA
    - wodaRO CLACK PALLAS 30
    - Clack 25 Cl (żywica jonowymienna kationit silnie kwaśny Purolite C100E)

    polecono mi
    - MAXIMA EKO26
    - wodaRO BAMBO CARBON MONO
    - EVOLIO LOGIX 255
    - wodaRO CLACK PALLAS 30

    budżet w jakim chciałbym się zmieścić to 2500 max 3000zł

    próśba o opinie który byście polecili z powyższych lub może jakiś całkiem inny?

  10. #13170
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Podpinam się pod temat. Przerobiłem już ze 100 stron i mam mętlik w głowie.
    Potrzebuję prostego doradzenia. Budżet tak jak kolega wyżej 2-3 tys.
    5 osób w domu, 3 łazienki, 15 m3 wody na miesiąc. Woda miejska. Zacieki białe na armaturze, i jeszcze niedawno płukałem rury cwu z kamienia (taki rdzawy).
    Tu jest raport ze stanu wody w gminie https://aquaplus.com.pl/fileadmin/us...ciuszki_32.pdf
    Czy coś z tych się nada, a może coś innego ?
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...flr-9859099255
    https://allegro.pl/oferta/viessmann-...paign=polecane
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...ft-p-2237.html

    Serdeczne dzięki za wszelkie porady.
    Ostatnio edytowane przez Adam1983 ; 22-03-2021 o 09:46

  11. #13171

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli chcesz zmiękczać do zera to 25 litrów złoża.
    Jeśli chcesz coś pozostawić z twardości to może być 20 litrów.


    Różnica jest głównie w głowicy. Ja bym dopłacił do Clacka, ale pozostałe modele głowic też są solidne.
    Zatem lepiej kupić 25 jakby w przyszłości miało zwiększyć się zużycie wody. Poza tym lepiej zmiękczać do 0 czy ustawić na 3-4?

  12. #13172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał telitiger Zobacz post
    Zatem lepiej kupić 25 jakby w przyszłości miało zwiększyć się zużycie wody. Poza tym lepiej zmiękczać do 0 czy ustawić na 3-4?
    To zależy do czego ta woda ma służyć. Jeśli ma być użytkowa (i nie masz instalacji z miedzi) to możesz zmiękczać do zera.
    Jeśli jednak masz miedź na instalacji lub chcesz mieć wodę "pitną" to możesz zostawić te kilka stopni (ale wtedy też będziesz miał osady tylko proporcjonalnie mniej).
    Co do zapasu to te wartości podane już uwzględniają ewentualny wzrost zużycia wody... chyba że planujesz wzrost o 50 % albo w ciągu 1-2 lat?

  13. #13173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1983 Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Podpinam się pod temat. Przerobiłem już ze 100 stron i mam mętlik w głowie.
    Potrzebuję prostego doradzenia. Budżet tak jak kolega wyżej 2-3 tys.
    5 osób w domu, 3 łazienki, 15 m3 wody na miesiąc. Woda miejska. Zacieki białe na armaturze, i jeszcze niedawno płukałem rury cwu z kamienia (taki rdzawy).
    Tu jest raport ze stanu wody w gminie https://aquaplus.com.pl/fileadmin/us...ciuszki_32.pdf
    Czy coś z tych się nada, a może coś innego ?
    Macie tam miękką wodę... tylko 9 dH.
    Jak mimo to chcesz ją zmiękczyć to wystarczy zmiękczacz z 20 litrami złoża.
    Rdzawe zacieki to raczej żelazo, ale tego jest w tych badaniach jeszcze mniej...
    Z tych linków tylko Viessmann ma 20 litrów złoża (ale nie piszą jakiego), reszta jest za duża.

  14. #13174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał pbezler Zobacz post
    dzień dobry,

    nosze się z zamiarem montażu zmiękczacza. Prośba o doradzenie modelu ponieważ mam wrażenie, że "Doradcy" polecają to na czym więcej zarobią.

    twardość wody 15dh
    zużycie miesięczne ok 12m3

    to na co zwróciłem uwagę to
    - Cristal 25 Clack Pallas
    - SUPREME-SOFT 26L
    - ZM-WORK-30 ze sterownikiem Autotrol USA
    - wodaRO CLACK PALLAS 30
    - Clack 25 Cl (żywica jonowymienna kationit silnie kwaśny Purolite C100E)

    polecono mi
    - MAXIMA EKO26
    - wodaRO BAMBO CARBON MONO
    - EVOLIO LOGIX 255
    - wodaRO CLACK PALLAS 30

    budżet w jakim chciałbym się zmieścić to 2500 max 3000zł

    próśba o opinie który byście polecili z powyższych lub może jakiś całkiem inny?
    Wybacz ale nie mam czasu googlować 9 różnych modeli i analizować, który jest lepszy i dlaczego
    Ogólnie potrzebujesz 25-30 litrów złoża. Polecam wybrać złoże monosferyczne i solidną głowicę (osobiście preferuję Clacka, ale Autotrol czy Erie też są dobre).

  15. #13175
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Macie tam miękką wodę... tylko 9 dH.
    Jak mimo to chcesz ją zmiękczyć to wystarczy zmiękczacz z 20 litrami złoża.
    Rdzawe zacieki to raczej żelazo, ale tego jest w tych badaniach jeszcze mniej...
    Z tych linków tylko Viessmann ma 20 litrów złoża (ale nie piszą jakiego), reszta jest za duża.
    Dzieki za radę. Jak odkrecam sitko z kranu, to taki rdzawy osad jest. W dzbanku do gotowania wody wyraźnie bialy twardy osad po gotowaniu. Tak więc co byś poradził z tym zrobić ? Już płukałem rury kwasem, żeby to udrożnić, i nie chciałbym tego powtarzać.

  16. #13176

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To zależy do czego ta woda ma służyć. Jeśli ma być użytkowa (i nie masz instalacji z miedzi) to możesz zmiękczać do zera.
    Jeśli jednak masz miedź na instalacji lub chcesz mieć wodę "pitną" to możesz zostawić te kilka stopni (ale wtedy też będziesz miał osady tylko proporcjonalnie mniej).
    Co do zapasu to te wartości podane już uwzględniają ewentualny wzrost zużycia wody... chyba że planujesz wzrost o 50 % albo w ciągu 1-2 lat?
    Instalacja w domu w większości jest z rur pp, tylko w kotłowni od pieca na ekogroszek do zasobnika wody mam miedz.
    Mam pytanie odnośnie zmiękczacza aqua soft basic: w opisie jest napisane że ma regeneracje współprądowa/przeciwprądowa. Zatem można sobie wybrać w ustawieniach głowicy czy trzeba przy zamówieniu określić jaka ma być?

  17. #13177
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miguello

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-553
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    posiadam studnię głębinową przy domu o głębokości 33mb, lustro wody utrzymuje się na poziomie 11m od ziemi.
    W domu będą mieszkać póki co 2 osoby dorosłe i dziecko, posiada on dwie łazienki. Instalacja wodna posiada pompę głębinową Omnigena 4sd 3/10, zbiornik przeponowy 200l oraz bojler elektryczny 150l, ścieki odprowadzane będą do szczelnego szamba.
    Przeprowadziłem badania wody w sanepidzie i wyszło mi dość duże przekroczenia norm żelaza i manganu oraz mętności.
    Proszę o pomoc w dborze systemu uzdatniania wody a także interesują mnie koszty eksploatacji danego systemu.
    Poniżej wyniki Badań:
    -mętność-6 NTU
    -pH 7,4
    -przewodność 398 uS/cm
    -barwa-4,0 mg/l
    -Jon amonowy 0,38mg/l
    -Azotyny poniżej 0,050mg/l
    -Azotany poniżej 0,45 mg/l
    -Żelazo 3396ug/l
    -Mangan 375ug/l
    -Twardość 184mg/l
    -Chlorki 18 mg/l
    -Utlenialność poniżej 1,1 mg/l
    -brak bakterii grupy coli, escherichia coli

  18. #13178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał telitiger Zobacz post
    Instalacja w domu w większości jest z rur pp, tylko w kotłowni od pieca na ekogroszek do zasobnika wody mam miedz.
    Jeśli jest to na widoku to bym się nie przejmował - w razie potrzeby jest łatwe do wymiany.
    Mam pytanie odnośnie zmiękczacza aqua soft basic: w opisie jest napisane że ma regeneracje współprądowa/przeciwprądowa. Zatem można sobie wybrać w ustawieniach głowicy czy trzeba przy zamówieniu określić jaka ma być?
    Sterownik może obsługiwać oba typy regeneracji, ale głowica jest albo taka, albo taka - trzeba wybrać. Nie wiem tylko czy w basicu masz ten wybór...

  19. #13179
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1983 Zobacz post
    Dzieki za radę. Jak odkrecam sitko z kranu, to taki rdzawy osad jest. W dzbanku do gotowania wody wyraźnie bialy twardy osad po gotowaniu. Tak więc co byś poradził z tym zrobić ? Już płukałem rury kwasem, żeby to udrożnić, i nie chciałbym tego powtarzać.
    Z opisu wygląda na osady kamienia. Rdzawy osad może pochodzić z rur.
    Myślę, że mały zmiękczacz powinien być OK.

  20. #13180
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał miguello Zobacz post
    Witam,

    posiadam studnię głębinową przy domu o głębokości 33mb, lustro wody utrzymuje się na poziomie 11m od ziemi.
    W domu będą mieszkać póki co 2 osoby dorosłe i dziecko, posiada on dwie łazienki. Instalacja wodna posiada pompę głębinową Omnigena 4sd 3/10, zbiornik przeponowy 200l oraz bojler elektryczny 150l, ścieki odprowadzane będą do szczelnego szamba.
    Przeprowadziłem badania wody w sanepidzie i wyszło mi dość duże przekroczenia norm żelaza i manganu oraz mętności.
    Proszę o pomoc w dborze systemu uzdatniania wody a także interesują mnie koszty eksploatacji danego systemu.
    Poniżej wyniki Badań:
    -mętność-6 NTU
    -pH 7,4
    -przewodność 398 uS/cm
    -barwa-4,0 mg/l
    -Jon amonowy 0,38mg/l
    -Azotyny poniżej 0,050mg/l
    -Azotany poniżej 0,45 mg/l
    -Żelazo 3396ug/l
    -Mangan 375ug/l
    -Twardość 184mg/l
    -Chlorki 18 mg/l
    -Utlenialność poniżej 1,1 mg/l
    -brak bakterii grupy coli, escherichia coli
    Masz dużo tego żelaza. Do tego nie możesz zrobić napowietrzania przy takim typie hydrofora. Proponowałbym odżelazaicz z regeneracją chemiczną. Niestety da on sporo dodatkowych ścieków do szamba... Dodatkowo możesz jako drugi stopień dać filtr wielofunkcyjny jeśli chcesz wodę zmiękczyć. Ale to znów dodatkowe ścieki.
    Alternatywnie możesz wymienić hydrofor, zrobić napowietrzanie i odżelaziacz bez chemii, a ścieki puścić do studni chłonnej.

Strona 659 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony