dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 678 z 755
Pokaż wyniki od 13.541 do 13.560 z 15099
  1. #13541
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wookie1 Zobacz post
    Pompa głębinowa: ibo 3ti20
    Zużycie 10-12 m3 na miesiąc
    Zbiornik membranowy PWB‑80LV
    Odprowadzanie do szamba
    W wynikach mam podane jeszcze tylko pH 6.8 i że nie występują bakterie coli, ecoli i entery.
    Dziękujemy.

    W przypadku podanych parametrów wody, zamontowanie stacji wielofunkcyjnej to wysokie ryzyko zaklejenia się złoża oraz głowicy sterującej. Jeśli chciałby Pan zamontować taką stację, koniecznie należałoby serwisować urządzenie raz w roku.

    Przy tej wodzie my sugerujemy zastosowanie odżelaziacza wody Ecoperla Oxytower oraz zmiękczacza wody np. Ecoperla Vita 25. Rezultaty będą znacznie lepsze.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #13542
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wookie1 Zobacz post
    Pompa głębinowa: ibo 3ti20
    Zużycie 10-12 m3 na miesiąc
    Zbiornik membranowy PWB‑80LV
    Odprowadzanie do szamba
    W wynikach mam podane jeszcze tylko pH 6.8 i że nie występują bakterie coli, ecoli i entery.
    Ten filtr wielofunkcyjny nie jest idealnym rozwiązaniem ale może się sprawdzi. Na jego korzyść przemawia zbiornik przeponowy, niezbyt wysoka twardość, szambo...
    Na minus trzeba przyjąć, że ilość żelaza jest jednak dość wysoka oraz że są bakterie (na złożu prawdopodobnie będzie ich jeszcze więcej).
    Przy regularnych przeglądach głowicy i wymianie złoża co kilka lat (zakładałbym ok 5 lat) ma to szansę zadziałać. Oczywiście z lampą UV na końcu i do picia sugerowałbym jeszcze zestaw podzlewowy z RO. Co do rozmiaru filtra to radziłbym przynajmniej 75 litrów złoża.

  3. #13543
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Witam

    Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dobrze filtra do wody.
    Badania wody wykazały spore przekroczenia norm dla żelaza i manganu.

    Poniżej wyniki:
    Barwa: 10mg/l
    Mętność: 5 NTU
    pH: 7
    Żelazo: 3400 ug/l
    Mangan: 525 ug/l
    Stężenie jonu amonowego: 0,040 mg/l
    Utlenialność (indeks nadmanganianowy): 0,79 mg/l
    Twardość: 101 mg/l CaCO3

    Woda ze studni głębinowej.
    Zużycie wody na 10-12m3/mc
    Posiadam zbiornik przeponowy, dlatego chciałbym aby wybrany odżelaziacz mógł z nim pracować.
    Woda po regeneracji będzie trafiać do oczyszczalni biologicznej.

    Na chwilę obecną mam dwa typy:
    1 https://sklep.osmoza.pl/profesjonaln...o3-p-1728.html
    2.https://bluewater24.pl/odzelaziacz-w...rie-p-137.html
    Te rozwiązania z podanych linków nie sprawdzą się na takim poziomie żelaza (poduszka powietrzna w zbiorniku ze złożem) i przy takiej oczyszczalni (ozon jest bardzo silnym utleniaczem i jak trafi do POŚ to wybije bakterie).

    Potrzebujesz solidnego odżelaziacza... lub dwóch szeregowo. i moim zdaniem nie obejdzie się bez wymiany hydroforu na bezprzeponowy (no chyba, że wolisz wymienić oczyszczalnię?)
    Brakuje informacji o wydajności pompy (rzeczywistej).

  4. #13544

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Te rozwiązania z podanych linków nie sprawdzą się na takim poziomie żelaza (poduszka powietrzna w zbiorniku ze złożem) i przy takiej oczyszczalni (ozon jest bardzo silnym utleniaczem i jak trafi do POŚ to wybije bakterie).

    Potrzebujesz solidnego odżelaziacza... lub dwóch szeregowo. i moim zdaniem nie obejdzie się bez wymiany hydroforu na bezprzeponowy (no chyba, że wolisz wymienić oczyszczalnię?)
    Brakuje informacji o wydajności pompy (rzeczywistej).
    Wydajność pompy ok 60l/min. W obecnym zbiorniku przeponowym mam wody ok 40l. Pompa napełnia zbiornik w ok 40s.
    ...

  5. #13545
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Wydajność pompy ok 60l/min. W obecnym zbiorniku przeponowym mam wody ok 40l. Pompa napełnia zbiornik w ok 40s.
    To powinno wystarczyć na odżelaziacz ze złożem katalitycznym.

  6. #13546

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To powinno wystarczyć na odżelaziacz ze złożem katalitycznym.
    Jakiś konkretny model możesz polecić?
    ...

  7. #13547
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Konkretnie to wydaje mi się, że zbiornik o średnicy 12" będzie wystarczający.
    Do tego złoże typu G1/Defeman/Pyrolox... głowicę polecam jak zwykle czyli Clack.

  8. #13548

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Konkretnie to wydaje mi się, że zbiornik o średnicy 12" będzie wystarczający.
    Do tego złoże typu G1/Defeman/Pyrolox... głowicę polecam jak zwykle czyli Clack.
    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry
    Do podanych parametrów możemy wstępnie zaproponować dwustopniowy zestaw:
    - Hydrofor ocynkowany 300l + zwężka napowietrzająca
    - Dwa odżelaziacze wody w dwóch rozmiarach - Ecoperla Sanitower
    - Filtr mechaniczny jako ostatni etap doczyszczający wodę

    Panowie a coś co będzie współpracować z obecnym zbiornikiem przeponowym?
    Nie to, że się przy nim upieram. Po prostu dodatkowego zbiornika 300l nie zmieszczę.
    ...

  9. #13549
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Panowie a coś co będzie współpracować z obecnym zbiornikiem przeponowym?
    Nie to, że się przy nim upieram. Po prostu dodatkowego zbiornika 300l nie zmieszczę.
    Ale to nie chodzi tylko o pojemność. Chodzi o napowietrzanie wody w celu utleniania żelaza.
    W obecnym zbiorniku nie ma na to szans. Stąd propozycja wymiany na bezprzeponowy. A rozmiar - im większy tym lepszy.

  10. #13550

    Domyślnie

    A ja mam pytanie czy sam zmiękczacz, zmienia również skład fizykochemiczny wody? Poza oczywiście wymianą jonów wapnia i magnezu na jony sodu.

  11. #13551
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    A ja mam pytanie czy sam zmiękczacz, zmienia również skład fizykochemiczny wody? Poza oczywiście wymianą jonów wapnia i magnezu na jony sodu.
    Nie powinien zmieniać nic poza iloscią wapnia, magnezu i sodu.
    Ale jak złoże jest tanie to w pierwszym okresie moze jeszcze wyplukiwac mnóstwo zwiazkow poprodukcyjnych, rozpuszczalników, metali ciezkich, itp

  12. #13552

    Domyślnie

    Z wyników badań wody mam przekroczone trzy parametry:
    -Stężenie żelaza (Fe) - 721 μg/l
    -Stężenie manganu (Mn) - 327 μg/l
    -Ogólna liczba mikroorganizmóww 22°C po 72h - >300 jtk/1 ml
    Pozostałe parametry to:
    -Stężenie jonu amonowego - 0,03 mg/l
    -Stężenie azotanów - <3,5 mg/l
    -Zapach - akceptowalny
    -Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu - 420 mgCaCO3/l
    -PEW - 860 μS/cm
    -Odczyn (pH) - 7,21
    -Mętność - 8,1
    -Indeks nadmanganianowy(Utlenialność z KMnO₄) - <0,5 mg/l O₂
    -Barwa - <5 mgPt/l
    -Brak bakterii coli czy też enterokoków kałowych.

    Mogę obecnie dobrać jaki chcę zbiornik hydroforowy i pompę głębinową. Woda na głębokości 21m.
    Woda będzie używana przez 4 osoby. Będzie również biologiczna oczyszczalnia ścieków, ale ewentualne popłuczyny mogę poprowadzić do studni chłonnej.
    Jaki zestaw polecacie w takim układzie? Najlepiej gdyby woda nie została zmiękczona kompletnie do 0, a miała np. 6 stopni w skali niemieckiej.

  13. #13553
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakub1337 Zobacz post
    Z wyników badań wody mam przekroczone trzy parametry:
    -Stężenie żelaza (Fe) - 721 μg/l
    -Stężenie manganu (Mn) - 327 μg/l
    -Ogólna liczba mikroorganizmóww 22°C po 72h - >300 jtk/1 ml
    Pozostałe parametry to:
    -Stężenie jonu amonowego - 0,03 mg/l
    -Stężenie azotanów - <3,5 mg/l
    -Zapach - akceptowalny
    -Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu - 420 mgCaCO3/l
    -PEW - 860 μS/cm
    -Odczyn (pH) - 7,21
    -Mętność - 8,1
    -Indeks nadmanganianowy(Utlenialność z KMnO₄) - <0,5 mg/l O₂
    -Barwa - <5 mgPt/l
    -Brak bakterii coli czy też enterokoków kałowych.

    Mogę obecnie dobrać jaki chcę zbiornik hydroforowy i pompę głębinową. Woda na głębokości 21m.
    Woda będzie używana przez 4 osoby. Będzie również biologiczna oczyszczalnia ścieków, ale ewentualne popłuczyny mogę poprowadzić do studni chłonnej.
    Jaki zestaw polecacie w takim układzie? Najlepiej gdyby woda nie została zmiękczona kompletnie do 0, a miała np. 6 stopni w skali niemieckiej.
    Dzień dobry,

    w pierwszej kolejności studnię trzeba przechlorować - wlać do studni podchloryn sodu i po 24h przepompować wodę przez instalację.

    Jeśli chodzi o fizykochemię, to ze względu na duże stężenie manganu i chęć zmiękczenia wody do 6 st., należy system rozbić na dwie stacje. Jedna, kompleksowa stacja wielofunkcyjna wymagałaby redukcji twardości do 0 w takim wypadku.

    Proponujemy zatem następujący zestaw:

    - Hydrofor ocynkowany 300 l + zwężka napowietrzająca
    - Odżelaziaczo-odmanganiacz wody Ecoperla Sanitower M
    - Filtr mechaniczny
    - Zmiękczacz wody Ecoperla Softower S (30 l)

    Zmiękczacz wody nie wymaga dużo soli do regeneracji, zatem przy standardowym zużyciu wody będzie odpowiedni do przydomowej oczyszczalni ścieków. Jeśli chodzi o połączenie zmiękczacza wody i przydomowej oczyszczalni, zachęcamy do obejrzenia tego materiału:

    https://youtu.be/3a6d9V96yP0

    Jeśli chodzi o pompę głebinową, proszę podaj średnicę odwiertu, wydajność studni i głębokość lustra wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #13554

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry,

    w pierwszej kolejności studnię trzeba przechlorować - wlać do studni podchloryn sodu i po 24h przepompować wodę przez instalację.

    Jeśli chodzi o fizykochemię, to ze względu na duże stężenie manganu i chęć zmiękczenia wody do 6 st., należy system rozbić na dwie stacje. Jedna, kompleksowa stacja wielofunkcyjna wymagałaby redukcji twardości do 0 w takim wypadku.

    Proponujemy zatem następujący zestaw:

    - Hydrofor ocynkowany 300 l + zwężka napowietrzająca
    - Odżelaziaczo-odmanganiacz wody Ecoperla Sanitower M
    - Filtr mechaniczny
    - Zmiękczacz wody Ecoperla Softower S (30 l)

    Zmiękczacz wody nie wymaga dużo soli do regeneracji, zatem przy standardowym zużyciu wody będzie odpowiedni do przydomowej oczyszczalni ścieków. Jeśli chodzi o połączenie zmiękczacza wody i przydomowej oczyszczalni, zachęcamy do obejrzenia tego materiału:

    https://youtu.be/3a6d9V96yP0

    Jeśli chodzi o pompę głebinową, proszę podaj średnicę odwiertu, wydajność studni i głębokość lustra wody.
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Średnica odwiertu to 110mm, głębokość lustra wody 2m. Nie znam wydajności, ale według osób kopiących nie powinienem się o to martwić. Wiem, że pompa o wydajności 35l/min może pracować bez przerwy kilka godzin i nic się nie dzieje.

  15. #13555
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakub1337 Zobacz post
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Średnica odwiertu to 110mm, głębokość lustra wody 2m. Nie znam wydajności, ale według osób kopiących nie powinienem się o to martwić. Wiem, że pompa o wydajności 35l/min może pracować bez przerwy kilka godzin i nic się nie dzieje.
    Sugerowana pompa głębinowa to IBO Dambat 3 STM 24 lub ewentualnie Omnigena o tym samym symbolu, moc 1,1 kW.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 14-10-2021 o 16:10
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #13556
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Poproszę o pomoc z doborem urządzenia uzdatniającego.
    4 osoby, woda z sieci, POŚ. Wyniki badań próbki:
    - twardość 350 mg
    - żelazo 0,11mg
    - mangan poniżej 0,03 mg
    Wszystkie parametry są w normie, nawet w dolnych zakresach normy, ale bardzo zależy mi na zmiękczeniu wody. Zużywamy 8-9 m3 miesięcznie

    Z góry dziękuję.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  17. #13557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Poproszę o pomoc z doborem urządzenia uzdatniającego.
    4 osoby, woda z sieci, POŚ. Wyniki badań próbki:
    - twardość 350 mg
    - żelazo 0,11mg
    - mangan poniżej 0,03 mg
    Wszystkie parametry są w normie, nawet w dolnych zakresach normy, ale bardzo zależy mi na zmiękczeniu wody. Zużywamy 8-9 m3 miesięcznie

    Z góry dziękuję.
    Przy tych parametrach (i zmiękczeniu do zera) odpowiedni będzie zmiękczacz z 25 litrami złoża.

  18. #13558
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  19. #13559
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    To solidny sprzęt, ale dość drogi - sporo dopłacasz za naklejkę z logo...

  20. #13560
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Zależy mi na uznanym producencie, gwarancji producenta i pewności, że kupię urządzenie, które będzie można serwisować nawet po wielu latach. Nie znam rynku, widzę jeszcze Ecoperlę, ale cenowo to prawie Viessmann. Chętnie przyjrzę się innym propozycjom, jeśli coś zasugerujecie.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

Strona 678 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony