dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 681 z 756
Pokaż wyniki od 13.601 do 13.620 z 15102
  1. #13601
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikida

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Teraz już mam zastosowane 3 złoże do filtracji i w dalszym ciągu nie robi roboty.
    Złoże Turbidex oraz Greensand Plus było w zbiorniku Wave Cyber Size 1054 .
    Co do pompy to mam SKM 150 Omnigena, natomiast płukanie teraz przy Turbidex jest co 2,5m3 a przy Grensand było częściej jakieś 2m3 . Złoża były wymieniane w krótkim okresie czasu więc niema tu mowy o ich strasznym zabrudzeniu. Jak już pisałem jakość wody zmienia się okresowo.

  2. #13602
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikida Zobacz post
    Teraz już mam zastosowane 3 złoże do filtracji i w dalszym ciągu nie robi roboty.
    Złoże Turbidex oraz Greensand Plus było w zbiorniku Wave Cyber Size 1054 .
    Co do pompy to mam SKM 150 Omnigena, natomiast płukanie teraz przy Turbidex jest co 2,5m3 a przy Grensand było częściej jakieś 2m3 . Złoża były wymieniane w krótkim okresie czasu więc niema tu mowy o ich strasznym zabrudzeniu. Jak już pisałem jakość wody zmienia się okresowo.
    Może trzeba by zastosować dwa filtry szeregowo? Ewentualnie dodać filtr węglowy na wyjściu...? Tak tylko rzucam pomysły do zastanowienia

  3. #13603
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Jakie złoże jest w kolorze brązowym? Kupiłem od kogoś filtr i wysypałem ze zbiornika całą zawartość . Na dole było trochę żwiru a reszta to złoże koloru brązowego. Czy konieczne jest też zamontowanie napowietrzacza zbiornika hydroforowego?

  4. #13604
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Jakie złoże jest w kolorze brązowym? Kupiłem od kogoś filtr i wysypałem ze zbiornika całą zawartość . Na dole było trochę żwiru a reszta to złoże koloru brązowego. Czy konieczne jest też zamontowanie napowietrzacza zbiornika hydroforowego?
    "ło panie... " to tak jakbyś zapytał "kupiłem brązowe auto, i powiedzcie jakiej jest marki?"
    Generalnie po wodzie z żelazem praktycznie każde złoże będzie brązowe...

  5. #13605

    Domyślnie

    W końcu uzyskałem odp. z wodociągów co do twardości wody, a wynosi ona jak to Pani oświadczyła średnio 250/260mg ale w moim rejonie jak dodała może być też 280 . Zużycie wody 10m3 miesięcznie. 3 osobowa rodzina.
    Czy ten model da radę zmiękczycz do 0
    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...-PENTERUSA/869
    ??
    Czy nie potrzebuje większego złoża niż 20L lub czy 20 da radę.?
    Jak mam pompę ciepła to żeby ją "chronić" przed kamieniem należy zmiękczacz do 0 ustawić?

    pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez Zerko1 ; 10-11-2021 o 16:34

  6. #13606

    Domyślnie

    Cześć wszystkim. Jestem użytkownikiem zmiękczacza od roku i wszystkim polecam. Mam jednak wątpliwości co do głowicy sterującej. Miała być clack pallas i chyba jest z wyglądu, ale nie ma żadnych oznaczeń modelu czy producenta. Wydaje mi się to dziwne. Nie da się też za bardzo w ustawieniach pogrzebać i jest język angielski.

  7. #13607
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tonymark Zobacz post
    Cześć wszystkim. Jestem użytkownikiem zmiękczacza od roku i wszystkim polecam. Mam jednak wątpliwości co do głowicy sterującej. Miała być clack pallas i chyba jest z wyglądu, ale nie ma żadnych oznaczeń modelu czy producenta. Wydaje mi się to dziwne. Nie da się też za bardzo w ustawieniach pogrzebać i jest język angielski.
    Każda głowica Clack ma oznaczenie typu/modelu razem z kodem kreskowym - szukaj przy połączeniu ze zbiornikiem (dwie białe naklejki).
    Powinno się to zaczynać od V1 (czyli Valve 1"), Pallas to oznaczenie CK.
    W ustawieniach (NEXT + W GÓRĘ) powinien być do wyboru język polski.

  8. #13608
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    W końcu uzyskałem odp. z wodociągów co do twardości wody, a wynosi ona jak to Pani oświadczyła średnio 250/260mg ale w moim rejonie jak dodała może być też 280 . Zużycie wody 10m3 miesięcznie. 3 osobowa rodzina.
    Na takie parametry przyjąłbym 20 lub max 25 litrów.

    Czy ten model da radę zmiękczycz do 0??
    Tak, większość modeli da radę zmiękczyć do zera... pytanie brzmi jak często będą się regenerować - w przypadku modeli 20 czy 25 litrowych ta regeneracja (przy zużyciu 10 m3) będzie co mniej więcej 11/14 dni czyli zupełnie prawidłowo.

    Czy nie potrzebuje większego złoża niż 20L lub czy 20 da radę.?
    Nie potrzebujesz.

    Jak mam pompę ciepła to żeby ją "chronić" przed kamieniem należy zmiękczacz do 0 ustawić?
    Najlepiej sprawdź jaką twardość zaleca producent twojej pompy ciepła. Jeśli zawiera ona wymiennik ciepła wykonany np. z miedzi to prawie na pewno producent zaleci wodę o twardości wyższej niż zero.

  9. #13609

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo. Jednak głowica jest oryginalna, ma oznaczenie jak napisałeś. I język już też zmieniony.
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie żywicy pursanit. Kupiłem zestaw dla teścia, miał być clack i lewatit a dostalem clack i pursanit, zastanawiam się czy odsyłać czy zostawić.
    Szacunek za ogromną wiedzę w temacie.
    Pozdrawiam!

  10. #13610

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na takie parametry przyjąłbym 20 lub max 25 litrów.


    Tak, większość modeli da radę zmiękczyć do zera... pytanie brzmi jak często będą się regenerować - w przypadku modeli 20 czy 25 litrowych ta regeneracja (przy zużyciu 10 m3) będzie co mniej więcej 11/14 dni czyli zupełnie prawidłowo.


    Nie potrzebujesz.


    Najlepiej sprawdź jaką twardość zaleca producent twojej pompy ciepła. Jeśli zawiera ona wymiennik ciepła wykonany np. z miedzi to prawie na pewno producent zaleci wodę o twardości wyższej niż zero.
    Mam pompe Panasonic aquarea i nie wiem gdzie szukać taki informacji

    To czy któryś z tych dwóch modeli będzie dobry

    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...-PENTERUSA/869

    https://sklep.technikawody.pl/produk...filtr-sam-sol/

    Bardzo dziękuję za pomoc

  11. #13611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tonymark Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie żywicy pursanit. Kupiłem zestaw dla teścia, miał być clack i lewatit a dostalem clack i pursanit, zastanawiam się czy odsyłać czy zostawić.
    Nie znam takiej "marki" żywic, ale sądząc po nazwie i oznaczeniach jest to kolejny przejaw naszej rodzimej inwencji w tworzeniu "nowych produktów". Wydaje mi się, że to zwykła żywica Purolite C100E. Nie jest to jonit monosferyczny, ani nie ma tej samej pojemności co Lewatit. Jeśli więc miał być Lewatit to dostałeś produkt niższej jakości i wartości.
    Dodatkowo zwróć uwagę, że rzekomy atest PZH na ten Pursanit, na który się powołują strony z tym złożem, jest wydany w 2011 roku. Pomijając to, że podano tylko numer atestu (bez możliwości sprawdzenia na co jest ten atest), to atesty PZH są ważne 3 lub 5 lat, a więc już trochę po terminie
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 13-11-2021 o 16:47

  12. #13612
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Mam pompe Panasonic aquarea i nie wiem gdzie szukać taki informacji
    U dostawcy lub w instrukcji obsługi.

    To czy któryś z tych dwóch modeli będzie dobry
    Każdy z nich będzie dobry aby uzyskać miękką wodę. A czy głowica Erie czy Autotrol to już Twoja decyzja, która z nich bardziej Ci odpowiada
    Osobiście polecałbym Ci głowicę Clack, ale to będzie trochę droższy model.
    Kilka razy już był tu na forum poruszany wątek tych zmiękczaczy Hydro technik - cena jest tak niska, że nie wiadomo na czym jeszcze muszą oszczędzać skoro dają tyle gratisów i takie dobre elementy... jak to mówią "zbyt dobra żeby była prawdziwa"

  13. #13613

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie znam takiej "marki" żywic, ale sądząc po nazwie i oznaczeniach jest to kolejny przejaw naszej rodzimej inwencji w tworzeniu "nowych produktów". Wydaje mi się, że to zwykła żywica Purolite C100E. Nie jest to jonit monosferyczny, ani nie ma tej samej pojemności co Lewatit. Jeśli więc miał być Lewatit to dostałeś produkt niższej jakości i wartości.
    Dodatkowo zwróć uwagę, że rzekomy atest PZH na ten Pursanit, na który się powołują strony z tym złożem, jest wydany w 2011 roku. Pomijając to, że podano tylko numer atestu (bez możliwości sprawdzenia na co jest ten atest), to atesty PZH są ważne 3 lub 5 lat, a więc już trochę po terminie
    Dziękuję za odpowiedź, szukałem jakichkolwiek informacji na temet tego złoża i nic nie znalazłem za bardzo. Będę zatem reklamował.

  14. #13614

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Przeglądając to forum już wiem jaka głowica i jakie złoże, poszukałem po internecie i znalazłem dwie interesujące mnie oferty:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...egoryId=260391
    oraz
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...em-p-1370.html
    wygląda to na te same urządzenia, cena w tym drugim przypadku wydaję się atrakcyjna, jednak sprzedawca ma nieciekawe komentarze,
    jako, że nie przekonują mnie ci sprzedający, poszukałem dalej i znalazłem jeszcze jeden zmiękczacz z głowicą również polecaną na tym forum
    http://czystawoda.eu/pl/p/Zmiekczacz...-Fleck-D25/284
    prośba do was (a szczególnie do ciebie qbek17) co wybrać, czy warto brać opcję z osobnym złożem, (butla osobno, pojemnik na sól osobno) czy wybrać coś z polecanych powyżej modeli - wpis zerko1
    nie rozpisuje się na temat potrzeb, bo jeszcze nie wykonałem badań wody...
    i jeszcze jedno pytanie, bo nie znalazłem twej kwestii na forum, czy trudno jest samodzielnie wymienić złoże? czy wystarczy w tym celu odkręcić głowice, wysypać wszystko ze środka i wsypać nowe.... : -) z góry dziękuje za wszelkie pomocne informacje

  15. #13615
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Przeglądając to forum już wiem jaka głowica i jakie złoże, poszukałem po internecie i znalazłem dwie interesujące mnie oferty:...
    wygląda to na te same urządzenia, cena w tym drugim przypadku wydaję się atrakcyjna, jednak sprzedawca ma nieciekawe komentarze,
    jako, że nie przekonują mnie ci sprzedający, poszukałem dalej i znalazłem jeszcze jeden zmiękczacz z głowicą również polecaną na tym forum
    Pierwsza i trzecia oferta to ta sama firma.
    W tej wersji z głowicą Fleck zwróć uwagę, że są tam trzy różne wersje głowicy, z czego dwie to archaiczne, mechaniczne zegary... wersja z elektroniką jest opcjonalna i coś mi mówi, że może wpływać na prezentowaną cenę

    prośba do was (a szczególnie do ciebie qbek17) co wybrać, czy warto brać opcję z osobnym złożem, (butla osobno, pojemnik na sól osobno) czy wybrać coś z polecanych powyżej modeli - wpis zerko1
    nie rozpisuje się na temat potrzeb, bo jeszcze nie wykonałem badań wody...
    Myślę, że warto jednak zacząć od wykonania badań, bo może się okazać, że Twój dylemat jest nieaktualny (bo po prostu potrzebujesz większego modelu niż dostępne w obudowach kompaktowych)
    Ale jeśli chcesz wiedzieć tak ogólnie to moim zdaniem ta wersja (dwuelementowa) jest trochę bardziej praktyczna w perspektywie wielu lat użytkowania zmiękczacza (łatwiej jest rozdzielić elementy i np. umyć zbiornik soli). Poza tym kwestia obecności rusztu podtrzymującego sól - zazwyczaj nie ma go w kompaktach.


    i jeszcze jedno pytanie, bo nie znalazłem twej kwestii na forum, czy trudno jest samodzielnie wymienić złoże? czy wystarczy w tym celu odkręcić głowice, wysypać wszystko ze środka i wsypać nowe.... : -)
    Generalnie jest tak jak piszesz, ale jest kilka "niuansów" aby zrobić to prawidłowo. Kwestia wymiany złoża to perspektywa kilkunastu (może ponad dwudziestu) lat...

  16. #13616

    Domyślnie

    dziękuje za wypowiedź, nieco mi wyjaśniłeś sprawę
    ALE
    nie ułatwiłeś decyzji, pozdrawiam

    edt.
    decyduje się na to:
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...em-p-1370.html
    ale przed zakupem potrzebuje Wasze słowo boże
    brać? wydaję się być najlepszy stosunek ceny do jakości
    no bo, trochę szkoda dołożyć tysiaka na to
    https://allegro.pl/oferta/clack-pall...egoryId=260391
    czy to
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...usa-9467454497



    Cytat Napisał janczez Zobacz post
    Od kilku tygodni szukam dobrej oferty zmiękczacza dla siebie. Przejrzałem wiele różnych wpisów i muszę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami na temat przewijających się tutaj ofert firm (dostępnych na Allegro i ich własnych sklepach internetowych), tak ku przestrodze. Na pierwszy ogień Technika Wody z Komornik. Duży wybór zmiękczaczy, najlepszy opis przedmiotów jaki widziałem (choć unikają tam wskazania producenta głowic) i super gwarancja. Ich oferta najbardziej do mnie przemawia, a w zasadzie to byłem już zdecydowany. Ale co z tego skoro nie obierają telefonów, nie oddzwaniają, nie odpisują na maile (próbowałem kilka razy). Skoro tak podchodzą, a w zasadzie nie podchodzą, do klienta jeszcze przed zakupem, to jak będzie wyglądał serwis i ewentualna realizacja gwarancji? Po porażce z nimi znalazłem następną ofertę z Wielkopolski, firma Blue Water z Ostrowa. Mają, choć może raczej piszą, że mają dokładnie to, co według najaktywniejszych w tym wątku dobry zmiękczacz mieć powinien, czyli złoże monosferyczne Lewatit, głowica Clack i do tego przyjazna cena. No to zadzwoniłem, nie odebrali, nie oddzwonili, tu mi przyszło do głowy, czy może z przysłowiowej poznańskiej oszczędności mają może telefon na kartę, a na karcie mało środków? )Postanowiłem sprawdzić opinie o samym sklepie, aż mną wstrząsnęło, zainteresowani mogą sobie poczytać. Refleksja podobna co w pierwszym przypadku, tyle że tutaj dodatkowo, o ile opinie są prawdziwe, można zapłacić i nie otrzymać towaru. Proszę wziąć pod uwagę, że są to moje osobiste spostrzeżenia, może tylko mnie przytrafił się taki pech braku kontaktu z tymi firmami, może opinie na temat Blue Water są fałszywe, może .... Reasumując, warto głębiej przyjrzeć się sprzedawcy, a w szczególności realności realizacji proponowanych gwarancji na sprzęt, bo jak zaufać komuś kto nie chce z nami rozmawiać? A ja szukam dalej.
    Ostatnio edytowane przez greenzone ; 16-11-2021 o 23:14

  17. #13617
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    W najtańszym zestawie nie masz zaworu bypass. Dodatkowo obawiam się, że w zbiorniku solanki nie ma zaworu pływakowego (brak informacji na stronie, a więc zakładam, że na tym też oszczędzili). To są przydatne "dodatki".
    Poza tym różnica w złożu i sterowniku. To są kwestie, które można wymienić aby było taniej
    Niestety - decyzja jest tyko Twoja

  18. #13618

    Domyślnie

    qbek17 dzięki za sugestie i rady...
    Ostatnio edytowane przez greenzone ; 17-11-2021 o 10:25

  19. #13619
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Q4Q

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Ksawerów
    Kod pocztowy
    95-054
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzień dobry, witam wszystkich Forumowiczów, jestem tutaj nowy.... nie chciałbym zakładać nowego tematu dlatego w tym proszę o pomoc w tym wątku.
    Po wykonaniu badania wody ze studni głębinowej została zamontowana stacja uzdatniania, która świetnie sobie poradziła z problemem wysokiego poziomu żelaza i manganu oraz zmiękczyła wodę. Stacja została dobrana w jednej z firm w Polsce centralnej. Składa się z urządzenia ze złożem Ecomix A oraz drugiego ze złożem Katalox light. Tak, nie pomyliłem się, są dwa urządzenia. Uzdatniona woda po pierwszym urządzeniu ma zawartość Manganu na poziomie 0,005 mg Mn/dm3, żelazo 0,03 mg Fe/dm3, twardość 1 dH, pH 7,2, TDS 513 ppm. Pierwsza stacja pracowała już kilka miesięcy, ale problemem był zapach siarkowodoru na zimnej wodzie. Taki sam zapach ma też woda surowa. Studnia ma 27 metrów głębokości, lustro wody jeśli dobrze pamiętam jest na 11 metrach. Ten przykry zapach był powodem dołożenia drugiego urządzenia ze złożem katalox light. Zapach został usunięty i pojawił się nowy problem... Woda ma lekko gorzki smak. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów miał do czynienia z taką sytuacją ? Co może być przyczyną takiego zjawiska ? Pozdrawiam i czekam na wszelkie porady na temat

  20. #13620

    Domyślnie

    https://sklepzfiltrami.pl/pl/p/SUPRE...-na-Rynku-/542

    nigdzie nie mogę odszukać jakiej marki jest tu złoże. Głowica Erie ale złoża nie wiem

Strona 681 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony