dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 686 z 755
Pokaż wyniki od 13.701 do 13.720 z 15099
  1. #13701
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał SuperSonic Zobacz post
    Co myślicie o głowicy Logix 255/760 czy warto dopłacić do wersji z bnt, różnica zestawu to 550zl. Złoże lewatit 20l
    Dopłacić do BNT? Przecież BNT to chińszczyzna... zazwyczaj dopłaty są w drugą stronę

  2. #13702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Urządzenie mam takie jak w linku poniżej, 24 litrów złoża aquamulti
    Sorry ale pod tym linkiem nie ma żadnych konkretnych informacji... same marketingowe bzdury, a pod zakładką Dane techniczne jest tylko "treść w opracowaniu". Jeśli masz jakieś dane to wrzuć gdzieś zdjęcia...
    Złoże jest pakowane w worki po 25 litrów, i nie ma raczej możliwości odsypania jego części - to wynika z jego struktury (mieszanka niejednorodna różnych złóż).

    Zużycie miesięczne wody ok 15 m3. Serwisant ustawił mi regenerację na 2.5 m3, twardość wody na 0 czyli śruba wkręcona max, po regerneracji wyszedł 1 stopień niemiecki. Po zejściu 1,6 m3 wody zauwazyłem w czajniku kamień, sprawdziłem wodę testerem i wyszło 23 stopnie niemieckie. Okazuje się, że po max 1,5 m3 wody trzeba robić regenerację, co przy zuzyciu 15m3 miesięcznie wychodzi 10 regeneracji x ok 200 litrów tj. 2 m3 wody idzie w kanał. Jestem zszokowany.

    Czy jest możliwość, że powyższe urządzenie jest tak słabe, że filtruje max 1,5 m3 i konieczna jest regeneracja ? Może jest zepsute i zgłaszać reklamację? Prośba o pomoc.
    Nie musi być zepsute - jest po prostu źle dobrane. Do takiej twardości jest zbyt małe, a ustawienia są błędne. Poza tym to urządzenie (złoże) wielofunkcyjne - pytanie czy masz jeszcze jakieś inne problemy poza twardością?

    Ustawienia urządzenia:
    - uzupwody 05.0 min
    - plukanie 09 min
    - solenie 45 min
    - pluk.wst 10 min
    - reg m3 01.50t
    - reg dni 10
    Nie wiedząc nawet jaka to głowica (brak informacji na stronie) te czasy wyglądają dziwnie...

  3. #13703

    Domyślnie

    Qbek17 Dzięki za odpowiedź.

    Przesyłam badanie wody, czy wystarczyłby mi sam zmiękczacz ? Woda ze studni głębinowej 30 metrów.
    - bakterie coli -0
    - eschericha coli -0
    - ph - 7,3
    - jon amonowy - poniżej 0,13 mg/l
    - mangan- poniżej 30 ug/l
    - żelazo - 35 +-5 ug/l
    - twardość ogólna - 314 +-41 mg CAco3/l

    Urządzenie które mam ma głowicę BNT 765. Dane urządzenia jakie znalałem:

    https://mojawoda.com/filtry-wody-cal...z-stacja-multi

    https://bluewater24.pl/filtr-do-wody...acz-p-238.html

    Prośba o info jak to poustawiać skoro jest źle.

    Mam możliwość wymiany urządzenia. Pobór wody ok 15-18 m3/miesiąc, twardość wody 24. Pytanie co mam wziąć:
    1. zmiękczacz czy stację multifunkcyjną
    2. jakiej firmy urządzenie - chciałbym żeby regeneracja była co najmniej po 3 m3 a nie 1.5 jak teraz.
    3. czy znacie firmę klarwod i z tej firmy byłoby coś godnego uwagi z głowicą "nie chińską" ? Myślałem o modelu cs quadro 30 ale nie wiem jaka głowica i złoże.
    https://www.klarwod.pl/Quadro.html
    Ostatnio edytowane przez ultralegera ; 10-01-2022 o 16:47

  4. #13704
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Przesyłam badanie wody, czy wystarczyłby mi sam zmiękczacz ? Woda ze studni głębinowej 30 metrów.
    - bakterie coli -0
    - eschericha coli -0
    - ph - 7,3
    - jon amonowy - poniżej 0,13 mg/l
    - mangan- poniżej 30 ug/l
    - żelazo - 35 +-5 ug/l
    - twardość ogólna - 314 +-41 mg CAco3/l
    Do takiej wody wystarczy sam zmiękczacz. Chyba, że masz jeszcze jakieś badania (może utlenialność, może ogólną liczbę bakterii)?

    Urządzenie które mam ma głowicę BNT 765. Dane urządzenia jakie znalałem:
    Niestety dużo więcej tam nie ma... głowica BNT to chińska produkcja.

    Prośba o info jak to poustawiać skoro jest źle.
    Jeśli masz reklamować urządzenie to może lepiej nie zmieniaj ustawień?

    Mam możliwość wymiany urządzenia. Pobór wody ok 15-18 m3/miesiąc, twardość wody 24.
    Twardość z badania to ok 18 dH, tu piszesz, że 24 - w jakiej jednostce? To spora różnica... czy chcesz zmiękczać do zera?

    Pytanie co mam wziąć:
    1. zmiękczacz czy stację multifunkcyjną
    Zmiękczacz
    2. jakiej firmy urządzenie - chciałbym żeby regeneracja była co najmniej po 3 m3 a nie 1.5 jak teraz.
    To nie zależy od firmy tylko wielkości i typu złoża. Żeby określić ile go potrzebujesz musimy ustalić jak twarda jest woda i do ilu chcesz ją zmiękczyć.
    3. czy znacie firmę klarwod i z tej firmy byłoby coś godnego uwagi z głowicą "nie chińską" ? Myślałem o modelu cs quadro 30 ale nie wiem jaka głowica i złoże.
    To też chińska głowica...

  5. #13705

    Domyślnie

    Dziękuje za udział w dyskusji i informację. W maju robiłem studnię i dałem wodę do badania (mam tylko te wyniki które wstawiłem) i wyszło twardość ogólna - 314 +-41 mg CAco3/l. Obecnie odłączyłem urządzenie i kropelkowym wyszło 24 kropelki czyli 24 stopnie niemieckie. Wodę chcę zmiękczyć do zera, miesięczny pobór wody 15-18 m3/miesiąc. Instalator daje mi możliwość wymiany urządzenia ale muszę wskazać co chce, najlepiej z firmy klarwod - tyle, że u nich same chińskie głowice i uważam, że kiepskie te urządzenia.

    Skoro wystarczy zmiękczacz to szukam zmiękczacza tylko prośba o pomoc jaka wielkość i typ złoża, jaka najlepsza głowica i jakiej firmy mam szukać bo już kolejnej wymiany nie będzie

    Znalazłem takie urządzenie jak w linku, pytanie czy parametry są ok i głowica dobra. Nigdzie nie jest podana zdolność jonowymienna więc nie wiem co jaki czas zrobi regenerację.
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-do...gix-p-218.html
    Ostatnio edytowane przez ultralegera ; 10-01-2022 o 20:34

  6. #13706

    Domyślnie

    Ktoś mi może powiedzieć co to za gratis przywędrował z wodociągów do moich filtrów? https://photos.app.goo.gl/3Pru9kBS6pyyPas79
    Filtr(Hydra) samoczyszczący nie chce tego wypłukać ciśnieniem 6 barów - filtry mam przed regulatorem ciśnienia(3 bary docelowo za regulatorem). Przykleiło się to do siatki nierdzewnej i się trzyma. Z tego co widać w wolnym tempie dochodzi do rozpuszczenia tego co widać na tych żółych żebrowaniach , czego skutkiem jest zawalenie drugiego filtra 10 mikronów, który powinien być niebieski a zrobił się prawie czarny. Póki co nie zmieniam filtra 10 mikronów, tylko czekam aż rozpuści się wszystko w pierwszym filtrze.
    Nie wygląda to na rdzę, więc co to może być? Jakiś mangan? Nasza hydrofornia jest lokalną, gdzie woda jest ze studni głebinowej na 170 metrach. Woda z kranu leci krystalicznie czysta, więc drugi filtr nie przepuszcza tego czegoś.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 11-01-2022 o 10:23

  7. #13707

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Dopłacić do BNT? Przecież BNT to chińszczyzna... zazwyczaj dopłaty są w drugą stronę
    Sorry, oczywiście chodziło o dopłate do głowicy Logix względem BNT.

    W sumie już nie ważne. Zamówiłem zmiekczacz hydro technic iq20 up-flow ze zlozem lewatit, nieźle wyceniony moim zdaniem, ponieważ cały zestaw kosztuje 1900zl

    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ-WODY-WATERLIFE-HYDRO-TECHNIC-IQ20-UP-FLOW-Gwarancja-10LAT-%2C-MONOSFERYK-LEWATIT%2C-MENU-PL%2C-ZAWOR-BY-PASS%2C-ZAWOR-MIXING./886?gclid=Cj0KCQiA8vSOBhCkARIsAGdp6RT6ZrlrfWmrShfF CtpmY9NPuSfTq6EyhJ-uMgu3Pw1scvoyz2wNpakaApTNEALw_wcB

  8. #13708
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Dziękuje za udział w dyskusji i informację. W maju robiłem studnię i dałem wodę do badania (mam tylko te wyniki które wstawiłem) i wyszło twardość ogólna - 314 +-41 mg CAco3/l. Obecnie odłączyłem urządzenie i kropelkowym wyszło 24 kropelki czyli 24 stopnie niemieckie. Wodę chcę zmiękczyć do zera, miesięczny pobór wody 15-18 m3/miesiąc.
    Przy zmiękczeniu z 24 dH do zera i takim zużyciu możesz już szukać modeli półprzemysłowych... 50-60 litrów złoża będzie OK.
    To nie będzie urządzenie kompaktowe i nie w takiej cenie... Ale regeneracja będzie się odbywać co 6-7 m3 (czyli 2 razy w miesiącu) przy niewiele większym zużyciu wody na płukanie. Jak jeszcze weźmiesz dobry filtr wstępny to możesz też pomyśleć o regeneracji przeciwprądowej, bo przy takiej wielkości to już będzie realna różnica.
    Z dobrych głowic proponowałbym Ci firmę Clack, a złoże Lewatit.

    Znalazłem takie urządzenie jak w linku, pytanie czy parametry są ok i głowica dobra. Nigdzie nie jest podana zdolność jonowymienna więc nie wiem co jaki czas zrobi regenerację.
    To średni model - głowica w porządku, ale złoże standardowe (nie monosferyczne) i (jak dla Ciebie) tylko 30 litrów. Do tego w cenie brakuje bypassu, mixingu, w zbiorniku solanki prawdopodobnie brak zaworu solankowego. I radzę sprawdzić opinie sklepu - taka cena nie bierze się znikąd.

  9. #13709

    Domyślnie

    co ile będzie sie regenerował zmiękczacz z 32 litrami złoża konkretnie (supreme soft) przy standardowym zużyciu wody?

  10. #13710

    Domyślnie

    Qbek17 - dziękuje za informacje. Prośba jeszcze o wskazanie czy jest duża różnica pomiędzy złożem purolite 100e od złoża Lewatit? Chodzi mi o kwestię zdrowotne. Przy lewatit piszą że nie jest wyprodukowane przy użyciu rozpuszczalników a przy purolite nic nie ma na ten temat.

  11. #13711
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Qbek17 - dziękuje za informacje. Prośba jeszcze o wskazanie czy jest duża różnica pomiędzy złożem purolite 100e od złoża Lewatit? Chodzi mi o kwestię zdrowotne. Przy lewatit piszą że nie jest wyprodukowane przy użyciu rozpuszczalników a przy purolite nic nie ma na ten temat.
    Lewatit jest monosferyczny, a C100E to zwykła żywica przemysłowa o standardowym uziarnieniu (co może powodować większe opory przepływu i szybsze zużywanie się żywicy w czasie użytkowania).
    Jest też chyba różnica w pojemności - Lewatit powinien mieć ok 10% wyższą.
    Zdrowotnie, po dobrym wypłukaniu (przy czym Lewatit powinien się dopłukać szybciej), nie powinno być różnicy bo każde z tych złóż ma atest PZH i jest dopuszczone do kontaktu z wodą pitną.

  12. #13712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    co ile będzie sie regenerował zmiękczacz z 32 litrami złoża konkretnie (supreme soft) przy standardowym zużyciu wody?
    Przy Twojej twardości (15 dH) i zmiękczeniu do zera regeneracja wypadałaby co ok 6 - 6,5 m3 wody... częstotliwość w dniach zależy od zużycia wody...

  13. #13713

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy Twojej twardości (15 dH) i zmiękczeniu do zera regeneracja wypadałaby co ok 6 - 6,5 m3 wody... częstotliwość w dniach zależy od zużycia wody...
    Dzięki za odpowiedz. Hmm to czemu wyświetlacz pokazuje regeneracje za 30500 litrów teraz? to sie jakos dynamicznie zmienia czy jak to wyglada? Aha i zmiekczam na ta chwile do 3 dH...

  14. #13714
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedz. Hmm to czemu wyświetlacz pokazuje regeneracje za 30500 litrów teraz? to sie jakos dynamicznie zmienia czy jak to wyglada? Aha i zmiekczam na ta chwile do 3 dH...
    Przy zmiękczeniu do 3dH regeneracja powinna wypadać co ok 8 m3.
    To co pokazuje wyświetlacz (i co robi konkretna głowica) zależy od tego jak jest ustawiona... to już kwestia kontaktu z dostawcą/instalatorem.

  15. #13715

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy zmiękczeniu do 3dH regeneracja powinna wypadać co ok 8 m3.
    To co pokazuje wyświetlacz (i co robi konkretna głowica) zależy od tego jak jest ustawiona... to już kwestia kontaktu z dostawcą/instalatorem.
    A czy można to jakoś samemu zmienić? Zestaw kupiłem przez internet, w sieć wpiał hydraulik i tyle, co może teraz zrobić ktoś kto to sprzedaje z drugiego końca Polski?

  16. #13716
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    A czy można to jakoś samemu zmienić? Zestaw kupiłem przez internet, w sieć wpiał hydraulik i tyle, co może teraz zrobić ktoś kto to sprzedaje z drugiego końca Polski?
    Może Ci podyktować jakie ustawienia powinny być wpisane w ten konkretny model... skoro go sprzedaje to powinien go prawidłowo ustawić, albo dać instrukcję jak to zrobić samemu... robienie tego samemu (albo doradzanie komuś jak to zrobić) bez wiedzy jaki jest konkretnie model głowicy/sterownika czy ile faktycznie (i jakiego) złoża jest w danym urządzeniu to trochę ryzyko, że się coś "zepsuje" albo straci gwarancję.

  17. #13717

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Może Ci podyktować jakie ustawienia powinny być wpisane w ten konkretny model... skoro go sprzedaje to powinien go prawidłowo ustawić, albo dać instrukcję jak to zrobić samemu... robienie tego samemu (albo doradzanie komuś jak to zrobić) bez wiedzy jaki jest konkretnie model głowicy/sterownika czy ile faktycznie (i jakiego) złoża jest w danym urządzeniu to trochę ryzyko, że się coś "zepsuje" albo straci gwarancję.
    hmm tzn tam nie ma żadnych opcji do wpisywania czasu do regeneracji czy litrów wody... chyba że jest jakaś tajna funkcja serwisowa... poza tym jesli było ustawione na ponad 30 tys litrów to chyba z jakiegoś powodu? w instrukcji pisze że wszystko odbywa sie automatycznie... skad w ogóle wiadomo że prawidłowo to bedzie ok 8 tys litrów wody?

  18. #13718
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    hmm tzn tam nie ma żadnych opcji do wpisywania czasu do regeneracji czy litrów wody... chyba że jest jakaś tajna funkcja serwisowa... poza tym jesli było ustawione na ponad 30 tys litrów to chyba z jakiegoś powodu? w instrukcji pisze że wszystko odbywa sie automatycznie... skad w ogóle wiadomo że prawidłowo to bedzie ok 8 tys litrów wody?
    Każdy elektroniczny sterownik głowicy ma jakieś programowanie - nie zawsze widoczne bezpośrednio dla użytkownika. Generalnie powinno to być ustawione przez producenta/dostawcę, a użytkownik może tylko podać np. lokalną twardość wody (wpisywałeś jakieś dane?)
    To że regeneracja powinna wypadać akurat co taką objętość wynika z ilości złoża, standardowej dawki soli, twojej twardości wejściowej i wyjściowej. Możliwe jednak, że producent przewidział np. inną dawkę soli i stąd w jakimś szczególnym modelu, to obliczenie może niezbyt pasować (ale raczej nie będzie to aż taka różnica). Dlatego warto jednak zwrócić się do kogoś kto zna to urządzenie.

  19. #13719

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Po szybkim researchu w googlu:
    Wyglada na to ze ta glowica ma odgornie i na sztywno zapisane cykle regeneracji... i to w dosc ograniczonej liczbie... szukam dalej
    to jest moja głowica wiec sie chyba wyjaśniło...

  20. #13720
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil w_wa

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Jestem tutaj ponieważ chciałem uzyskać odpowiedź.
    Właśnie będę wprowadzać się do nowego domu i będę potrzebować zmiękczacz wody.
    Hydraulik który robi mi instalację zaproponował mi urządzenie 30 litrowe z głowicą BNT.

    Chciałem się zapytać czy, aż tak duży zmiękczacz jest mi potrzebny. I czy ta głowica BNT jest godna polecenia.
    Zaznaczam że mój budżet na zmiękczacz to około 1500-2000 zł.

Strona 686 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony