dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 689 z 755
Pokaż wyniki od 13.761 do 13.780 z 15100
  1. #13761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Ale ty potrzebujesz urządzenia do zastosowań "pół przemysłowych" ? Bo preforma 278 do domu to raczej zbyt duża będzie. Poszukaj na sterowniku Autotrol 255/760 lub LOGIQ 269. To są wielkości dla domowej instalacji.
    Sprawdzę.
    Ja nie potrzebuję urządzenia półprzemysłowego, ale urządzenia, które nie będzie mi tłumić przepływu w sieci.
    A wygląda na to, że urządzenia, które zapewniają przepływ na poziomie zbliżonym do 1 l/s to już nazywają się, nie wiedzieć czemu, półprzemysłowe. Tak jakby w większym domu nie trzeba było mieć dobrego przepływu. Przecież w domu też możemy uruchomić jednocześnie wiele odbiorników wody na kilku kondygnacjach jednocześnie: wanna, prysznic, umywalki, zlew, pralka, zmywarka, kible.

  2. #13762

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Sprawdzę.
    Ja nie potrzebuję urządzenia półprzemysłowego, ale urządzenia, które nie będzie mi tłumić przepływu w sieci.
    A wygląda na to, że urządzenia, które zapewniają przepływ na poziomie zbliżonym do 1 l/s to już nazywają się, nie wiedzieć czemu, półprzemysłowe. Tak jakby w większym domu nie trzeba było mieć dobrego przepływu. Przecież w domu też możemy uruchomić jednocześnie wiele odbiorników wody na kilku kondygnacjach jednocześnie: wanna, prysznic, umywalki, zlew, pralka, zmywarka, kible.
    Dokładnie tak, sterowniki o których piszemy powyżej z palcem poradzą sobie z obsługą domu. PREFORMA 278 jest w twoim przypadku przerostem formy nad treścią. Ale jak to mówią kto bogatemu zabroni .

    Pozdrawiam

  3. #13763

    Domyślnie

    OK, pewnie Autotrol 255/760 lub LOGIQ 269 rzeczywiście będą wystarczające, jeśli mają ok. 1 l/s.

  4. #13764

  5. #13765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Witam, czy taki sprzęt jest w miarę ok?
    https://sklepzfiltrami.pl/pl/p/ZMIEK...SFERYCZNE-/768
    Witam
    Za te pieniądze bardzo dobre urządzenie.
    Głowica ok, złoże bardzo dobre, butla jedna z najlepszych i obudowa również.
    Pozdrawiam

  6. #13766
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Witam.
    To ja też poproszę o poradę. Potrzebuję zmiękczacz dla 3 osób, woda z wodociągów twardość około 25, zużycie miesięczne około 12m3.
    Wersja raczej budżetowa, ale jestem otwarty na sugestie. Na tą chwilę mam na oku:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...21a14291fbf951
    https://allegro.pl/oferta/polski-zmi...wny-7350457993
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...tm-10747775166
    Zobacz model z 35 l złoża Lewatit, Ecoperla Toro 35 - https://youtu.be/qTo239BmY8U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #13767

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil w_wa Zobacz post
    Panowie to jeszcze jedno szybkie pytanie.
    Czy zmiękczacz lepiej instalować na sztywno czy na wężach gumowych.
    Muszę dać znać hydraulikowi a nie wiem co będzie lepsze.

    Z góry dziękuje za informację.
    Montaż na przyłączu elastycznym, jest szybszy, tańszy i bezpieczny. Nie widzę przeciwwskazań.
    Pozdrawiam

  8. #13768
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sky8

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Boronów
    Kod pocztowy
    42-283
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam wszystkich, potrzebuję pomocy przy wyborze zmiękczacza wody, hydraulik który przygotowywał nam instalacje poleca BNT 20. Chciałbym się dowiedzieć czy to urządzenie będzie odpowiednie dla nas. Miesięcznie zużywamy Ok 15m³ wody, chodź bywały też takie miesiące kiedy było to 30m³. Woda pozostawia po sobie ślady kamienia, na armaturze i w ubikacjach. Niestety nie mamy narazie możliwości przyłączenia się do kanalizacji, szambo które mamy ma pojemność 11m³. Parametry wody znam tylko z informacji jaka uzyskałem z wodociągów. Barwa <5mg/l, Przewodność elektryczna właściwa 575uS/cm, Odczyn 7,6pH, Stężenie żelaza ogólnego 32ug/l, Stężenie chlorków 8,9mg/l, Stężenie wolnego chloru 8,9mg/l, Stężenie azotanów <2,0mg/l, Twardość mg/l CaCO3/dH 289/16,2

  9. #13769

    Domyślnie

    Cytat Napisał sky8 Zobacz post
    Witam wszystkich, potrzebuję pomocy przy wyborze zmiękczacza wody, hydraulik który przygotowywał nam instalacje poleca BNT 20. Chciałbym się dowiedzieć czy to urządzenie będzie odpowiednie dla nas. Miesięcznie zużywamy Ok 15m³ wody, chodź bywały też takie miesiące kiedy było to 30m³. Woda pozostawia po sobie ślady kamienia, na armaturze i w ubikacjach. Niestety nie mamy narazie możliwości przyłączenia się do kanalizacji, szambo które mamy ma pojemność 11m³. Parametry wody znam tylko z informacji jaka uzyskałem z wodociągów. Barwa <5mg/l, Przewodność elektryczna właściwa 575uS/cm, Odczyn 7,6pH, Stężenie żelaza ogólnego 32ug/l, Stężenie chlorków 8,9mg/l, Stężenie wolnego chloru 8,9mg/l, Stężenie azotanów <2,0mg/l, Twardość mg/l CaCO3/dH 289/16,2
    Zużycie wody masz niestandardowo wysokie patrząc na 30m3. Upewnij się że nie jest to informacja z dwóch miesięcy.
    Dla zużycia 15 m3 przy tej twardości zmiękczacz z butlą 30 litrów
    Dla zużycia 30 m3 zmiękczacz dwulementowy z butlą 50 lub 60 litrów,

    Napisz jeszcze ile masz osób w domu?

    Głowica BNT jak najbardziej OK, aczkolwiek zawór BNT jest chiński.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 25-01-2022 o 14:43

  10. #13770
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sky8

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Boronów
    Kod pocztowy
    42-283
    Posty
    11

    Domyślnie

    Zuzycie było z miesiąca, 3 razy musiałem szambo pompować. W domu jest nas 7 osób. 2 dorosłe i 5 dzieci. 2x wanna 2x prysznic, 3x toaleta.

  11. #13771

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil w_wa Zobacz post
    Panowie to jeszcze jedno szybkie pytanie.
    Czy zmiękczacz lepiej instalować na sztywno czy na wężach gumowych.
    Muszę dać znać hydraulikowi a nie wiem co będzie lepsze.

    Z góry dziękuje za informację.
    Kamil w_wa Cześć
    Wszystko zależy czy jesteś pewien, tego, że nie będziesz kiedykolwiek ruszał stacji, jeśli nie masz takiej pewności to lepiej na wężach bo daje to możliwość pewnej mobilności- przesuwania stacji. Co do szczelności, czy wytrzymałości nie ma obaw, gdyż większość oferowanych na rynku węży to porządne ,,hydrauliczne gadżety" i i działają bez zarzutu.

  12. #13772

    Domyślnie

    Witam. Potrzebuję pomocy w doborze urządzeń do uzdatniania wody. 3 osoby, oczyszczalnia przydomowa, 1600 żelaza, 140 maganu, 170 twardości. W pomieszczeniu technicznym mało miejsca. Najlepiej urządzenia do wysokości 140 cm i wtedy zrzut popłuczyn możliwy do drenażu. Jeśli nie, to zrzut do oczyszczalni.

  13. #13773

    Domyślnie

    Cytat Napisał sky8 Zobacz post
    Zuzycie było z miesiąca, 3 razy musiałem szambo pompować. W domu jest nas 7 osób. 2 dorosłe i 5 dzieci. 2x wanna 2x prysznic, 3x toaleta.
    To w przypadku 7 osób zużycie masz jak najbardziej prawidłowe, ponieważ przyjmuje się 3-4 m3 na osobę.
    W takim wypadku tak jak pisałem powyżej

    [B]Dla zużycia 15 m3 przy tej twardości zmiękczacz z butlą 30 litrów
    Dla zużycia 30 m3 zmiękczacz dwulementowy z butlą 50 lub 60 litrów

    Pozdrawiam

  14. #13774
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał toy Zobacz post
    Witam. Potrzebuję pomocy w doborze urządzeń do uzdatniania wody. 3 osoby, oczyszczalnia przydomowa, 1600 żelaza, 140 maganu, 170 twardości. W pomieszczeniu technicznym mało miejsca. Najlepiej urządzenia do wysokości 140 cm i wtedy zrzut popłuczyn możliwy do drenażu. Jeśli nie, to zrzut do oczyszczalni.
    Cześć,

    czy mógłbyś przesłać całość wyników analizy wody?

    Dodatkowo napisz proszę informację dot. modelu pompy głębinowej, głębokości lustra wody, rodzaju zbiornika hydroforowego.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #13775
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sky8

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Boronów
    Kod pocztowy
    42-283
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    To w przypadku 7 osób zużycie masz jak najbardziej prawidłowe, ponieważ przyjmuje się 3-4 m3 na osobę.
    W takim wypadku tak jak pisałem powyżej

    [B]Dla zużycia 15 m3 przy tej twardości zmiękczacz z butlą 30 litrów
    Dla zużycia 30 m3 zmiękczacz dwulementowy z butlą 50 lub 60 litrów

    Pozdrawiam
    To czy taki byłby odpowiedni w moim przypadku ZMIĘKCZACZ WODY SUPREME LOGIQ 50D PERFORMA 269

  16. #13776

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Cześć,

    czy mógłbyś przesłać całość wyników analizy wody?

    Dodatkowo napisz proszę informację dot. modelu pompy głębinowej, głębokości lustra wody, rodzaju zbiornika hydroforowego.
    Dziękuję. Większość informacji przesłałem już do Was emailem, ale brak rozwiazania o wysokości 140 cm. Może ktoś inny ma pomysł na niskie urzadzenie do odżelaziania?

  17. #13777

    Domyślnie

    Cytat Napisał sky8 Zobacz post
    To czy taki byłby odpowiedni w moim przypadku ZMIĘKCZACZ WODY SUPREME LOGIQ 50D PERFORMA 269
    tak,jak najbardziej będzie dobry
    Pozdrawiam

  18. #13778
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sky8

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Boronów
    Kod pocztowy
    42-283
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    tak,jak najbardziej będzie dobry
    Pozdrawiam
    Dziękuję za pomoc.

  19. #13779
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał toy Zobacz post
    Dziękuję. Większość informacji przesłałem już do Was emailem, ale brak rozwiazania o wysokości 140 cm. Może ktoś inny ma pomysł na niskie urzadzenie do odżelaziania?
    W porządku, w razie wszelkich pytań jesteśmy do dyspozycji.

    Zwróć uwagę na stosowane popularnie rozwiązania, np. w realizacjach na naszej stronie: https://www.klarsan.pl/realizacje/

    Niestety w przypadku zanieczyszczonej wody i chęci doprowadzenia jej do norm jakości wody wg Rozporządzenia, trudno jest znaleźć czasem bezpieczne dla użytkowników i bezobsługowe alternatywy.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #13780

    Domyślnie

    Cytat Napisał toy Zobacz post
    Witam. Potrzebuję pomocy w doborze urządzeń do uzdatniania wody. 3 osoby, oczyszczalnia przydomowa, 1600 żelaza, 140 maganu, 170 twardości. W pomieszczeniu technicznym mało miejsca. Najlepiej urządzenia do wysokości 140 cm i wtedy zrzut popłuczyn możliwy do drenażu. Jeśli nie, to zrzut do oczyszczalni.
    qubek17 Louis_muniek i inni doradźcie coś proszę.

Strona 689 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony