dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 692 z 757
Pokaż wyniki od 13.821 do 13.840 z 15136
  1. #13821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prooooooooos Zobacz post
    Witam, jestem zainteresowany zakupem zmiękczacza wody, może ktoś coś polecić. Budżet myślę do 3000zł. Rodzina 2+2, zużycie miesieczne ok 11m3. twardość 17dH niemieckich, , 6,2 mval/l, 300 mg CAcO3/l.. Zmiękczacz raczej kompaktowy tak myślałe 25-30 litrowy. Trochę poczytałem forum, ale wolę sie dopytać. z góry dzieki za info.

    Przy takiej twardości i takim zużyciu spokojnie zmiekczacz z butla 25 litrów, przy budżecie 3000,00 zł raczej to już będzie markowy sprzęt.
    Pozdrawiam

  2. #13822

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Panowie podpowiedzcie jakie badanie wody zrobić przy studni głębinowej tj. co jest ważne. Dotychczas zrobiłem ph, jon amonowy, mangan, żelazo, twardość. Teraz będę robił Clostridium perfringens, bakterie grupy coli,, Escherichia coli,, ogólną liczbę mikroorganizmów, paciorkowców kałowych. Zrobić coś jeszcze przy okazji co może być ważne ?
    parametr
    pH
    mętność
    barwa
    żelazo
    mangan
    twardość
    jon amonowy
    przewodność
    bakterie
    chlorki
    utlenialność
    siarczan
    azotyny
    azotany
    zasadowość
    zapach
    smak
    sucha pozostałość
    PLUS WYMIENIENE PRZEZ CIEBIE PARAMETRY MOIKROBIOLOGICZNE

  3. #13823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prooooooooos Zobacz post
    Witam, jestem zainteresowany zakupem zmiękczacza wody, może ktoś coś polecić. Budżet myślę do 3000zł. Rodzina 2+2, zużycie miesieczne ok 11m3. twardość 17dH niemieckich, , 6,2 mval/l, 300 mg CAcO3/l.. Zmiękczacz raczej kompaktowy tak myślałe 25-30 litrowy. Trochę poczytałem forum, ale wolę sie dopytać. z góry dzieki za info.
    TAK 20/ 25 LITRÓW wystarczy, a za 3 tysiące można już wyrwać coś na monosferycznym złożu i głowicy Clacka lub Logixa czyli no TOP

  4. #13824
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Prooooooooos

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Koziegłowy
    Kod pocztowy
    62-028
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Przeglądałem forum i polecane zmiękczacze, które wybrałem (niestety cena ponad 3000zł oprócz ostatniego). I nie wiem czy jeszcze coś mógłbym brać pod uwagę?
    SUPREME SOFT 26,
    Zmiękczacz Ecoperla Toro 20,
    Cristal Clack Pallas CK 25 Lewatit S
    Hydro Technic - Logix30

  5. #13825

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prooooooooos Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Przeglądałem forum i polecane zmiękczacze, które wybrałem (niestety cena ponad 3000zł oprócz ostatniego). I nie wiem czy jeszcze coś mógłbym brać pod uwagę?
    SUPREME SOFT 26,
    Zmiękczacz Ecoperla Toro 20,
    Cristal Clack Pallas CK 25 Lewatit S
    Hydro Technic - Logix30
    Wszystkie urządzenie będą OK, na forum znajdziesz zwolenników jak i przeciwników i użytkowników którzy będą Ciągnęli w jedną albo w drugą markę.
    Urządzenia wspomniane będą bardzo porządne, tobie zostawiam decyzję który wybrać. Najlepiej zadzwonić i poprzyprawiać ze sklepem ustalić dodatkowe preferencyjne warunki. Jaki byś nie wybrał każdy będzie dobry.

    Pozdrawiam

  6. #13826
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Prooooooooos

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Koziegłowy
    Kod pocztowy
    62-028
    Posty
    3

    Domyślnie

    OK. dzieki za odpowiedź. Przegladnę jeszcze temat, zobaczę jak z realizacją zamówień i coś wybiorę.
    pozdrawiam

  7. #13827
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prooooooooos Zobacz post
    Zmiękczacz raczej kompaktowy tak myślałe 25-30 litrowy.
    Moim zdaniem słusznie liczysz - 25 litrów to minimum, ale i 30 litrowy będzie w porządku przy zmiękczaniu do zera.

  8. #13828

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy aktualnym zużyciu (nawet z jakąś rezerwą) wystarczy Ci zmiękczacz z 25 litrami złoża.
    Ale "standardowe" zużycie dla rodziny 2+2 jest gdzieś w okolicach 10-12 m3, więc prawie dwa razy tyle co masz teraz.
    Biorąc z powyższego jakąś średnią proponowałbym Ci model z 30 litrami złoża.

    Co do kosztów to raczej szykowałbym się na kwoty bliżej 3000 (jeśli brać pod uwagę solidne komponenty) - tym bardziej biorąc pod uwagę ostatnie podwyżki.
    Powoli muszę się zdecydować na zakup. 3 tys. na pewno nie chciałbym przekroczyć.

    Rozważam na teraz 3 opcje:
    https://sklep.technikawody.pl/produk...eryczne-zloze/ -> ten mi oferował kiedyś hydraulik, warto o tym myśleć w ogóle ?
    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...-PENTERUSA/868 - Wspomniany już był wcześniej. Budżetowo jeszcze by się mieścił, warto dopłacić ?
    https://www.gastrro.pl/mijar-zmiekcz...legant-ei.html - co sądzicie o tym ? (Frima z okolic).

    Na razie skłaniam się do tego Hydro Technic Logix 30L.
    Chyba, że Hydro Plus byłby w zupełności wystarczający ?

    Mam jeszcze kilka pytań:
    - jak mocno zmiękczać wodę ? Głównie poszukuję zmiękczacza, gdyż przy obecnej twardości po miesiącu wychodzi wszędzie kamień.
    - tą wodą mam zalaną podłogówkę od kilku miesięcy. Warto wymienić tę wodę, czy już zostawić tak jak jest ? Teraz grzeje ok, ale zastanawiam się czy będzie to mieć negatywny efekt w przyszłości.

  9. #13829
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamf88 Zobacz post
    Na razie skłaniam się do tego Hydro Technic Logix 30L.
    Ten jako jedyny ma markową głowicę, więc to chyba słuszny wybór z tej trójki...

    - jak mocno zmiękczać wodę ? Głównie poszukuję zmiękczacza, gdyż przy obecnej twardości po miesiącu wychodzi wszędzie kamień.
    Zacznij od zmiękczenia do zera i zobaczysz czy Ci to odpowiada... a po kilku dniach możesz sobie podnieść twardość na zaworze mieszającym i sprawdzić czy jednak wolisz zostawić nieco twardości.

    - tą wodą mam zalaną podłogówkę od kilku miesięcy. Warto wymienić tę wodę, czy już zostawić tak jak jest ? Teraz grzeje ok, ale zastanawiam się czy będzie to mieć negatywny efekt w przyszłości.
    Nie warto tego ruszać. Podłogówka to obieg zamknięty. To co tam wlałeś już dawno osadziło co miało osadzić, rozpuściło co miało rozpuścić i jest w równowadze. Jak teraz wymienisz ten "płyn" to tylko narobisz więcej zamieszania niż to warte.

  10. #13830

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamf88 Zobacz post
    Powoli muszę się zdecydować na zakup. 3 tys. na pewno nie chciałbym przekroczyć.

    Rozważam na teraz 3 opcje:
    https://sklep.technikawody.pl/produk...eryczne-zloze/ -> ten mi oferował kiedyś hydraulik, warto o tym myśleć w ogóle ?
    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...-PENTERUSA/868 - Wspomniany już był wcześniej. Budżetowo jeszcze by się mieścił, warto dopłacić ?
    https://www.gastrro.pl/mijar-zmiekcz...legant-ei.html - co sądzicie o tym ? (Frima z okolic).

    Na razie skłaniam się do tego Hydro Technic Logix 30L.
    Chyba, że Hydro Plus byłby w zupełności wystarczający ?

    Mam jeszcze kilka pytań:
    - jak mocno zmiękczać wodę ? Głównie poszukuję zmiękczacza, gdyż przy obecnej twardości po miesiącu wychodzi wszędzie kamień.
    - tą wodą mam zalaną podłogówkę od kilku miesięcy. Warto wymienić tę wodę, czy już zostawić tak jak jest ? Teraz grzeje ok, ale zastanawiam się czy będzie to mieć negatywny efekt w przyszłości.
    Moim zdaniem najlepsza oferta z tych przez ciebie przedstawionych to zmiękczacz na głowicy LOGIX, osobiście ten pierwszy bym sobie darował, a ten trzeci nie wiem co to za sterownik, informacje zdawkowe, nawet nie zostało podane do informacji jakim złożem jest zasypany ten zmiękczacz.

    jeśli masz instalację miedzianą to musisz utwardzić wodę do około 6 stopni. Jeśli nie masz to możesz teoretycznie jechać do 0 st niemieckich. Norma zakłada że woda pitna to minimum 60 mg/l czyli około 3,5 stopnia niemieckiego.

    Jeśli wodę masz już zalaną w podłogówce to wymiana w tej chwili tej wody nic nie zmieni. Podczas podgrzania i stygnięcia to co się miało wytrącić już się wytrąciło.

    Pozdrawiam

  11. #13831

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamf88 Zobacz post
    Powoli muszę się zdecydować na zakup. 3 tys. na pewno nie chciałbym przekroczyć.

    Rozważam na teraz 3 opcje:
    https://sklep.technikawody.pl/produk...eryczne-zloze/ -> ten mi oferował kiedyś hydraulik, warto o tym myśleć w ogóle ?
    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...-PENTERUSA/868 - Wspomniany już był wcześniej. Budżetowo jeszcze by się mieścił, warto dopłacić ?
    https://www.gastrro.pl/mijar-zmiekcz...legant-ei.html - co sądzicie o tym ? (Frima z okolic).

    Na razie skłaniam się do tego Hydro Technic Logix 30L.
    Chyba, że Hydro Plus byłby w zupełności wystarczający ?

    Mam jeszcze kilka pytań:
    - jak mocno zmiękczać wodę ? Głównie poszukuję zmiękczacza, gdyż przy obecnej twardości po miesiącu wychodzi wszędzie kamień.
    - tą wodą mam zalaną podłogówkę od kilku miesięcy. Warto wymienić tę wodę, czy już zostawić tak jak jest ? Teraz grzeje ok, ale zastanawiam się czy będzie to mieć negatywny efekt w przyszłości.
    Cześć adamf88
    Jak chcesz to wymień wodę w podłogówce, ale ogólnie nie przejmowałbym się tym - jest to obieg zamknięty i grzać będzie odpowiednio
    wodę jeśli masz instalacje miedzianą w domu to nie powinieneś zmiękczyć wody poniżej 4 lub 5 'dH bo moze to skorodować instalację - tzn SKORODUJE za jakiś czas na pewno. Miedź nie lubi się z bardziej miękką wodą niż 4 'dH. Jeśli instalacje masz w tworzywie, spokojnie możesz zejść do 0'dH.

    Osobiście bym troszkę dopłacił i wybrał kompakt na sprawdzonej głowicy logix - to klasa top półka, a przecież nie kupujesz zmiękczacza na 3 lata

    Pozdro

  12. #13832

    Domyślnie

    Witam, Panowie mam pytanie czy głowica 255 sterownik logix 760 ma możliwość regeneracji przeciwprądowej ? Znalazłem zmiękczacz firmy inwater 30 z tym sterownikiem, zasypany jest złożem purolite. Pytanie czy miał ktoś do czynienia z tą firmą i modelem crystal 30. Sprzedawca twierdzi, że regeneracja przeciwprądowa.

  13. #13833
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Witam, Panowie mam pytanie czy głowica 255 sterownik logix 760 ma możliwość regeneracji przeciwprądowej ? Znalazłem zmiękczacz firmy inwater 30 z tym sterownikiem, zasypany jest złożem purolite. Pytanie czy miał ktoś do czynienia z tą firmą i modelem crystal 30. Sprzedawca twierdzi, że regeneracja przeciwprądowa.
    Abstrachując od możliwości głowicy, stosowanie regeneracji przeciwprądowej i złoża o standardowym uziarnieniu (a takim jest Purolite C100 - nie sądzę aby było tam inne złoże) to proszenie się o problemy. Świadczy to tylko o braku pojęcia takiego sprzedawcy o samym procesie i jego zasadach.

  14. #13834

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Witam, Panowie mam pytanie czy głowica 255 sterownik logix 760 ma możliwość regeneracji przeciwprądowej ? Znalazłem zmiękczacz firmy inwater 30 z tym sterownikiem, zasypany jest złożem purolite. Pytanie czy miał ktoś do czynienia z tą firmą i modelem crystal 30. Sprzedawca twierdzi, że regeneracja przeciwprądowa.
    255/760 loqix ma system regeneracji DOWN-FLOW (czyli współprądowy), jedyna głowica zmiękczająca LOGIX która ma system przeciwprądowy UP-FLOW to PREFORMA LOGIX 269. Tak przynajmniej mi się wydaje. Więc sprzedawca nie do końca wie czym handluje albo celowo wprowadza Cię w błąd.

    Dodatkowo obudowa Crystal nie ma klapy rewizyjnej wsypu soli i przez to jest to dość irytujące. Jeśli interesujcie Cię zmiękczacz na sterowniku LOG|IX 255/760 to poszukaj takiego w obudowie OCEAN (ten sam producent co CRYSTAL), ale dzięki klapie rewizyjnej ułatwia eksploatację.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 08-02-2022 o 07:02

  15. #13835

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Abstrachując od możliwości głowicy, stosowanie regeneracji przeciwprądowej i złoża o standardowym uziarnieniu (a takim jest Purolite C100 - nie sądzę aby było tam inne złoże) to proszenie się o problemy. Świadczy to tylko o braku pojęcia takiego sprzedawcy o samym procesie i jego zasadach.
    Witam, mógłbyś rozwinąć co masz na myśli? Pytałem o to producenta i napisał, że złoże purolite i regereracja przeciwprądowa głowica logix 760.

  16. #13836

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Witam, mógłbyś rozwinąć co masz na myśli? Pytałem o to producenta i napisał, że złoże purolite i regereracja przeciwprądowa głowica logix 760.
    Informacje uzyskałeś nie od producenta. Producentem LOGIXA jest amerykański pentair, ty uzyskałeś informację od osoby która składa to u siebie na magazynie - taki z niego producent, który nie wie w jakim systemie działa sterownik.

    Autotrol Logix 255/760 to profesjonalny zawór ale sprzedawca się myli, nie pracuje w trybie przeciwprądowym tylko współprądowym, Dodatkowo jeżeli zasypany jest złożem o standardowym uziarnieniu to nie ma konieczności stosowania w nim trybu przeciwprądowego. Nie zmienia to faktu że zawór jest markowy, dobrej firmy i praktycznie bezawaryjny.

    Nie wiem czemu zależy Ci, aż tak bardzo na tym typeie regeneracji? Z twojego punktu widzenia system będzie produkować wodę miękką, złoże PUROLITE jest jednym z lepszych na rynku, aczkolwiek jak dobrze poszukasz to znajdziesz ten model na rynku z monosferycznym lewatitem i praktyczniejszej obudowie Ocean.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 08-02-2022 o 07:40

  17. #13837

    Domyślnie

    Producent wysłał mi taki cykl regeneracji. Proszę o informację jaki to rodzaj (współprądowy czy przeciw) i czy jest ok.

    3.4. Cykl regeneracji układu (działanie w ośmiu cyklach)

    Praca (przepływ współprądowy) — cykl C0 Nieuzdatniona woda jest kierowana w dół poprzez złoże żywicy i w górę przez przewód wznośny. Jony powo-dujące twardość wiążą się z żywicą i są usuwane z nieuzdatnionej wody poprzez wymianę na jony sodowe występujące w kulkach żywicy. Woda jest uzdatniana, kiedy przepływa przez złoże żywicy. Płukanie wsteczne (przepływ przeciwprądowy) — cykl C1 Strumień wody jest zawracany przez zawór i kierowany w dół przewodem wznośnym oraz w górę przez złoże żywicy. Podczas cyklu płukania wstecznego złoże zostaje spulchnione, a zanieczyszczenia są wypłukiwane i kierowane do odpływu, równocześnie następuje też wymieszanie złoża filtracyjnego. Pobieranie solanki i wolne płukanie — cykle C2–C3 Sterownik kieruje wodę przez inżektor solanki, a solanka jest pobierana ze zbiornika. Solanka jest następnie kierowana w dół przez złoże żywicy i w górę przewodem wznośnym do odpływu. Jony powodujące twardość zostają wymienione na jony sodowe i skierowane do odpływu. Gdy zawór odpowietrznika zamyka się, pobiera-nie solanki jest zatrzymywane, a następnie rozpoczyna się faza wolnego płukania. Żywica jest regenerowana podczas cykli pobierania solanki i wolnego płukania. Cykl ponownego wytwarzania ciśnienia (otwarcia klapy obejścia twardej wody) — cykl C4 Ten cykl umożliwia wyrównanie ciśnienia powietrza i wody w zaworze przed dalszą regeneracją. Szybkie płukanie (przepływ współprądowy) — cykl C5 Zawór zgodnie z ustawioną wartością kieruje wodę w dół przez złoże żywicy i w górę przewodem wznośnym do odpływu. Pozostałości solanki są wypłukiwane ze złoża żywicy, natomiast złoże filtracyjne zostaje ponow-nie zagęszczone. 2. płukanie wsteczne (przepływ przeciwprądowy) — cykl C6 2. szybkie płukanie (przepływ współprądowy) — cykl C7

  18. #13838

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Producent wysłał mi taki cykl regeneracji. Proszę o informację jaki to rodzaj (współprądowy czy przeciw) i czy jest ok.

    3.4. Cykl regeneracji układu (działanie w ośmiu cyklach)

    Praca (przepływ współprądowy) — cykl C0 Nieuzdatniona woda jest kierowana w dół poprzez złoże żywicy i w górę przez przewód wznośny. Jony powo-dujące twardość wiążą się z żywicą i są usuwane z nieuzdatnionej wody poprzez wymianę na jony sodowe występujące w kulkach żywicy. Woda jest uzdatniana, kiedy przepływa przez złoże żywicy. Płukanie wsteczne (przepływ przeciwprądowy) — cykl C1 Strumień wody jest zawracany przez zawór i kierowany w dół przewodem wznośnym oraz w górę przez złoże żywicy. Podczas cyklu płukania wstecznego złoże zostaje spulchnione, a zanieczyszczenia są wypłukiwane i kierowane do odpływu, równocześnie następuje też wymieszanie złoża filtracyjnego. Pobieranie solanki i wolne płukanie — cykle C2–C3 Sterownik kieruje wodę przez inżektor solanki, a solanka jest pobierana ze zbiornika. Solanka jest następnie kierowana w dół przez złoże żywicy i w górę przewodem wznośnym do odpływu. Jony powodujące twardość zostają wymienione na jony sodowe i skierowane do odpływu. Gdy zawór odpowietrznika zamyka się, pobiera-nie solanki jest zatrzymywane, a następnie rozpoczyna się faza wolnego płukania. Żywica jest regenerowana podczas cykli pobierania solanki i wolnego płukania. Cykl ponownego wytwarzania ciśnienia (otwarcia klapy obejścia twardej wody) — cykl C4 Ten cykl umożliwia wyrównanie ciśnienia powietrza i wody w zaworze przed dalszą regeneracją. Szybkie płukanie (przepływ współprądowy) — cykl C5 Zawór zgodnie z ustawioną wartością kieruje wodę w dół przez złoże żywicy i w górę przewodem wznośnym do odpływu. Pozostałości solanki są wypłukiwane ze złoża żywicy, natomiast złoże filtracyjne zostaje ponow-nie zagęszczone. 2. płukanie wsteczne (przepływ przeciwprądowy) — cykl C6 2. szybkie płukanie (przepływ współprądowy) — cykl C7
    Pobieranie solanki i wolne płukanie — cykle C2–C3 Sterownik kieruje wodę przez inżektor solanki, a solanka jest pobierana ze zbiornika. Solanka jest następnie kierowana w dół przez złoże żywicy i w górę przewodem wznośnym do odpływu.

    W regeneracji UP FLOW chodzi o cykl solenia tutaj jest cykl DOWN FLOW jest to regeneracja współprądowa. czyli tak jak pisałem Ci wcześniej. Jeśli szukasz logixa z up flow to poszukaj systemów z zaworem logix lub logiq prforma 269.

    Pozdrawiam

  19. #13839

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...or-10247888801 Czy ktoś wie coś na temat tego modelu?? jakieś doświadczenia z tym zmiękczaczem?

  20. #13840
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Producent wysłał mi taki cykl regeneracji. Proszę o informację jaki to rodzaj (współprądowy czy przeciw) i czy jest ok.
    To jest opis regeneracji współprądowej.

Strona 692 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony