dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 696 z 756
Pokaż wyniki od 13.901 do 13.920 z 15101
  1. #13901

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarina_no13 Zobacz post
    dziękuję za odpowiedź. To jakie żywice są akceptowalne ? na co zwrócić uwagę? Im więcej czytam tym mam wrażeniem , że mniej wiem i troche prosiłabym o "gotowca " ( o ile nie jest to za dużo
    cześć Dobre żywice to lewatit, purline, pure-soft oraz down.
    pozdrawiam

  2. #13902

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarina_no13 Zobacz post
    niestey brak miejscca pod zlewem.
    Jakie złoża polecacie ? ile go powinnam mieć przy takiej twardości i tylu mieszkańcach?
    przy pani twardości i szacowanym zużyciu tak jak pisałem wcześniej zmiekczacz około 40/50 litrów.
    Niestety będzie to system dwuelementowy. Jeśli u Pani jest woda wodociągowa to ma ona górna wartość, warto sprawdzić i zadzwoni9do wodociągów aby potwierdzili czy u Pani faktycznie jest 28 st niemieckich.

    Serdecznie pozdrawiam

  3. #13903

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Tak nie ma nic złego w chińskiej głowicy HYDRO lub w głowicy BNT. Mimo iż kraj pochodzenia jest chiński, to jak najbardziej jest to produkt godny polecenia. Natomiast jeśli bierzesz pod uwagę systemy na głowicy logix to faktycznie 255/760 nie ma funkcji suchego zbiornika, ale absolutnie w niczym to nie przeszkadza.
    Funkcja suchego zbiornika wynika z kolejności ustawienia cykli w głowicy i tak np. logix 255/760 kończy regenerację zalaniem wody do zbiornika, a Logiq/logix 269 rozpoczyna on nalania wody, później jest pauza systemu (czeka na wytworzenie solanki), z twojego punktu widzenia i jeden i drugi zmiękczacz będzie produkować wodę miękką.

    W przypadku logix255/760 faktycznie istnieje możliwość zrobienia się mostu solne, ale nigdy się nie spotkałem akurat w tym sterowniku, być może dlatego że po zadaniu w sterowniku wielkości urządzenia sam dobiera czasy poszczególnych cykli. Może któryś z kolegów miał inne doświadczenia ja osobiście w 255/760 z mostem solnym się nie spotkałem.

    Jeśli jesteś w stanie dopłacić taką różnicę do urządzenia to przy tej twardości oraz zużyciu 10 m3 polecał bym Ci ten system z oferty 4. Jest godny polecenia na markowych podzespołach z butlą structural, jeśli skłaniasz się ku bardziej ekonomicznemu rozwiązaniu polecam zmiękczacz z oferty nr. 1. Mimo iż jest na chińskiej głowicy to jest to dobry produkt (oczywiście moim zdaniem).

    Ewentualnie poszedł bym na kompromis i wybrał ofertę nr 3. jest to bardzo rozsądny stosunek jakości do ceny.
    Dziękuję za pomoc, ale dla dopełnienia mojego wątku proszę o jeszcze jedną poradę. Mianowicie pozycja numer 4 jest "bogatsza" o DLFR co w porównaniu z pozostałymi daje prawie dwukrotnie większe przepływy. Ale jak to się ma w praktyce dla domowego zastosowania. Czy ma to duże znaczenie?

    I rozumiem, że dla zużycia wody = 10m2 bardziej optymalną pojemnością będzie złoże 35L? Tzn że 26L może być niewystarczające czy po prostu 35L będzie bardziej ekonomiczne?

    Co do warunków gwarancji ustaliłem, iż dla pozycji 1 i 2 wymagany jest coroczny przegląd od 200-400zł w zależności od regionu, natomiast 3 i 4 nie ma takiego wymogu i i chyba bardziej jestem nimi zainteresowany.

  4. #13904

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulaj85 Zobacz post
    Dziękuję za pomoc, ale dla dopełnienia mojego wątku proszę o jeszcze jedną poradę. Mianowicie pozycja numer 4 jest "bogatsza" o DLFR co w porównaniu z pozostałymi daje prawie dwukrotnie większe przepływy. Ale jak to się ma w praktyce dla domowego zastosowania. Czy ma to duże znaczenie?

    I rozumiem, że dla zużycia wody = 10m2 bardziej optymalną pojemnością będzie złoże 35L? Tzn że 26L może być niewystarczające czy po prostu 35L będzie bardziej ekonomiczne?

    Co do warunków gwarancji ustaliłem, iż dla pozycji 1 i 2 wymagany jest coroczny przegląd od 200-400zł w zależności od regionu, natomiast 3 i 4 nie ma takiego wymogu i i chyba bardziej jestem nimi zainteresowany.
    DFLR to nic innego jak deflektor zainstalowany przy dolnym koszu, używany jest tylko w regeneracji UPFLOW czyli w przypadku tutaj akurat logx/logiqu 269. W logix 255/760 nie jest stosowany ponieważ jest tam system regeneracji down-flow, jego obecność zaburzała by cykl pracy urządzenia. Nie jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania urządzenia.

    Jeśli w twoim przypadku budżet 3000,00 - 3500,00 zł nie stanowi problemu to osobiście zdecydował bym się na ten model supreme logiq 35k. Ewentualnie na ten hydro technix logix 30. Według opisu ma również doskonałe parametry i jest w cenie dość przystępnej.

    Serdecznie pozdrawiam

  5. #13905

  6. #13906

    Domyślnie

    jednak odczyty na stronie są nieaktualne, aktualny poziom twardości wody jest w sredniej granicy do 21 w skali niemieckiej. Czy mogę prosić o aktualizację sugestii co do poprawnego rozwiązania

  7. #13907

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarina_no13 Zobacz post
    jednak odczyty na stronie są nieaktualne, aktualny poziom twardości wody jest w sredniej granicy do 21 w skali niemieckiej. Czy mogę prosić o aktualizację sugestii co do poprawnego rozwiązania
    Przy takiej twardości optymalna był by zmiękczacz z butlą 30 litrów. Ewentualnie 20 - 25 litrów ale 20 może mieć już około 4 regeneracji i może nie schodzić do 0 z twardością.
    Pozdrawiam

  8. #13908

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Studnia własna, użytkowana od 20 lat, żadnych filtrów, zbiornik hydroforowy z pompą samozasysającą.
    Generalnie, bez problemów, acz są pewne ślady na drzwiach prysznicowych i zdarza się zapychanie wylewek w kranach.
    W związku z remontem i powyższym wykonałem świeżą analizę i wyniki są następujące:
    Kod:
    Żelazo - 86 µg/l
    Mangan - 18 µg/l
    Azotany - <3,5 mg/l
    Jon Amonowy - <0,015 mg/l
    Twardość - 193 mgCaCO3/l
    Zapach, Smak - akceptowalne
    Przewodność El. - 368 µS/cm
    pH - 7,4
    Mętność - 0,63 NTU
    Indeks Nadmanganianowy - <0,50 mg/l
    Barwa - <5,0 mgPt/l
    Jeśli mogę prosić o poradę to czy mogę zastosować coś, co nie będzie wymagało płukania solanką - oczyszczalnia biologiczna i brak możliwości zrzutu płukanki. Jednocześnie, nie wyobrażam sobie marnowania takiej ilości wody.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  9. #13909

    Domyślnie

    Witam,
    prosiłbym o pomoc w doradzeniu jaki zestaw urządzeń bądź urządzenie zastosować. Mam studnie głębinową - zrobiona już cała instalacja wod-kan. Dom przed wprowadzeniem.Hydrofor na wejściu, instalacja w pexach, wszędzie podłogówka. Badania wody jak poniżej :
    Barwa mg Pt/l 6
    Mętność <1
    pH - Metoda potencjometryczna 6,7
    Twardość mg CaCO3/l Visocolor H20F 180
    Żelazo mg Fe/l Adaptacja metody USEPA 315B oraz 3500-Fe B <0,03
    Mangan mg Mn/l Visocolor HE 920 <0,03
    -/l Adaptacja metody redukcji kadmu 3,1
    Azot amonowy mg NH4+/l ASTM D1426-93 <0,03
    Chlorki mg Cl-/l Visocolor CL 500 35
    Przewodność μS/cm PN-EN 27888:1999 349

    W kropelkowym teście wyszło 16 stopni w skali niemieckiej twardości wody. Otrzymałem ofertę na :
    - kolumna do podniesienia pH 1044 MAN (dolomit + corosex)
    - filtr mechaniczny Atlas Sanic BX 20"
    - zmiękczacz Ecoperla Softower w rozmiarze S
    Cena łączna 6475 zł brutto
    Nie zwracałem wcześniej uwagi na parametr ph wody a tu sprzedawca stwierdził, że trzeba by to PH podnieść. Czy rzeczywiście jest to w moim przypadku zasadne ? Czy zaoferowane urządzenia są ok ? Może są jakieś tańsze dobre alternatywy ? Nie ukrawam, że liczyliśmy się z kosztem rzędu ok 3000 zł a nie aż 6,5 tyś. Dodam, że jak na 3 osobową rodzinę (dwoje dorosłych i roczne dziecko) mamy dość duże zużycie wody - ok 12m3/msc. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i będę wdzięczny szczególnie za gotowe rozwiązanie bo jestem w tej kwestii totalnie zielony.

  10. #13910

    Domyślnie

    @Jupek37 wodę masz w normie. Co prawda odczyn jest w okolicy dolnej granicy wymagań, ale jest ciągle w normie z pewnym zapasem. Jakbyś napisał, że masz wodę z miejskiego wodociagu nikt by nie zaprzeczył.

    Nawet twardość jest na dobrym poziomie. Nie powinieneś mieć tragedii z jej powodu. Jeśli jednak zaczną odkładać się osady, to możesz pomyśleć w przyszłości o zmiękczaczu, ale nie o tak dużym.

    Na 6,5 tyś PLN to znajdą się ważniejsze potrzeby w domu - z tą ofertą trafiłeś na typowego handlowca z chęcią zarobku.

  11. #13911
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Dobre żywice to lewatit, purline, pure-soft oraz down.
    Myślę że poza Lewatitem, miałeś na myśli Purolite, Pure Resin oraz Dow... z tym że ten ostatni już nazywa się DuPont, a co do jakości Pure Resin miałbym spore zastrzeżenia - to tania, chińska i bardzo średnia żywica zmiękczająca.

  12. #13912
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarina_no13 Zobacz post
    zmiekczacz bedzie w zabudowie meblowej 43x0,80 zaś upust wody będzie przez ściane do kanalizacji prysznicu ) budżet może by się znalazł - czy jest coś godnego polecenia co byś polecił - tak do 3 tys. maks? Jest sens dopłacać skoro żywotność tego to jest 10 lat?
    Możesz jeszcze raz opisać wymiary tej wnęki??
    Nie wiem skąd informacja o żywotności na poziomie 10 lat... to chyba przy założeniu, że nie ma sensu robić przeglądów i kupnie taniego chińskiego systemu do wyrzucenia po tym czasie... bo solidny sprzęt ma dużo dłuższą żywotność.

    Przy twardości na poziomie 21 dH i zużyciu ok 12 m3 miesięcznie radziłbym zmiękczacz z 35 litrami złoża, ale jeśli miejsce jest ograniczone to 30 litrów będzie też OK.

  13. #13913
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz_Max Zobacz post
    Dzień dobry

    Studnia własna, użytkowana od 20 lat, żadnych filtrów, zbiornik hydroforowy z pompą samozasysającą.
    Generalnie, bez problemów, acz są pewne ślady na drzwiach prysznicowych i zdarza się zapychanie wylewek w kranach.
    W związku z remontem i powyższym wykonałem świeżą analizę i wyniki są następujące:
    Kod:
    Żelazo - 86 µg/l
    Mangan - 18 µg/l
    Azotany - <3,5 mg/l
    Jon Amonowy - <0,015 mg/l
    Twardość - 193 mgCaCO3/l
    Zapach, Smak - akceptowalne
    Przewodność El. - 368 µS/cm
    pH - 7,4
    Mętność - 0,63 NTU
    Indeks Nadmanganianowy - <0,50 mg/l
    Barwa - <5,0 mgPt/l
    Jeśli mogę prosić o poradę to czy mogę zastosować coś, co nie będzie wymagało płukania solanką - oczyszczalnia biologiczna i brak możliwości zrzutu płukanki. Jednocześnie, nie wyobrażam sobie marnowania takiej ilości wody.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Masz wodę w normie, z niezbyt wysoką twardością (ok 11 dH). Przy takich parametrach "pewne ślady na drzwiach prysznicowych" są jak najbardziej normalne. Najprostszym i chyba jedynym praktycznym rozwiązaniem tego "problemu" jest zmiękczacz, ale jest on regenerowany solanką (co nie jest wykluczone nawet przy POŚ). Innego rozwiązania na dzisiejszym rynku raczej nie ma.

  14. #13914
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jupek37 Zobacz post
    Witam,
    prosiłbym o pomoc w doradzeniu jaki zestaw urządzeń bądź urządzenie zastosować. Mam studnie głębinową - zrobiona już cała instalacja wod-kan. Dom przed wprowadzeniem.Hydrofor na wejściu, instalacja w pexach, wszędzie podłogówka. Badania wody jak poniżej :
    Barwa mg Pt/l 6
    Mętność <1
    pH - Metoda potencjometryczna 6,7
    Twardość mg CaCO3/l Visocolor H20F 180
    Żelazo mg Fe/l Adaptacja metody USEPA 315B oraz 3500-Fe B <0,03
    Mangan mg Mn/l Visocolor HE 920 <0,03
    -/l Adaptacja metody redukcji kadmu 3,1
    Azot amonowy mg NH4+/l ASTM D1426-93 <0,03
    Chlorki mg Cl-/l Visocolor CL 500 35
    Przewodność μS/cm PN-EN 27888:1999 349

    W kropelkowym teście wyszło 16 stopni w skali niemieckiej twardości wody. Otrzymałem ofertę na :
    - kolumna do podniesienia pH 1044 MAN (dolomit + corosex)
    - filtr mechaniczny Atlas Sanic BX 20"
    - zmiękczacz Ecoperla Softower w rozmiarze S
    Cena łączna 6475 zł brutto
    Nie zwracałem wcześniej uwagi na parametr ph wody a tu sprzedawca stwierdził, że trzeba by to PH podnieść. Czy rzeczywiście jest to w moim przypadku zasadne ? Czy zaoferowane urządzenia są ok ? Może są jakieś tańsze dobre alternatywy ? Nie ukrawam, że liczyliśmy się z kosztem rzędu ok 3000 zł a nie aż 6,5 tyś. Dodam, że jak na 3 osobową rodzinę (dwoje dorosłych i roczne dziecko) mamy dość duże zużycie wody - ok 12m3/msc. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i będę wdzięczny szczególnie za gotowe rozwiązanie bo jestem w tej kwestii totalnie zielony.
    Jeśli te badania są rzetelne to nie ma się do czego przyczepić. Możesz zmiękczyć tą wodę żeby nie oglądać osadów z kamienia na nowych bateriach, ale do tego wystarczy Ci niewielki zmiękczacz (np. z 20 litrami złoża). Koszt w granicach Twojego budżetu powinien wystarczyć na solidny sprzęt wraz z filtrem wstępnym.

    Jeśli jeszcze nie robiłeś to warto też sprawdzić wodę pod kątem bakteriologicznym i jeśli by coś wyszło to ewentualnie pomyśleć o lampie UV.

  15. #13915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    DFLR to nic innego jak deflektor zainstalowany przy dolnym koszu, używany jest tylko w regeneracji UPFLOW czyli w przypadku tutaj akurat logx/logiqu 269. W logix 255/760 nie jest stosowany ponieważ jest tam system regeneracji down-flow, jego obecność zaburzała by cykl pracy urządzenia. Nie jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania urządzenia.

    Jeśli w twoim przypadku budżet 3000,00 - 3500,00 zł nie stanowi problemu to osobiście zdecydował bym się na ten model supreme logiq 35k. Ewentualnie na ten hydro technix logix 30. Według opisu ma również doskonałe parametry i jest w cenie dość przystępnej.

    Serdecznie pozdrawiam
    Dziękuję za pomoc. Stwierdziłem, że jednak dołożę $ i kupię SUPREME LOGIQ 35K. Natomiast dla pewności zapytam - czy w tej cenie 3300zł (nie więcej) są jakieś "lepsze" sprzęty, czy może nie ma już co wymyślać bo wszyscy mają to samo?

  16. #13916
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulaj85 Zobacz post
    Dziękuję za pomoc. Stwierdziłem, że jednak dołożę $ i kupię SUPREME LOGIQ 35K. Natomiast dla pewności zapytam - czy w tej cenie 3300zł (nie więcej) są jakieś "lepsze" sprzęty, czy może nie ma już co wymyślać bo wszyscy mają to samo?
    Myślę, że w tej cenie mógłbyś już znaleźć sprzęt z głowicą Clack, ale ten Autotrol też będzie działał. Jedyne do czego bym się przyczepił to ilość złoża - butla jest upchana maksymalnie pod korek co nie daje możliwości solidnego wypłukania złoża. W takim przypadku bardzo istotne jest aby woda była bardzo dobrze filtrowana na wejściu i nie zawierała żadnych innych zanieczyszczeń (np. żelaza).

  17. #13917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulaj85 Zobacz post
    Dziękuję za pomoc. Stwierdziłem, że jednak dołożę $ i kupię SUPREME LOGIQ 35K. Natomiast dla pewności zapytam - czy w tej cenie 3300zł (nie więcej) są jakieś "lepsze" sprzęty, czy może nie ma już co wymyślać bo wszyscy mają to samo?
    Urządzenia w cenie 3300,00 będą to już porządne produkty. Aczkolwiek można trafić na firmy które w tej cenie proponują urządzenia na chiński komponentach.

    Urządzenie którym jesteś zainteresowany jest jednym z najlepszych na rynku moim zdaniem o wiele lepszym niż CLACK, ale tak jak pisałem rynek jest podzielony. Ja procuję na Autotrolu i Clacku oraz wielu innych, z czystym sumieniem mogę polecić Ci ten produkt.

    Pozdrawiam

  18. #13918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Urządzenia w cenie 3300,00 będą to już porządne produkty. Aczkolwiek można trafić na firmy które w tej cenie proponują urządzenia na chiński komponentach.

    Urządzenie którym jesteś zainteresowany jest jednym z najlepszych na rynku moim zdaniem o wiele lepszym niż CLACK, ale tak jak pisałem rynek jest podzielony. Ja procuję na Autotrolu i Clacku oraz wielu innych, z czystym sumieniem mogę polecić Ci ten produkt.

    Pozdrawiam
    Bądź konsekwentny w swoich wpisach, bo raz piszesz, że chińskie głowice nie są złe, po czym w innych wpisach jednak je stygmatyzujesz.

    Ponadto jeśli zajmujesz konkretne stanowisko, że głowica A jest lepsza od B to użyj jakiegoś arumentu - technicznego, użytkowego itp. Inaczej robisz puste wpisy niewiele wnoszące.

    Tylko się znowu nie unoś - skoro masz wiedze i podjąłeś decyzję o udzielaniu się na tym forum, pomóż budować konstruktywne watki. Wymiana argumentów przez branżowców będzie pozytywna dla wszystkich.

  19. #13919

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Masz wodę w normie, z niezbyt wysoką twardością (ok 11 dH). Przy takich parametrach "pewne ślady na drzwiach prysznicowych" są jak najbardziej normalne. Najprostszym i chyba jedynym praktycznym rozwiązaniem tego "problemu" jest zmiękczacz, ale jest on regenerowany solanką (co nie jest wykluczone nawet przy POŚ). Innego rozwiązania na dzisiejszym rynku raczej nie ma.
    Dziękuję za odpowiedź. Czyli, żadne "dozatory", filtry narurowe się nie sprawdzą? Nawet gdyby je zastosować tylko na odnodze instalacji do ciepłej wody?
    I jeszcze, wracając do zmiękczacza - ile minimalnie wody musi iść w kanał przy takich rozwiązaniach? Zakładam, że objętościowo do zużycia, ale jakie są tutaj warianty, zakładając porządne urządzenie?

  20. #13920

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli te badania są rzetelne to nie ma się do czego przyczepić. Możesz zmiękczyć tą wodę żeby nie oglądać osadów z kamienia na nowych bateriach, ale do tego wystarczy Ci niewielki zmiękczacz (np. z 20 litrami złoża). Koszt w granicach Twojego budżetu powinien wystarczyć na solidny sprzęt wraz z filtrem wstępnym.

    Jeśli jeszcze nie robiłeś to warto też sprawdzić wodę pod kątem bakteriologicznym i jeśli by coś wyszło to ewentualnie pomyśleć o lampie UV.
    Dzięki za pomoc bo już się zastanawialiśmy czy zagryźć zęby i kupować. Na tę chwilę zastanawiamy się czy nie kupić i tak zmiękczacza ale nie wiem co jest w naszej sytuacji lepsze i czym różnią się np SUPREME LOGIQ 35K LOGIX269 na aledrogo po ok 3300 a HYDRO TECHNIC 32 OPTIMA SET UPFLOW na tym samym portalu za 2035 zł. Złoże to samo, metoda regeneracji też - niby w tym droższym głowica lepsza ale czy na moje warunki jest sens przepłacać o ponad 1 tyś. zł ? Może w ogóle temat odpuścić ? Ale tak całkiem przy studni zostać bez filtrów chociaż wstępnych ? Jeśli chodzi o bakterie to robiłem testy w sanepidzie i nic nie ma.

Strona 696 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony