dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 698 z 756
Pokaż wyniki od 13.941 do 13.960 z 15102
  1. #13941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz_Max Zobacz post
    Możesz coś więcej napisać?
    Up flow często nie mają płukania wstecznego przed funkcją solenia, wyjątek może stanowić Clack ponieważ możesz tam ustawić kolejność cykli.Odezwij się jeszcze do producenta Supreme jesli zależy Ci na UP-FLow, generalnie w ostatnim czasie zmieniali głowice z 3 na 5 cyklową i wydaje mi się że tam już Backwash powinien być przed soleniem, ale najlepiej jak by potwierdził Ci to producent.

    Pozdrawiam

  2. #13942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Up flow często nie mają płukania wstecznego przed funkcją solenia, wyjątek może stanowić Clack ponieważ możesz tam ustawić kolejność cykli.Odezwij się jeszcze do producenta Supreme jesli zależy Ci na UP-FLow, generalnie w ostatnim czasie zmieniali głowice z 3 na 5 cyklową i wydaje mi się że tam już Backwash powinien być przed soleniem, ale najlepiej jak by potwierdził Ci to producent.
    To nie jest tylko kwestia tego czy głowica ma możliwość ustawienia tego płukania.
    Regeneracja upflow nie powinna mieć pierwszego płukania. Cały zysk polega na tym, że złoże nie zostanie wymieszane przed solankowaniem bo wtedy jest wyczerpane w róznym stopniu w zależności od "warstwy". Do tego złoże musi być monosferyczne i powinno być też złoże inertne nad zmiękczającym.

    Bezsensowne jest kupowanie głowicy z regeneracją upflow i ustawianie jej do regeneracji downflow - wtedy nic nie zyskasz, a zależnie od głowicy możesz zaszkodzić (przez nieprawdiłowe regenerowanie złoża).

  3. #13943

    Domyślnie

    Witam,

    Bardzo proszę o pomoc przy doborze rozwiązania kwestii uzdatnienia wody. Woda mętna, żółta, badania wykazują żelazo (0,7 mg/l) oraz mangan (0,13 mg/l). Studnia głębinowa ~16m, przydomowa oczyszczalnia. Jak zagospodarować popłuczyny z regeneracji złóż?

    Pozdrawiam

  4. #13944

    Domyślnie

    Czy i ja mogę prosić o wskazówki jaki sprzęt poradzi sobie z moją wodą ze studni głębinowej, około 36m głębokości (nie jestem pewny gdzie jest lustro).
    Pompa 4 SDm 4-14 IBO, zbiornika w domu na razie brak - jaki będzie dla mnie odpowiedni?
    Zużycie wody zakładam, że max 5-6m3 na miesiąc.
    Wyniki badania wody poniżej:
    Mętność [NTU] 0,31
    Barwa [mg/l] < 2
    Zapach NS [TON] <1
    Stężenie jonów wodoru [pH] 6,8 ± 0,1
    Przewodność [uS/cm] 761 ± 40
    Twardość ogólna [mg/l] 379 ± 32
    Amonowy jon [mg/l] > 1,15
    Azotyny [mg/l] < 0,020
    Azotany [mg/l] < 1,80
    Żelazo [ug/l] 70 ± 7
    Mangan [ug/l] 347 ± 34
    Bakterii brak.

    Z góry dziękuję.

  5. #13945

    Domyślnie

    Dobry wieczór,
    mój kolega pyta czy takie filtry mają sens, a w szczególności ten filtr zmiękczający? Czy cokolwiek daje?
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-uzd...21a14291fbf951

  6. #13946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Dobry wieczór,
    mój kolega pyta czy takie filtry mają sens, a w szczególności ten filtr zmiękczający? Czy cokolwiek daje?
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-uzd...21a14291fbf951
    Po pierwsze jest to zestaw odżelazający, pod drugie kompletnie nie ma sensu.
    Aby usunąć żelazo z wody należy przesłać pełną analizę fizykochemiczną wody i dobrać odpowiednią technikę.
    Przesyłając do firmy zapytanie z analizą warto dopisać jakie jest:

    - Ilość punktów czerpalnych
    - ilość łazienek
    - typ i wydajność hydroforu
    - typ i wydajność pompy

    Pozdrawiam

  7. #13947
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Witam , czy uzdatniacz supreme soft 20 będzie wystarczający dla 5 osobowej rodziny ?

  8. #13948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominick91 Zobacz post
    Bardzo proszę o pomoc przy doborze rozwiązania kwestii uzdatnienia wody. Woda mętna, żółta, badania wykazują żelazo (0,7 mg/l) oraz mangan (0,13 mg/l). Studnia głębinowa ~16m, przydomowa oczyszczalnia. Jak zagospodarować popłuczyny z regeneracji złóż?
    To zależy jakie zastosujesz złoża. Jeśli takie które wymagają tylko płukania wodą to możesz je puścić do POŚ, tylko policz sobie ile tych popłuczyn będzie żeby POŚ miała wystarczającą pojemność. Możesz też je puścić do oddzielnej studni chłonnej bo to będzie tylko woda z żelazem/manganem.

  9. #13949
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymon.mazur Zobacz post
    Czy i ja mogę prosić o wskazówki jaki sprzęt poradzi sobie z moją wodą ze studni głębinowej, około 36m głębokości (nie jestem pewny gdzie jest lustro).
    Pompa 4 SDm 4-14 IBO, zbiornika w domu na razie brak - jaki będzie dla mnie odpowiedni?
    Zużycie wody zakładam, że max 5-6m3 na miesiąc.
    Wyniki badania wody poniżej:
    Mętność [NTU] 0,31
    Barwa [mg/l] < 2
    Zapach NS [TON] <1
    Stężenie jonów wodoru [pH] 6,8 ± 0,1
    Przewodność [uS/cm] 761 ± 40
    Twardość ogólna [mg/l] 379 ± 32
    Amonowy jon [mg/l] > 1,15
    Azotyny [mg/l] < 0,020
    Azotany [mg/l] < 1,80
    Żelazo [ug/l] 70 ± 7
    Mangan [ug/l] 347 ± 34
    Bakterii brak.

    Z góry dziękuję.
    Na pewno weź jak największy zbiornik bezprzeponowy i na wejściu zastosuj zwężkę napowietrzającą. Na samym zbiorniku zainstaluj odpowietrznik automatyczny (na bocznej ściance). W ten sposób napowietrzysz wodę i pozbędziesz się (przynajmniej części) jonu amonowego. Pozostałe wyniki nie są złe. W zasadzie masz przekroczony tylko mangan, ale nie ma podanej twardości (przydałoby się ją zbadać).
    Widziałbym dwie opcje:
    1. odżelaziacz (do usunięcia manganu) ze złożem katalitycznym lub regenerowany chemicznie (jeśli masz gdzie puścić ścieki)
    2. filtr wielofunkcyjny (do usunięcia twardości, amoniaku, manganu) regenerowany solanką.
    Jak będziesz miał twardość i info o ściekach to daj znać i zweryfikujemy czy to ma sens

  10. #13950
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Dobry wieczór,
    mój kolega pyta czy takie filtry mają sens, a w szczególności ten filtr zmiękczający? Czy cokolwiek daje?
    To zależy do czego

    Jako zestaw na jeden kran ma szansę zadziałać pod warunkiem, że woda nie będzie tragiczna (wyniki badań??) oraz, że wkłady będą regularnie wymieniane.
    Jako zestaw na cały dom - nie ma sensu.

  11. #13951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Witam , czy uzdatniacz supreme soft 20 będzie wystarczający dla 5 osobowej rodziny ?
    To zależy od twardości wody i jej zużycia... ale przy 5 osobach może być za mały...

  12. #13952

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Witam , czy uzdatniacz supreme soft 20 będzie wystarczający dla 5 osobowej rodziny ?
    Ciężko powiedzieć, Podaj twardość i zużycie wody, to potwierdzę.
    Pozdrawiam

  13. #13953

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na pewno weź jak największy zbiornik bezprzeponowy i na wejściu zastosuj zwężkę napowietrzającą. Na samym zbiorniku zainstaluj odpowietrznik automatyczny (na bocznej ściance). W ten sposób napowietrzysz wodę i pozbędziesz się (przynajmniej części) jonu amonowego. Pozostałe wyniki nie są złe. W zasadzie masz przekroczony tylko mangan, ale nie ma podanej twardości (przydałoby się ją zbadać).
    Widziałbym dwie opcje:
    1. odżelaziacz (do usunięcia manganu) ze złożem katalitycznym lub regenerowany chemicznie (jeśli masz gdzie puścić ścieki)
    2. filtr wielofunkcyjny (do usunięcia twardości, amoniaku, manganu) regenerowany solanką.
    Jak będziesz miał twardość i info o ściekach to daj znać i zweryfikujemy czy to ma sens
    Dzięki za odpowiedź. Twardość jest podana i wynosi 379+/-32mg/l.
    Ścieki na razie do szamba, ale w przeciągu roku będzie kanalizacja.
    Ostatnio edytowane przez szymon.mazur ; 08-03-2022 o 10:38

  14. #13954
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymon.mazur Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Twardość jest podana i wynosi 379+/-32mg/l.
    Ścieki na razie do szamba, ale w przeciągu roku będzie kanalizacja.
    Faktycznie - jakoś mi umknęła ta twardość
    To ja w tej sytuacji bym poszedł w filtr wielofunkcyjny. Myślę, że 37-42 litry złoża (np. AquaMulti lub CR100 bo usuwają też amoniak) by wystarczyło.

  15. #13955

    Domyślnie

    Ok, dzięki. Czy jakiś konkretny sprzęt zaproponujesz?
    Z tego co czytam głowice Clack były polecane.

  16. #13956
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na pewno weź jak największy zbiornik bezprzeponowy i na wejściu zastosuj zwężkę napowietrzającą. Na samym zbiorniku zainstaluj odpowietrznik automatyczny (na bocznej ściance). W ten sposób napowietrzysz wodę i pozbędziesz się (przynajmniej części) jonu amonowego. Pozostałe wyniki nie są złe. W zasadzie masz przekroczony tylko mangan, ale nie ma podanej twardości (przydałoby się ją zbadać).
    Widziałbym dwie opcje:
    1. odżelaziacz (do usunięcia manganu) ze złożem katalitycznym lub regenerowany chemicznie (jeśli masz gdzie puścić ścieki)
    2. filtr wielofunkcyjny (do usunięcia twardości, amoniaku, manganu) regenerowany solanką.
    Jak będziesz miał twardość i info o ściekach to daj znać i zweryfikujemy czy to ma sens
    Cześć,

    jeśli nie posiadasz instalacji z miedzi to my także proponowalibyśmy stację wielofunkcyjną z uwagi na wysoką twardość oraz zawartość jonu amonowego - Ecoperla Multitower M. W takim przypadku żeby oczyścić wodę z przekroczeń należy zmiękczyć ją do zera.

    Link do recenzji urządzenia: https://youtu.be/eoYXiPeP_cg

    W razie pytań zapraszamy do kontaktu na [email protected]
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #13957

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To zależy do czego

    Jako zestaw na jeden kran ma szansę zadziałać pod warunkiem, że woda nie będzie tragiczna (wyniki badań??) oraz, że wkłady będą regularnie wymieniane.
    Jako zestaw na cały dom - nie ma sensu.
    On chciał to na cały dom, bo mówił, że filtry by wymieniał co miesiąc. Ale skoro to nie ma sensu to mu tak powiem.

  18. #13958

    Domyślnie

    Witam, Panowie posiadam w urządzeniu zmiękczacz in water 30 głowicę logix 255 - 760. Wpisałem w niej twardość wody na 400 i pokazuje mi regenerację za ok 4 m3 wody. Czy złoże wcześniej się nie wyczerpie? Urządzenie samo to oblicza? Co ile należałoby ustawić wymuszoną regenerację? Bo powiedzmy jeżeli nie zużyję tych 4m3 zbyt szybko to podobno nie jest dobre dla złoża bez płukania.

  19. #13959
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultralegera Zobacz post
    Witam, Panowie posiadam w urządzeniu zmiękczacz in water 30 głowicę logix 255 - 760. Wpisałem w niej twardość wody na 400 i pokazuje mi regenerację za ok 4 m3 wody. Czy złoże wcześniej się nie wyczerpie? Urządzenie samo to oblicza? Co ile należałoby ustawić wymuszoną regenerację? Bo powiedzmy jeżeli nie zużyję tych 4m3 zbyt szybko to podobno nie jest dobre dla złoża bez płukania.
    Przy 30 litrach złoża i takiej twardości to prawidłowa objętość między regeneracjami.

  20. #13960

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy 30 litrach złoża i takiej twardości to prawidłowa objętość między regeneracjami.
    Dziękuje. A czy może być np dwa tygodnie bez płukania? Głowica ma możliwość ustawienia wymuszonej regeneracji po ustawionej liczbie dni tylko czy trzeba i ile ustawić.

Strona 698 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony