dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 704 z 755
Pokaż wyniki od 14.061 do 14.080 z 15100
  1. #14061
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał piootle Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Dziś odebrałem wyniki badania wody:
    - ogólna liczba mikroorganizmów w 22 stopniach – 111 jtk/1ml
    - jon amonowy – 0,5mg/l
    - żelazo – 44ug/l
    - mangan – 44ug/l
    - twardość ogólna – 305mg/l CaCO3.
    Woda z wodociągu gminnego, dom z przydomową oczyszczalnią ścieków, 2 osoby dorosłe + 2 dzieci, zużycie wody 8-12m3.
    Mieszkamy 3 lata, a już ze wszystkich baterii woda leci jak z prysznica.
    Proszę o wskazówki żeby poprawić parametry wody.
    Będę też wdzięczny za podpowiedzi odnośnie całej instalacji, czyli jakie filtry i gdzie.
    Cześć,

    czy na pewno dobrze napisałeś jednostki i wartość przy jonie amonowym?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #14062
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie dosypuje soli bo chcę wyczyścić zbiornik. Czy na dnie taka rozpuszczona sól to normalne ?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220411_180200.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	459203

  3. #14063
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piootle

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Cześć,

    czy na pewno dobrze napisałeś jednostki i wartość przy jonie amonowym?
    Racja, powinno być: - jon amonowy – 0,10 +/-0,02 mg/l.

    Proszę o doradzenie i może sugestie sprzętu do ok. 3.000zł. Jak pisałem, będę też wdzięczny za podpowiedzi odnośnie całej instalacji, czyli jakie filtry i gdzie. Przypomnę, że mamy przydomową oczyszczalnie, więc chciałbym, żeby to też wziąć pod uwagę.

  4. #14064

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie.

    Witam, czy jest sens i czy się opłaca montować zmiękczacz wody do kwoty 1700zł? Czy taka podstawowa jednostka będzie dawała rade?
    pozdrawiam

  5. #14065
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał piootle Zobacz post
    Racja, powinno być: - jon amonowy – 0,10 +/-0,02 mg/l.

    Proszę o doradzenie i może sugestie sprzętu do ok. 3.000zł. Jak pisałem, będę też wdzięczny za podpowiedzi odnośnie całej instalacji, czyli jakie filtry i gdzie. Przypomnę, że mamy przydomową oczyszczalnie, więc chciałbym, żeby to też wziąć pod uwagę.
    W takim wypadku mógłbyś spokojnie zamontować sam zmiękczacz wody.

    Nasza propozycja to Ecoperla Vita 25. Do zestawu jest dołączony filtr wstępny Atlas Filtri Sanic, który montuje się przed zmiękczaczem.

    Jeśli chodzi o przydomową oczyszczalnię, to tu jest filmik na ten temat: https://youtu.be/3a6d9V96yP0
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #14066
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Spinek2

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Krępa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich ponownie
    Korzystając między innymi z pomocy qbek17 oraz innych forumowiczów wybrałem w końcu odżelaziacz Global Water z głowicą Clack Air IA UP Flow na zbiorniku 1054. Głowica robi na mnie bardzo dobre wrażenie - ta jakość. Cieszę się, że wybrałem Clacka. Mam wprawdzie duży zbiornik z poduszką powietrzną, ale że sam montowałem ten sprzęt i chciałem totalnie uprościć cały system, rezygnując z dodatkowych napowietrzaczy itp, wykorzystując przewody elastyczne - stąd mój wybór głowicy która napowietrza lub dostarcza solankę (jeśli byłby to zmiękczacz).

    Złoża w zbiorniku jest 40 litrów. Na stronie producenta odnośnie zastosowanego złoża jest taka informacja:
    "Specjalnie przygotowane złoża katalityczne naturalnego pochodzenia. Stosujemy naturalne zeosorby które wykazują świetne właściwości w usuwaniu żelaza i manganu. Nasze złoża zapobiegają rozwojowi bakterii tworząc środowisko bakteriostatyczne. Częścią złóż filtracyjnych jest naturalny dwutlenek manganu Aqua-Mandix, którego jesteśmy wyłącznym importerem.
    Złoża kwarcowe:
    Stosujemy wyłącznie sprawdzone, wysokiej jakości płukane złoża kwarcowe. Zapewniają one szybki przepływ wody przez dolny dystrybutor. Dzięki odpowiednio dobranej wielkości wspomagają pracę całego układu filtracyjnego."

    Zależało mi żeby było to złoże lekkie, mam średniowydajną pompę i żeby było bardziej długowieczne niż np. Birm.
    Przejdę teraz do sedna
    Wcześniej żelaza miałem 1,2mg/l, twardość wody 19 st niemieckich.
    W tej chwili woda jest faktycznie kryształowa, żelaza moje testy akwarystyczne nie wykazały, manganu i przed filtrowaniem było niewiele. Wcześniej tą wodę piliśmy z kranu, rybki dożywały w niej swojej starości, także źle nie było
    A teraz trochę o moim zdziwieniu. Twardość z 19 zmniejszyła się do 4

    Czy to jest normalne przy odżelaziaczu? Złoże przecież będzie tylko płukane wodą i napowietrzane, zero soli itd

    Dodatkowo woda ma taki posmak trudny do określenia - jakby rybowaty, czasami elementy gumowe tak pachną. Nie czuć tej wody, ale jak porządnie popłuczemy nią usta, to czujemy tą rybkę. Czy te złoża, które wymieni ł producent mogą nieść za sobą wprowadzenie takiego posmaku? A jeśli tak, to czy to mija z czasem i czy nie jest to obojętne dla zdrowia?

    to jest link do tego konkretnego odżelaziacza
    https://sklep.osmoza.pl/odzelaziacz-...54-p-1843.html
    mam nadzieję, że można wstawiać linki
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    Ostatnio edytowane przez Spinek2 ; 08-05-2022 o 10:01 Powód: układ

  7. #14067

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak nazbierasz tych "kropeczek" to możesz próbować je zidentyfikować. Możesz też sprawdzić czy w wodzie jest (i ile) rozpuszczona miedź.
    Też się nie spotkałem z takimi objawami, ale brzmi to realnie. Możesz sprawdzić czy da się to odfiltrować, np zakładając dokładny filtr tuż przed kranem. Może uda się to zatrzymać, a może wypłucze się z czasem i problem zniknie...
    (w temacie potencjalnego utleniania instalacji miedzianej w kontakcie ze zmiękczoną wodą):
    @qbek17, dziękuję za odpowiedź i sugestie.

    Gdzie mogę zbadać wodę na obecność tlenków miedzi? (najlepiej we Wrocławiu)
    Jak mogę zidentyfikować, czym są "czarne kropeczki" w warunkach domowych?

  8. #14068
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacek.xyz

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    02-580
    Posty
    11

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie montażu napowietrzacza. Z reguły jest on montowany tak, że gałąź z zaworem regulującym intensywność napowietrzania znajduje się pod rurką inżektora. Z uwagi na ograniczone miejsce chciałbym zamontować napowietrzacz obrócony od tego położenia o 90 stopni.Nawet znalazłem gdzieś w internecie taki przykład
    https://a.allegroimg.com/s128/11ae0d...producenta-3-4
    Czy taki montaż jest dopuszczalny?
    Zwróciłem też uwagę, że fabryczne napowietrzacze mają złączki przy aspiratorze o mniejszej średnicy, niż główna (ta z zaworem). Czy skutkuje to większym zasysaniem powietrza niż w przypadku identycznych średnic?

  9. #14069

    Domyślnie

    Witam.
    Potrzebuje pomocy w uzdatnieniu mojej wody, dodatkowym utrudnieniem jest fakt ze wydajność mojej studni jest bardzo mała ok 0,8m3/h i mocniejszej pompy nie mogę zamontować..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki wody.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	459264

  10. #14070
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek2106 Zobacz post
    Witam.
    Potrzebuje pomocy w uzdatnieniu mojej wody, dodatkowym utrudnieniem jest fakt ze wydajność mojej studni jest bardzo mała ok 0,8m3/h i mocniejszej pompy nie mogę zamontować..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki wody.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	459264
    Przy takim zestawie (niskie pH, BARDZO dużo Fe i sporo Mn, a do tego barwa, mętność, indeks...) raczej nie widzę tu prostego rozwiązania... Do tego potrzeba kilkustopniowej filtracji, a do jej wypłukania sporo wody i mocnej pompy. Jeśli nie możesz wymienić pompy to może masz miejsce na zbiornik i dodatkową pompę? Co ze ściekami? Jaka miałaby być wydajność instalacji?

  11. #14071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.xyz Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie montażu napowietrzacza. Z reguły jest on montowany tak, że gałąź z zaworem regulującym intensywność napowietrzania znajduje się pod rurką inżektora. Z uwagi na ograniczone miejsce chciałbym zamontować napowietrzacz obrócony od tego położenia o 90 stopni.Nawet znalazłem gdzieś w internecie taki przykład
    https://a.allegroimg.com/s128/11ae0d...producenta-3-4
    Czy taki montaż jest dopuszczalny?
    Zwróciłem też uwagę, że fabryczne napowietrzacze mają złączki przy aspiratorze o mniejszej średnicy, niż główna (ta z zaworem). Czy skutkuje to większym zasysaniem powietrza niż w przypadku identycznych średnic?
    Możesz zamontować zwężkę pionowo - nie powinno to mieć znaczenia.
    Ilość zasysanego powietrza reguluje się przez ustawienie różnicy ciśnień przed i za zwężką. Im większe dławienie przepływu na zwężce tym ta różnica jest większa (ale kosztem przepływu wody). Sama średnica przyłącza zwężki nie ma w tym przypadku większego znaczenia - raczej wynika to z rozmiaru samej zwężki dobieranej do wymaganego przepływu wody.

  12. #14072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spinek2 Zobacz post
    Głowica robi na mnie bardzo dobre wrażenie - ta jakość. Cieszę się, że wybrałem Clacka.
    Potwierdzam - jakość jest tu na wysokim poziomie

    Złoża w zbiorniku jest 40 litrów. Na stronie producenta odnośnie zastosowanego złoża jest taka informacja:
    "Specjalnie przygotowane złoża katalityczne naturalnego pochodzenia. Stosujemy naturalne zeosorby które wykazują świetne właściwości w usuwaniu żelaza i manganu. Nasze złoża zapobiegają rozwojowi bakterii tworząc środowisko bakteriostatyczne. Częścią złóż filtracyjnych jest naturalny dwutlenek manganu Aqua-Mandix, którego jesteśmy wyłącznym importerem.
    Złoża kwarcowe:
    Stosujemy wyłącznie sprawdzone, wysokiej jakości płukane złoża kwarcowe. Zapewniają one szybki przepływ wody przez dolny dystrybutor. Dzięki odpowiednio dobranej wielkości wspomagają pracę całego układu filtracyjnego."

    Zależało mi żeby było to złoże lekkie, mam średniowydajną pompę i żeby było bardziej długowieczne niż np. Birm.
    Przejdę teraz do sedna
    Wcześniej żelaza miałem 1,2mg/l, twardość wody 19 st niemieckich.
    W tej chwili woda jest faktycznie kryształowa, żelaza moje testy akwarystyczne nie wykazały, manganu i przed filtrowaniem było niewiele. Wcześniej tą wodę piliśmy z kranu, rybki dożywały w niej swojej starości, także źle nie było
    A teraz trochę o moim zdziwieniu. Twardość z 19 zmniejszyła się do 4

    Czy to jest normalne przy odżelaziaczu? Złoże przecież będzie tylko płukane wodą i napowietrzane, zero soli itd

    Dodatkowo woda ma taki posmak trudny do określenia - jakby rybowaty, czasami elementy gumowe tak pachną. Nie czuć tej wody, ale jak porządnie popłuczemy nią usta, to czujemy tą rybkę. Czy te złoża, które wymieni ł producent mogą nieść za sobą wprowadzenie takiego posmaku? A jeśli tak, to czy to mija z czasem i czy nie jest to obojętne dla zdrowia?
    Obawiam się, że to efekt "zeosorbów" (raczej są to zeolity) które posiadają naturalną zdolność jonowymienną. Niestety bez regeneracji chemicznej raczej będzie to efekt jednorazowy (do wyczerpania pojemności). Myślę, że smak także zmieni się po kilkukrotnym wypłukaniu złoża (oraz wyczerpaniu pojemności jonowymiennej kiedy twardość powróci do normalnego poziomu).
    Zakładam, że zbiornik dostałeś już zasypany i nie znasz proporcji poszczególnych złóż? Pytam, bo jednak naturalny dwutlenek manganu jest bardzo ciężki i nijak się ma do lekkiego BIRMu. Za to zeolity nie są typowymi złożami odżelaziającymi... Złoże kwarcowe to pewnie tylko podsypka żwirowa. Nie widzę tam nic co miałoby tworzyć środowisko bakteriostatyczne...

  13. #14073
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Ponawiam pytanie.

    Witam, czy jest sens i czy się opłaca montować zmiękczacz wody do kwoty 1700zł? Czy taka podstawowa jednostka będzie dawała rade?
    pozdrawiam
    To zależy do czego i jak wydajny ma być ten sprzęt. Jeśli pytasz o zmiękczacz na cały dom, do wody pitnej to moim zdaniem jest to ryzykowne (ze względu na niską jakość zastosowanych materiałów, oraz prawdopodobnie ograniczony zakres dostawy).
    Ale jeśli mówisz o małym zmiękczaczu do zastosowań "technicznych" (np. do myjki) to może to być wystarczająca kwota...

  14. #14074
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał piootle Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Dziś odebrałem wyniki badania wody:
    - ogólna liczba mikroorganizmów w 22 stopniach – 111 jtk/1ml
    - jon amonowy – 0,5mg/l
    - żelazo – 44ug/l
    - mangan – 44ug/l
    - twardość ogólna – 305mg/l CaCO3.
    Woda z wodociągu gminnego, dom z przydomową oczyszczalnią ścieków, 2 osoby dorosłe + 2 dzieci, zużycie wody 8-12m3.
    Mieszkamy 3 lata, a już ze wszystkich baterii woda leci jak z prysznica.
    Proszę o wskazówki żeby poprawić parametry wody.
    Będę też wdzięczny za podpowiedzi odnośnie całej instalacji, czyli jakie filtry i gdzie.
    Myślę, że potrzebujesz zmiękczacza z 25 lub (zakładając, że dzieci będą rosły i zużycie wody razem z nimi) 30 litrami złoża.
    Do zmiękczacza przydałby się mechaniczny filtr wstępny (np. z wkładem 20 um).
    Ze względu na sporą liczbę mikroorganizmów (która może się zwiększyć na zmiękczaczu) możesz też pomyśleć o lampie UV. Swoją drogą to przy takim wyniku radzę zgłosić się do wodociągów aby wykonali płukanie/dezynfekcję wodociągu.

  15. #14075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Nie dosypuje soli bo chcę wyczyścić zbiornik. Czy na dnie taka rozpuszczona sól to normalne ?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220411_180200.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	459203
    To normalne w zmiękczaczach kompaktowych (czyli bez rusztu podtrzymującego sól). Możesz spróbować to rozbić (jeśli jest to twarde i zbite) i/lub rozmieszać w wodzie.

  16. #14076

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy takim zestawie (niskie pH, BARDZO dużo Fe i sporo Mn, a do tego barwa, mętność, indeks...) raczej nie widzę tu prostego rozwiązania... Do tego potrzeba kilkustopniowej filtracji, a do jej wypłukania sporo wody i mocnej pompy. Jeśli nie możesz wymienić pompy to może masz miejsce na zbiornik i dodatkową pompę? Co ze ściekami? Jaka miałaby być wydajność instalacji?
    Jakiej wielkości zbiornik masz na myśli? Wydajność instalacja taka aby wystarczyła na 3 osoby. Ścieki to normalne szambo żadna tam ekologia
    Ostatnio edytowane przez krzysiek2106 ; 09-05-2022 o 11:30

  17. #14077
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek2106 Zobacz post
    Jakiej wielkości zbiornik masz na myśli? Wydajność instalacja taka aby wystarczyła na 3 osoby. Ścieki to normalne szambo żadna tam ekologia
    Odżelaziacze potrzebują sporo wody na płukanie... myślę, że 1 m3 to minimum. Do tego pompa do płukania filtrów, która mogłaby też podawać wodę na instalację... wtedy zbiornik byłby przepływowy (robiłby za bufor wody w czasie płukania filtrów oraz pozwoliłby ograniczyć wielkość filtrów bo jego napełnianie mogłoby być wolniejsze...). Minusem jest kwestia biologii - trzeba by ten zbiornik jakoś zabezpieczyć przed rozwojem bakterii, może też dać lampę UV na instalację.
    Przy szambie można brać pod uwagę filtry regenerowane chemicznie, np. Greensand Plus. Zużywają mniej wody na regenerację, chociaż nadal jest to spora ilość.

  18. #14078

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To zależy do czego i jak wydajny ma być ten sprzęt. Jeśli pytasz o zmiękczacz na cały dom, do wody pitnej to moim zdaniem jest to ryzykowne (ze względu na niską jakość zastosowanych materiałów, oraz prawdopodobnie ograniczony zakres dostawy).
    Ale jeśli mówisz o małym zmiękczaczu do zastosowań "technicznych" (np. do myjki) to może to być wystarczająca kwota...
    Mam na myśli urządzenie na cały dom. Aby pozbyć się kamienia i zadbać o sprzęt AGD. Dlatego pytam czy taki podstawowy zmiękczacz jak któryś z tych da radę

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ABEgIP1PD_BwE#

    lub

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...taw-9549285002

    z góry dzięki

  19. #14079
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Mam na myśli urządzenie na cały dom. Aby pozbyć się kamienia i zadbać o sprzęt AGD. Dlatego pytam czy taki podstawowy zmiękczacz jak któryś z tych da radę
    Trochę nie chce mi się wierzyć, że w modelu za 1800 PLN na allegro (prowizja), jest najlepsze złoża (jedno z najdroższych), najlepszy zbiornik (najdroższy) i jeszcze mnóstwo gratisów... Rozumiem, że chińska głowica jest tania, ale nie aż tak, żeby na to wszystko wystarczyło i nadal nie trzeba było szukać oszczędności gdzieś indziej. Jak dla mnie jest to "zbyt piękne aby było prawdziwe"...

    Odpowiadając na Twoje pytanie - do sprzętów AGD pewnie taki zestaw da radę (przynajmniej przez jakiś czas...) o ile wszystkie te deklaracje z oferty będą spełnione.

  20. #14080

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Trochę nie chce mi się wierzyć, że w modelu za 1800 PLN na allegro (prowizja), jest najlepsze złoża (jedno z najdroższych), najlepszy zbiornik (najdroższy) i jeszcze mnóstwo gratisów... Rozumiem, że chińska głowica jest tania, ale nie aż tak, żeby na to wszystko wystarczyło i nadal nie trzeba było szukać oszczędności gdzieś indziej. Jak dla mnie jest to "zbyt piękne aby było prawdziwe"...

    Odpowiadając na Twoje pytanie - do sprzętów AGD pewnie taki zestaw da radę (przynajmniej przez jakiś czas...) o ile wszystkie te deklaracje z oferty będą spełnione.
    Można to jakoś zweryfikować czy tak jest jak w opisie?
    Czyli taki zestaw można zainwestować. czy do 2.200zł coś sensowniejszego się znajdzie?
    Czy AQUASTILLA 25 firmy Viessmann to dobry produkt?
    Ostatnio edytowane przez Zerko1 ; 10-05-2022 o 10:53

Strona 704 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony