dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 708 z 756
Pokaż wyniki od 14.141 do 14.160 z 15101
  1. #14141
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CiDaro

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o pomoc w dobraniu instalacji uzdatniania wody. Studnia 125mm głębokość 15m, lustro wody na 8m + odległość około 20m do pomieszczenia gospodarczego. Szambo. 2 osoby do 4 osób docelowo. Na ten moment jestem w tracie budowy domu więc nie ma żadnej instalacji wody.

    Badanie:
    Żelazo FE - 1,15 mg/l
    Mangan MN - 0.190 mg/l
    pH - 7,20
    Przewodność - 795 uS
    Mętność - 19 NTU

    Moje przemyślenia:
    1) 300l hydrofor ocynkowany Grudziądz z napowietrzaczem lub druga opcja, którą też rozważam to falownik + mały 25l zbiornik z workiem
    2) Odżelaziacz do około 5 tys. zł - Odżelaziacz wody SUPREME OXYLINE PLUS 56; 13x54; głowica clack; złoże Katalox Light
    3) Zmiękczacz wody do około 3 tys. zł - Clack 25 Cl Lewatit S, a może jedak warto dopłacić do Clack CK Pallas 20 Lewatit S ??
    4) Lampa UV około 1 tys zł - jeszcze niczego nie wybrałem
    5) Pompy głębinowej też jeszcze nie mam ale to chyba nie dotyczy tematu uzdatniania wody... na ten moment mam upatrzoną 4 SD 3-14 400V Omnigena chyba, że warto dopłacić do innej? tak do około 2 tys. zł
    6) 3 stopniowy filtr wstępny - I Stopnień - FCPS20 wkład z włókniny polipropylenowej; II Stopień - FCCFE wkład ze złożem aktywnym do odżelaziania wody; III Stopnień - FCCBL-S wkład węglowy granulowany z węglem z łupin orzechów kokosowych.
    Ostatnio edytowane przez CiDaro ; 19-07-2022 o 00:46

  2. #14142
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał CiDaro Zobacz post
    Witam,

    Proszę o pomoc w dobraniu instalacji uzdatniania wody. Studnia 125mm głębokość 15m, lustro wody na 8m + odległość około 20m do pomieszczenia gospodarczego. Szambo. 2 osoby do 4 osób docelowo. Na ten moment jestem w tracie budowy domu więc nie ma żadnej instalacji wody.

    Badanie:
    Żelazo FE - 1,15 mg/l
    Mangan MN - 0.190 mg/l
    pH - 7,20
    Przewodność - 795 uS
    Mętność - 19 NTU

    Moje przemyślenia:
    1) 300l hydrofor ocynkowany Grudziądz z napowietrzaczem lub druga opcja, którą też rozważam to falownik + mały 25l zbiornik z workiem
    2) Odżelaziacz do około 5 tys. zł - Odżelaziacz wody SUPREME OXYLINE PLUS 56; 13x54; głowica clack; złoże Katalox Light
    3) Zmiękczacz wody do około 3 tys. zł - Clack 25 Cl Lewatit S, a może jedak warto dopłacić do Clack CK Pallas 20 Lewatit S ??
    4) Lampa UV około 1 tys zł - jeszcze niczego nie wybrałem
    5) Pompy głębinowej też jeszcze nie mam ale to chyba nie dotyczy tematu uzdatniania wody... na ten moment mam upatrzoną 4 SD 3-14 400V Omnigena chyba, że warto dopłacić do innej? tak do około 2 tys. zł
    6) 3 stopniowy filtr wstępny - I Stopnień - FCPS20 wkład z włókniny polipropylenowej; II Stopień - FCCFE wkład ze złożem aktywnym do odżelaziania wody; III Stopnień - FCCBL-S wkład węglowy granulowany z węglem z łupin orzechów kokosowych.
    Cześć,

    czy masz w wynikach badania zbadane takie parametry jak jon amonowy, barwa, twardość? Badałeś wodę pod kątem obecności bakterii?

    Jeśli chodzi o Twoje propozycje, to niestety z pewnością żadne filtry narurowe nie oczyszczą tej wody. Taki poziom żelaza i manganu należy uzdatnić na stacji wykorzystującej wstępne napowietrzanie. Jeśli podasz pełne wyniki analizy wody, to zaproponujemy rozwiązanie wraz z hydroforem i propozycją wydajnej pompy.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #14143
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał CiDaro Zobacz post
    Badanie:
    Żelazo FE - 1,15 mg/l
    Mangan MN - 0.190 mg/l
    pH - 7,20
    Przewodność - 795 uS
    Mętność - 19 NTU

    Moje przemyślenia:
    1) 300l hydrofor ocynkowany Grudziądz z napowietrzaczem lub druga opcja, którą też rozważam to falownik + mały 25l zbiornik z workiem
    2) Odżelaziacz do około 5 tys. zł - Odżelaziacz wody SUPREME OXYLINE PLUS 56; 13x54; głowica clack; złoże Katalox Light
    3) Zmiękczacz wody do około 3 tys. zł - Clack 25 Cl Lewatit S, a może jedak warto dopłacić do Clack CK Pallas 20 Lewatit S ??
    4) Lampa UV około 1 tys zł - jeszcze niczego nie wybrałem
    5) Pompy głębinowej też jeszcze nie mam ale to chyba nie dotyczy tematu uzdatniania wody... na ten moment mam upatrzoną 4 SD 3-14 400V Omnigena chyba, że warto dopłacić do innej? tak do około 2 tys. zł
    6) 3 stopniowy filtr wstępny - I Stopnień - FCPS20 wkład z włókniny polipropylenowej; II Stopień - FCCFE wkład ze złożem aktywnym do odżelaziania wody; III Stopnień - FCCBL-S wkład węglowy granulowany z węglem z łupin orzechów kokosowych.
    1) falownik jest fajny ale do uzdatniania przyda Ci się raczej duży zbiornik z napowietrzaniem
    2) Odżelaziacz tak, ale czy akurat taki i z tym złożem - to należałoby potwierdzić po dokładnych badaniach.
    3) Znasz twardość?
    4) Badałeś bakterie?
    5) Pompa bardzo dotyczy uzdatniania wody... jak dasz za słabą to nie będziesz mógł postawić solidnego odżelaziacza. Napowietrzanie też zabiera trochę ciśnienia...
    6) Filtr wstępny jest potrzebny, ale na pewno nie trzystopniowy. Pierwszy filtr musi zapewnić przepływ wymagany do płukania odżelaziacza i jednocześnie ochronić jego głowicę przed większymi zanieczyszczeniami. Wkłady odżelaziające możesz sobie odpuścić, a węglowy ewentualnie pod samym zlewem w kuchni...

  4. #14144

    Domyślnie

    Może to niedokładnie ten temat, ale zapytam.
    Otóż jeśli woda miejsca ma pH 7,2-7,6, a chciałbym ją użyć jako wodę do CO, to co należałoby zrobić, żeby podnieść jej pH?
    pH najzdrowsze dla instalacji do 8,2-8,5.

  5. #14145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Może to niedokładnie ten temat, ale zapytam.
    Otóż jeśli woda miejsca ma pH 7,2-7,6, a chciałbym ją użyć jako wodę do CO, to co należałoby zrobić, żeby podnieść jej pH?
    pH najzdrowsze dla instalacji do 8,2-8,5.
    Możesz dodać wodorotlenku
    Są środki do korekty pH, inhibitory korozji, antyskalanty... Ale czy to aż tak krytyczne dla instalacji aby się w to bawić to nie mam pewności... w końcu to obieg zamknięty.

  6. #14146
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CiDaro

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam tylko te podstawowe badania co powyżej.
    W Śremie mamy laboratorium, które może wykonać takie badania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lab.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	460039
    https://www.sremskiewodociagi.pl/dzi.../laboratorium/
    Czy to pełne badanie wraz z bakteriologią z tego laboratorium wystarczy? Czy może brakuje coś na liście, a dla Was będzie potrzebne do pomocy przy doborze instalacji uzdatniania?

    Laboratorium badania wody oznacza podstawowe parametry fizykochemiczne i bakteriologiczne jakości wody:
    azot amonowy;
    azotany (V),
    azotyny (III),
    barwa,
    żelazo,
    mangan,
    mętność,
    odczyn pH,
    przewodność.
    twardość ogólna
    chlorki
    utlenialność
    wapń
    magnez

    oraz bakteriologię
    grupa coli
    Escherichia coli


    Będzie 300l hydrofor Grudziądz 9bar z napowietrzaniem. Jeśli ten odżelaziacz co podałem OXYLINE 56 nie... to może Ecoperla Sanitower S lub M skoro i tak będzie hydrofor z napowietrzaniem?
    Ostatnio edytowane przez CiDaro ; 19-07-2022 o 11:06

  7. #14147
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał CiDaro Zobacz post
    Mam tylko te podstawowe badania co powyżej.
    W Śremie mamy laboratorium, które może wykonać takie badania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lab.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	460039
    https://www.sremskiewodociagi.pl/dzi.../laboratorium/
    Czy to pełne badanie wraz z bakteriologią z tego laboratorium wystarczy? Czy może brakuje coś na liście, a dla Was będzie potrzebne do pomocy przy doborze instalacji uzdatniania?

    Laboratorium badania wody oznacza podstawowe parametry fizykochemiczne i bakteriologiczne jakości wody:
    azot amonowy;
    azotany (V),
    azotyny (III),
    barwa,
    żelazo,
    mangan,
    mętność,
    odczyn pH,
    przewodność.
    twardość ogólna
    chlorki
    utlenialność
    wapń
    magnez

    oraz bakteriologię
    grupa coli
    Escherichia coli


    Będzie 300l hydrofor Grudziądz 9bar z napowietrzaniem. Jeśli ten odżelaziacz co podałem OXYLINE 56 nie... to może Ecoperla Sanitower S lub M skoro i tak będzie hydrofor z napowietrzaniem?
    Ecoperla Sanitower jak najbardziej się sprawdzi, ale sugerujemy w pierwszej kolejności powtórzyć badania, żeby upewnić się, że dobrany system doprowadzi wodę do norm jakości wody przeznaczonej do spożycia. Wymienione parametry do badania wystarcza jak najbardziej do doboru systemu.

    Możesz także zgłosić się do nas na [email protected] , wykonamy badanie fizykochemiczne (bez bakterii), testy obciążeniowe na złożach filtracyjnych i dobierzemy od razu odpowiedni system uzdatniania, zaproponujemy także pompę. Na ten moment do parametrów, które podałeś wstępnie sugerujemy Ecoperla Sanitower L.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #14148
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brecz

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Ryki
    Kod pocztowy
    08-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cześć

  9. #14149
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brecz

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Ryki
    Kod pocztowy
    08-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Niestety nie mam więcej wyników, Pani w sanepidzie podpowiedziała by zrobić tyle... Narzeczona jest chemikiem i mówi, że amoniaku nie ma, może śladowe ilości, bo nie smierdzi. Ecomix powinien sobie poradzić z tą woda.
    Na jakiej wysokości jest woda nie mam pojęcia, u nas są bardzo wysoko wody gruntowe, przypuszczam, że latem kiedy sucho nie dalej niż 4 - 5 m. Pompa będzie wymieniana na zatapialna, bo nie chce jej w domu. Planowałem OMNITRON 5000 Automat 230V, a zbiornik ocynkowany 300l Grudziądz. HVP 301
    Jestem na etapie wybierania stacji i zastanawiam się, czy warto dopłacić 500 zł do Clacka, kosztem mniejszej ilości złoża. Wybieram między clack ws1ck 36l ecomix a, a logix 255/762 48l ecomix a. Warto dopłacać do Clacka, skłaniam się do tego logixa ze względu na cenę i większe złożę. Do tego filtr wstępny cintropur nw32. Czy te klamoty będą ok?

  10. #14150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brecz Zobacz post
    Jestem na etapie wybierania stacji i zastanawiam się, czy warto dopłacić 500 zł do Clacka, kosztem mniejszej ilości złoża. Wybieram między clack ws1ck 36l ecomix a, a logix 255/762 48l ecomix a. Warto dopłacać do Clacka, skłaniam się do tego logixa ze względu na cenę i większe złożę. Do tego filtr wstępny cintropur nw32. Czy te klamoty będą ok?
    Przy Twojej ilości żelaza jednak szedłbym w jak największe złoże (jeśli ma być złoże wielofunkcyjne). Pamiętaj, że przy takim złożu masz wodę zmiękczoną do zera, a żywotność złoża to 5-7 lat. Po tym czasie trzeba będzie je wymienić...
    Filtr wstępny - dobry, ale moim zdaniem za duży. Do tej stacji wystarczy mniejszy model - np. NW25. Ale wystarczyłby nawet zwykły korpus narurowy z wkładem piankowym za 50 PLN. Zaoszczędzone na filtrze pieniądze mógłbyś przeznaczyć na głowicę Clack

  11. #14151
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brecz

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Ryki
    Kod pocztowy
    08-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Rozumiem, że żadne złoże nie wytrzyma dłużej? Ani crystal right, ani aqua Multi czy jakoś tak? Czyli rozwiązaniem idealnym byłby osobny odżelaziacz/odmanganiacz, a następnie zmiękczacz wody? Z tym że wtedy ta zabawa wyjdzie min 7k na jakichś normalnych głowicach. Z drugiej strony jakieś 50l złoża, to widzę, że koszt ok. 2000 przy wymianie... :/ Ciężka sprawa i kolejne dylematy...

  12. #14152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brecz Zobacz post
    Rozumiem, że żadne złoże nie wytrzyma dłużej? Ani crystal right, ani aqua Multi czy jakoś tak?
    Crystal Right może wytrzyma rok-dwa dłużej, ale jego koszt zakupu jest znacznie wyższy.

    Czyli rozwiązaniem idealnym byłby osobny odżelaziacz/odmanganiacz, a następnie zmiękczacz wody?
    Twardości nie masz bardzo dużo, więc pytanie czy w ogóle musisz (lub chcesz) zmiękczać wodę?
    Typowy odżelaziacz wytrzyma na pewno dłużej (przy dobrym płukaniu wystarczy na kilkadziesiąt lat), ale ma swoje "minusy" (np. wymaga napowietrzania i solidnej pompy, a zużycie wody płuczącej jest znacznie wyższe niż przy złożu wielofunkcyjnym).

    Z tym że wtedy ta zabawa wyjdzie min 7k na jakichś normalnych głowicach. Z drugiej strony jakieś 50l złoża, to widzę, że koszt ok. 2000 przy wymianie... :/ Ciężka sprawa i kolejne dylematy...
    Nie masz tragedii z tą wodą... popatrz pod kątem użytkowym... czy masz gdzie zagospodarować duże ilości ścieków? czy masz dużą wydajność studni? czy chcesz mieć wodę zmiękczoną? czy chcesz uzupełniać sól do regeneracji?

    Na moje oko to ten zestaw wielofunkcyjny powinien być OK dla takiej wody... ale na tym etapie możesz sobie wybierać

  13. #14153

    Domyślnie

    Witam, zdecydowałem się na zamontowanie zmiękczacza do wody, jednak chciałbym prosić o radę odnośnie wyboru konkretnego modelu. Średnie zużycie wody to w obecnym momencie około 8m3 (2 osoby), jednak przewiduję że w niedalekiej przyszłości może wynieść około 10m3, dlatego chciałbym wybrać zmiękczacz pod takie zużycie. Czym ewentualnie skutkuje "przewymiarowanie".

    Parametry wody z badań wodociągów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	460108
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	460109

    Czy może jednak warto mimo wszystko nie kupować urządzenia na podstawie tylko tych badań i wykonać choćby dodatkowy test kropelkowy?

  14. #14154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz321 Zobacz post
    Witam, zdecydowałem się na zamontowanie zmiękczacza do wody, jednak chciałbym prosić o radę odnośnie wyboru konkretnego modelu. Średnie zużycie wody to w obecnym momencie około 8m3 (2 osoby), jednak przewiduję że w niedalekiej przyszłości może wynieść około 10m3, dlatego chciałbym wybrać zmiękczacz pod takie zużycie. Czym ewentualnie skutkuje "przewymiarowanie".

    Parametry wody z badań wodociągów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	460108
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	460109

    Czy może jednak warto mimo wszystko nie kupować urządzenia na podstawie tylko tych badań i wykonać choćby dodatkowy test kropelkowy?
    Wartość z wodociągów jest niska (9,5 dH) - myślę, że warto to potwierdzić testerem kropelkowym...
    Przyjmując tą wartość wystarczy Ci zmiękczacz z 15 litrami złoża... więc jak weźmiesz model 20-litrowy to już będzie sporo przewymiarowany. Efekt będzie taki, że regeneracja (według zaleceń higienicznych) będzie wypadała co 2 tygodnie mimo, że nie wyczerpiesz jeszcze pojemności zmiękczacza, co przełoży się na nieco wyższy koszt eksploatacji. Możesz też zignorować te zalecenia i wydłużyć czas między regeneracjami, albo zmniejszyć dawkę soli, żeby nieco ograniczyć "straty"... W praktyce mówimy jednak o niewielkiej różnicy kosztów (tak zakupu, jak i eksploatacji).

  15. #14155
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brecz Zobacz post
    Niestety nie mam więcej wyników, Pani w sanepidzie podpowiedziała by zrobić tyle... Narzeczona jest chemikiem i mówi, że amoniaku nie ma, może śladowe ilości, bo nie smierdzi. Ecomix powinien sobie poradzić z tą woda.
    Na jakiej wysokości jest woda nie mam pojęcia, u nas są bardzo wysoko wody gruntowe, przypuszczam, że latem kiedy sucho nie dalej niż 4 - 5 m. Pompa będzie wymieniana na zatapialna, bo nie chce jej w domu. Planowałem OMNITRON 5000 Automat 230V, a zbiornik ocynkowany 300l Grudziądz. HVP 301
    Jestem na etapie wybierania stacji i zastanawiam się, czy warto dopłacić 500 zł do Clacka, kosztem mniejszej ilości złoża. Wybieram między clack ws1ck 36l ecomix a, a logix 255/762 48l ecomix a. Warto dopłacać do Clacka, skłaniam się do tego logixa ze względu na cenę i większe złożę. Do tego filtr wstępny cintropur nw32. Czy te klamoty będą ok?
    Tak jak napisał kolega qbek, równie dobrze można zastosować sam odżelaziaczo-odmanganiacz wody, np. Ecoperla Sanitower M. Ta stacja płucze się wodą, ale płukanie będzie odbywać się dość często, więc trzeba mieć na uwadze odprowadzanie dużej ilości popłuczyn w skali miesiąca. Dodatkowo hydrofor ocynkowany 200/300 l z napowietrzaniem.

    Możemy wycenić Ci system, jeśli chcesz porównać koszty. Napisz na [email protected] z wynikami

    A tutaj możesz obejrzeć film na temat tego urządzenia i jego montażu: https://youtu.be/MmsgWaHlids
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 29-07-2022 o 11:40
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #14156
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz321 Zobacz post
    Witam, zdecydowałem się na zamontowanie zmiękczacza do wody, jednak chciałbym prosić o radę odnośnie wyboru konkretnego modelu. Średnie zużycie wody to w obecnym momencie około 8m3 (2 osoby), jednak przewiduję że w niedalekiej przyszłości może wynieść około 10m3, dlatego chciałbym wybrać zmiękczacz pod takie zużycie. Czym ewentualnie skutkuje "przewymiarowanie".

    Parametry wody z badań wodociągów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	460108
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	460109

    Czy może jednak warto mimo wszystko nie kupować urządzenia na podstawie tylko tych badań i wykonać choćby dodatkowy test kropelkowy?
    Jak najbardziej można potwierdzić ten wynik testerem kropelkowym. Do zmiękczaczy wody dołączany jest zazwyczaj tester twardości wody, aby potwierdzić twardość wody surowej i wyregulować twardość wyjściową. Tak jak napisał kolega qbek, do podanej na stronie twardości wystarczy spokojnie zmiękczacz z nieduża ilością złoża. Jeśli okaże się, że twardość wody jest nieco wyższa, to taki zmiękczacz będzie trochę częściej się regenerował.

    Do podanej twardości i zużycia wody odpowiednie będą np. takie modele jak: Ecoperla Slimline CS 14 lub 17

    Film z recenzją serii Slimline CS: https://youtu.be/K-xyJAlWTu8
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #14157
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pierwsze uruchomienie zmiękczacza 25l zrobiłem według filmiku USTM, wody uzupełniło na ok 1/4 i wyspałem 2 worki soli, jest teraz ok pół zasobnika. Pytanie, na jakiej wysokości utrzymywać sól? Czy na połowę zbiornika jak teraz jest ok ?

  18. #14158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Pytanie, na jakiej wysokości utrzymywać sól? Czy na połowę zbiornika jak teraz jest ok ?
    Na dowolnej... zasobnik, jak nazwa wskazuje, jest po to abyś nie musiał uzupełniać soli co każdą regenerację. Im więcej jej wsypiesz tym na dłużej wystarczy. Ważne jest tylko żeby jej nie zabrakło.

  19. #14159

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wartość z wodociągów jest niska (9,5 dH) - myślę, że warto to potwierdzić testerem kropelkowym...
    Przyjmując tą wartość wystarczy Ci zmiękczacz z 15 litrami złoża... więc jak weźmiesz model 20-litrowy to już będzie sporo przewymiarowany. Efekt będzie taki, że regeneracja (według zaleceń higienicznych) będzie wypadała co 2 tygodnie mimo, że nie wyczerpiesz jeszcze pojemności zmiękczacza, co przełoży się na nieco wyższy koszt eksploatacji. Możesz też zignorować te zalecenia i wydłużyć czas między regeneracjami, albo zmniejszyć dawkę soli, żeby nieco ograniczyć "straty"... W praktyce mówimy jednak o niewielkiej różnicy kosztów (tak zakupu, jak i eksploatacji).
    Wykonałem kropelkowy test twardości i wychodzi na to, że woda ma 12 stopni niemieckich. Jaki model będzie godny uwagi przy takich parametrach i moim zużyciu (zużycie chciałbym trochę "nagiąć" w górę, w przypadku gdyby jednak miało wzrosnąć). Czy do np. zużycia 8m3 vs 10m3 vs 12m3 będzie to zdecydowanie inne urządzenie?

  20. #14160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz321 Zobacz post
    Wykonałem kropelkowy test twardości i wychodzi na to, że woda ma 12 stopni niemieckich. Jaki model będzie godny uwagi przy takich parametrach i moim zużyciu (zużycie chciałbym trochę "nagiąć" w górę, w przypadku gdyby jednak miało wzrosnąć). Czy do np. zużycia 8m3 vs 10m3 vs 12m3 będzie to zdecydowanie inne urządzenie?
    Przy zmiękczaniu do zera widełki wychodzą 16-24 litrów, ale jest to wartość maksymalna przy regeneracji co 2 tygodnie. Nic się nie stanie jak będzie nieco częściej. Jak chcesz mieć "dodatkowy zapas" to weź te 20 litrów. Urządzenia do 12-15 litrów są "niskie", a powyżej zazwyczaj już przeskakujesz do wysokich zbiorników.

Strona 708 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony