dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 717 z 756
Pokaż wyniki od 14.321 do 14.340 z 15102
  1. #14321
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz321 Zobacz post
    Witam wszystkich

    Szukam zmiękczacza wody do domu jednorodzinnego, zużycie z przyjętym zapasem to około 10m3 (obecne faktyczne zużycie to 8m3). Woda według testu kropelkowego ma 12 stopni niemieckich. Mam też parametry z wodociągów:

    Załącznik 461973
    Załącznik 461974

    Jaki model i wielkość zmiękczacza polecacie? Na tyle ile udało mi się zorientować w temacie, warto brać coś z głowicą Clack i złożem Lewatit?

    Wstępnie patrzyłem na modele z 20 litrowym złożem, jednak nie wiem czy jest to dobry wybór? Może wystarczy jakiś mniejszy model, albo wręcz przeciwnie, potrzebuję czegoś większego?

    Te na które patrzyłem to:

    Aquahome 20L Smart
    Aqua-Soft Basic 20

    Czy może jednak polecacie coś innego?
    Zerknij na model Ecoperla Toro 20 lub Ecoperla Vita 12 (jeśli tak jak napisał qbek, zużycie wody będzie niższe).
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #14322

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jaką masz pompę i hydrofor? Ile masz osób w domu lub ile punktów poboru wody (np. kuchnia, łazienka, WC, itp)?

    Masz sporo tego żelaza i manganu, ale całkiem odpowiednie pH do usuwania żelaza. Myślę, że jeśli masz możliwość napowietrzenia wody (czyli hydrofor bezprzeponowy) to jest spora szansa na znaczną poprawę parametrów wody już na jednym filtrze. Oczywiście im ten filtr będzie większy tym lepiej, ale jego wielkość będzie zależała od tych brakujących informacji.
    Alternatywnie można pójść w odżelaziacz z Greensandem i regeneracją chemiczną...
    Hej, dzięki za zainteresowanie tematem.
    Jeżeli chodzi o pompe głębinową nie jestem w stanie podać żadnych danych bo nie dostałem żadnych papierów. Postaram się załatwić od firmy która wierciła i instalowała. Jeżeli chodzi o hydrofor to jest przeponowy. Domowników 7 a punktów poboru wody 3. Zależy mi na wodze zdatnej dla niemowlaka(chociaż do kąpieli) bo przypadło szczęście że się niedawno urodziło.

  3. #14323
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3LAU Zobacz post
    Jeżeli chodzi o pompe głębinową nie jestem w stanie podać żadnych danych bo nie dostałem żadnych papierów. Postaram się załatwić od firmy która wierciła i instalowała. Jeżeli chodzi o hydrofor to jest przeponowy. Domowników 7 a punktów poboru wody 3. Zależy mi na wodze zdatnej dla niemowlaka(chociaż do kąpieli) bo przypadło szczęście że się niedawno urodziło.
    No to chyba pozostaje Ci jednak filtr ze złożem regenerowanym chemicznie... bo bez napowietrzania to raczej inaczej nie zejdziesz z żelazem/manganem, a wymiana hydroforu to dodatkowy koszt i przeróbka instalacji.

  4. #14324

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    No to chyba pozostaje Ci jednak filtr ze złożem regenerowanym chemicznie... bo bez napowietrzania to raczej inaczej nie zejdziesz z żelazem/manganem, a wymiana hydroforu to dodatkowy koszt i przeróbka instalacji.
    Jesteś mi w stanie polecić jakieś urządzenie?

  5. #14325

    Domyślnie

    Jaki rodzaj wkładu powinienem zastosować do filtra Atlas Filtri SX 10, żeby w jak najmniejszym stopniu stłumić przepływ?
    https://www.krainawody.pl/143-filtr-...-przylacze-3_4

    Obudowa Atlas Filtri SX o wysokości 10 cali jest dużo lepiej wykonana niż zwykły filtr typu Slim. Pasują do niej wkłady standardowe z płaskimi uszczelkami.
    Jaki rodzaj i rozmiar wkładu spełni moje oczekiwanie?

  6. #14326
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jaki rodzaj wkładu powinienem zastosować do filtra Atlas Filtri SX 10, żeby w jak najmniejszym stopniu stłumić przepływ?
    https://www.krainawody.pl/143-filtr-...-przylacze-3_4



    Jaki rodzaj i rozmiar wkładu spełni moje oczekiwanie?
    Tak jak jest to wyżej napisane, standardowe wkłady 10" lub też z serii Atlas Filtri oznaczone symbolem SX.

    Jeśli to filtr wstępny na instalację, można wybrać sznurkowy o mikronażu 25.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #14327

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Tak, to filtr zaraz za wodomierzem przy wejściu do domu.
    Zakładając, że woda miejska jest raczej czysta, to stosując mikronaż 25 um, można założyć jak częstą wymianę?

    Zastanawiam się też, czy opis "wydajność: 2500 l/h" (czyli ok. 40 litrów na minutę) oznacza, że większej przepustowości nie uzyskam, czy może uzyskam, ale nie będzie oczyszczone.
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 07-11-2022 o 12:02

  8. #14328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Zastanawiam się też, czy opis "wydajność: 2500 l/h" (czyli ok. 40 litrów na minutę) oznacza, że większej przepustowości nie uzyskam, czy może uzyskam, ale nie będzie oczyszczone.
    Traktowałbym to raczej jako wartość maksymalną (przy określonym spadku ciśnienia) przy czystym wkładzie. W miarę zapychania wkładu opór rośnie (a więc przepływ maleje).

  9. #14329

    Domyślnie

    Witam
    Poszukuję zmiękczacza wody do domu jednorodzinnego, zużycie ok. 6m3 (maksymalnie można założyć 8 m3 jako zapas).
    Test kropelkowy dał wartość aż 28-29 stopni niemieckich. Postaram się dostać dokładniejsze parametry.

    Ilu litrowe złoże polecacie?
    Dodam tylko, że sód w wodzie mi nie przeszkadza, do kuchni mam poprowadzoną nitkę surowej wody.

  10. #14330
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrówki Zobacz post
    Witam
    Poszukuję zmiękczacza wody do domu jednorodzinnego, zużycie ok. 6m3 (maksymalnie można założyć 8 m3 jako zapas).
    Test kropelkowy dał wartość aż 28-29 stopni niemieckich. Postaram się dostać dokładniejsze parametry.

    Ilu litrowe złoże polecacie?
    Dodam tylko, że sód w wodzie mi nie przeszkadza, do kuchni mam poprowadzoną nitkę surowej wody.
    Cześć,

    do takiej twardości sugerowalibyśmy zmiękczacz wody nawet z 35 litrami złoża - np. Ecoperla Toro 35

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #14331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrówki Zobacz post
    Witam
    Poszukuję zmiękczacza wody do domu jednorodzinnego, zużycie ok. 6m3 (maksymalnie można założyć 8 m3 jako zapas).
    Test kropelkowy dał wartość aż 28-29 stopni niemieckich. Postaram się dostać dokładniejsze parametry.

    Ilu litrowe złoże polecacie?
    Dodam tylko, że sód w wodzie mi nie przeszkadza, do kuchni mam poprowadzoną nitkę surowej wody.
    Celowałbym w zestaw z 30-35 litrami złoża.

  12. #14332

    Domyślnie

    Cześć!

    Przeczytałem ostatnie 200 stron w tym temacie i wiem, że nic nie wiem

    Chciałbym prosić o pomoc w dobraniu parametrów zmiękczacza. Najważniejsze informacje to:

    - Woda z wodociągów. Twardość ogólna podana na stronie wodociągów to 11,8 dH. Na lokalnym forum większość mieszkańców twierdzi, że im wychodziło w badaniach testami 17-18 dH. Dzisiaj zrobiłem test kropelkowy i twardość ogólna wyszła mi ok 12dH, twardość węglanowa ok 8 dH, więc pokrywa się to w miarę z danymi z wodociągów.
    - Obecnie zużycie wody na dwie dorosłe osoby to ok 7,5m3. Zakładam powiększenie rodziny w niedługim czasie, więc chciałbym uwzględnić jakiś zapas, powiedzmy do 10m3 (?)

    Instalacja w domu jest na pex-ie, kolana i złączki chyba mosiężne. Zainstalowany nowy kocioł kondensacyjny, w którym widzę miedziane rurki wewnątrz, ale nie wiem czy jest to jedynie armatura gazowa, czy ma styczność z wodą. Upewnię się u serwisanta, ale na tym etapie chyba można przyjąć zmiękczanie do 0 dH. Do wody pitnej mam poprowadzoną osobną nitkę z pominięciem zmiękczacza.

    Jaka pojemność złoża będzie odpowiednia przy powyższych założeniach?

    I jeszcze jedno pytanie. Wodociągi podają całkowitą twardość wody. Większość testów kropelkowych, które znalazłem w obrocie również służy do badania twardości całkowitej. A czy to nie jest przypadkiem tak, że zmiękczacz pomaga pozbyć się jedynie twardości węglanowej i dobierając zmiękczacz należało by badać właśnie ten parametr?
    Ostatnio edytowane przez Bereś ; 11-11-2022 o 22:01

  13. #14333
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bereś Zobacz post
    Jaka pojemność złoża będzie odpowiednia przy powyższych założeniach?
    Jak weźmiesz model z 20 litrami złoża to już będzie miał zapas na ten wzrost zużycia do 10 m3.

    I jeszcze jedno pytanie. Wodociągi podają całkowitą twardość wody. Większość testów kropelkowych, które znalazłem w obrocie również służy do badania twardości całkowitej. A czy to nie jest przypadkiem tak, że zmiękczacz pomaga pozbyć się jedynie twardości węglanowej i dobierając zmiękczacz należało by badać właśnie ten parametr?
    Zmiękczacz usuwa jony wapnia i magnezu, a te są odpowiedzialne za twardość całkowitą.

  14. #14334
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bereś Zobacz post
    Cześć!

    Przeczytałem ostatnie 200 stron w tym temacie i wiem, że nic nie wiem

    Chciałbym prosić o pomoc w dobraniu parametrów zmiękczacza. Najważniejsze informacje to:

    - Woda z wodociągów. Twardość ogólna podana na stronie wodociągów to 11,8 dH. Na lokalnym forum większość mieszkańców twierdzi, że im wychodziło w badaniach testami 17-18 dH. Dzisiaj zrobiłem test kropelkowy i twardość ogólna wyszła mi ok 12dH, twardość węglanowa ok 8 dH, więc pokrywa się to w miarę z danymi z wodociągów.
    - Obecnie zużycie wody na dwie dorosłe osoby to ok 7,5m3. Zakładam powiększenie rodziny w niedługim czasie, więc chciałbym uwzględnić jakiś zapas, powiedzmy do 10m3 (?)

    Instalacja w domu jest na pex-ie, kolana i złączki chyba mosiężne. Zainstalowany nowy kocioł kondensacyjny, w którym widzę miedziane rurki wewnątrz, ale nie wiem czy jest to jedynie armatura gazowa, czy ma styczność z wodą. Upewnię się u serwisanta, ale na tym etapie chyba można przyjąć zmiękczanie do 0 dH. Do wody pitnej mam poprowadzoną osobną nitkę z pominięciem zmiękczacza.

    Jaka pojemność złoża będzie odpowiednia przy powyższych założeniach?

    I jeszcze jedno pytanie. Wodociągi podają całkowitą twardość wody. Większość testów kropelkowych, które znalazłem w obrocie również służy do badania twardości całkowitej. A czy to nie jest przypadkiem tak, że zmiękczacz pomaga pozbyć się jedynie twardości węglanowej i dobierając zmiękczacz należało by badać właśnie ten parametr?
    Cześć,

    do podanych potrzeb możemy zaproponować model Ecoperla Toro 20. Zmiękczacz wody o takiej pojemności będzie jak najbardziej wystarczający.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #14335
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojciech.wilczo

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Chciałbym prosić o pomoc w doborze, zakupie i montażu stacji filtrujacej wodę ze studni głębinowej z 12 m. do domu jednorodzinnego dla 2 osób dorosłych + 1 dziecko.
    Wyniki badań w załączniku. Zależy nam na czymś co w miarę możliwości nie wyprodukuje wielkich ilości popłuczyn ze względu na szambo i brak możliwości odprowadzania popłuczyn do studni chłonnej.
    Mamy zbiornik przeponowy 80 l pionowy i pompa omnigena 3.5 5/17 SC2.
    Małe pomieszczenie techniczne 4.7 m2 - pompa ciepła, rekuperator, zbiornik cwu 220l itd .
    Miesięcznie zużywamy 9 M3 wody.
    Czy ecoperla multitower M będzie wystarczający ?
    Myślałem nad jakimś urządzeniem że złożem aquamulti lub Crystal Right.
    PozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221120-005135_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	462213Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221120-005108_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	462214Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221120-005055_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	462215

  16. #14336
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojciech.wilczo Zobacz post
    Witam

    Chciałbym prosić o pomoc w doborze, zakupie i montażu stacji filtrujacej wodę ze studni głębinowej z 12 m. do domu jednorodzinnego dla 2 osób dorosłych + 1 dziecko.
    Wyniki badań w załączniku. Zależy nam na czymś co w miarę możliwości nie wyprodukuje wielkich ilości popłuczyn ze względu na szambo i brak możliwości odprowadzania popłuczyn do studni chłonnej.
    Mamy zbiornik przeponowy 80 l pionowy i pompa omnigena 3.5 5/17 SC2.
    Małe pomieszczenie techniczne 4.7 m2 - pompa ciepła, rekuperator, zbiornik cwu 220l itd .
    Miesięcznie zużywamy 9 M3 wody.
    Czy ecoperla multitower M będzie wystarczający ?
    Myślałem nad jakimś urządzeniem że złożem aquamulti lub Crystal Right.
    PozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221120-005135_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	462213Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221120-005108_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	462214Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221120-005055_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	462215
    Generalnie masz sporo żelaza jak na złoże wielofunkcyjne, ale rozumiem, że kwestie dostępnego miejsca, ścieków, hydroforu, itp są tu przeważające.
    Ze względu na bakterie sugerowałbym złoże z możliwością dezynfekcji (czyli Crystal Right) i ewentualnie dodatkową lampę UV na wyjściu uzdatniania.
    Co do wielkości filtra to myślę, że 10x54 powinien wystarczyć.
    Weź też pod uwagę, że woda będzie całkowicie zmiękczona.

  17. #14337
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojciech.wilczo

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Generalnie masz sporo żelaza jak na złoże wielofunkcyjne, ale rozumiem, że kwestie dostępnego miejsca, ścieków, hydroforu, itp są tu przeważające.
    Ze względu na bakterie sugerowałbym złoże z możliwością dezynfekcji (czyli Crystal Right) i ewentualnie dodatkową lampę UV na wyjściu uzdatniania.
    Co do wielkości filtra to myślę, że 10x54 powinien wystarczyć.
    Weź też pod uwagę, że woda będzie całkowicie zmiękczona.

    crystal right 100 czy 200 ?
    dodam że woda ma lekki zapach ale po nalaniu w baniak i jak chwilke postoi zapach zanika zupelnie.
    ogólna liczba mikroorganizmów nie jest w normie ?
    czy jest jakiś gotowy zestaw który mógłbym zamówić ?
    czy woda zmiękczona przeszkadza w codziennym użytkowaniu tj pranie, gotowanie, itd ?
    Ostatnio edytowane przez wojciech.wilczo ; 20-11-2022 o 11:13

  18. #14338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojciech.wilczo Zobacz post
    crystal right 100 czy 200 ?
    dodam że woda ma lekki zapach ale po nalaniu w baniak i jak chwilke postoi zapach zanika zupelnie.
    ogólna liczba mikroorganizmów nie jest w normie ?
    czy jest jakiś gotowy zestaw który mógłbym zamówić ?
    czy woda zmiękczona przeszkadza w codziennym użytkowaniu tj pranie, gotowanie, itd ?
    Ze względu na amoniak - CR100.
    Czy zapach jest jakiś charakterystyczny? Zgniłe jaja? Gnilny?
    Ogólna liczba mikroorganizmów jest podwyższona, ale jak te bakterie wpuścisz na złoże to one się tam będą mnożyć. Już teraz jest to wartość przy której zaleca się lampę UV, a po złożu może być ich tylko więcej.
    Woda zmiękczona raczej nie przeszkadza w użytkowaniu, tylko nie jest to woda pitna. Zakładam, że nie masz instalacji miedzianej czy stalowej?

  19. #14339
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojciech.wilczo

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ze względu na amoniak - CR100.
    Czy zapach jest jakiś charakterystyczny? Zgniłe jaja? Gnilny?
    Ogólna liczba mikroorganizmów jest podwyższona, ale jak te bakterie wpuścisz na złoże to one się tam będą mnożyć. Już teraz jest to wartość przy której zaleca się lampę UV, a po złożu może być ich tylko więcej.
    Woda zmiękczona raczej nie przeszkadza w użytkowaniu, tylko nie jest to woda pitna. Zakładam, że nie masz instalacji miedzianej czy stalowej?
    zapach zgniłych jaj - na pewno nie gnilny.
    10 metrów od granicy działki przepływa rzeczka, tereny potorfowe, stąd zapewne takie parametry wody.
    cała instalacja na pex'ach - nowy dom.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	462228
    Ostatnio edytowane przez wojciech.wilczo ; 20-11-2022 o 12:24

  20. #14340

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Celowałbym w zestaw z 30-35 litrami złoża.
    Jeśli dobrze rozumiem przy wyborze 30 litrów złoża regeneracja będzie częściej, a w przypadku 35 litrów złoża regeneracja będzie raczej planowo co 12 dni?
    Z tego co patrzyłem na ceny, to i tak bardziej opłaca się kupić ecoperla toro 35 l, niż zmiękczacze 30l które są droższe z jakiegoś powodu.

    Drugie pytanie, mam 2 miejsca na filtry, jakie filtry polecacie i jakie ich parametry?

    Czy jest jakiś filtr zmniejszający ilość żelaza? (mam też ujęcie gruntowe i u sąsiadów kostka już się zabarwiła na rudo).

    Pozdrawiam

Strona 717 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony