dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 736 z 757
Pokaż wyniki od 14.701 do 14.720 z 15122
  1. #14701

    Domyślnie

    Cześć
    Nie chce wywarzać otwartych drzwi ani przeszukiwać >700 stron. W skrócie bliźniak 4 osoby, woda wodociągowa aquanet, twarda, na zmiękczacz nie mam odpływu, ogrzewanie podłogowe + kaloryfery, piec gazowy kondensacyjny Boje się że za kilka lat wszystko wysiądzie przez osadzający się kamień. Myślałem nad filtrami wstępnymi Wessper TripleMax 1" 10 cali założonymi od razu po liczniku. 3 filtry 1 węglowy 1/2 zmiękczające . Czy to ma sens? czy ciśnienie przy takiej wielkości kielichów będzie wystarczające? czy filtr zmiękczający jest w stanie coś zdziałać. Przeszukałem połowę Internetu i nadal nie mogę znaleźć opinii które by mnie pchnęły w 1 lub drugą stronę. Ratujcie

  2. #14702

    Domyślnie

    Cytat Napisał br0nek90 Zobacz post
    Cześć
    Nie chce wywarzać otwartych drzwi ani przeszukiwać >700 stron. W skrócie bliźniak 4 osoby, woda wodociągowa aquanet, twarda, na zmiękczacz nie mam odpływu, ogrzewanie podłogowe + kaloryfery, piec gazowy kondensacyjny Boje się że za kilka lat wszystko wysiądzie przez osadzający się kamień. Myślałem nad filtrami wstępnymi Wessper TripleMax 1" 10 cali założonymi od razu po liczniku. 3 filtry 1 węglowy 1/2 zmiękczające . Czy to ma sens? czy ciśnienie przy takiej wielkości kielichów będzie wystarczające? czy filtr zmiękczający jest w stanie coś zdziałać. Przeszukałem połowę Internetu i nadal nie mogę znaleźć opinii które by mnie pchnęły w 1 lub drugą stronę. Ratujcie
    Odpuść sobie tego typu filtry zmiękczające.
    1. Mają zbyt małą powierzchnię filtracyjną, przez co są mało skuteczne
    2. Największą skuteczność osiągają przy przepływach 2-3l/min, ale żaden z producentów wprost nie pisze o ile dh jest w stanie taki filtr zredukować
    3. Wymiana filtra co 3-6 miesięcy lub co 2000 litrów - biorąc pod uwagę, że przeciętne zużycie wody przy 4 osobowej rodzinie wynosi 12-14 m3 miesięcznie, to zużyjesz ok 5-7 filtrów w ciągu 30 dni (koszt filtra 19zł x 7 = 133 zł). Pójdziesz chłopcze z torbami

    Największą skuteczność osiągniesz tylko poprzez montaż odpowiedniego zmiękczacza. Czy naprawdę nie ma szans wpiąć się z odpływem popłuczyn ? Jakakolwiek kanaliza ? Popłuczyny idą pod ciśnieniem, więc można odpływ puścić po suficie do innego pomieszczenia.

  3. #14703
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał br0nek90 Zobacz post
    Cześć
    Nie chce wywarzać otwartych drzwi ani przeszukiwać >700 stron. W skrócie bliźniak 4 osoby, woda wodociągowa aquanet, twarda, na zmiękczacz nie mam odpływu, ogrzewanie podłogowe + kaloryfery, piec gazowy kondensacyjny Boje się że za kilka lat wszystko wysiądzie przez osadzający się kamień. Myślałem nad filtrami wstępnymi Wessper TripleMax 1" 10 cali założonymi od razu po liczniku. 3 filtry 1 węglowy 1/2 zmiękczające . Czy to ma sens? czy ciśnienie przy takiej wielkości kielichów będzie wystarczające? czy filtr zmiękczający jest w stanie coś zdziałać. Przeszukałem połowę Internetu i nadal nie mogę znaleźć opinii które by mnie pchnęły w 1 lub drugą stronę. Ratujcie
    Nawet jak byś wybrał filtr typu Atlas Filtri DP TRIO, gdzie wkłady można rozkręcać i wsypywać nowe złoże węglowe czy żywicę, to i tak czynności eksploatacyjne będą po prostu upierdliwe. Tak jak napisał kolega wyżej - 5 wkładów w ciągu miesiąca.

    Więcej info: Czy filtr narurowy może zastąpić zmiękczacz wody?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #14704

    Domyślnie

    Dziękuje za informację i rady. Żeby zrobić odpływ musiałbym skuć świeży gres, podłogówkę i uważać na inne instalacje, za dużo roboty. albo będę spuszczał to do kibla 4m dalej jakimś wężem co 2 tygodnie albo mausera postawię w kącie bo filtry w takim razie zdecydowanie odpadają.

    Macie w takim razie do polecenia jakiś zmiękczacz dla 4 osobowej rodziny?
    Ostatnio edytowane przez br0nek90 ; 11-07-2023 o 19:02

  5. #14705

    Domyślnie

    Cytat Napisał br0nek90 Zobacz post
    Dziękuje za informację i rady. Żeby zrobić odpływ musiałbym skuć świeży gres, podłogówkę i uważać na inne instalacje, za dużo roboty. albo będę spuszczał to do kibla 4m dalej jakimś wężem co 2 tygodnie albo mausera postawię w kącie bo filtry w takim razie zdecydowanie odpadają.

    Macie w takim razie do polecenia jakiś zmiękczacz dla 4 osobowej rodziny?
    Podaj twardość wody i miesięczne zużycie.Czy chcesz zmiękczyć do zera czy pozostawić 3-4 dh na wyjściu ?

  6. #14706

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć czy zmiękczacz BWT AQUADIAL softlife 25 dla 3 osób to dobry wybór. Taki zmiękczacz zaproponowali mi w jednym ze sklepów ale jakoś mało informacji o nim. Może ktoś używa i czy warto wydawać tyle pieniędzy bo tani nie jest.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  7. #14707
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemo40 Zobacz post
    Dzień dobry.
    Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć czy zmiękczacz BWT AQUADIAL softlife 25 dla 3 osób to dobry wybór. Taki zmiękczacz zaproponowali mi w jednym ze sklepów ale jakoś mało informacji o nim. Może ktoś używa i czy warto wydawać tyle pieniędzy bo tani nie jest.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    BWT to solidny sprzęt, ale jestem przekonany, że w tej cenie możesz kupić coś równie dobrego, a z bogatszym wyposażeniem lub tańszym serwisem.

  8. #14708

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Dlatego pytam bo na rynku jest bardzo duży wybór i nie wiem co wybrać. W miejscowych sklepach nie mam żadnego wyboru. Wszystko przez internet muszę zamawiać a telefonicznie to ciężko uzyskać informacje bo wszyscy chwała swoje. Dodam że wycenili mi tego BWT na 3900 zł.
    Czy to przyzwoita cena czy lepiej szukać czegoś innego? Jak tak to co wybrać?

  9. #14709

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohus Zobacz post
    Podaj twardość wody i miesięczne zużycie.Czy chcesz zmiękczyć do zera czy pozostawić 3-4 dh na wyjściu ?
    12 m3, 22-24dh wystarczy 3-4dh

  10. #14710

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemo40 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.
    Dlatego pytam bo na rynku jest bardzo duży wybór i nie wiem co wybrać. W miejscowych sklepach nie mam żadnego wyboru. Wszystko przez internet muszę zamawiać a telefonicznie to ciężko uzyskać informacje bo wszyscy chwała swoje. Dodam że wycenili mi tego BWT na 3900 zł.
    Czy to przyzwoita cena czy lepiej szukać czegoś innego? Jak tak to co wybrać?
    Z niektórymi stacjami uzdatniania wody jest jak z markowymi ciuchami - płacimy za znaczek.
    Praktycznie wszystkie zmiękczacze mają swój wspólny mianownik - butle, złoża, głowice. Kwestia kto ile chce na tym zarobić.
    Grubo poniżej tej ceny, mogę zaoferować już coś konkretnego z głowicą Clack.
    Na priv pozostawiłem do siebie kontakt, jeżeli chciałbyś porozmawiać.

  11. #14711

    Domyślnie

    Cytat Napisał br0nek90 Zobacz post
    12 m3, 22-24dh wystarczy 3-4dh
    Myślę, że w tym przypadku spokojnie wystarczy zmiękczacz o pojemności złoża 25l.

  12. #14712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał br0nek90 Zobacz post
    12 m3, 22-24dh wystarczy 3-4dh
    Ja bym jednak celował w 30 litrów złoża lub nawet 35.

  13. #14713
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemo40 Zobacz post
    Dlatego pytam bo na rynku jest bardzo duży wybór i nie wiem co wybrać. W miejscowych sklepach nie mam żadnego wyboru. Wszystko przez internet muszę zamawiać a telefonicznie to ciężko uzyskać informacje bo wszyscy chwała swoje. Dodam że wycenili mi tego BWT na 3900 zł.
    Czy to przyzwoita cena czy lepiej szukać czegoś innego? Jak tak to co wybrać?
    Jeśli wybierasz tylko ceną to jasne, że można kupić coś "taniej". Ale zwróć uwagę na pozostałe aspekty takiego urządzenia, które przecież będziesz użytkował przez kilkanaście - kilkadziesiąt lat. Czy jest łatwy dostęp do części i ludzi którzy potrafią je dobrać / wymienić? Czy gwarancja wymaga regularnych płatnych przeglądów? Czy w razie potrzeby wykonania przeglądu / konserwacji, masz wybór wykonawcy?
    Myślę, że im urządzenie bardziej "otwarte" tym łatwiej o serwis/części. Głowice np. Clack'a są ogólnie znane i praktycznie zawsze znajdziesz kogoś kto się na nich zna (w przeciwieństwie do głowic "brandowanych" gdzie jesteś skazany na jednego dostawcę).

    W tym budżecie spokojnie znajdziesz zmiękczacz z głowicą Clack i złożem Lewatit.

  14. #14714
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aga_Hej

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Mam takie zapytanie, ponieważ po zamontowaniu zmiękczacza wody pojawił się straszny problem z wodą- mianowicie pozostawia okropny osad w czajniku , armaturze, kabinie, płytkach i innych powierzchniach gdzie jest styczność z wodą. Osad ten wyglądem przypomina kamień jednak nie jest to kamień, ponieważ ani octem ani innymi silniejszymi środkami, które służą do usuwania kamienia nie skutkują zupełnie. Jedynie pasta do zębów po porządnym szorowaniu trochę pomaga ale za chwilę cała armatura i płytki będą przez taki sposób czyszczenia zniszczone. Dodam że jest to nowy dom, wodę bez zmiękczacza używałam ok 2 tyg i nie zaobserwowałam wcześniej takich fatalnych skutków po podłączeniu zmiękczacza woda diametralnie się zmieniła , później z mężem doszliśmy do wniosku, że odłączymy ten zmiękczacz- niestety mimo odłączenia woda nie poprawiła się a wręcz było nawet gorzej. Zaczęliśmy również zmieniać twardość wody na bajpasie raz zmiękczyliśmy wodę do 3 stopni niemieckich było źle i osad dalej się pojawiał zwiększyliśmy do 8 stopni niemieckich było to samo. Zostaliśmy narazie przy 5 stopniach ale poprawy nie widać. Zmiękczacz był na serwisie i firma stwierdziła, że wszystko jest ok gdyż prawidłowo zmiękcza wodę . Woda surowa na wejściu do domu ma 145 mg/l CaCO3 woda po zmiękczeniu ma 72 mg/l CaCO3. Podjęliśmy decyzję , że należałoby przeprowadzić badania wody i wszystko puki co z wodą jest w jak najlepszym porządku.

    Woda surowa (PRZED ZMIĘKCZENIEM)
    -Chlorki - <5 mg/l
    - Ph 7,6
    -Zasadowość ogólna - 2,6 mmol/l
    -Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 145 mh/l CaCO3
    -Sód 4,9 mg/l
    przewodność elektryczna 295 µS/cm
    -Mangan 33 µg/l
    - Żelazo 52 µg/l
    -Siarczany 16 mg/l
    - Wapń 55 mg/l
    - Magnez 3 mg/l

    Woda zmiękczona (Za zmiękczaczem)
    -Chlorki - 2,68 mg/l
    - Ph 7,6
    -Zasadowość ogólna - 2,7 mmol/l
    -Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 72 mh/l CaCO3
    -Sód 36 mg/l
    przewodność elektryczna 302 µS/cm
    -Mangan 13 µg/l
    - Żelazo 25 µg/l
    - Krzemionka 31 mg/l

    Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić i jak zniwelować to co się dzieje. Mam nową łazienkę a wszystko tj. niszczeje w oczach. Woda w smaku jest normalna ale po zagotowaniu wytwarza się tj kamień, w muszli toaletowej również wytworzył się gruby, biały osad z czasem zaczyna żółknąć czyszczę go systematycznie bo po tygodniu bym tego raczej niczym nie wyczyściła bo tworzy się skała. Bardzo proszę o pomoc może spotkał się Pan z takim problemem. Czy wykonać dodatkowo jeszcze jakieś badania wody? czy zastosować w ramach uzdatnienia wody jakąś chemie? Dodam, że jest to woda wodociągowa. I mam wrażenie, że ten zmiękczacz narozrabiał bo od momentu uruchomienia zaczął się problem i teraz nawet jak odłączę zmiękczacz woda nie ulega poprawie. Instalację wod-kan mam plastikową nie są to rury miedziane. Bardzo proszę o pomoc

  15. #14715

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga_Hej Zobacz post
    Dzień dobry,
    Mam takie zapytanie, ponieważ po zamontowaniu zmiękczacza wody pojawił się straszny problem z wodą- mianowicie pozostawia okropny osad w czajniku , armaturze, kabinie, płytkach i innych powierzchniach gdzie jest styczność z wodą. Osad ten wyglądem przypomina kamień jednak nie jest to kamień, ponieważ ani octem ani innymi silniejszymi środkami, które służą do usuwania kamienia nie skutkują zupełnie. Jedynie pasta do zębów po porządnym szorowaniu trochę pomaga ale za chwilę cała armatura i płytki będą przez taki sposób czyszczenia zniszczone. Dodam że jest to nowy dom, wodę bez zmiękczacza używałam ok 2 tyg i nie zaobserwowałam wcześniej takich fatalnych skutków po podłączeniu zmiękczacza woda diametralnie się zmieniła , później z mężem doszliśmy do wniosku, że odłączymy ten zmiękczacz- niestety mimo odłączenia woda nie poprawiła się a wręcz było nawet gorzej. Zaczęliśmy również zmieniać twardość wody na bajpasie raz zmiękczyliśmy wodę do 3 stopni niemieckich było źle i osad dalej się pojawiał zwiększyliśmy do 8 stopni niemieckich było to samo. Zostaliśmy narazie przy 5 stopniach ale poprawy nie widać. Zmiękczacz był na serwisie i firma stwierdziła, że wszystko jest ok gdyż prawidłowo zmiękcza wodę . Woda surowa na wejściu do domu ma 145 mg/l CaCO3 woda po zmiękczeniu ma 72 mg/l CaCO3. Podjęliśmy decyzję , że należałoby przeprowadzić badania wody i wszystko puki co z wodą jest w jak najlepszym porządku.
    Jaki czas minął od montażu zmiękczacza ? Jaki to model, jakie złoże i na jakiej głowicy ? Czy od momentu instalacji była przeprowadzona regeneracja złoża ?

  16. #14716
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aga_Hej

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zmiękczacz zamontowany został w listopadzie 2022 roku. Poniżej przesyłam link do zmiękczacza.
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...yABEgKWRvD_BwE
    Nie wiem jakie jest złoże ponieważ sprzedawca sam nie potrafił mi tego określić mówił tylko, że spełnia normy do użytku spożywczego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resized_20221119_124210.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	465640 W załączeniu przesyłam zdjęcie głowicy.
    Przy instalacji zmiękczacza na miejscu był hydraulik i niestety nie miał chyba wiedzy jeżeli chodzi o podłączenie urządzenia a sytuacja wyglądała następująco... Zrobił instalację czyli połączył rury ze zmiękczaczem tak by woda surowa przepływała przez zmiękczacz następnie po zrobieniu wszystkiego uruchomił urządzenie wsypując tylko i wyłącznie sól do środka i nie zalewając wodą (nie wytworzyła się do regeneracji solanka) następnie po zasypaniu solą włączył proces regeneracji ale UWAGA wyprowadził rurę odprowadzającą wodę na zewnątrz wykopał dosłownie mały dołek bo nie chciało mu się dalej kopać -powiedział że jak mąż wróci z pracy to wykopie sobie ujście gdzie będą spływały popłuczyny więc co się stało dalej... woda nie miała odprowadzenia bo lała się w ten dołek który wykopał hydraulik więc regeneracja nie przeszła myślę prawidłowo bo ujście się zapchało. Mąż jak wrócił z pracy mówiłam mu co się stało i wykopał odpowiedni otwór na miejsce popłuczyn i ta woda spokojnie tam spływała . Ze względu na to że był to piątek późne popołudnie nie mogłam się skontaktować z firmą od której zakupiłam zmiękczacz więc przez funkcjonowałam bez regeneracji. W poniedziałek zadzwoniłam do firmy i opowiedziałam im o zaistniałej sytuacji i powiedzieli, że nie ma to wpływu na urządzenie ale w sobotę jak umyłam łazienkę to się przeraziłam armatura, prysznic i płytki dosłownie porosły w osadzie i niczym nie mogłam tego wyczyścić byłam poprostu załamana I wtedy zorientowałam się że jest coś nie tak. Wzięłam instrukcje i przeprowadziłam regeneracje i niestety nie pomogło potem odłączyliśmy na 3 tyg urządzenie i niestety poprawy nie było Następnie mąż mówił by z powrotem uruchomić bo w sumie po to jest by z niego korzystać i tak do tej pory cały czas działa a woda jest tragiczna Inny serwis zaproponował mi by wymienić złoże (żywicę) ale nie wiem czy to coś zmieni... Serwis zabrał zmiękczacz do siebie do firmy do Łodzi i mówią, że u nich nie ma takich plam i że po odparowaniu wody nie było osadu. Dodam jeszcze że serwis od którego zakupiłam zmiękczacz dosłownie zlekceważył mnie i powiedział, że ich urządzenie jest w pełni sprawne. Dlatego też zwróciłam się o pomoc do innej firmy która zajmuje się serwisem tych urządzeń i oni też za bardzo nie wiedzieli jaka może być przyczyna- kazali tylko wykona badania wody które wykonałam.

  17. #14717
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Sytuacja może mieć wiele przyczyn...
    - na początek tani zmiękczacz, na chińskich komponentach (żywica może mieć wpływ na jakość wody, ale raczej nie aż taki jak jest tu opisany).
    - zmiękczacz jest w ogóle nie dobrany do potrzeb... zbyt duża ilość żywicy na tak niską twardość.
    - nie wiemy nic o programowaniu (może jest źle ustawiony sterownik - lub wcale nie jest ustawiony - i regeneracja jest nieskuteczna)
    - z opisu wynika, że sama instalacja może być wadliwa (np. odprowadzenie popłuczyn z regeneracji zmiękczacza "do ziemi" jest niedopuszczalne)

    Jeśli po odpięciu zmiękczacza na kilka tygodni, woda się nie zmienia, to raczej sugeruje, że taka właśnie jest jakość wody surowej. A to, że zmiękczacz jej za bardzo nie poprawia to inna kwestia bo przy przepuszczeniu na zaworze mieszającym połowy wody surowej nie można oczekiwać cudów.
    Radziłbym zacząć od sprawdzenia czy zmiękczacz jest prawidłowo ustawiony, czy się regeneruje, a następnie radziłbym puścić całą wodę przez niego. Wtedy będzie dopiero widać czy on działa i zmiękcza wodę (osady powinny być znacznie mniejsze i łatwiejsze w usunięciu).

  18. #14718
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aga_Hej

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Właśnie zastanawiająca jest sprawa gdyż działka obok mnie jest działką rodziców i oni nie mają takich problemów z wodą jak ja. Czajnik odkamieniają raz na pół roku albo wiecej , na garnkach, zlewie czy innych rzeczach które mają styczność z wodą nie widać takich osadów. Więc myślę że woda z wodociągów jest w porządku. Ja zresztą też przed montażem zmiękczacza użytkowałam przez 2 tyg łazienkę w normalny sposób i zawsze po tygodniu robiłam kompleksowe sprzątanie i nic nie zostawało ani na armaturze ani na kabinie po uruchomieniu zmiękczacza czar prysł. Już nie wiem w jaki sposób mogę sobie pomóc. Bo przez ten okres czasu niech mi pan wierzy połowę zdrowia i nerw mi to zabrało. A kupilam taki zmiękczacz ponieważ kolega powiedział ze on ma i jest super i bardzo sobie go chwalił więc moja wina ze nie zapoznałam się z tematem bo bym tego chińskiego badziewia nie kupiła. Kwestia tego czy jest jakiś sposób jak to odkręcić by wróciło wszystko do normy. Czy może tak być ze zmiękczacz wyrzucił coś z siebie i zabrudził instalacje ? I przez to cały czas miesza się to z wodą? Mówi Pan też o przepuszczeniu całej wody przez zmiękczacz . W jaki sposób mogę to zrobić?
    Ustawienia zmiękczacza są następujące:
    Regeneracja co 14 dni lub po 3 m3
    Płukanie wsteczne 12 min
    Solenie 40 min
    Płukanie 12 min
    Uzupełnienie wody 3 min

    Co sugerowałby Pan zrobić by w jakiś sposób znaleźć rozwiązanie tego problemu

  19. #14719

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli wybierasz tylko ceną to jasne, że można kupić coś "taniej". Ale zwróć uwagę na pozostałe aspekty takiego urządzenia, które przecież będziesz użytkował przez kilkanaście - kilkadziesiąt lat. Czy jest łatwy dostęp do części i ludzi którzy potrafią je dobrać / wymienić? Czy gwarancja wymaga regularnych płatnych przeglądów? Czy w razie potrzeby wykonania przeglądu / konserwacji, masz wybór wykonawcy?
    Myślę, że im urządzenie bardziej "otwarte" tym łatwiej o serwis/części. Głowice np. Clack'a są ogólnie znane i praktycznie zawsze znajdziesz kogoś kto się na nich zna (w przeciwieństwie do głowic "brandowanych" gdzie jesteś skazany na jednego dostawcę).

    W tym budżecie spokojnie znajdziesz zmiękczacz z głowicą Clack i złożem Lewatit.
    Dlatego chcę uzyskać jakieś informacje odnośnie zmiękczaczy. Zdaję sobie, że obecnie cena nie idzie w parze z jakością a sprzedawca chce po prostu sprzedać. Jeżeli chodzi o zmiękczacz to nie znam w ogóle tematu. Nigdy nie korzystałem a teraz jak chce zamontować to okazuje się że to nie taka prosta sprawa.
    Jutro będzie miał wyniki badania wody z gminy ale z obserwacji wychodzi mi że jest cholernie twarda. Dwa razy zagotowana woda w czajniku i osad z kamienia.
    Obecnie zużycie to max 6m³ miesięcznie.
    Oprócz BWT na jakie firmy zwrócić uwagę?

  20. #14720

    Domyślnie

    Trochę dziwna sytuacja, bo wszystko wydaje się ok. Najdziwniejsza jest to, że po odłączeniu zmiękczacza nadal mają Państwo problemy z osadem.
    Ile m3 wody zużywacie miesięcznie ?
    Proszę o sprawdzenie pojemnika z solą jak i drożność wężyka od solanki. Często robią się złogi soli co może przyczynić się do zatkania przewodu, otworów od studni itd.
    Jaką sól używacie ? Polecam kupować tylko i wyłącznie Ciech, najczyściejsza sól, bez żadnych zanieczyszczeń jak w przypadku tańszych odpowiedników.
    Czas solankowania proszę wydłużyć do 60 min, a uzupełnienie wody o 1-2 min. Czasy płukania pozostawić bez zmian.
    Po wykonaniu wszystkich czynności wymusić ręczną regenerację.

    Może kolega ma jakieś inne pomysły, bo w tej sytuacji trudno coś więcej konkretnego wymyślić.

Strona 736 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony