dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 738 z 755
Pokaż wyniki od 14.741 do 14.760 z 15100
  1. #14741
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ccastaway

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeśli lampa UV ma być jedynym elementem oczyszczania biologicznego to mogę zawsze dołożyć ją później. Po montażu filtrów i tak chcę jeszcze raz przebadać wodę. Wtedy już zrobię to w sanepidzie. Teraz badanie wykonywała jedna z okolicznych firm.
    Pompa to Hydro-vacuum GTC 2.19, 1.1Kw 3,5".
    W domu mam szambo.
    Studnia 46m, pompa wisi na 40 a lustro wody około 26 m. Studnia okolo 10m od domu. Wszystko na parterze.
    Pompa zasilana przez falownik z małym zbiornikiem przeponowym 24l. Wydajność w zasadzie na dniach mogę zmierzyć

  2. #14742
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ccastaway Zobacz post
    Jeśli lampa UV ma być jedynym elementem oczyszczania biologicznego to mogę zawsze dołożyć ją później. Po montażu filtrów i tak chcę jeszcze raz przebadać wodę. Wtedy już zrobię to w sanepidzie. Teraz badanie wykonywała jedna z okolicznych firm.
    Pompa to Hydro-vacuum GTC 2.19, 1.1Kw 3,5".
    W domu mam szambo.
    Studnia 46m, pompa wisi na 40 a lustro wody około 26 m. Studnia okolo 10m od domu. Wszystko na parterze.
    Pompa zasilana przez falownik z małym zbiornikiem przeponowym 24l. Wydajność w zasadzie na dniach mogę zmierzyć
    Pompa powinna dać ok 4 m3/h @ 4 bar więc raczej wystarczy na solidne płukanie. Tu nie będzie ograniczenia.
    Jeśli chodzi o szambo to albo szukasz filtra generującego jak najmniej ścieków (i wtedy raczej szukamy rozwiązania z regeneracją chemiczną) albo alternatywnie szukasz możliwości zrobienia np. studni chłonnej lub rozsączenia popłuczyn (i wtedy szukamy filtra płukanego samą wodą). W drugiej opcji ścieków jest więcej ale są stosukowo bezpieczne.

    Na tą chwilę żeby usunąć żelazo, mangan i zapach, potrzebujesz odżelaziacza. Ja bym tu widział złoże np. Greensand Plus, regenerowane nadmanganianem potasu (KMnO4). Zużycie planujesz niewielkie, więc i filtr nie musi być bardzo wielki - zakładam że 10x54" by wystarczył.
    Z innych plusów:
    - nie musisz wymieniać hydroforu i robić napowietrzania
    - nie musisz kombinować ze ściekami (jest ich stosunkowo niewiele jak na odżelaziacze)
    - regeneracja jest od razu dezynfekcją złoża.

  3. #14743
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ccastaway

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Posty
    5

    Domyślnie

    Odprowadzanie popłuczyn planuję do osobnego osadnika i studni chłonnej. Mam taką wykonaną do deszczówki

  4. #14744

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Odświeżam moje pytanie w tym wątku, gdyż poprzednio nie podałem twardości wody.

    Wykonałem test metodą kropelkową i twardość wody wyszła mi na poziomie 24dH.

    Potrzebuje pomocy przy doborze zmiękczacza.

    Dom wolnostojący z dwiema osobami - zużycie przewiduje na poziomie 4-7 m3/m-c

    Zastanawiam się nad następującymi modelami:

    - Ecoperla Slimline 17
    - Ecoperla Toro 20
    - Ecoperla Vita 12

    Który z nich byłby najlepszy, Vita ma głowice Clack ale czy 12 nie biedzie za mała? Również jestem otwarty na inne sugestie co do modelu zmiękczacza.

  5. #14745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gacek123 Zobacz post
    Dzień dobry,

    Odświeżam moje pytanie w tym wątku, gdyż poprzednio nie podałem twardości wody.

    Wykonałem test metodą kropelkową i twardość wody wyszła mi na poziomie 24dH.

    Potrzebuje pomocy przy doborze zmiękczacza.

    Dom wolnostojący z dwiema osobami - zużycie przewiduje na poziomie 4-7 m3/m-c

    Zastanawiam się nad następującymi modelami:

    - Ecoperla Slimline 17
    - Ecoperla Toro 20
    - Ecoperla Vita 12

    Który z nich byłby najlepszy, Vita ma głowice Clack ale czy 12 nie biedzie za mała? Również jestem otwarty na inne sugestie co do modelu zmiękczacza.
    Wszystko zależy czy chcesz zmiękczyć wodę do 0dh czy pozostawić na wyjściu 4dh.
    W pierwszym przypadku zdecydowanie 25l, a w drugim 20l.
    Ecoperla z głowicą Clack będzie dobrym wyborem.
    Napisałem wiadomość na priv.
    Proszę o kontakt to przygotuję ofertę.

  6. #14746

    Domyślnie

    Aby woda miała jak najmniejszym negatywny wpływ na urządzenia takie jak np. pralka to czy lepiej ją zmiękczyć do 0dH ?

  7. #14747
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ccastaway Zobacz post
    Odprowadzanie popłuczyn planuję do osobnego osadnika i studni chłonnej. Mam taką wykonaną do deszczówki
    To w tej sytuacji odpada regeneracja chemiczna...
    Żeby to się udało bez chemii, sugerowane byłoby jednak napowietrzenie wody, a to wymaga zmiany hydroforu na duży i z poduszką powietrzną. Ewentualnie dodatkowe złoże do podnoszenia pH.

  8. #14748
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gacek123 Zobacz post
    Aby woda miała jak najmniejszym negatywny wpływ na urządzenia takie jak np. pralka to czy lepiej ją zmiękczyć do 0dH ?
    Dla sprzętów generalnie im mniejsza twardość tym lepiej (o ile nie są to jakieś wymienniki ciepła, gdzie jest określona wymagana jakość wody).

    Ale dwie sprawy:
    - masz wysoką twardość i jak zmiękczysz do zera to wprowadzisz sporo sodu, co może już być wyczuwalne w smaku, dlatego do picia sugerowałbym rozważenie układu odwróconej osmozy podzlewowej.
    - masz dużą rozbieżność zużycia wody i jakbyś określił które zużycie jest bardziej prawdopodobne / częstsze to można byłoby bardziej trafić z rozmiarem zmiękczacza

  9. #14749

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Dla sprzętów generalnie im mniejsza twardość tym lepiej (o ile nie są to jakieś wymienniki ciepła, gdzie jest określona wymagana jakość wody).

    Ale dwie sprawy:
    - masz wysoką twardość i jak zmiękczysz do zera to wprowadzisz sporo sodu, co może już być wyczuwalne w smaku, dlatego do picia sugerowałbym rozważenie układu odwróconej osmozy podzlewowej.
    - masz dużą rozbieżność zużycia wody i jakbyś określił które zużycie jest bardziej prawdopodobne / częstsze to można byłoby bardziej trafić z rozmiarem zmiękczacza
    Planuje mieć wymiennik ciepła Kospel tzn. bojler gdzie woda byłaby ogrzewana grzałką elektryczną, czy dla takiego urządzenia zmiękczona woda do 0 może mieć nagatywny wpływ?

    Co do ilości zużycia wody to właśnie ciężko określić, różnie to bywa w danym miesiącu, tzn przy częstych delegacjach w pracy zużycie spada natomiast bywają miesiące bez wyjazdów i wtedy zużycie rośnie, stąd taki rozrzut ale mozemy przyjąć te 5m3 teraz.

  10. #14750
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ccastaway

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie upieram się, że ma to być odprowadzane do studni chłonnej. Taki miałem pomysł. Jeśli jednak regeneracja chemiczna będzie bardziej optymalna to nie mówię nie.
    Jakieś konkretne rozwiązania ?

  11. #14751
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gacek123 Zobacz post
    Planuje mieć wymiennik ciepła Kospel tzn. bojler gdzie woda byłaby ogrzewana grzałką elektryczną, czy dla takiego urządzenia zmiękczona woda do 0 może mieć nagatywny wpływ?
    Musisz sprawdzić w specyfikacji wymiennika czy podali jakieś ograniczenia. Ale przy zwykłym bojlerze raczej nie spodziewałbym się specjalnych wymagań,

    Co do ilości zużycia wody to właśnie ciężko określić, różnie to bywa w danym miesiącu, tzn przy częstych delegacjach w pracy zużycie spada natomiast bywają miesiące bez wyjazdów i wtedy zużycie rośnie, stąd taki rozrzut ale mozemy przyjąć te 5m3 teraz.
    To myślę, że te 20 litrów złoża będzie optymalne.

  12. #14752
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ccastaway Zobacz post
    Nie upieram się, że ma to być odprowadzane do studni chłonnej. Taki miałem pomysł. Jeśli jednak regeneracja chemiczna będzie bardziej optymalna to nie mówię nie.
    Jakieś konkretne rozwiązania ?
    To tak jak pisałem - odżelaziacz 10x54 ze złożem GS+ powinien dać radę. Ja bym szukał modelu z głowicą Clack. To jest już dość konkretne rozwiązanie

  13. #14753

    Domyślnie

    Cześć
    Odebrałem badanie wody z głębinówki i jest dramat.
    Pytałem kilka sklepów i w jednym dobrali coś takiego:
    Model: Clack Lewatit
    Typ głowicy: Clack WS1CK
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ScreenHunter_03 Jul. 25 21.19.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	465808

    Pozostali twierdzą, że nie da się tego uzdatnić "domowymi uzdatniaczami", aby wszystkie wyniki były w normie.

    Możecie wyrazić swoją opinię?

  14. #14754

    Domyślnie

    Cytat Napisał brugi Zobacz post
    Cześć
    Odebrałem badanie wody z głębinówki i jest dramat.
    Pytałem kilka sklepów i w jednym dobrali coś takiego:
    Model: Clack Lewatit
    Typ głowicy: Clack WS1CK
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ScreenHunter_03 Jul. 25 21.19.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	465808

    Pozostali twierdzą, że nie da się tego uzdatnić "domowymi uzdatniaczami", aby wszystkie wyniki były w normie.

    Możecie wyrazić swoją opinię?
    Sklep który dobrał urządzenie i resztę innych sprzedawców, hurtowni, którzy twierdzą, że nie da się uzdatnić wody, są w błędzie, ale też dowodzi, że w takich miejscach, osoby tam pracujące nie mają kompletnego pojęcia o doborze urządzeń do uzdatniania wody.
    Przy tych wynikach, jest to do zrobienia. Wiadomym jest, że koszty będą znacznie wyższe niż w przypadku niby "modelu" który Państwu dobrali.
    Czy jest już wykonana jakaś instalacja ze studni do domu ?
    Na jakim poziomie jest miesięczne zużycie wody ?

  15. #14755
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał brugi Zobacz post
    Cześć
    Odebrałem badanie wody z głębinówki i jest dramat.
    Pytałem kilka sklepów i w jednym dobrali coś takiego:
    Model: Clack Lewatit
    Typ głowicy: Clack WS1CK
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ScreenHunter_03 Jul. 25 21.19.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	465808

    Pozostali twierdzą, że nie da się tego uzdatnić "domowymi uzdatniaczami", aby wszystkie wyniki były w normie.

    Możecie wyrazić swoją opinię?
    Przecież tam jest "tylko" mangan i żelazo przy niskim pH. Do tego potrzebny jest konkretny odżelaziacz - z mojego doświadczenia z podobnymi wodami wynika, że złoża jonowymienne nie dają sobie z tym rady, za to dobrze się sprawdzał Greensand Plus.

    odpuść sobie ten sklep gdzie "dobrali" Ci zmiękczacz zamiast odżelaziacza - pewnie dla nich filtr to filtr i taki mają "do wszystkiego".

  16. #14756

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohus Zobacz post
    Sklep który dobrał urządzenie i resztę innych sprzedawców, hurtowni, którzy twierdzą, że nie da się uzdatnić wody, są w błędzie, ale też dowodzi, że w takich miejscach, osoby tam pracujące nie mają kompletnego pojęcia o doborze urządzeń do uzdatniania wody.
    Przy tych wynikach, jest to do zrobienia. Wiadomym jest, że koszty będą znacznie wyższe niż w przypadku niby "modelu" który Państwu dobrali.
    Czy jest już wykonana jakaś instalacja ze studni do domu ?
    Na jakim poziomie jest miesięczne zużycie wody ?
    Jest instalacja z pe 32, po drodze zbiornik ocynk 200l.
    Miesięczne zużycie 10m/msc

  17. #14757

    Domyślnie

    Cytat Napisał brugi Zobacz post
    Jest instalacja z pe 32, po drodze zbiornik ocynk 200l.
    Miesięczne zużycie 10m/msc
    Przy tych parametrach wody i jego zużyciu, zestaw 20L na złożu multifunkcyjnym Ecomix A kompletnie wystarczy.
    Do kompletu lampa UV.

  18. #14758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohus Zobacz post
    Przy tych parametrach wody i jego zużyciu, zestaw 20L na złożu multifunkcyjnym Ecomix A kompletnie wystarczy.
    Do kompletu lampa UV.
    O ile pamiętam to Ecomix jest sprzedawany w workach po 25 litrów więc ciężko będzie zrobić zestaw na 20 litrów (złoże nie jest jednorodne).
    Myślę, że Ecomix nie poradzi sobie z 1 mg/l manganu, ale to tylko moje doświadczenie

  19. #14759

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    O ile pamiętam to Ecomix jest sprzedawany w workach po 25 litrów więc ciężko będzie zrobić zestaw na 20 litrów (złoże nie jest jednorodne).
    Myślę, że Ecomix nie poradzi sobie z 1 mg/l manganu, ale to tylko moje doświadczenie
    Ecomix jest pakowany również po 12L. Spokojnie da rady zasypać butlę 20l, ponieważ składniki złoża są w miarę równo ze sobą zmieszane, a ułożą się dopiero podczas regeneracji.
    Ecomix A poradzi sobie z żelazem i manganem w wodzie gdzie kolejno ich wartości w wynikach badań wody wynoszą:
    Fe <15 ppm
    Mn < 3 ppm

    Jedyną wadą złoża w porównaniu do GreenSand to cena, a reszta to same plusy.
    .

  20. #14760

    Domyślnie

    A możecie Panowie napisać jakiego konkretnie sprzętu szukać i jak wygląda eksploatacja czegoś takiego ze zużyciem 10m/msc?
    Będę bardzo wdzięczny

Strona 738 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony