dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 752 z 755
Pokaż wyniki od 15.021 do 15.040 z 15099
  1. #15021

    Domyślnie

    Cytat Napisał pazuzel Zobacz post
    Witam, poszukuję filtra do mieszkania pod zlew z zamysłem późniejszego przeniesienia do planowanego domu.

    Znalazłem takiego wariata: https://sklep.osmoza.pl/filtr-wody-o...ox-p-1947.html

    nada się ? czy nie warto do ro7 dopłacać i wystarczy ro6

    Jest jeszcze: https://sklep.osmoza.pl/filtr-wody-c...io-p-2233.html

    ale to już zupełnie inna półka cenowa. Koszty eksploatacji też dużo wyższe. Jest sens pakować się w ten drogi ? czy jakość wymiernie rośnie ? Na pewno jest bardziej kompaktowy ale potrzebuje też podłączenia do prądu bo nie ma zbiornika.

    Pozdrówka
    W zupełności wystarczy RO6, nawet bez Redoxu.
    Ale jeżeli chcesz system bezbiornikowy RO6 300 gpd lub 600 gpd z Redoxem, można taniej o ponad 1000 zł.

  2. #15022
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał pazuzel Zobacz post
    Witam, poszukuję filtra do mieszkania pod zlew z zamysłem późniejszego przeniesienia do planowanego domu.
    Możesz rozważyć jeszcze model z Microbanem (antybakteryjna technologia) - https://www.filtry-do-wody.info/prod...i-oasis-sanic/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #15023
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Moeekurt

    Zarejestrowany
    Feb 2024
    Skąd
    Władysławowo
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, chciałbym zakupić zmiękczacz wody do domu. Dom zamieszkują 4 osoby. W okresie letnim liczba ta zwiększa się dodatkowo o około 10 osób. Zużycie wody w poszczególnych miesiącach to :1,2,3,4 10,11,12 ok. 10m3, 5 i 6 ok.20m3 a 7 i 8 to ok. 45m3. Twardość wody to 13dh. Instalacje mam już przygotowaną przez hydraulika do podłączenia zmiękczacza. Odprowadzenie ścieków jest na wysokości 180cm. Proszę o pomoc w wyborze zmiękczacza. Jaki wybrać gdy jest taka różnica w poborze wody w poszczególnych miesiącach. Pozdrawiam

  4. #15024
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moeekurt Zobacz post
    Witam, chciałbym zakupić zmiękczacz wody do domu. Dom zamieszkują 4 osoby. W okresie letnim liczba ta zwiększa się dodatkowo o około 10 osób. Zużycie wody w poszczególnych miesiącach to :1,2,3,4 10,11,12 ok. 10m3, 5 i 6 ok.20m3 a 7 i 8 to ok. 45m3. Twardość wody to 13dh. Instalacje mam już przygotowaną przez hydraulika do podłączenia zmiękczacza. Odprowadzenie ścieków jest na wysokości 180cm. Proszę o pomoc w wyborze zmiękczacza. Jaki wybrać gdy jest taka różnica w poborze wody w poszczególnych miesiącach. Pozdrawiam
    Ze względu na zwiększony pobór wody w miesiącach letnich, sugerujemy wybór urządzenia Ecoperla Softower M. Regeneracja przy 13dh co 7,76 m3 (przy całkowitym zmiękczaniu) lub 14 dni (tutaj można przestawić na 21 dni).
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #15025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moeekurt Zobacz post
    Witam, chciałbym zakupić zmiękczacz wody do domu. Dom zamieszkują 4 osoby. W okresie letnim liczba ta zwiększa się dodatkowo o około 10 osób. Zużycie wody w poszczególnych miesiącach to :1,2,3,4 10,11,12 ok. 10m3, 5 i 6 ok.20m3 a 7 i 8 to ok. 45m3. Twardość wody to 13dh. Instalacje mam już przygotowaną przez hydraulika do podłączenia zmiękczacza. Odprowadzenie ścieków jest na wysokości 180cm. Proszę o pomoc w wyborze zmiękczacza. Jaki wybrać gdy jest taka różnica w poborze wody w poszczególnych miesiącach. Pozdrawiam
    Zakładając zmiękczenie do 3 dH myślę, że rozmiar 20 litrów powinien być odpowiedni. Przez większość roku regeneracja będzie wypadała co ok 17-18 dni (oczywiście możesz wymusić częstsze regeneracje). Przy wyższym zużyciu (20 m3) regeneracja wypadałaby co ok 9 dni, a przy najwyższym zużyciu (45 m3) - co 4 dni.

  6. #15026

    Domyślnie

    cześć,
    chciałbym założyć instalację uzdatniania wody w mieszkaniu, ze względu na ograniczoną ilość miejsca poszukuję małego rozwiązania, co lepiej wybrać - system narurowy przelewowy czy małą stację uzdatniania? Czy możecie mi polecić konkretne produkty? Badanie jakości wody jak poniżej - generalnie okej, ale dość twarda. Na chwilę obecną mieszkanie zamieszkują 2osoby. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	468195

  7. #15027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek_1234 Zobacz post
    cześć,
    chciałbym założyć instalację uzdatniania wody w mieszkaniu, ze względu na ograniczoną ilość miejsca poszukuję małego rozwiązania, co lepiej wybrać - system narurowy przelewowy czy małą stację uzdatniania? Czy możecie mi polecić konkretne produkty? Badanie jakości wody jak poniżej - generalnie okej, ale dość twarda. Na chwilę obecną mieszkanie zamieszkują 2osoby.
    Jeśli chcesz wodę zmiękczyć to robienie tego na wkładach jest raczej nieopłacalne i niepraktyczne.
    Z drugiej strony zmiękczacz wymaga miejsca do podłączenia (przy wejściu wody do mieszkania, za licznikiem) z dostępem do kanalizacji i prądu (chociaż prąd ewentualnie można obejść). Jeśli masz takie miejsce to zdecydowanie mały zmiękczacz będzie lepszym rozwiązaniem.

  8. #15028
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek_1234 Zobacz post
    cześć,
    chciałbym założyć instalację uzdatniania wody w mieszkaniu, ze względu na ograniczoną ilość miejsca poszukuję małego rozwiązania, co lepiej wybrać - system narurowy przelewowy czy małą stację uzdatniania? Czy możecie mi polecić konkretne produkty? Badanie jakości wody jak poniżej - generalnie okej, ale dość twarda. Na chwilę obecną mieszkanie zamieszkują 2osoby. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	468195
    Czy w miejscu montażu zmiękczacza wody masz dostęp do prądu i kanalizacji?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #15029

    Domyślnie

    Cześć,

    Ktora technologia regeneracji zloza w odzelaziaczu jest najlepsza?
    - regeneracja chemia
    - regeneracja powietrzem
    - regeneracja ozonem

    Chyba tylko takie trzy występują?
    Czy moge prosić o opinie na temat tego urządzenia? Znajdę coś lepszego w tej cenie?
    https://niezawodni.net.pl/pl/product...s-42l-312.html

  10. #15030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Christo84 Zobacz post
    Cześć,

    Ktora technologia regeneracji zloza w odzelaziaczu jest najlepsza?
    - regeneracja chemia
    - regeneracja powietrzem
    - regeneracja ozonem

    Chyba tylko takie trzy występują?
    Czy moge prosić o opinie na temat tego urządzenia? Znajdę coś lepszego w tej cenie?
    To zależy od typu złoża, a jego wybór zależy od parametrów wody i układu hydraulicznego...

  11. #15031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Christo84 Zobacz post
    Cześć,

    Ktora technologia regeneracji zloza w odzelaziaczu jest najlepsza?
    - regeneracja chemia
    - regeneracja powietrzem
    - regeneracja ozonem

    Chyba tylko takie trzy występują?
    Czy moge prosić o opinie na temat tego urządzenia? Znajdę coś lepszego w tej cenie?
    https://niezawodni.net.pl/pl/product...s-42l-312.html
    Jeżeli potrzebujesz rady, to warto najpierw wrzucić wyniki badań wody i opisać instalację tzn. rodzaj pompy (ma duże znaczenie przy doborze złoża), rodzaj hydroforu, a co najważniejsze sposób odprowadzania ścieków.
    Co do oferty, można ją przebić ale najpierw wyniki i dane instalacji.

  12. #15032

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Czy w miejscu montażu zmiękczacza wody masz dostęp do prądu i kanalizacji?
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli chcesz wodę zmiękczyć to robienie tego na wkładach jest raczej nieopłacalne i niepraktyczne.
    Z drugiej strony zmiękczacz wymaga miejsca do podłączenia (przy wejściu wody do mieszkania, za licznikiem) z dostępem do kanalizacji i prądu (chociaż prąd ewentualnie można obejść). Jeśli masz takie miejsce to zdecydowanie mały zmiękczacz będzie lepszym rozwiązaniem.
    Przyłącze prądu i odpływ to nie problem bo łazienka jest cała do remontu więc na tym etapie mogę wszystko zaplanować.
    W takim razie możecie mi polecić jakąś godną uwagi stację uzdatniania? Jest coś wartego uwagi w dobrej cenie i jakości? Miejsca mam mało więc chodzi o jakieś małe rozwiązanie. Z góry dzięki za odpowiedź

  13. #15033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek_1234 Zobacz post
    Przyłącze prądu i odpływ to nie problem bo łazienka jest cała do remontu więc na tym etapie mogę wszystko zaplanować.
    W takim razie możecie mi polecić jakąś godną uwagi stację uzdatniania? Jest coś wartego uwagi w dobrej cenie i jakości? Miejsca mam mało więc chodzi o jakieś małe rozwiązanie. Z góry dzięki za odpowiedź
    W twoim przypadku przy 2 osobach wystarczy kompaktowy zmiękczacz o pojemności złoża min. 15 litrów. Jeżeli chcesz schować gdzieś w szafce, to dobrym rozwiązaniem byłby zestaw dwuelementowy, gdzie możesz wysunąć zbiornik na sól w celu uzupełnienia, z pewnością będzie dużo łatwiej.

    Ile jesteś w stanie wygospodarować miejsca ?

  14. #15034

    Domyślnie

    Mieszkam w starej kamienicy i podczas remontu łazienki chciałbym podłączyć filtry Big Blue. Zależałoby mi na pewno na filtrze piankowym i zmiękczającym. Zastanawiam się nad korpusami BIG BLUE HHBB10B AQUAFILTER BB lub odpowiednikiem Atlas Filtri DP BIG AB 10". W rozwiązaniu Aquafilter podoba mi się zamknięcie w kompaktowej obudowie. Z drugiej strony czytam podejrzanie entuzjastyczne opinie o Atlas Filtri przy niewielkiej różnicy w cenie.
    Prośba o opinie które z tych korpusów byście polecili.

  15. #15035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cee Zobacz post
    Mieszkam w starej kamienicy i podczas remontu łazienki chciałbym podłączyć filtry Big Blue. Zależałoby mi na pewno na filtrze piankowym i zmiękczającym. Zastanawiam się nad korpusami BIG BLUE HHBB10B AQUAFILTER BB lub odpowiednikiem Atlas Filtri DP BIG AB 10". W rozwiązaniu Aquafilter podoba mi się zamknięcie w kompaktowej obudowie. Z drugiej strony czytam podejrzanie entuzjastyczne opinie o Atlas Filtri przy niewielkiej różnicy w cenie.
    Prośba o opinie które z tych korpusów byście polecili.
    Aquafiltra mogę szczerze polecić... pracuje niezawodnie tam gdzie inne zawiodły

  16. #15036

    Domyślnie

    Dostałem też ofertę na takie urządzenie

    Jedno urządzenie zbudowane w oparciu o złoże Ecomix - redukuje żelazo, mangan, jon amonowy i twardość z wody. Złoże płucze się roztworem soli kamiennej. Sterowanie objętościowe - według zużycia wody - urządzenie ma wbudowany własny licznik wody. W przypadku Pana wody twardość jest wysoka więc regulacja twardości wyjściowej w zakresie przewidzianym normą niemniej niż 60 mg CaCO3.

    Dobór urządzeń
    WZA – 50/EcoCIEI - wydajność nominalna 1.3 m³/h, max. 1.5 m³/h

    Opis urządzeń
    WZA-37/Eco CIEI
    Urządzenie przeznaczone do oczyszczania wody ze związków żelaza, manganu i twardości składa się z następujących części:
    - zbiornik poliestrowy o wymiarach 13"X54"
    - zawór sterujący typ Clack EI ( urządzenie automatyczne ),
    - złoże Ecomix,
    - zbiornik na regenerant – sól



    Co do wody to jest ze studni glebinowej gdzie zainstalowana jest pompa. Na górze w kręgach zbiornik 200l ze stali nierdzewnej z poduszka powietrza. W garazu pompa scala 2 i za nią planuje filtr.

    Badanie wody:
    - pH 7,3
    - żelazo 294
    - mangan 223
    - Jon amonowy 0,474
    - twardość ogólna 409
    - brak bacterii coli i entrokokow
    - ogolna liczba mikroorganizmów 63
    Ostatnio edytowane przez Christo84 ; 23-02-2024 o 00:28

  17. #15037

    Domyślnie

    Cytat Napisał Christo84 Zobacz post
    Dostałem też ofertę na takie urządzenie

    Jedno urządzenie zbudowane w oparciu o złoże Ecomix - redukuje żelazo, mangan, jon amonowy i twardość z wody. Złoże płucze się roztworem soli kamiennej. Sterowanie objętościowe - według zużycia wody - urządzenie ma wbudowany własny licznik wody. W przypadku Pana wody twardość jest wysoka więc regulacja twardości wyjściowej w zakresie przewidzianym normą niemniej niż 60 mg CaCO3.

    Dobór urządzeń
    WZA – 50/EcoCIEI - wydajność nominalna 1.3 m³/h, max. 1.5 m³/h

    Opis urządzeń
    WZA-37/Eco CIEI
    Urządzenie przeznaczone do oczyszczania wody ze związków żelaza, manganu i twardości składa się z następujących części:
    - zbiornik poliestrowy o wymiarach 13"X54"
    - zawór sterujący typ Clack EI ( urządzenie automatyczne ),
    - złoże Ecomix,
    - zbiornik na regenerant – sól



    Co do wody to jest ze studni glebinowej gdzie zainstalowana jest pompa. Na górze w kręgach zbiornik 200l ze stali nierdzewnej z poduszka powietrza. W garazu pompa scala 2 i za nią planuje filtr.

    Badanie wody:
    - pH 7,3
    - żelazo 294
    - mangan 223
    - Jon amonowy 0,474
    - twardość ogólna 409
    - brak bacterii coli i entrokokow
    - ogolna liczba mikroorganizmów 63
    Przy tych wynikach na spokojnie można zastosować multifunkcję.
    Dołożyłbym jeszcze lampę UV która zapewni nam spokój przed napływem bakterii.

    Proszę zerknąć na skrzynkę z wiadomościami.

  18. #15038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Christo84 Zobacz post
    Dostałem też ofertę na takie urządzenie

    Jedno urządzenie zbudowane w oparciu o złoże Ecomix - redukuje żelazo, mangan, jon amonowy i twardość z wody. Złoże płucze się roztworem soli kamiennej. Sterowanie objętościowe - według zużycia wody - urządzenie ma wbudowany własny licznik wody. W przypadku Pana wody twardość jest wysoka więc regulacja twardości wyjściowej w zakresie przewidzianym normą niemniej niż 60 mg CaCO3.

    Dobór urządzeń
    WZA – 50/EcoCIEI - wydajność nominalna 1.3 m³/h, max. 1.5 m³/h

    Opis urządzeń
    WZA-37/Eco CIEI
    Urządzenie przeznaczone do oczyszczania wody ze związków żelaza, manganu i twardości składa się z następujących części:
    - zbiornik poliestrowy o wymiarach 13"X54"
    - zawór sterujący typ Clack EI ( urządzenie automatyczne ),
    - złoże Ecomix,
    - zbiornik na regenerant – sól



    Co do wody to jest ze studni glebinowej gdzie zainstalowana jest pompa. Na górze w kręgach zbiornik 200l ze stali nierdzewnej z poduszka powietrza. W garazu pompa scala 2 i za nią planuje filtr.

    Badanie wody:
    - pH 7,3
    - żelazo 294
    - mangan 223
    - Jon amonowy 0,474
    - twardość ogólna 409
    - brak bacterii coli i entrokokow
    - ogolna liczba mikroorganizmów 63
    Generalnie stacja wielofunkcyjna powinna być OK do tej wody, ale proponowałbym złoże CR100 ze względu na podwyższony amoniak oraz mikroorganizmy.
    To złoże nadaje się do regularnej dezynfekcji więc dołożenie celi chlorującej powinno zapewnić, że złoże nie będzie inkubatorem bakterii.
    Na początku dałbym też jakiś filtr wstępny, a na końcu oczywiście lampa UV.

  19. #15039

    Domyślnie

    Zrobi mi ktoś dobra ofertę na taki zestaw?
    [email protected]

  20. #15040
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Christo84 Zobacz post
    Zrobi mi ktoś dobra ofertę na taki zestaw?
    [email protected]
    Jak nie ma problemu z zapachem to:

    - Filtr mechaniczny
    - Ecoperla Multitower S lub Multicab (jak wolisz)
    - Lampa TMA D8
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 752 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony