dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 753 z 755
Pokaż wyniki od 15.041 do 15.060 z 15100
  1. #15041
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Moeekurt

    Zarejestrowany
    Feb 2024
    Skąd
    Władysławowo
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, czy podsypka żwirowa jest obowiązkowa w zmiękczaczu. Kupiłem zestaw dwuelementowy 45l zloża. Wszystko przyjechało oddzielnie, gdy zacząłem przeglądać informacje jak złożyć w całość znalazłem film instruktażowy gdzie przed wsypaniem złoża wsypują podsypkę żwirową. Czy jest ona obowiązkowa, czy można bez ?
    Pozdrawiam

  2. #15042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moeekurt Zobacz post
    Witam, czy podsypka żwirowa jest obowiązkowa w zmiękczaczu. Kupiłem zestaw dwuelementowy 45l zloża. Wszystko przyjechało oddzielnie, gdy zacząłem przeglądać informacje jak złożyć w całość znalazłem film instruktażowy gdzie przed wsypaniem złoża wsypują podsypkę żwirową. Czy jest ona obowiązkowa, czy można bez ?
    Pozdrawiam
    Podsypka żwirowa pomaga w równomiernym rozprowadzaniu wody. Sypiesz go tyle, żeby przykryć dolny koszyk dystrybutora (4-5 litrów). Pamiętaj o zaklejeniu górnego wlotu dystrybutora, żeby nic tam nie wpadło podczas zasypywania.

  3. #15043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moeekurt Zobacz post
    Witam, czy podsypka żwirowa jest obowiązkowa w zmiękczaczu. Kupiłem zestaw dwuelementowy 45l zloża. Wszystko przyjechało oddzielnie, gdy zacząłem przeglądać informacje jak złożyć w całość znalazłem film instruktażowy gdzie przed wsypaniem złoża wsypują podsypkę żwirową. Czy jest ona obowiązkowa, czy można bez ?
    Pozdrawiam
    To zależy od rodzaju złoża. Dla złoża standardowego jest ona bardzo zalecana, ale jak masz złoże monosferyczne (o jednakowym uziarnieniu) to można sobie ją darować.

  4. #15044
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Moeekurt

    Zarejestrowany
    Feb 2024
    Skąd
    Władysławowo
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc. Moje złoże to LewAtit s1t567. Jest mocno sferyczne czyli podsypka zbędna, jak zrozumiałem.

  5. #15045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moeekurt Zobacz post
    Dziękuje za pomoc. Moje złoże to LewAtit s1t567. Jest mocno sferyczne czyli podsypka zbędna, jak zrozumiałem.
    Jeśli miałeś na myśli Lewatit S1567 to tak, jest ono MONOsferyczne więc może być bez podsypki.

  6. #15046

    Domyślnie df

    witam, zużycie miesięczne 15-16 m. sześć., twardość wody 17-18 st. niemieckich, jakiego sprzetu potrzebuję?? budżet chciałbym do 3 tys.
    Ostatnio edytowane przez tomy76 ; 05-03-2024 o 18:19 Powód: brak

  7. #15047

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomy76 Zobacz post
    witam, zużycie miesięczne 15-16 m. sześć., twardość wody 17-18 st. niemieckich, jakiego sprzetu potrzebuję?? budżet chciałbym do 3 tys.
    Dla Pana potrzeb odpowiednim wyborem będzie 40 litrów. Wydajność między regeneracjami 6.22 m3 wody, czyli regeneracja co 12 dni, ewentualnie 35 litrów i wówczas regeneracja co 10 dni, przy zmiękczaniu do 0 dH.
    Na głowicy BNT spokojnie można ogarnąć temat w dobrych pieniążkach, zaś na Clacku, raczej odpada.

  8. #15048

    Domyślnie

    Witam serdecznie, jaki zmiękczacz polecicie do nowego domu (bliźniak) 71m2, dwie osoby dorosłe póki co i jedna łazienka. Zużycie wody w dotychczasowym mieszkaniu gdzieś 5m3 na miesiąc (wiadomo że będzie więcej - dojdzie więcej sprzetu zmywarka itp.). Twardość wody w teście kropelkowym 22 °dH. Im więcej czytam o tych modelach tym większy mam mętlik w głowie Wcześniej na jakiejś stronie zarekomendowali Ecoperla Vita 12 - dobrej jakości komponenty i wystarczający dla 2 osób. Czy to dobry wybór?

    Pozdrawiam.

  9. #15049

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikkan Zobacz post
    Witam serdecznie, jaki zmiękczacz polecicie do nowego domu (bliźniak) 71m2, dwie osoby dorosłe póki co i jedna łazienka. Zużycie wody w dotychczasowym mieszkaniu gdzieś 5m3 na miesiąc (wiadomo że będzie więcej - dojdzie więcej sprzetu zmywarka itp.). Twardość wody w teście kropelkowym 22 °dH. Im więcej czytam o tych modelach tym większy mam mętlik w głowie Wcześniej na jakiejś stronie zarekomendowali Ecoperla Vita 12 - dobrej jakości komponenty i wystarczający dla 2 osób. Czy to dobry wybór?

    Pozdrawiam.
    Przy obecnej twardości wody i jej zużyciu, zarekomendowałbym zmiękczacz o pojemności złoża min. 20 litrów.
    Większość oferowanych zmiękczaczy na rynku, opiera się na tych samych komponentach, więc wielkich różnic w działaniu nie ma. Jedynymi znaczącymi różnicami jest cena.
    Jeżeli myślisz o czymś naprawdę dobrym, to warto zwrócić uwagę na kompakty oparte na głowicy Clack i dobrym złożu monosferycznym.
    Generalnie nawet na chińczyku będzie dobrze działać. Chyba tylko kwestia wewnętrznej satysfakcji co i za ile mamy

  10. #15050

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohus Zobacz post
    Przy obecnej twardości wody i jej zużyciu, zarekomendowałbym zmiękczacz o pojemności złoża min. 20 litrów.
    Większość oferowanych zmiękczaczy na rynku, opiera się na tych samych komponentach, więc wielkich różnic w działaniu nie ma. Jedynymi znaczącymi różnicami jest cena.
    Jeżeli myślisz o czymś naprawdę dobrym, to warto zwrócić uwagę na kompakty oparte na głowicy Clack i dobrym złożu monosferycznym.
    Generalnie nawet na chińczyku będzie dobrze działać. Chyba tylko kwestia wewnętrznej satysfakcji co i za ile mamy
    No właśnie podobno ten model ma taką głowice. W sumie muszę ten zmiękczacz schować w szafie więc taki kompaktowy rozmiar mi pasuje. Czyli 12 litrów przy tej twardości wody odpada? Chciałbym się zmieścić ze sprzętem do 4k, ale jak będzie warto dołożyć więcej by mieć święty spokój to też dam radę.

  11. #15051

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikkan Zobacz post
    No właśnie podobno ten model ma taką głowice. W sumie muszę ten zmiękczacz schować w szafie więc taki kompaktowy rozmiar mi pasuje. Czyli 12 litrów przy tej twardości wody odpada? Chciałbym się zmieścić ze sprzętem do 4k, ale jak będzie warto dołożyć więcej by mieć święty spokój to też dam radę.
    Jeżeli chcesz schować w szafce ze względu na brak miejsca to OK. Ale wydajność takiego urządzenia to 1,2m3, więc regeneracja będzie się odbywać co 6 dni. Przyszłościowo, kiepskie rozwiązanie. Druga kwestia to napełnianie zbiornika solanką. Też musisz zwrócić na to uwagę, żeby nie było tak, że po podpięciu, nie będziesz mieć możliwości nasypania soli, albo będzie to wymagać niemałej gimnastyki, może warto wówczas rozważyć zakup zestawu dwuelementowego, z 25 litrowym zbiornikiem na sól, który zawsze możesz niezależnie od kolumny wysunąć.
    To też taki temat przyszłościowy, ponieważ gdybyś potrzebował kiedyś zmiękczacz o większej pojemności, a miałbyś miejsce, wówczas kupujesz tylko nową kolumnę o większej pojemności, dosypujesz złoże, lub kupujesz nowe, przekładasz głowicę i masz nowy praktycznie nowy sprzęt za niewielką cenę.
    Przy kompakcie takich myków nie zrobisz

  12. #15052
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomy76 Zobacz post
    witam, zużycie miesięczne 15-16 m. sześć., twardość wody 17-18 st. niemieckich, jakiego sprzetu potrzebuję?? budżet chciałbym do 3 tys.
    Cześć, sugerujemy Ecoperla Toro 24. Przy założeniu mieszania wody do 60 mg caco3 będziesz miał 4 regeneracje w miesiącu. Jak chciałbyś z jakiegoś powodu zmniejszyć ilość regeneracji to jest model Ecoperla Toro 35. W razie pytań, pisz śmiało.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #15053
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikkan Zobacz post
    Witam serdecznie, jaki zmiękczacz polecicie do nowego domu (bliźniak) 71m2, dwie osoby dorosłe póki co i jedna łazienka. Zużycie wody w dotychczasowym mieszkaniu gdzieś 5m3 na miesiąc (wiadomo że będzie więcej - dojdzie więcej sprzetu zmywarka itp.). Twardość wody w teście kropelkowym 22 °dH. Im więcej czytam o tych modelach tym większy mam mętlik w głowie Wcześniej na jakiejś stronie zarekomendowali Ecoperla Vita 12 - dobrej jakości komponenty i wystarczający dla 2 osób. Czy to dobry wybór?

    Pozdrawiam.
    Przy tak niskim zużyciu wody, regeneracja Ecoperla Vita 12 (przy założeniu domieszania wody do 60 mg caco3) będzie max 4 razy w miesiącu. To optymalna ilość regeneracji. Model warty polecenia. Pozdrawiamy!
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #15054

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohus Zobacz post
    Dla Pana potrzeb odpowiednim wyborem będzie 40 litrów. Wydajność między regeneracjami 6.22 m3 wody, czyli regeneracja co 12 dni, ewentualnie 35 litrów i wówczas regeneracja co 10 dni, przy zmiękczaniu do 0 dH.
    Na głowicy BNT spokojnie można ogarnąć temat w dobrych pieniążkach, zaś na Clacku, raczej odpada.
    Dzięki , a jeśli chodzi o ta głowiće Clack to ile trzeba dołożyć? interesuje mnie zestaw z oddzielnym zbiornikiem , w jakie firmy celowac , wiem ze unkacie tutaj reklamy produktów ale moze jakas mała podpowiedź

  15. #15055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomy76 Zobacz post
    Dzięki , a jeśli chodzi o ta głowiće Clack to ile trzeba dołożyć? interesuje mnie zestaw z oddzielnym zbiornikiem , w jakie firmy celowac , wiem ze unkacie tutaj reklamy produktów ale moze jakas mała podpowiedź
    Licząc "z grubego palca" zestaw (kompletny, z akcesoriami) ok 35-40 litrów na głowicy Clack powinien kosztować ok 4000-4500 PLN brutto.

  16. #15056
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ronsky

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry. Planuję wyposażyć mieszkanie (bliźniak) w zmiękczacz wody. Zużycie około 10 m miesięcznie 4 osoby 2+2. (2 łazienki). Woda z sieci twardość 400-450 mg CaCO3/l.

    Dostałem ofertę:

    "1. Ecowater Comfort 300
    2. Ecowater Comfort 400
    3 Clack WS1CI-M - 2 elementowy (Rodzaj złoża LEWATIT S1567)

    Ad 1.

    Cena to 4350 brutto.
    Podana cena zawiera:
    - Montaż instalacji.
    - Przyłącze elastyczne 2szt.
    - Worek soli 25l.
    - Uruchomienie urzadzenia.

    Ad 2.

    Cena to 4950 brutto.
    Podana cena zawiera:
    - Montaż instalacji.
    - Przyłącze elastyczne 2szt.
    - Worek soli 25l.
    - Uruchomienie urzadzenia.

    Ad 3.
    Cena to 3970 brutto.
    Podana cena zawiera:
    - Montaż instalacji.
    - 2x25kg soli tabletkowanej.
    - Programowanie urządzenia i uruchomienie."

    Proszę o paradę czy któreś z tych urządzeń są warte uwagi oraz czy cena jest adekwatna ? Czy może poszukać czegoś innego ? Z góry bardzo dziękuję za porady.

    Ps. Na allegro znalazłem ofertę od osmoza.eu "Zmiękczacz Clack.pl D25CI 40 l" z żywicą Purolite C100E za 2790. Czy to jest to samo co dostałem w ofercie ?

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia

  17. #15057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ronsky Zobacz post
    Dzień dobry. Planuję wyposażyć mieszkanie (bliźniak) w zmiękczacz wody. Zużycie około 10 m miesięcznie 4 osoby 2+2. (2 łazienki). Woda z sieci twardość 400-450 mg CaCO3/l.

    Dostałem ofertę:

    "1. Ecowater Comfort 300
    2. Ecowater Comfort 400
    3 Clack WS1CI-M - 2 elementowy (Rodzaj złoża LEWATIT S1567)

    Ad 1.

    Cena to 4350 brutto.
    Podana cena zawiera:
    - Montaż instalacji.
    - Przyłącze elastyczne 2szt.
    - Worek soli 25l.
    - Uruchomienie urzadzenia.

    Ad 2.

    Cena to 4950 brutto.
    Podana cena zawiera:
    - Montaż instalacji.
    - Przyłącze elastyczne 2szt.
    - Worek soli 25l.
    - Uruchomienie urzadzenia.

    Ad 3.
    Cena to 3970 brutto.
    Podana cena zawiera:
    - Montaż instalacji.
    - 2x25kg soli tabletkowanej.
    - Programowanie urządzenia i uruchomienie."

    Proszę o paradę czy któreś z tych urządzeń są warte uwagi oraz czy cena jest adekwatna ? Czy może poszukać czegoś innego ? Z góry bardzo dziękuję za porady.

    Ps. Na allegro znalazłem ofertę od osmoza.eu "Zmiękczacz Clack.pl D25CI 40 l" z żywicą Purolite C100E za 2790. Czy to jest to samo co dostałem w ofercie ?

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia
    Każde z tych urządzeń są zbyt małe pod względem Państwa wymagań, biorąc pod uwagę twardość wody. Bardziej bym celował w zmiękczacz o min. pojemności złoża 40 litrów.
    Zestaw dwuelementowy oparty na głowicy Clack, to bardzo dobry dobry wybór.
    Co do złoża, Lewatit jest złożem monosferycznym, która cechuje się jednakową wielkością ziaren, przez co proces przepływu wody podczas zmiękczania jest równomierny.
    Żywica Purolite C100 jest żywicą polisferyczną, o róznych wielkościach ziaren, przez co zmiękczanie może być nierównomierne, a także żywotność złoża krótsza.
    Generalnie rzecz biorąc, dla klienta indywidualnego, każde z tych złóż spełni w pełni swoje zadanie i tak naprawdę różnicę w jakości będzie ciężko odczuć.

    Ecowater Comfort 300 jest o pojemności złoża 14,2 litra
    Ecowater Comfort 400 - 17,5 litra
    Clack D25CI z allegro - 25 litrów

  18. #15058

    Domyślnie

    Chciałbym założyć w domu uzdatniacz/zmiękczacz ale kompletnie się na tym nie znam. Co jest potrzebny by prawidłowo określić jakie urządzenie będzie najlepsze?

    Na tą chwilę mogę podać przybliżone zużycie wody - od 11 do 14 metrów sześciennych miesięcznie, twardość wody to ok 24 stopnie dH. Wydaje mi się że w wodzie jest sporo żelaza, jak to potwierdzić i czy należy coś z tym robić?

  19. #15059

    Domyślnie

    Cytat Napisał franek89 Zobacz post
    Chciałbym założyć w domu uzdatniacz/zmiękczacz ale kompletnie się na tym nie znam. Co jest potrzebny by prawidłowo określić jakie urządzenie będzie najlepsze?

    Na tą chwilę mogę podać przybliżone zużycie wody - od 11 do 14 metrów sześciennych miesięcznie, twardość wody to ok 24 stopnie dH. Wydaje mi się że w wodzie jest sporo żelaza, jak to potwierdzić i czy należy coś z tym robić?
    Woda ze studni czy z wodociągów?
    Jeżeli ze studni to musisz wykonać kompletne badania fizykochemiczne wody oraz badania bakteriologiczne. Po uzyskaniu wyników można dobrać odpowiednią technologię uzdatniania wody.

  20. #15060
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał franek89 Zobacz post
    Chciałbym założyć w domu uzdatniacz/zmiękczacz ale kompletnie się na tym nie znam. Co jest potrzebny by prawidłowo określić jakie urządzenie będzie najlepsze?

    Na tą chwilę mogę podać przybliżone zużycie wody - od 11 do 14 metrów sześciennych miesięcznie, twardość wody to ok 24 stopnie dH. Wydaje mi się że w wodzie jest sporo żelaza, jak to potwierdzić i czy należy coś z tym robić?
    Masz bardzo twardą wodę więc jej zmiękczenie na pewno da dużą różnicę. Z tego samego powodu urządzenie powinno być spore - nawet przy założeniu pozostawienia kilku stopni twardości szukałbym zmiękczacza z minimalnie 30-35 litrami złoża.

    Dodatkowo radziłbym się zastanowić nad odwróconą osmozą (RO) do wody pitnej bo po zmiękczeniu w wodzie będzie sporo sodu.

Strona 753 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony