dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie samodzielne wykonanie opierzenia tarasu

    przepisuję wątek z działu "Zrób to sam" tutaj, bo tam jakoś cieszył się mizernym powodzeniem. Poproszę moderatora o zamknięcie w "Zrób to sam"
    Witam,
    zabieram sie za samodzielne wykonanie opierzenia tarasu i potrzebuję kilku drobnych porad sprowadzających się do sedna sprawy, jak zrobić to dobrze
    Wyszukałem w necie obrazek


    i zastanawiam się czy to prawidłowe rozwiązanie.

    Zakladam, ze do uszczelniania nie będę używał papy, tylko folia w płynie. Nie wiem jak (czym) mocować blachę do płyty ( w zasadzie do wykonanej juz wylewki) i zastanawiam się nad tym jak wykonać łączenie blach w narożnikach, giąć, nacinać i dawać na to dodatkowy naroznik gięty osobno, czy tylko giąć, czy moze narozniki wykonywać na zakład dwóch arkuszy ?
    No i ze względu na długość arkuszy (2m) w jaki sposób wykonywać łączenie arkuszy, czy tylko mocowanie zakładek do płyty, czy jeszcze jakieś dodatkowe elementy.

    Będę wdzięczny za porady.

    Pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Hmmm - piszesz w temacie wątku o tarasie a dajesz przykład wykończenia balkonu ... - taras a balkon to co innego jakby nie patrzyć ...
    No chyba że masz taras nad pomieszczeniami , a nie na gruncie .

    U mnie izolacja i wykończenie balkonu / nad wykuszem / wygląda mniej więcej tak :



    Proporcje poszczególnych warstw rysowałem mniej więcej - ale generalnie wygląda u mnie to tak .
    --
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    no tak... ostatnio mam problem z jednoznacznym formułowaniem myśli. Chodzi oczywiscie o balkony. Z obrazka jaki zamieściłeś wynika, że technologicznie myślimy o takim samym rozwiazaniu, Rozwiń jeszcze jak to wszystko było mocowane (blacha) jak rozwiazałeś sprawe narożników ? Jak w szczególe dojście blachy do ściany budynku ?
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    no tak... ostatnio mam problem z jednoznacznym formułowaniem myśli. Chodzi oczywiscie o balkony. Z obrazka jaki zamieściłeś wynika, że technologicznie myślimy o takim samym rozwiazaniu, Rozwiń jeszcze jak to wszystko było mocowane (blacha) jak rozwiazałeś sprawe narożników ? Jak w szczególe dojście blachy do ściany budynku ?
    Blachę do stropu kleiłem na kleju montażowym do warstwy hydroizolacji / nie chciałem wiercić i dziurawić warstwy hydroizolacji wkrętami , arkusze blachy pomiędzy soba łączyłem na zakładkę , narożniki / łączenie ze ścianą budynku robiłem wpuszczając około 2cm blachę w elewację .
    Na krawędzi balkonu płytki / około 5cm/ kleiłem na uszczelniaczu dekarskim .
    --
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    a masz jakiś pomysł jak dojść blachą do ściany (elewacji) kiedy nie ma możliwości wpuszczenia blachy w elewację ? może samo łączenie obrobić silikonem ? A moze lepiej by było pozostawić odstęp, jakies pół centymetra ? Balkon ma spadek tylko jednostronny do najdłuższej krawędzi. Ilość odprowadzanej wody na styku ze ścianą będzie minimalna (jeśli nie pomijalna). Chyba za bardzo się rozczulam nad tym połączeniem
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Wywiń na styku z elewacją blachę / ca 3cm / i przyklej na kleju montażowym lub uszczelniaczu dekarskim do elewacji.

    U mnie finalnie wygląda to tak :

    --
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    jedno ale,
    na pierwszym obrazku blacha jest ok, pod hydroizolacją płyty
    na drugim już nie, jest nad, raczej błędne rozwiązanie


    a dlaczego nie możesz wpuścić blachy w elewację?
    no i łączenie płyta-ściana na długości powinno też raczej być wpuszczone w ścianę, na wysokość większą niż grubość warstw na płycie
    samo doklejenie do elewacji prędzej czy później puści

    aha
    blachę łączy się najczęściej na rąbek stojący, czasami na zakład z jakimś uszczelnieniem, ale to kiepskie rozwiązanie
    albo my ich, albo oni was...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał aru
    jedno ale,
    na pierwszym obrazku blacha jest ok, pod hydroizolacją płyty
    na drugim już nie, jest nad, raczej błędne rozwiązanie
    Oczywiście - na rysunku nie zaznaczyłem tego - po zamocowaniu blachy również od góry jest zabezpieczona hydroizolacją .

    Cytat Napisał aru
    blachę łączy się najczęściej na rąbek stojący, czasami na zakład z jakimś uszczelnieniem, ale to kiepskie rozwiązanie
    Ja łączyłem na zakładkę / ca 10cm / a łączenie uszczelniałem uszczelniaczem dekarskim .
    --
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    jednak pierwsze rozwiązanie jest lepsze
    dawanie obróbki blacharskiej powyżej pierwszej warstwy hydroizolacji jest gorszym rozwiązaniem, jeżeli wprost nie błędem
    albo my ich, albo oni was...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał aru
    jedno ale,
    na pierwszym obrazku blacha jest ok, pod hydroizolacją płyty
    na drugim już nie, jest nad, raczej błędne rozwiązanie


    a dlaczego nie możesz wpuścić blachy w elewację?
    no i łączenie płyta-ściana na długości powinno też raczej być wpuszczone w ścianę, na wysokość większą niż grubość warstw na płycie
    samo doklejenie do elewacji prędzej czy później puści

    aha
    blachę łączy się najczęściej na rąbek stojący, czasami na zakład z jakimś uszczelnieniem, ale to kiepskie rozwiązanie
    nie chcę wpuszczać blachy w elewację, bo mam już zrobiony tynk... chyba, że delikatnie wytnę w miejscu wejscia blachy a potem obrobię to w jakiś sensowny sposób. co to jest ten rąbek stojący ? Dobrze rozumiem, że to coś w formie pionowego zatrzasku ?
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  11. #11

    Domyślnie

    pablitoo najfajnieszy wykusz z balkonem wg mnie na tym forum.piekny
    mysle ze twoja obrobka jest ok.u nas tez tak bedzie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Wywiń na styku z elewacją blachę / ca 3cm / i przyklej na kleju montażowym lub uszczelniaczu dekarskim do elewacji.

    U mnie finalnie wygląda to tak :

    Bardzo łądnie zrobione! Też mnie ten temat interesuje...
    A jak jest zrobione z przodu domu..? Bo nie widać zadnej obróbki...

    [/quote]

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Bardzo łądnie zrobione! Też mnie ten temat interesuje...
    A jak jest zrobione z przodu domu..? Bo nie widać zadnej obróbki...
    A dziękuje dziękuje
    - powyżej zamieściłem starą fotę - jeszcze przed wykonaniem obróbki i zamocowaniem rynien - na balkonie przed wejściem zrobiłem orynnowanie - teraz - finalnie wygląda to jak poniżej :

    --
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    pablitoo wow.super.
    a czy te rynny sie sprawdzaja, czytalam na inym watku ze przy duzym deszczu niebardzo.i gdzie u ciebie jest rynna spustowa na tej ostatniej fotce? pytam bo musze cos takiego na swoich wykuszach zrobic.ale nie wiem czy jest sens.
    wyglada super u ciebie

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Balkon ma wymiary 3,5x1,5m - to już jest niemała powierzchnia z której przy deszczach jest odprowadzana woda ... - a przy ulewach jest jej wcale niemało .
    Taką ilość wody już warto odprowadzić , a poza tym bez orynnowania woda kapałaby po całej długości krawędzi balkonu - przy większych ulewach lałaby się na głowy wchodzących - co zbyt komfortowe nie jest .

    Moja rynna sprawdza się doskonale - nawet przy dużych ulewach - jest to Marley 75mm . Rynny spustowej nie ma - bowiem pod zakończeniem rynny przy murze na tarasie wejściowym mam murki które przeszkadzają poprowadzeniu rur spustowych - zastosowałem więc rzygacz - widać go po prawej stronie balkonu na focie - woda przez rzygacz jest wyrzucana poza taras wejściowy i spływa po kostce na trawę .

    Na moich wykuszach / dwóch / nie zrobiłem orynnowania - tylko obróbka blachą - pod wykuszami się nie chodzi a poza tym jest to w moim przypadku ponad dwa razy mniejsza powierzchnia do odprowadzenia wody z balkonu nad wykuszem .
    --
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    fajnie pomyslane.gratuluje pomyslu.u nas jest jeden wykusz wokol ktorego jest taras wiec raczej pomyslimy o tym orynnowaniu.rure spustowa puscimy po elewacji w rogu wykuszu.chociaz ten rzygacz tez jest fajny.
    wielkie dzieki pablitoo.rzeczowy czlowiek.

  17. #17

    Domyślnie


    Czy jest sens dawać 2x papę termozgrzewalną. Jeśli woda dojdzie do tej warstwy to i tak nie będzie odprowadzona i tam pozostanie.
    Zastanawiam się czy nie lepiej położyć grubą folie bezpośrednio na warstwę ocieplenia i na to jastrych.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czechu77

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    157

    Domyślnie

    Odgrzeje kotleta
    Z tą papą to też się zastanawiam, jaką ona ma pełnić funkcję?
    Czy warstwą hydroizolacji może być np. Mapelastic?
    Chcesz, żeby było dobrze? Zrób to sam.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał czechu77 Zobacz post
    Odgrzeje kotleta
    Z tą papą to też się zastanawiam, jaką ona ma pełnić funkcję?
    Czy warstwą hydroizolacji może być np. Mapelastic?
    Dolna warstwa musi stanowić paroizolację,

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Uram85

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-714
    Posty
    14

    Domyślnie

    Bardzo jestem ciekaw jak wytrzymuje Ci takie rozwiązanie wyizolowania tarasu (domyślam się że jest on nad ogrzewaną częścią mieszkalną)? Mocno się zastanawiam nad odpowiednią izolacją swojego tarasu i mam dokładnie taką wizję jak Ty przedstawiłeś w jednej ze swoich odpowiedzi. Również ciekawi mnie w jakim miesiącu rozpoczynałeś prace nad izolacją tegoż tarasu i jak długo czekałeś na położenie hydroizolacji na jastrych. Do tego wszystkiego pod kapinosem muszę zainstalować jeszcze orynnowanie przy 15cm izolacji elewacji ale tutaj bede musiał jakoś sobie poradzić wwiercając się w strop. Bardzo Ciekawi mnie również na jakim etapie wykonywałeś mocowania dla barierek ( na początku czy na końcu)? tzn czy wwiercałeś się przez hydroizolację? a potem zabezpieczałeś np sylikonem?
    Bardzo proszę was Panowie o pomoc
    Pozdrawiam
    Karol

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony