dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Regulacje stanu prawnego nieruchomości

    Regulacje stanu prawnego nieruchomości zajętych pod drogi publiczne; wywłaszczenia, odszkodowania, nabycia gruntu pod poszerzenie dróg, umowy dzierżawy, zasiedzenia gruntów, inne prawa majątkowe dotyczące nieruchomości. Posiadam wieloletnie doświadczenie oraz praktykę ( jestem specjalistą d/s nieruchomości, rzeczoznawcą, inżynierem środowiska, geodetą)
    Maciej Golan
    [email protected]
    Ostatnio edytowane przez matio ; 18-07-2011 o 13:47 Powód: zmiana nr

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Rzeczoznawcą? W jakiej dziedzinie?
    Z Wikipedii:

    Poszczególne przepisy, określające zasady przyznawania tytułu rzeczoznawcy, definiują wymagania jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o tytuł rzeczoznawcy.
    Po spełnieniu i udokumentowaniu tych wymagań, niezbędnym jest zwykle zdać egzamin państwowy, w przypadku tytułu rzeczoznawcy w określonym zawodzie, lub egzamin w stowarzyszeniu czy innej organizacji w przypadku tytułów w różnych dziedzinach nie wynikających z przepisów prawa.

    Do podstawowych wymagań należy najczęściej:
    * posiadanie na odpowiednim poziomie i w danym kierunku wykształcenia wyższego, często musi to być tytuł magistra, w niektórych przypadkach wymagane są również studia podyplomowe spełniające określone minimum programowe,
    * udokumentowana w odpowiedni, zgody z wymaganiami sposób praktyka zawodowa, trwająca okres nie krótszy niż zawarty w przepisach prawnych i spełniająca wymogi programowe, oraz potwierdzona przez osoby i/lub instytucje nadzorujące praktykę, odbyta po uzyskaniu odpowiedniego wykształcenia lub uprawnień,
    * czasem wymagana jest opinia środowiska zawodowego (stowarzyszenia, izby zawodowej), lub kilku osób posiadających już dany tytuł rzeczoznawcy,
    * przynależność od odpowiedniej organizacji (np. izby zawodowej),
    * niekaralność,
    * zdanie egzaminu.
    (...)
    * Rzeczoznawcy w zawodach, powoływani na podstawie przepisów prawa:
    o Rzeczoznawca majątkowy : ustawa o gospodarce nieruchomościami
    o Rzeczoznawca budowlany : prawo budowlane (tytuł rzeczoznawcy budowlanego dotyczy określonej specjalności budowlanej, w której osoba ubiegająca się o tytuł rzeczoznawcy musi posiadać uprawnienia budowlane i praktykę)
    o Rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych
    o Rzeczoznawca do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy
    o Rzeczoznawca do spraw sanitarnohigienicznych
    o Rzeczoznawca samochodowy

    * Rzeczoznawcy powoływani w różnych dziedzinach przez organizacje czy stowarzyszenia, na podstawie wewnętrznych wymogów:
    o Rzeczoznawca w zakresie psychotroniki : nadaje Polskie Towarzystwo Psychotroniczne
    o Rzeczoznawca kosztorysowy : nadaje Stowarzyszenie Kosztorysantów Budowlanych
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  3. #3

    Domyślnie

    -rzeczoznawcą majątkowym - jestem na etapie ubiegania się o złożenie egzaminu państwowego. - to tak dla ścisłości.
    Ale czytając Twoje posty - widzę, że też masz "trochę" doświadczenia w sprawach prawa i nieruchomości...
    Można wiedzieć Oskar czym się zawodowo zajmujesz?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Krótko: NIE JESTEŚ RZECZOZNAWCĄ MAJąTKOWYM.
    Nie masz prawa do używania zastrzeżonego prawnie tytułu do czasu, aż zdasz z wynikiem pozytywnym egzamin przed państwową komisja egzaminacyjną i zostaniesz wpisany do odpowiedniego rejestru, prowadzonego przez ministra infrastruktury.
    Nie dopisujmy sobie większych kompetencji niż mamy (w rzeczywistości).
    Bo "błąkających się" od egzaminu do egzaminu (nie zdanego) "rzeczoznawców" są setki, a podejrzewam, po masowej produkcji nie tylko warszawskich studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości, że i tysiące.
    Życzę oczywiście wszystkiego najlepszego - to jest zdania egzaminu za n-tym razem i żeby to "n" było najbliższe jedności.
    P.S. A co do mnie. Robię wszystko, żeby zasłużyć na pochwały (w tym także w zakresie edukacji i zdobywania najróżniejszych tytułów - również zawodowych).
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  5. #5

    Domyślnie

    dobitnie powiedziane... no i muszę się zgodzić. dlatego nie dokończyłem tytuł RzM.
    P.S. A co do mnie. Robię wszystko, żeby zasłużyć na pochwały (w tym także w zakresie edukacji i zdobywania najróżniejszych tytułów - również zawodowych) - a co to dokładnie oznacza w przełożeniu na uprawnienia zawodowe lub tytuły- Jaką profesję wykonujesz zawodowo i po jakich studiach jesteś jeżeli można wiedzieć- nie pytam złośliwie - ale po Twoim stylu oraz języku można wiele wywnioskować?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    1. Cóż, jestem wielozawodowcem - oczywiście studia podstawowe uzupełniłem już kilkoma studiami podyplomowymi, mniej zobowiązującymi formami "doskonalenia" kwalifikacji (tu nawet nie liczę "kwitów") oraz praktyką w administracji.
    2. Potwierdziłem swoje kwalifikacje odpowiednimi egzaminami (w tym przed państwową komisją egzaminacyjną) - więc jakieś podstawy formalne mam (choć nie w całym spektrum gospodarki nieruchomościami, ale nic straconego...). Moim zdaniem, są one (tzn. kwalifikacje) w dalszym ciągu niesatysfakcjonujące (pewne sytuacje wciąż zaskakują mnie). Ale trochę życia jeszcze przede mną...
    3. Działalności na Forum Muratora nie uprawiam zawodowo, tzn. nie zdobywam za jego pomocą klientów. W miarę możliwości staram się pomóc, ale nie jest to też działalność charytatywna: przy okazji uczę się (i korzystam z wiedzy) w innych dziedzinach.
    4. W tej sytuacji musisz (i inni to czytający) uwierzyć, że jakieś kwalifikacje mam. Ale z charakteru mojej bytności na tym forum nie wynika, żeby wyciąganie "kart" (a właściwie dyplomów) na stół miało sens...
    Pozdrawiam
    No i oczywiście "nie ustawaj"...
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  7. #7

    Domyślnie

    Wiedzy nigdy nie za wiele - można kwiatami uzupełniać ale ja też trzymam w szufladzie, bo im więcej szkoleń i kwitów tym bardziej dochodzę do wniosku, "że wiem, że nic nie wiem" jedna odpowiedz w temacie nieruchomości - daj co najmnej 5 pytań tak więc- praktyka i wiedza w konfrontacji z taktyką urzędników oraz "zabiegami technicznymi magistratów" nauczyła mnie "świadomego poruszania" się po zagadnieniach nieruchomości, ale wiem, że ten temat - nieruchomości - to rzeka ciągle człowiek czegoś się uczy....
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony