dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Kostka granitowa -jak ułożyć pas szerokości dwóch kostek ?

    Witam

    Mam taki problem . Chce zrobić sobie opaskę wokoł domu . Ma to wyglądać tak :
    zamiast obrzeża z tradycyjnych betonowych elementów chciałbym zrobic pas z kostki granitowej na szerokosc dwóch kostek wijący sie wokół domu nieregularnie a w miejsce gdzie normalnie układa sie kostkę chce wsypać( po uprzednim wybraniu gruntu ) ,drobny żwirek . Czy ktoś wie jak tego dokonać ??
    Pierwsza mysl jaka przychodzi mi do głowy to ułozenie takiego pasa na mokro na gęstej zaprawie cementowej ,ale czy to jest dobra myśl tego nie wiem . Mam też wątpliwości czy taki cienki pas kostki nie będzie miał tendencji do rozjeżdzania się na boki i czy mróz nie podniesie takiego mini fundamentu .

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    też jestem zainteresowany
    Paweł

  3. #3

    Domyślnie

    Na beton najlepiej.
    Podaj jeszcze jaka duża ma być ta kostka.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Na beton najlepiej.
    Podaj jeszcze jaka duża ma być ta kostka.
    Witam

    Sam jeszcze nie wiem -dopiero ją kupię . A czy masz jakieś sugestie dotyczące wielkosci ?
    Jakiej głębokości zrobić ten fundamencik (co by mróz nie wysadził )

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Tu może znajdziecie parę odpowiedzi:
    http://forum.muratordom.pl/ogranicze...ej,t135769.htm

  6. #6

    Domyślnie Re: Kostka granitowa -jak ułożyć pas szerokości dwóch kostek

    Cytat Napisał Darek Rz
    Mam też wątpliwości czy taki cienki pas kostki nie będzie miał tendencji do rozjeżdzania się na boki i czy mróz nie podniesie takiego mini fundamentu
    Tak - rozjedzie się. Woda na pewno mu zaszkodzi, a mróz - pomoże. Nie bez powodu nawierzchnie z kostki są zawsze ograniczone krawężnikami. Tylko czy opłaca się dawać krawężnik dla 2 kostek? Nie można tego nazwać fundamentem, bo nie sięgnie poniżej głębokości przemarzania.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  7. #7

    Domyślnie Re: Kostka granitowa -jak ułożyć pas szerokości dwóch kostek

    Im wieksza kostka tym mniejsze wymagania do jej stabilizacji.
    10x10 mam włożone w zwykły grunt i stabilnie trzymają się. Zimę też przeżyły.

    Gorzej z małą kostką. Tam spojenie betonowe wymagane
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #8

    Domyślnie Re: Kostka granitowa -jak ułożyć pas szerokości dwóch kostek

    Cytat Napisał NOTO
    Im wieksza kostka tym mniejsze wymagania do jej stabilizacji.
    10x10 mam włożone w zwykły grunt i stabilnie trzymają się. Zimę też przeżyły.

    Gorzej z małą kostką. Tam spojenie betonowe wymagane
    A czy mogę prosic o fotkę twojej kostki ?

    pozdrawiam

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Ja też mam zamiar zrobić nieregularną opaskę wokół domu. Przy cokole będą kamyki na agrowłukninie a od drugiej strony kostki trawnik. Tak widziałem i się trzymało a kostka o wymiarach 7x4x10 trzymała sie bez betonowej podsypki. Dodatkowo powiem że wychodzi taniej za metr niż krawężnik betonowy który i tak trzeba obsadzać na betonie.
    Chcę robić pojedynczy rządek kostki wiec skoro planujesz podwójny to będzie git.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Graczyk
    będzie git.
    Miejmy nadzieje . Niemniej jednak zastanawiam sie czy nie lepiej by było wykopać rowek i wsypać do niego piach z cementem i na to połozyć kostkę . Chyba to lepsze niż połozenie na zwykły grunt ??

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Graczyk
    Ja też mam zamiar zrobić nieregularną opaskę wokół domu. Przy cokole będą kamyki na agrowłukninie a od drugiej strony kostki trawnik. Tak widziałem i się trzymało a kostka o wymiarach 7x4x10 trzymała sie bez betonowej podsypki. Dodatkowo powiem że wychodzi taniej za metr niż krawężnik betonowy który i tak trzeba obsadzać na betonie.
    Chcę robić pojedynczy rządek kostki wiec skoro planujesz podwójny to będzie git.
    Właśnie podwójny jest gorzej niż pojedynczy z grubszej kostki. Wtedy kostka jest trzymana z kazdej strony. Gdy jest jedna obok drugiej to słabiej się trzyma. I mniej też w grunt wchodzi.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony