dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Biała agrowłóknina - czy może być na podłoże?

    Planuję zasadzić iglaki - różne: jałowce, cyprysiki, itp.
    Czy można dać białą agrowłókninę jako podkład pod kamienie ozdobne?
    Moje wątpliwości wynikają z tego, że wszędzie piszą o czarnej, a ja niestety nie myśląc za wiele, kupiłem białą.

  2. #2

    Domyślnie

    Dać można, roślinom kolor na pewno jest obojętny. Pod białe kamyki moze będzie nawet lepiej wyglądała. Zwróć uwagę, czy to jest zimowa, czy wiosenna. Wiosenna jest bardzo cienka i delikatna, kamyki mogą ją łatwo porozcinać. Obydwie białe przepuszczają światło - do czego innego zostały stworzone.

  3. #3

    Domyślnie

    A ja mysle ze nie mozna dac ,a dlaczego bo agrowłóknina słuzy do ochrony roslin przed chłodem ,a geowłóknina (to ta czarna) jest na pokład pod kore lub grys no i przepuszcza wode, a o to chyba chodzi ,jak te rosliny maja zyc bez wody :o
    CIERPLIWA

  4. #4

    Domyślnie .

    Cytat Napisał gkrzyszt
    A ja mysle ze nie mozna dac ,a dlaczego bo agrowłóknina słuzy do ochrony roslin przed chłodem ,a geowłóknina (to ta czarna) jest na pokład pod kore lub grys no i przepuszcza wode, a o to chyba chodzi ,jak te rosliny maja zyc bez wody
    Czarna to też agrowłóknina. Geowłóknina to coś całkiem innego, tzn. ma inne zastsosowania, np. w drenażach oczyszczalni ekologicznych.
    Robert

  5. #5

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem że pod białą agrowłókniną rosną chwasty a pod czarną nie

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Z powodów oczywistych- pod białą mają widno.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gkrzyszt
    A ja mysle ze nie mozna dac ,a dlaczego bo agrowłóknina słuzy do ochrony roslin przed chłodem ,a geowłóknina (to ta czarna) jest na pokład pod kore lub grys no i przepuszcza wode, a o to chyba chodzi ,jak te rosliny maja zyc bez wody
    Biała też przepuszcza wodę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony