dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 78
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    muszak2008

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie inf

    witam. z uwagą sledze posty, jestem zainteresowany budowa tego projektu
    mamy pytanie czy ktos myslał nad zmianą stropy na płyty zeranskie, wtedy moze nie trzeba by stawiac tyle słupów w domu.!!! ktore nie za ładnie wygladają, a szczególnie ten na wyjscie na ogód.
    czy ktos liczy koszt budowy?

    pozdrowienia Krzychu

  2. #42

    Domyślnie

    Generalnie projekt jest policzony na strop Teriva, pewnie można by zmienić technologię ale to wymagałoby istotnych zmian i policzenia na nowo. No i nie wiem czy udałoby się uniknąć słupów, może częściowo tak. Osobiście nam podobają się one Inną kwestią jest, że płyty do stropu kanałowego trzeba przywieźć z najbliższego zakładu, który je produkuje (nie wiem gdzie takie są) i zamontować z użyciem ciężkiego sprzętu. Z tego co wiem niezwykle ważna jest też precyzja wykonania (żeby uniknąć podłużnych rys na stropie). Trzeba by też porównać koszty obu metod, ale tego już nie wiem Pozdrawiam

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    muszak2008

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    z tego co wiem to strop w płyt zerańskich jest znacznie tańszy niz wylewany albo z teriva. budujemy dom w warszawie takze mysle ze nie bedzie problemu z transportem i dzwigiem.
    pewnie takie szczegóły ktore słupy mozna usunąć to architekt sam stwierdzi i podpowie.
    pozdrawiam

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mkmarcin

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    architekt nam powiedzial ze zmiana terivy na wylewany stop wiaze sie ze sporymi zmianami w projekcie, juz nie pamietam co i jak. w kazdym razie wyszlo na to ze lepiej nie zmieniac, chociaz jak widzialem ile tego betonu lali na te stropy mimo terivy to sie zalamalem.
    przy terivie nie da sie usunac tych slupow, a tego na wyjsciu na taras nie mozna przesunac

    ps. no fajnie ! nie wchodzilem dlugo na forum i mam za swoje, bede szukal tego listopadowego muratora !

  5. #45

    Domyślnie Koszty budowy

    Witam,
    w ciągu miesiąca będę miał pozwolenie na budowę i zabrałem się już za wstępne kalkulacje poszczególnych stanów. Budowę planuje w systemie thermodom.
    Chciałbym zweryfikować z wami koszty poszczególnych stanów oraz mniej więcej jaki koszt pod stan developerski lub do wprowadzenia się.
    U mnie SSZ wychodzi jakieś 340 tys...i chciałbym zweryfikować czy do wprowadzenia się wystarczy jakieś 600 tys? oczywiście mówię o średniej klasy materiałach na instalacje wewnętrzne.
    Mam zamiar też przed podpisaniem umowy zweryfikować na żywo jak wygląda dom aby wprowadzić jeszcze jakieś modyfikacje.
    Czy ktoś ma jakieś realnie wydane koszty na okna, drzwi itp??

  6. #46

    Domyślnie Re: Koszty budowy

    Cytat Napisał adebkowski
    Witam,
    w ciągu miesiąca będę miał pozwolenie na budowę i zabrałem się już za wstępne kalkulacje poszczególnych stanów. Budowę planuje w systemie thermodom.
    Chciałbym zweryfikować z wami koszty poszczególnych stanów oraz mniej więcej jaki koszt pod stan developerski lub do wprowadzenia się.
    U mnie SSZ wychodzi jakieś 340 tys...i chciałbym zweryfikować czy do wprowadzenia się wystarczy jakieś 600 tys? oczywiście mówię o średniej klasy materiałach na instalacje wewnętrzne.
    Mam zamiar też przed podpisaniem umowy zweryfikować na żywo jak wygląda dom aby wprowadzić jeszcze jakieś modyfikacje.
    Czy ktoś ma jakieś realnie wydane koszty na okna, drzwi itp??

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jagg

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie Więcej zdjęć - proszę

    Witam
    Mam prośbę do użytkownika ALERT (i nie tylko)o umieszczenie, jeśli to możliwe kolejnych zdjęć z jego budowy.

    Jestem zainteresowany zakupem w/w projektu a w przypadku realizacji nie chciał bym "wyważac otwartych juź drzwi".

    Pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie Budowa M49aL wersja lustrzana

    Witam w tym roku mam zamiar rozpocząć budowę tego projektu pod Warszawą w Chylicach może ktoś może polecić ekipę do stanu surowego, która już zbudował taki lub podobny dom i byliście z niej zadowoleni.
    Mariusz D.

  9. #49

    Domyślnie foto

    Oto kilka nowych zdjęć z budowy. Przepraszamy, że tak długo nic się na forum nie działo, ale tyleż samo działo się na budowie Kilka dni temu wstawiono stolarkę, a w domu szaleje elektryk Zima była długa i sroga więc teraz bierzemy się ostro do pracy Teraz kolej na blachę na dach, tynki wewnątrz, podłogi i elewacje.








  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tasza

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Do alert:
    Witam, od pewnego czasu śledzimy z mężem postępy w Państwa budowie i nie możemy się doczekać kiedy nasz domek będzie już tak wyglądać My zakupiliśmy projekt na początku roku i w tej chwili jest jeszcze w adaptacji. My również będziemy budować pod Lublinem. Poszukujemy ekipy do postawienia stanu surowego i jeśli to nie problem to proszę o jakieś namiary na brygadę.

    Jeśli można to chętnie obejrzelibyśmy Państwa domek

    [email protected]

  11. #51

    Domyślnie

    Gratulujemy wyboru U nas w tej chwili odbywa się tynkowanie maszynowo tynkiem gipsowym wewnątrz oraz ocieplanie styropianem na zewnątrz. Zapraszamy na budowę, choć z pod Lublina będziecie mieli dość daleko, ponieważ my budujemy się pod TORUNIEM

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jagg

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie Złoty Brzeg

    Wtam. Mieliśmy okazje widziec ten domek pod Toruniem. My także przechodzimy wciąż etam adaptacji projektu ;o)
    Jestem ciekaw czy położył juz Pan blachodachówkę. Jednym słowem będziemy czekać z niecierpliwością na kolejne zdjęcia.

    Pozdrawiam
    JG

  13. #53

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dach, to nic się na razie nie zmieniło. Wraz ze zmianą wyglądu domu będziemy aktualizować zdjęcia

  14. #54

  15. #55

  16. #56

  17. #57

    Domyślnie

    Widze ze jednak ta spizarnia nie jest taka mala. Co do schodow do nadal nie wiem czy da sie bez problemu wniesc cos duzego na gore. Widze ze tez macie zrobiona ta mala garderobe obok schodow. Ciekaw jestem jak to w rzeczywistosci wyglada.
    No nic musze to zobaczyc na wlasne oczy bo zdjecia nie oddaja pewnie wszystkiego.

    P.S. pewne na gwiazdke bedzie przprowadzka

  18. #58

    Domyślnie

    Spiżarnia nie jest mała - to fakt, dziś po schodach wnosiliśmy wannę, bez większego problemu, choć z dużymi meblami może być trudniej. A co do przeprowadzki to ściśle wiąże się ona ze sprzedażą obecnego mieszkania, a póki co zainteresowanie jest krótko mówiąc małe. Poza tym właśnie układany jest gazociąg, który zasili domy prawdopodobnie w przyszłym roku, a więc na dzień dzisiejszy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że przeprowadzka dopiero w przyszłym roku

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jagg

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie Gratuluje postępów

    Witam
    Muszę przyznać, że chciałbym być juz na tym etapie....
    My budowe zaczniemy dopiero w kwietniu bo ciężko z "fachowcami"
    Jeszcze nie zaczeliśmy, a mówiąc delikatnie juz mam dość ilości warunków, uzgodnień i konsultacji. ;o)

    Udało się Państwu położyć blachodachówkę? Są może jakieś dostępne zdjęcia domu z zewnątrz w obecnej formie?.

  20. #60

    Domyślnie

    Blachodachówka jest w trakcie układania. Prace dekarzy muszą być teraz skoordynowane z pracami ekipy od elewacji. Jak tylko będą jakieś nowe zdjęcia, to zaraz się tu pojawią.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony