dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 78 z 78
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jagg

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie ;o)

    Witam, czekam z niecierpliwością na reszte zdjęć.
    Jestem ciekaw zestawień kolorystycznych.

    Pozdrawiam
    JG

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jun_dymek

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie do budujących wymieniony dom. Jeden z forumowiczów ocenił SSZ na 340 tys. zł. Czy faktycznie ten dom jest taki drogi w budowie? Na stronie muratora na koniec 2008 roku razem z wykończeniem podana jest cena ok 320 tys. Czy ceny tak poszły w górę czy raczej cena podana przez forumowicza jest troszkę "z kosmosu"? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  3. #63

  4. #64

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał jun_dymek Zobacz post
    Mam pytanie do budujących wymieniony dom. Jeden z forumowiczów ocenił SSZ na 340 tys. zł. .
    To ja podawałem ale mi nikt nie odpisał odnośnie kosztów
    Podana cena SSZ uwzględniała standardowe SSZ + dach + okna + bramę + drzwi zewn
    No i nie jest to technologia standardowa ale thermodom.

    Niestety nie uzyskałem na razie sensownej wyceny od wykonawcy wszyscy chcą kasy za jakieś kosztorysy
    I chyba będę go musiał i tak wykonać aby mieć pewność
    Zastanawiam się jeszcze nad zmianą technologii ale też raczej coś ala prefabrykaty

  6. #66

    Domyślnie

    Ja buduję ten dom z projektu, który jest powiększony o około 15% (total 233 m2) vs oryginał stan surowy z dachem to koszt 315 tys. PLN brutto (dach ceramika Roben, pustaki ceramiczne Laier, strop terriva) koszt stan developereski bez tarasów 570 tys. PLN Brutto - buduje mi to jedna firma (okna drewniane, piec kondesacyjny vissmana z zasobnikiem 200 L, ocieplenie 15 cm styropian plus boniowanie wg projektu) do tego koszty przyłączy cokół, tarasy, zagospodarowanie działki myślę że finał na wysokim ale nie najwyższym poziomie to 850-900 tys..
    Mariusz D.

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jagg

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.
    Dach super, pewnie już w trakcie przeprowadzki????

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jagg

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Panie Mariuszu, jak można na 20 stopniowym dachu położyć dachówkę??? Zmieniał Pan projekt dachu????

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rpozdzik

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Koszty Stan surowy otwarty

    Cytat Napisał adebkowski Zobacz post
    To ja podawałem ale mi nikt nie odpisał odnośnie kosztów
    Podana cena SSZ uwzględniała standardowe SSZ + dach + okna + bramę + drzwi zewn
    No i nie jest to technologia standardowa ale thermodom.

    Niestety nie uzyskałem na razie sensownej wyceny od wykonawcy wszyscy chcą kasy za jakieś kosztorysy
    I chyba będę go musiał i tak wykonać aby mieć pewność
    Zastanawiam się jeszcze nad zmianą technologii ale też raczej coś ala prefabrykaty
    Witam!!
    Właśnie zakończyłem budowę stanu surowego otwartego w Świdniku pod Lublinem i koszt ostateczny 210 tys.zl (w tym przyłącze energetyczne, wodne oraz oczyszczalnia ścieków) a materiały użyte dobrej klasy, koszty robocizny 44 tys.zl

  10. #70

    Domyślnie Koszty - i dach 20 stopni

    Cytat Napisał Jagg Zobacz post
    Panie Mariuszu, jak można na 20 stopniowym dachu położyć dachówkę??? Zmieniał Pan projekt dachu????
    Roben który planowałem bez dodatkowych zabepieczeń wg producernta jest na minimum 22 stopnie, ale trochę pod wpływem pana pytania chyba zmienię na Creatona Premion (około 7-9 tys. więcej niż za Robena). Nie chcę stosować deskowania bo to też min 10 tys. PLN więcej i tego kosztu nie widać, a Creaton ma swoją markę i wyglada lepiej niż Roben plus dobra folia do tego.
    Mariusz D.

  11. #71

    Domyślnie Koszty Lublin vs Warszawa

    Cytat Napisał rpozdzik Zobacz post
    Witam!!
    Właśnie zakończyłem budowę stanu surowego otwartego w Świdniku pod Lublinem i koszt ostateczny 210 tys.zl (w tym przyłącze energetyczne, wodne oraz oczyszczalnia ścieków) a materiały użyte dobrej klasy, koszty robocizny 44 tys.zl
    Mam klika pytań bo chciałbym porównać Warszawę z Lublinem:
    Czy buduje pan oryginalny projekt?
    Czy coś pan powiększał?
    Czy ma pan firmę która buduje kompleksowo ze swoich materiałów,
    Czy ma pan gwarancję?

    Rozumiem, że ma pan stan surowy bez pokrycia dachu ale z konstrukcją dachu?
    Mariusz D.

  12. #72
    Administrator ADMINISTRATOR FORUM Avatar admin
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Murator
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uwaga, kolejna szansa na zdobycie superwiertarki w konkursie !!!

    Skomentuj artykuł opublikowany na stronie głównej Muratordom.pl. Inni już to zrobili. Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają superwiertarki

    Na ciekawe komentarze czekamy tylko do środy. Tytuł artykułu wskazaliśmy w ostatnim newsletterze Muratordom nr 417.

    Jeżeli jeszcze nie jesteś naszym subskrybentem, zapisz się ! (www.muratordom.pl/newsletter).
    Ostatni już konkursowy newsletter z informacją, pod którym artykułem zamieścić komentarz by wygrać, wyślemy jeszcze tylko 4 listopada. Wskazówki szukaj TYLKO w newsletterze Muratordom.pl !

    Szczegóły i regulamin na stronie konkursowej.

    Pozdrawiamy
    Redakcja Muratordom.pl
    Kontakt z adminem: [email protected]

    Portal: www.murator.pl

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tasza

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpozdzik Zobacz post
    Witam!!
    Właśnie zakończyłem budowę stanu surowego otwartego w Świdniku pod Lublinem i koszt ostateczny 210 tys.zl (w tym przyłącze energetyczne, wodne oraz oczyszczalnia ścieków) a materiały użyte dobrej klasy, koszty robocizny 44 tys.zl
    Witam

    Kończymy właśnie stan surowy w Lublinie. Zamierzamy jeszcze w tym roku położyć konstrukcję dachu. Czy może Pan w przybliżeniu podać kosz robocizny przy układaniu odeskowania? Czy posiada Pan namiar na ekipę, która kładła dach?

    pozdrawiam

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    guss

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Coś cicho w temacie więc postaram się dodać coś od siebie sorry za jakość zdjęć

  15. #75

    Domyślnie aktualności

    Wybaczcie za tak długą nieobecność na forum ale takie zaniedbanie z naszej strony wynika jedynie z kompletnego braku czasu. W końcu ktoś musi na ten dom zarobić W tej chwili zrobiona jest dolna łazienka, kotłownia, kafelki w spiżarni, kominek, piec i grzejniki oraz przyłącze gazu (niedługo cała instalacja będzie testowana), jest prąd i woda, projekt górnej łazienki, no a z zewnątrz to dom już jest właściwie wykończony, zostaje jeszcze kwestia położenia kostki, zagospodarowania terenu, a wewnątrz pomalowania ścian i położenia podłóg. Planowana przeprowadzka jesienią Pozdrawiamy

    http://imageshack.us/g/215/p5268612.jpg/

  16. #76
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wesolo

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-903
    Posty
    1

    Domyślnie budowa M49a

    Witam,
    Rozważam budowę domu M49a Złoty brzeg. Będę budował w okolicach Warszawy, Chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń w zakresie budowy tego domu oraz jego eksploatacji. Szczególnie jeśli chodzi o koszty budowy na poszczególnych etapach budowy oraz doświadczeń z jego użytkowania. Czy można liczyć na współpracę z Wami w tym zakresie?
    Pozdrawiam Włodek

  17. #77

    Domyślnie

    Witam,
    Czy jest ktoś w okolicy Warszawy kto wybudował już dom i miał mało zmieniony projekt?

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BeaL

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Smile

    Dom już stoi! Jest naprawdę udany - dużo przestrzeni dla czteroosobowej rodziny. Zmiany: likwidacja okien od północy( u nas to boczna ściana garażu), powiększenie jednego pokoju na górze - obok powstała wąska pralnia(jest dokładnie na wprost łazienki), w sypialni nie robiliśmy garderoby
    Wszystko przed nami

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony