dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 18
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 344
  1. #321

    Domyślnie

    Dziewczyny klikacie w linka i przed pobraniem wpisujecie kod który sie wyświetla w pasku
    http://hostuje.net/file.php?id=f219a...d37be0e591da89

    Program do rozpakowywania
    http://www.dobreprogramy.pl/WinRAR,P...ows,12398.html

  2. #322

    Domyślnie

    Ania - zdjęcia schodów zrobione, ale jeszcze są brudne, i trwają poprawki na ścianach, ale jak dam radę to wkleję kilka dziś lub jutro. Co do mieszkania, to na razie zamieszkujemy parter, śpimy w salonie, dzieci w tym wydzielonym pokoju, a w małej łazience mamy tylko prysznic, chociaż lubię wannę - ale na nią będę musiała jeszcze poczekać.W kuchni stoją stare meble, których nie udało się rewelacyjnie wkomponować, ale to nic - najważniejsze że mieszkamy na swoim, sami. Lamp też za bardzo nie mamy, ale pomału zrobimy wszystko.

    Apolinku - wiem że trzeba przepisać kod z obrazka, nawet udało mi się ściągnąć plik, ale nie mogę go rozpakować. Chyba nie posiadam zainstalowanego na komputerze programu to rozpakowywania.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  3. #323

  4. #324

    Domyślnie

    Apolinku - klikając na link który podałeś wyskakuje błąd serwera.

    a oto moje schody, jeszcze nie skończone poprawki na scianach, no i będzie jeszcze poręcz, ale to w bliżej nieokreślonej przyszłości. Schody brudne więc nie zwracajcie uwagi - zdjęcia robione zaraz po gipsowaniu.








    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  5. #325

    Domyślnie

    No to ja tu Wam pokazuje moje "wnętrze" a wy nic????
    No piszcie - nie boję się krytyki.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  6. #326

    Domyślnie

    Mi schody wyglądają super i tralki prezentują się teraz rewelacyjnie. Podziwiam efekt waszej pracy. Czy nad schodami macie ścianę z cegły? My w tym miejscu nie mamy ściany i będzie tam poręcz (czyli takie zakończenie schodów).
    Napiszcie gdzie macie grzejnik w tym pokoju nad kuchnią i czy macie grzejnik w salonie pod oknem?
    My chcemy zacząć ocieplać dom jak tylko zrobi się troszkę cieplej. Ale narazie tylko styropian, siatka i klej bez malowania, bo nie wiemy kiedy uda nam się wykończyć w środku nasz domek.
    Apolinku czy wybrałeś już płytki? Podobają mi się te Imola Rochelle czy one są polerowane? Czy ty masz w łazience na dole ubikację po lewej stronie od drzwi a umywalkę po prawej?

  7. #327

    Domyślnie

    Aniu mamy tam ściankę o wysokości ok.110cm, dokładnie nie wiem. Tu zdjęcie jak była wybudowana
    Grzejnik w pokoju nad kuchnią mam pod oknem na wprost drzwi.
    W salonie grzejniki mam pod wąskim oknem na tej ścianie co są okna tarasowe, oraz dwa mam w wykuszu, ale na tych "skośnych" ścianach, mam też przygotowane w wykuszu w ścianie na wszelki wypadek miejsce na 3 kaloryfer. Stare zdjecie z kawałkiem wykuszu abyś mogła sobie choć trochę wyobrazić
    My też mamy tylko zaciągnięty dom z zewnątrz klejem. Jak będą pieniądze to pomalujemy, na razie nam się nie śpieszy, bo jeszcze musimy ocieplić ściankę między dachami no i trzeba działkę zagospodarować, rozwieść ziemię itp, więc będzie się jeszcze kurzyło.
    Jak będe miała wiecej czasu to wkleję moze trochę więcej fotek, bardziej aktualnych.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  8. #328

    Domyślnie

    Mi dzięki. Na zdjęciach lepiej to wygląda niż w wyobraźni Fajny pomysł z tą ścianką nad schodami.
    Napisz z czego macie parapety zewnetrzne, bo ja nie wiem jakie są lepsze: aluminiowe czy może takie z klinkieru klejonego. Muszę się niedługo zdecydować bo jak zaczniemy ocieplać dom to parapety już muszą być kupione. Zastanawiam się czy kolor parapetów dobiera się do koloru okien czy może do koloru całej elewacji domu? Czym się wy kierowaliście kupując parapety?

  9. #329

    Domyślnie

    parapet aluminiowy

    parapet z klinkieru

  10. #330

    Domyślnie

    dawno nie pisałem choć przeglądałem forum.
    My juz od lipca zeszłeg roku mieszkamy w naszej Sybilli2.
    MI: schody masz fajne - my zrobiliśmy je trochę inaczej (jak będę miał wiecej czasu to wrzucę na fotosika i udostępnię na forum). Nie mamy ścianki między biegami schodów, nie mamy też drzwi pomiędzy ścianą od strony garażu a korytarzem. Na piętrze nie także nie mamy ścianki ale barierkę w stylu poręczy schodów
    Aniu: nasze schody są zabiegowe, ze spocznikiem na półpiętrze. Pytałaś na privie o liczbę schodków od korytarza do ściany wiatrołapu: 5, pytalaś także o grzejniki: w pokoju nad kuchnią: zamiast okna mamy tylko drzwi balkonowe a obok nich grzejnik. W salonie mamy podłogówkę plus grzejnik pod oknem - tym od strony tyłu domu. W wykuszu mamy okna o wysokości drzwi tarasowych więc tam nie zmieściłby się grzejnik a wg mnie także szpeciłby to miejsce.

  11. #331

    Domyślnie

    Aniu my mamy chyba zwykłe parapety stalowe - dostaliśmy gratis do okien, kolor mamy ciemny brąz i takie też mamy puszki z rolet, bo same rolety mamy w ciut jaśniejszym odcieniu brązu. Mam chyba jakieś zdjęcia porobione z zewnątrz, ale na komputerze u dzieci, więc może jutro uda mi się coś przenieść i wkleić. Co do parapetów z klinkieru też nam sie podobały, myślę że fajnie by wyglądały takie w kolorze dachówki na dachu, chyba by to wtedy współgrały. Ale były dość drogie a jak dawali za darmo stalowe to wzięliśmy a może kiedyś wymienimy. Ale ten aluminiowy którego zdjecie zamieściłaś też bardzo fajny.

    Maju_km a jak macie rozwiązane schody do piwnicy, gdzie macie odcięcie piwnicy od domu?
    Bo u nas te drzwi od strony garażu przy schodach stanowią drzwi do piwnicy, (za nimi sa kolejne drzwi do garażu), potem po zejściu schodami na dół mamy już drzwi do konkretnych pomieszczeń w piwnicy, czyli do spiżarki, która jest po wiatrołapem i łazienką, do pralni która jest pod kuchnią i drzwi do reszty części piwnicy, gdzie znajduje sie kotłownia z wyjściem na dwór, pomieszczenie na mojego M (z drzwiami), pomieszczenie z pompą do wody, gdzie w przyszłości będą narzędzia do ogrodu i skład opału.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  12. #332

    Domyślnie

    MI* - na parterze nie mamy odcięcia domu od piwnicy bo po co. Mamy przez to większy korytarz (w korytarzu, tuż obok drzwi do garaży wisi grzejnik) a z korytarza zejście schodami do piwnicy. Piwnica to następujące pomieszczenia: pod wiatrołapem i łazienką jest pralnia, pod kuchnią jest kotłownia z kotłem Defro Duo 25kW (podajnik na ekogroszek, możliwość opalania węglem i drewnem) i zbiornikiem na wodę CO 300L. Do tego pomieszczenia zmieszczę też ponad 2 tony węgla. Pomiędzy klatką schodową a tymi dwoma pomieszczeniami jest korytarzyk. W oryginalnym projekcie Sybilli 2 piwnica jest tylko pod połową domu. My mamy piwnicę także pod drugą połową domu tj pod salonem i pokojem obok salonu jest jedno wielkie pomieszczenie które w przyszłości chcemy zagospodarować na jakieś pomieszczenie typu rozrywkowego, jakiś barek, bilard albo coś takiego. Pompy do wody nie potrzebuję bo mamy wodocią. Szambem też nie musieliśmy się przejmować bo mamy kanalizację. Bezpośredniego wyjścia z piwnicy na dwór nie mamy bo dom stoi na działce z wysokimi wodami gruntowymi i ściany piwnicy i cały fundament zbudowane są w technologii tzw. wanny (płyta+lane ściany) i nie chcieliśmy robić żadnych "ryzykownych" otworów.
    Piszesz o parapetach: my mamy parapety kamienne. Polecili nam takie ociepleniowcy. Załatwili, wstawili i wg nas wyglądają OK (sa w kolorze szarego marmuru). Piszesz też o skrzynkach do rolet, ze są w kolorze parapetów a ja zapytam: ty masz te skrzynki na zewnątrz okien, tak że je widać?

  13. #333

    Domyślnie

    My też mamy piwnicę pod całym domem i pod garażem też. w oryginalnym projekcie piwnicę mieliśmy pod całym domem chyba tylko po garażem nie było.
    Tak rolety mamy zewnętrze z puszkami które widać, bo na etapie budowania domu nie decydowaliśmy sie na rolety, ta myśl pojawiła się później, jak nas inni zaczęli namawiać. Puszki mamy częściowo obudowane styropianem, ale je widać bo muszą się dać otworzyć. Na piętrze rolet nie mamy.
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  14. #334

    Domyślnie

    U nas też piwnica jest pod całym domem i rozmieszczenie mam podobne jak u maji czyli pod wiatrołapem i łazienką jest pralnia, pod kuchnią - kotłownia i tam mamy wyjście na zewnątrz, z kotłowni zrobiliśmy wejście do "spiżarki" czyli pomieszczenie pod wykuszem a naprzeciwko schodów jest pomieszczenie męża gdzie w dalekiej przyszłości ma być pokój rekreacyjny (mężowi marzy się tam wstawić stół z bilardem).
    Schody mamy tak jak w projekcie czyli dwubiegowe ze spocznikiem i ze ścianą tak jak u Mi, ale narazie brak koncepcji jak je wykończyć.
    Rolet zewnętrznych nie mamy - niestety oszczędności. Nie mamy jeszcze tarasu ale myślę, że na wiosnę się pojawi. Czy taras macie taki jak w projekcie czy coś zmienialiście (wymiar, kształt, cokolwiek)?

  15. #335

    Domyślnie

    Wszystkiego najlepszego po Świetach
    Czy ktoś tu jeszcze zagląda?

  16. #336

    Domyślnie

    No ja tu czasem zaglądam, ale nie mam czasu nic napisać. Może jak dzieci pójdą dziś spać dość szybko to zrobię zdjęcie ich bawialni na górze, bo jeszcze nie skończona a już zagracona zabawkami
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  17. #337

    Domyślnie

    Witajcie.
    Jak idzie budowanie i wykańczanie wnętrz?
    Apolinku - w łazience układ już wybrany, bo właśnie przeczytałam że umieszczanie toalety na wprost drzwi do łazienki jest dużym błędem. Ja tak niestety mam, ale trudno.
    Fotki nieskończonego pokoju - na razie będzie wspólny, potem będzie to pokój młodszej córki. W planach mam białe meble do tego pokoju.


    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  18. #338

    Domyślnie

    Helo
    Dawno nikogo tu nie było. Czy jeszcze ktoś zagląda na to forum? Jeżeli tak to pochwalę się, że mamy ocieplony domek ale narazie jest tylko styropian zaciągnięty klejem. Zaczynamy powolutku zakładać instalacje. Teraz zakładamy elektrykę (fajna zabawa z tym rozmieszczaniem wszystkich gniazdek i oświetlenia). Zastanawiamy się nad oświetleniem przy stopniach schodowych czy ktoś z was robił takie punktowe oświetlenie co któryś stopień i czy to oświetenenie jest używane czy tylko to taki bajer? Elektryk stwierdził, że ilość punktów w nwszym domu jest rozsądna ale jeszcze nie liczyłam ile tych punktów wyszło pewnie ok 130. W najbliższym czasie zamierzamy troszę upożądkować teren wokół domu bo mamy nieły bałagan nie mówiąc już o bujnej roślinności w postaci chwastów, które zarastają naszą dziłkę (trzba zinwestować w ręczy opryskiwacz i jakiś środek na chwasty).
    Mi bardzo przytulny pokoik ci wyszedł, jak wstawisz mebelki będzie jeszcze fajniejszy (taki misiasty).
    Czy ktoś z was ma dom podłączony do szamba? Jeśli tak to napiszcze jakie macie duże i kupiliście gotowe czy sami robiliście? (Może się ktoś odezwie...)

  19. #339

    Domyślnie

    Czasem zaglądam, ale nikt nic nie pisał a mi samej do siebie sie nie chciało.
    My tez mamy dom ocieplony i zaciągnięty klejem, no i nie wiemy co dać na to, jaki tynk, czy może marmolit, no i przede wszystkim jaki kolor. Początkowo miał być zielony, ale taki z żółtym, coś podobnego do oliwkowego, ale zastanawiamy sie takze nad brązowym, niestety mało jest domów w tym kolorze i trudno się zdecydować, a te co do tej pory widzieliśmy, to maja jakieś dziwne przebarwienia. Przy schodach nie mam tego punktowego oświetlenia, mamy przygotowane na kinkiety , niestety za nisko a mój mąż nie chce już kuć nad schodami. Będę musiała znaleźć kinkiety takie do góry.
    My mamy szambo, ale ja niestety nie mam pojęcia jakiej pojemności, wydaje mi się że chyba ok. 15m3, ale nie wiem dokładnie, a mojego męża nie ma aktualnie, ale pamiętam ze kupowaliśmy kręgi betonowe i one są zakopane w ziemi, mamy tak jakby trzy "studnie" z tych kręgów obok siebie, one są połączone ze sobą rurami.

    A teraz zastanawiam się na kolorem ścian do sypialni,która będzie nad garażem. Meble mam wybrane, będzie to seria hemnes z ikea, 2 czerwone stoliki nocne, czerwona komoda z 3 szufladami i czerwona bieliźniarka, łózko miało być białe też z tej serii, ale niestety ma za wysokie wezgłowie i nie zmieści się pod ścianką kolankową, wieć będę szukała innego łózka ale białego. Na podłodze chciałam dać wykładzinę dywanową chyba w kolorze ecru lub jakiś jasny beż, listwy przypodłogowe chciałam dać białe (ale to stoi jeszcze pod znakiem zapytania) niestety na skosach mam położone panele mdf w kolorze sosny (chciałam takie biało szare - jakby wytarte białe deski, ale mojemu mężowi się nie widziały) i to mi zaburza całą moją koncepcję - po prostu nie mam pomysłu na kolor ścian do tej mojej całości. Moze coś doradzicie
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  20. #340

    Domyślnie

    Meble do sypilani są fajne (podoba mi się ta czerwona bieliźniarka), szkoda, że łóżko Ci się nie zmieści (może obciąć nóżki) ale na pewno dobierzesz jakieś inne łóżko i też będzie wyglądało super. Zazdroszczę sklepu IKEA ja do najbliższego mam jakieś 240km. Co do kolorów ścian to ja się do ekspertów nie zaliczam ale może jakiś beż z kawowym odcieniem lub coś z kolorów Dulux Kolory Świata (szczypta cynamonu lub coś jaśniejszego pustynny szlak).
    U mnie ten pokój nad garażem jest dosyć ciemny więc myślałabym o jakiś jaśniejszych odcieniach.
    Nasza sypialna ma być na przeciwko łazienki (pokój z wyjściem na balkon), ten drugi na przeciwko łazienki ma być córeczki, nad garażem syna a ten z drugim wyjściem na balkon, kolejnego potomka, który jest w drodze ale się jeszcze nie określił co do płci.
    U nas elektryka skończona (troszkę tych punktów wyszło 240 z bezpiecznikami). Oświetlenie przy schodach zostało zrobione a co tam niech będzie. Teraz zbieramy kasę na instalację wodną i kanalizacyjną może coś zaczneimy robić we wrześniu.
    Mi czy te szambo to robiliście sami czy ktoś wam robił i czy było czymś izolowane. Czytałam w necie, że to jest najtańsze rozwiązanie ale mój mąż nie bardzo jest do niego przekonany i wolałby kupć gotowe, betonowe szambo ale to jest wydatek kilku tysięcy a ja skłaniam się do tańszego rozwiązania. Napisz gdzie macie je zakopane w sensie z przodu, z boku domu... mam nadzieję, że wiesz o co michodzi.
    Pozdrawiam resztę nieobecnych forumowiczów

Strona 17 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony