dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    Guest

    Domyślnie PIWNICA piwnice - izolacje przeciwwodne, izolacja, hydroizolacja

    Mam ogromny problem z wilgocią w piwnicy

    Dom kupiliśmy z gotowym podpiwniczeniem gdzie źle została wykonana izolacja pozioma.
    W zeszłym roku robiliśmy w piwnicy posadzki i niestety posłuchaliśmy się rad naszych fachowców i jako izolację daliśmy jedynie dwa razy folię budowlaną.
    Skutek tego jest taki, że po każdym deszczu we wszystkich narożnikach przedostaje sie wilgoć.
    Chcemy to teraz zaizolować ale ponieważ w tej piwnicy wilgoć utrzymuje się stale nie można dać izolacji na gorąco (lepik odchodzi od ściany)
    Czy ktoś mógłby mi polecić dobrą izolację na zimno do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

  2. #2

    Domyślnie

    woda przedostaje sie pewnie od zewnatrz. moze wiec warto to poprawic najpierw od zewnatrz. czy macie izolacje przeciwwilgociowa pionowa scian piwnicy?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Izolacja pionowa przeciwwilgociowa zewnętrzna jest wykonana bardzo dobrze (papa na lepiku + folia kubełkowa)
    Woda przedostaje jest od środka piwnic

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A jest drenaż opaskowy? Zacznijcie od tego, potem sprawdźcie, czy woda z rynien nie wpada pod dom. następnie należy zciągnąć plytki, jezeli wylewka jest w zlym stanie - skuć, zrobić ewentualny drenaż przez środek piwnicy, hudziak, papa termozgrzewalna wychodząca na sciany fundamentowe, potem folia, styropian i koncowa wylewka.
    Sprawdźcie też jak wysoki jest u Was poziom wód gruntowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Wydaje się iż woda podchodzi od dołu - brak jest szczelnej izolacji na styku ściana - podłoga. U mnie na izolację pionową i poziomą użyto papy termozgrzewalnej na zewnąrz. Izolację ław zgrzano w piwnicy z izolacją podłogi i stworzono taką wannę.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filon78

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1

    Domyślnie mam piwnicę niemam izolacji

    witam serdecznie wszystkich mam piwnicę wybudowaną i teraz chciałbym zrobić izolację i ocieplenie.
    Jak to się robi i z czego ?
    staram się wybudować choć jestem na zasiłku dla bezrobotnych <jakby co to mój gg 3005757 >

  7. #7

    Domyślnie

    W muratorze nr.3/2004 znajdziesz to na str. 24 i 25.
    Ja też cos takiego robiłem na zewnątrz 8 centymetrów styropian i fundalina, dodatkowo miejscami folia budowlana.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    picador

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    jakiej grubości użyłaś papy termozgrzewalnej ? , w jakiej kolejności kładłaś papę na posadzkę piwnicy ?

    ja widze to tak:
    wylewam fundament , wewnątrz wylewam chudy beton , na niego kładę papę zakładając ją na fundament , i na nia wylewam posadzke , czy jeszcze gdzieś pomiędzy dać folię ?

    i czy pod papę na ścianach dać np abizol ?

    czy papa termo... jest lepsza od folii kubełkowej ?, to że jest dwa rzay droższa to wiem , ale czy na prawde jest sens ją stosować ?

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    picador

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    jakiej grubości użyłaś papy termozgrzewalnej ? , w jakiej kolejności kładłaś papę na posadzkę piwnicy ?

    ja widze to tak:
    wylewam fundament , wewnątrz wylewam chudy beton , na niego kładę papę zakładając ją na fundament , i na nia wylewam posadzke , czy jeszcze gdzieś pomiędzy dać folię ?

    i czy pod papę na ścianach dać np abizol ?

    czy papa termo... jest lepsza od folii kubełkowej ?, to że jest dwa rzay droższa to wiem , ale czy na prawde jest sens ją stosować ?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Zewnetrzne warstwy sciany fundamentowej - PIWNICA

    piwnica 1/1 w ziemi

    sciany z bloczkow fundamentowych

    wody gruntowe ponad 1 metr ponizej poziomu posadzki piwnicy nawet w deszczowe miesiace

    kupilet dysperbit DN - rozcienczylem 1:1 z woda i zagrunowalem fundamenty co beda zasypane ziemia

    w planie jeszcze:

    - cos izolujacego na co mozna przykleic styropian (za posrednictwem kleju lub bezposrednio

    - styropian 10 moze z zakladka a moze ez

    - siatka i klej

    - cos izolujacego - jakies geste czarne mazidlo co czesto widuje

    - czarna folia jak wytlaczanka od jajek

    Napiszcie co jest zle i jak sie dokladnie nazywa to cos co powinienem kupic bo majstry buduja a proste tamaty wykonac mam ja

    izolacje chce zrobic sam aby zaoszczedzic ich czas i stad te lamerskie pewnie pytanie
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #11

    Domyślnie

    Izolacja to niejest jakiś tam lamerski temat , to bardzo poważna operacja , jak się na tym nie znasz , może Cię to póżniej drogo kosztować , lepiej zleć to komuś znającemu się na rzeczy

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwonaszczytno
    Izolacja to niejest jakiś tam lamerski temat , to bardzo poważna operacja , jak się na tym nie znasz , może Cię to póżniej drogo kosztować , lepiej zleć to komuś znającemu się na rzeczy
    "proste tematy" - "lamerskie pytania" , nie "lamerskie pytania"
    i nie przesadzajmy, to nie pilotaz samolotu, izolację pionowa fundamentu przy odrobinie wiedzy i umiejetności można wykonac poprawnie samemu

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    ........nie przesadzajmy, to nie pilotaz samolotu, izolację pionowa fundamentu przy odrobinie wiedzy i umiejetności można wykonac poprawnie samemu
    Popieram,
    jak miło poczytać myślących.
    Edde pozdrawiam, (innych majacych siłe w "rencach" też)

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie podobna sytuacja.
    Zrobiłem tak:

    1.Bloczki betonowe.
    2.Wyrównanie zaprawy pomiędzy bloczkami - w miarę równa powierzchnia.
    3.EmulbitEko podkładowy 2x
    4. EmulbitEko nawierzchniowy 2x.
    5 EmulbitEko Styrklej 2x.
    6.Styropian FS20 gr. 12 cm na klej
    7. Siatka z klejem.
    8. EmulbitEko podkładowy 1x
    9. EmulbitEko nawierzchniowy 1x
    10 EmulbitEko styrklej 1x - do wysokości 0,5 m ponad poziom ław fundamentowych.
    11. Obsypanie piachem.

    Wszystkie łączenia są smarowane podwójnie (w szczególności styk ściany z ławą).

    Wykonawca tylko kręcił głową, że jeszcze tak nie robił - tyle warstw.
    Ale chce wiedzieć, że zrobiłem wszystko żeby odciąć się od wody. Co z tego wyjdzie zobaczymy z czasem.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwonaszczytno
    Izolacja to niejest jakiś tam lamerski temat , to bardzo poważna operacja , jak się na tym nie znasz , może Cię to póżniej drogo kosztować , lepiej zleć to komuś znającemu się na rzeczy
    spam
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    "proste tematy" - "lamerskie pytania" , nie "lamerskie pytania"
    i nie przesadzajmy, to nie pilotaz samolotu, izolację pionowa fundamentu przy odrobinie wiedzy i umiejetności można wykonac poprawnie samemu
    i co dalej?

    moze jakas puenta lub odpowiedz na moje pytanie................
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Popieram,
    jak miło poczytać myślących.
    Edde pozdrawiam, (innych majacych siłe w "rencach" też)
    no i co z moim pytaniem ??????????/
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał profus
    U mnie podobna sytuacja.
    Zrobiłem tak:

    ...... OPIS ........

    Wykonawca tylko kręcił głową, że jeszcze tak nie robił - tyle warstw.
    Ale chce wiedzieć, że zrobiłem wszystko żeby odciąć się od wody. Co z tego wyjdzie zobaczymy z czasem.
    Dzieki

    wlasnie o cos takiego mi chodzilo i jaki jedyny w sumie zrozumialem moje, wydawac by sie moglo, proste pytanie

    Moim wykonawca jest tesc i jak mu to przeczytam to powie ze glupi jestem i na bagnach sie nie buduje

    poprosze moze o jakas wersje nieco oszczedniejeza i moze bardziej standardowa

    zreszta moj dom stoi na styku 4,00m do granicy dzialki a jak tyle warstw mazidla napakuje to moze za bardzo sie zblize

    dzieki
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  19. #19

    Domyślnie

    Wszystkie mazidła wyszły mnie ok 1600 zł, chyba 26 wiader 20 litrowych. Myślę, że jak na tyle warstw to nie aż tak dużo.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nemino

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Re: Zewnetrzne warstwy sciany fundamentowej - PIWNICA

    i cos z tej samej beczki, jeśłi mam działkę na której chcę aby dom był podpiwniczony i chcę sprawdzić jak wysoko podchodzi woda, to jest jakiś na to sposób "tradycyjny" aby to sprawdzić


    pytam dlatego ze działce tej dość wysoko podchodzi woda -tak mówią
    a w ustaleniu warunków mam podane, że piwnice mogą być tylko metr nad ziemią
    a w takiej syutacji czy jest sens robic piwnice przy wysokiej wodzie czy są możliwości techniczne aby porblem wysokiej wody wykluczyć





    Cytat Napisał piotrulex
    piwnica 1/1 w ziemi

    sciany z bloczkow fundamentowych

    wody gruntowe ponad 1 metr ponizej poziomu posadzki piwnicy nawet w deszczowe miesiace

    kupilet dysperbit DN - rozcienczylem 1:1 z woda i zagrunowalem fundamenty co beda zasypane ziemia

    w planie jeszcze:

    - cos izolujacego na co mozna przykleic styropian (za posrednictwem kleju lub bezposrednio

    - styropian 10 moze z zakladka a moze ez

    - siatka i klej

    - cos izolujacego - jakies geste czarne mazidlo co czesto widuje

    - czarna folia jak wytlaczanka od jajek

    Napiszcie co jest zle i jak sie dokladnie nazywa to cos co powinienem kupic bo majstry buduja a proste tamaty wykonac mam ja

    izolacje chce zrobic sam aby zaoszczedzic ich czas i stad te lamerskie pewnie pytanie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony