dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Re: Zewnetrzne warstwy sciany fundamentowej - PIWNICA

    Cytat Napisał nemino
    w ustaleniu warunków mam podane, że piwnice mogą być tylko metr nad ziemią
    to nawiez sobie ziemie na dzialke a wkolo budynku jeszcze podsyp i bedziesz mial piwnice metr nad ziemia

    nie jest to nic nadzwyczajnego
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #22

    Domyślnie JAKĄ DAĆ IZOLACJE POZIOMĄ I PIONOWĄ NA FUNDAMENT I PIWNICĘ

    dodam, że piwnica ma spełniać wszelkie wymogi lokalu użytkowego tak by był tam komfort przebywanie przez większą część dnia. Lustro wody znajduje się na głębokości 3,50 m a ławy będą na 3,00 .

    Proszę o radę jaką dać najlepiej izolacje/hydroizolacje - nazwy i firmy
    Silkroad

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    najpierw trochę ciszej
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #24

    Domyślnie jak zaizolować piwnicę tanim kosztem

    Mam zrobioną piwnicę pod kuchnią. Zamierzam wstawić w niej piec na ekogroszek. Teren wokół domu jest piaszczysty. Jak na razie nie mam drenażu wokół budynku.. Poradzcie proszę:
    - jak wykonać ocieplenie ścian fundamentowych z zewnątrz piwnicy (na razie wysmarowane są dysperbitem)
    - z czego wykonać podłogę i jak ją zaizolować ( w chwili obecnej jest tylko piach), woda gruntowa jest ok 1m pod powierzchnią podłogi. Piach wybrany jest do 1/2 wysokości ławy.
    - Czy docieplać również sufit piwnicy i scieny od środka?

  5. #25

    Domyślnie

    "Ostatnie, wilgotne lata przysporzyły kłopotów wielu mieszkańcom domów, zawilgacając im piwnice. W ten dotkliwy sposób życie uczy nas, jak ważne jest właściwe zabezpieczenie budynków przed wilgocią i wodą gruntową..." Odysłam do artykułu: http://www.muratordom.pl/budowa-i-re...,6324_2955.htm

  6. #26

    Domyślnie Stara piwnica - jaka hydroizolacja ? ?

    Witam
    Kupiłem dom. Ma około 60 lat.
    Pod połową jego powierzchni jest piwnica, która kiedyś była uzytkowana. Na dodatek znajduje się w niej nieużytkowana, zasypana studnia :O
    Piwnica ma ok. 1,4m wysokości z czego 1,2 m jest poniżej gruntu.
    Piwnica nie ma posadzki, sam piach. Ściany nie są zabezpieczone w żaden sposób przed wodą ani od wewnątrz ani z zewnątrz.
    W tej chwili do piwnicy nie ma drzwi - jest tylko małe okienko ponad gruntem, z którego robiłem zdjęcia.
    W piwnicy podczas deszczowej aury od razu zbiera się woda, a w kilkudniowe ulewy potrafi sięgnąć poziomu gruntu !!
    Wydaję mi się ze woda dostaje sie z ziemi od spodu bo przeciez nie ma zadnej posadzki a nie przez ściany.
    Wcześniej okienko było zamknięte nonstop i pojawił sie grzyb ( widać na zdjęciach). Gdy kupiłem zostawiłem okno otwarte i grzybek lekko przysechł. Obawiam się ze w porze deszczowej grzybek moze przejść mi do domu przez podłoge. Choć sprzedający zapewnial mnie ze izolacja pozioma była robiona.

    Dodatkowo w piwnicy mam na wierzchu rury od wodociągu. W tej chwili opatulone otulina z tworzywa sztucznego. Zamierzam owinąć je jeszcze wełną żeby w zime nie pomarzły.

    Zastanawiam się jak sobie z tym poradzić. Naczytałem i nasłuchałem się już różnych opcji.
    Myślałem o masie bitumicznej od zewnątrz na to styropian w celu ocieplenia. W środku wylać posadzkę ok. 15 cm i czekac co się będzie działo. Chciałem tez całość łącznie z sufitem wymazac od środka masą bitumiczną ale przez to podobno ściany nie będą miały gdzie odparowywać i cała wilgoć kapilarnie podciągnie mi do góry.
    Czytałem też o folii kubełkowej ale nie mam do niej przekonania ze zatrzyma taką ilość wody a w dodatku problem by byl z przyklejeniem do niej styro.

    Podrzućcie jakiś pomysł bo sam nie wiem jak to rozwiązać.

    Zdjęcie 1
    Zdjęcie 2
    Zdjęcie 3
    Zdjęcie 4
    Ostatnio edytowane przez josephik ; 13-09-2011 o 12:39

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Najpierw zaizoluj dom z zewnatrz, jak odkopiesz ściany to dopiero wtedy ocenisz co można zrobic.
    Ponadto oprucz okienka musisz wprowadzić rurę..czerpnie powietrza z zewnatrz i zrobic dobrą wentylację piwnicy, aby w zimie nie trzeba było otwierać okienka

  8. #28

    Domyślnie

    Jaką ta izolację?
    Bitum i na to styro będzie najlepszym wyjściem ?

    Jeśli chodzi o wentylację to rozumiem żeby zrobić w tej części piwnicy która wystaję ponad grunt otwór fi 100 wprowadzić rure spiro i od zewnątrz kratkę i to samo zrobic na przeciwległej ścianie ?

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dubi

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kolego zapoznaj się z Iniekcją Krystaliczną...
    a jeżeli chodzi o podłogę to wydaje mi się ze środek Marki Webera super flex 10 starczy...
    a no i... wentylacja...

  10. #30

    Domyślnie ciek wodny. jak skutecznie zaizolowac piwnice

    Ostatnio przeprowadzone zostały odwierty geotechniczne na naszej działce. Okazuje się, że akurat tam, gdzie powstanie dom znajduje się ciek wodny, jakieś pół metra pod ziemią.

    Jak radzilibyście nam zaizolować fundamenty i piwnicę? CZy izoloacja na takim gruncie powinna się różnić od typowych izolacji?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Izolacja typu ciężkiego

    Co to znaczy ciek wodny ? Masz poprostu wysoki poziom wody na działce czy woda wystepuje w jednym miejscu ?

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    na początek odpuść sobie piwnicę...

  13. #33

    Domyślnie

    Piwnicy raczej sobie nie odpuścimy-działka jest na stoku, poza tym już kupiliśmy projekt.

    Na pewno myślimy o porzadnym drenażu.

    Co do pytania jajmar, to nie wiem jak odpowiedzieć: W jednym odwiercie wyszła woda jakieś pół metra pod ziemią, w innym miejscu działki na takiej głębokości wyszła glina. Nie umiem powiedzieć czy woda występuje tylko w badanym miesjcu, czy to może właśnie wysoki poziom wód gruntowych.

    Możesz mi napisac coś wiecej o takiej izolacji?

  14. #34

    Domyślnie

    jeśli masz działkę na stoku, to "złap" wodę powyżej domu i skieruj ją obok...

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    czyli pozostało życzyć szczęścia w kopaniu się z koniem

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Jak masz tak wysoko wody gruntowe to zrób porządnie czyli.
    Płyta fundamentowa z betonu wodoszczelnego
    ściany fundamentowe z betonu wodoszczelnego (na łaczeniu ściana płyta bentonit)
    Drenaż jeżeli to są wody gruntowe to sobie odpuść, bo będziesz całe zycie odprowadzał wody które zawsze tam będą i drenaż będzie pracował jakbyś położył go do jeziora.
    Izolacja ciężka od zewnątrz i od wewnątrz
    Dobra wentylacja i zrób doprowadzenie powietrza do piwnicy (czerpnia).

    Jak zrobisz ławy i zaczniesz się bawić w uszczelnianie podłoża to wwalisz dużo więcej kasy i efekt nie będzie dobry, bo będzie się zawsze rozszczelniało w narożach

  17. #37

    Domyślnie

    Rozmawiałam na ten temat z mężem-twierdzi on, że to ciek wodny. W odwiertach tylko w 1 wyszła woda, w innych była glina.

    Fundamenty będziemy stawiać z bloczków.

    Po lekturze forum jest taki plan:

    -dysperbit kilka warstw
    -styrodur 10 cm
    -siatka na to
    -dysprobit
    -folia kubełkowa kubełkami do ziemi

    ktoś też pisał o taki systemie:

    -dysperbit
    izohan WM
    -izohan-WL do klejenia

    Co o tym sądzicie?
    CZytałam też że nie ma sensu zaciągać klejem styropianu pod poziomem gruntu. Co o tym myslicie?

    Czy oprócz tego wszystkiego powinniśmy zrobić takze izolacje poziomą: papa miedzy ławę i bloczki?



    Macie jakieś sugestie?

    Aha-Antech, jak wyglada izolacja cieżka od wewnątrz?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał arjuna Zobacz post

    Macie jakieś sugestie?
    Jeżeli cchesz mieć suchą piwnicę zrób jak radził antech jeżel chcesz miec basem stosuj swoje metody.

    Nie spotkałem cieku wodnego poł metra pod powierzchnią stąd moje zdziwnie. Nie masz tam zasypanego np rowu melioracyjnego ?

    Zreszta woda to woda jedno z nia jest pewne jak jej na to pozwolisz wlezie do budynku.

  19. #39

    Domyślnie

    Tyle, że jesteśmy już po adaptacji: fundamenty mamy z bloczków a nie z płyty. I tak już musi zostać.
    Co w podanych przez mnie systemach jest nie tak? Czytałam, że to jedne z lepszych sposobów na izolację przeciwwodną.

    ps. Co do wentylacji, to planujemy robić mechaniczną.

    Mąż mi wyjaśnił, że ok. metra mamy warstwę przepuszczalną i to wlaśnie tam może gromadzić sie woda, cała reszta to wartwy słabo przepuszczające wodę.

    Wodę gruntową(planujemy studnię) mamy dopiero 15-40 metrów pod działką.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał arjuna Zobacz post
    Tyle, że jesteśmy już po adaptacji: fundamenty mamy z bloczków a nie z płyty. I tak już musi zostać.
    Brak płyty, i bloczki to najgorsze co możesz przy takiej wodzie wymyślić.
    Ale jak musi to musi. To wasza kasa wywalona w błoto - dosłownie.

    Cytat Napisał arjuna Zobacz post
    Co w podanych przez mnie systemach jest nie tak? Czytałam, że to jedne z lepszych sposobów na izolację przeciwwodną.
    Jednym z lpeszych to jest papa. A nie mazidła.

    Z ciekawości zapytam jak zaizolujesz tym mazidlem styk lawy z chydym betonem wewnątrz budynku ? Może pokaż szczegół z projektu jak Ci adaptujący to rozwiązał.
    Widziałaś na żywo z bliska mur z bloczka betonowego ? Jak tak to zastanów sie jak to uszczelnić na 100% szczelności , jak nie to oglądnij jakiś i potem się zastanów.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony