dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Koszenie trawy to dla mnie męka.

    Jak w tytule. Cierpie juz jak patrzę na kosiarkę. Poza tym jestem za ekologicznymi rozwiazaniami i "koszenia dla koszenia" jakos mnie nie zachwyca.
    Mam duza dzialke , trawnik minimum , ale trawy - laki jednak troche jest i chwastow roznych.
    Posadzilem sporo drzew , ale jednak zawsze cos do koszenia zostaje.

    Traktorek tez mnie nie uszczesliwi.

    Najchetniej "zatrudnilbym" jakiegos trawozerce.

    W innym watku pytalem o kucyka. Z odpowiedzi wynika ze kiepska z niego "kosiarka" , wykasza nierowno i nie ma konskiego zdrowia.
    O kozach/minikozkach slyszalem ze obgryzaja wszystko , nawet drzewa.
    Krowy nie chce bo to za duze zwierze i doic trzeba.
    Owca moze by sie nadawala ?
    Albo lama jakas , albo zwierze o ktorym pojecia nie mam ze instnieje a ktore uczyni mnie szczesliwym.
    Macie jakies pomysly?

  2. #2

    Domyślnie

    A może stado królików tylko jak rozmnożą się za bardzo to co z nimi

  3. #3

    Domyślnie

    Kup se GĘSI
    I pierze masz, i dobre mięsko, zeżrą trawę do ziemi a i wymagania małe dziennie 2 wiadra wody do wanienki żeby mogły się wypluskać i trochę chleba z ziemniakami i paszka jakaś

  4. #4

    Domyślnie Re: Koszenie trawy to dla mnie męka.

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    Traktorek tez mnie nie uszczesliwi.
    skąd ta pewność? ja twierdze że traktorek to niezła zabawa-rzecz jasna w miarę szybki

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianek9999
    Kup se GĘSI
    I pierze masz, i dobre mięsko, zeżrą trawę do ziemi a i wymagania małe dziennie 2 wiadra wody do wanienki żeby mogły się wypluskać i trochę chleba z ziemniakami i paszka jakaś
    Gęsi to fajny pomysl , skubac ich nie beda , mieska pewnie tez mi sie nie bedzie chcialo "pozyskiwac" , ale za to moglyby stac sie czescia systemu alarmowego.
    Wszak kiedys Rzym uratowaly.
    Jednak doskonale jak dla mnie nie sa , mam i planuje rozbudowac oczka wodne a te gesi z pewnoscia zmienilyby w bajora .... poza tym w okolicy grasuja lisy.

    Pomysle nad tymi gaskami.

  6. #6

    Domyślnie Re: Koszenie trawy to dla mnie męka.

    Cytat Napisał mery26
    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    Traktorek tez mnie nie uszczesliwi.
    skąd ta pewność? ja twierdze że traktorek to niezła zabawa-rzecz jasna w miarę szybki
    Po prostu teren nierowny , wciaz kopie i usupuje gorki ..... a plany mam bardzo "gorzyste"

    W dodatku jestem "ogrodowy naturalista"

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Po prostu teren nierowny , wciaz kopie i usupuje gorki ..... a plany mam bardzo "gorzyste"

    W dodatku jestem "ogrodowy naturalista"
    no to masz już odpowiedż na trawiasty problem, w górach trawników nie ma . Zerwij darń wysyp kamień jaki tam pasuje, góry sobie zrób, roślinność jakąś taką naturalistyczną walnij i koszenia brak

  8. #8

    Domyślnie

    Ja planuję ogród bez trawnika. Jak sadzę drzewo lub krzew od razu podsadzam roślinami płożącymi. Rozsypuje korę i czekam, aż zarosną całą powierzchnię.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mokka
    Po prostu teren nierowny , wciaz kopie i usupuje gorki ..... a plany mam bardzo "gorzyste"

    W dodatku jestem "ogrodowy naturalista"
    no to masz już odpowiedż na trawiasty problem, w górach trawników nie ma . Zerwij darń wysyp kamień jaki tam pasuje, góry sobie zrób, roślinność jakąś taką naturalistyczną walnij i koszenia brak
    Górki a nie górzyska skalne.
    I nie trawniki tylko łaczki , trawa itp.... a chcialbym miec cos na ksztalt murawy kserotermicznej w paru miejscach
    Z tego co radzisz to obawiam sie ze wyszedlby ogrod , ktory w ogole sie mi nie podoba.

    Zdaje sobie sprawe , ze trawnika nie wystrzyze za mnie zadne zwierze , co najwyzej kosiarka samojezdna ........
    Obawiam sie , ze wypas na trawniczku jakich pelno w ogrodach moglby sie skonczyc dla zwierzaka zaburzeniami trawienia co najmniej.

  10. #10

    Domyślnie

    Z tego co radzisz to obawiam sie ze wyszedlby ogrod , ktory w ogole sie mi nie podoba
    Zdziwiłbyś się, byłbyś zachwycony jestem tego pewna

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Ja widzę, że ty leniuszek trochę jesteś?!!!

    No i strasznie trudno Ci dogodzić


    Beata

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał skama
    Ja planuję ogród bez trawnika. Jak sadzę drzewo lub krzew od razu podsadzam roślinami płożącymi. Rozsypuje korę i czekam, aż zarosną całą powierzchnię.
    To jest dobry pomysl , sęk w tym , że jednak trawy , łaczki też chce mieć trochę... kwiaty , motyle , inne owady.

    Doskonałym rozwiazaniem widzi mi sie trawożerca.

    Moze i jestem leniuszkiem , nie lubie kosic , ale zdaje sobie sprawe , ze jaki by ten trawozerca nie byl i tak bede musial mu troche czasu poswiecic. I to mi sie wydaje zajeciem stokroc bardziej przyjemnym niz męki , które do tej pory przezywam. A kosze rzadko , juz mi zaroslo wszystko i pomimo ze sasiad sie smial ze mnie to jakos mysl o odpaleniu kosiarki czy kosy ciagle ode mnie ucieka.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Pozostaje kierdel owiecek.. gęsi szkudne, zeźrą Ci całą ekologię, toto potrafi maszynki w rowerze powykręcać. I s.... ą niemożebnie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Pozostaje kierdel owiecek.. gęsi szkudne, zeźrą Ci całą ekologię, toto potrafi maszynki w rowerze powykręcać. I s.... ą niemożebnie.
    owieczki robią mniejsze bobki a i krokusom podobno dobrze służą, znaczy te bobki
    kamienne górki, łączka z krokusami, owieczki .... mini dolina tatrzańska będzie

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Pozostaje kierdel owiecek.. gęsi szkudne, zeźrą Ci całą ekologię, toto potrafi maszynki w rowerze powykręcać. I s.... ą niemożebnie.
    owieczki robią mniejsze bobki a i krokusom podobno dobrze służą, znaczy te bobki
    kamienne górki, łączka z krokusami, owieczki .... mini dolina tatrzańska będzie
    Nie bede pod Krakowem Tatr robił .... tu są wapienie , murawy.
    Takiej bioroznorodnosci jak na Jurze nie ma nigdzie indziej.

    Owieczka /-i fajny pomysł , tylko czy jak koza drzewek w sadzie mi nie poobgryza?

  16. #16

    Domyślnie

    Najwięcej zje królik. A jakie mięsko ma dobre (comber)

  17. #17

    Domyślnie

    Łąka kwietna rozwiąże Ten problem kosi się 2 razy do roku jest estetyczna nie wymaga pielęgnacji jak trawnik

    Pozdrawiam ARc

  18. #18

    Domyślnie

    Króliki kopią nory , pod ogrodzeniem podkopią się z łatwością ... rozejdą po okolicy.
    Mnożą szybko ale jak zaraza je złapie to padają jeszcze szybciej.
    Poza tym mam 2 psy , które polują całymi dniami na gryzonie ... pewnie w królikach tez by zasmakowały.

  19. #19

    Domyślnie

    Goni-mnie-Peletonie (jak sietoto odmienia w wołaczu ) a właściwie to jaką masz koncepcję?

    Bo przecież po coś kopiesz te dziury i sypiesz te górki?

    Tyle tu fajnych pomysłów, tylko wybierać... kwietna łąka, drzewa owocowe, mieszane rabaty krzewiasto - bylinowe (no ale to sie też samo nie utrzyma) , rośliny okrywowe, ogród skalny, a może sobie oczko wodne zorganizujesz - no ale musisz troche napisać, czego właściwie chcesz - samo to, że jesteś naturalistą za wiele nie mówi to samo mogę o sobie powiedzieć i ja, tylko że na 10-ciu arach łąki kwietnej nie posieję, więc celuję raczej w wiejsko-sielskie klimaty.

    Jeśli rozważasz zakup bydlątka przeżuwajacego, tzn. że dysponujesz jakąś tam ilością czasu - może go poswiecisz na pielęgnację takich nasadzeń, jak ludzie proponują?

    PS. Albo wiesz co, posadź sobie parę sumaków One już wszystko załatwią
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stokrotka
    Goni-mnie-Peletonie (jak sietoto odmienia w wołaczu ) a właściwie to jaką masz koncepcję?

    Bo przecież po coś kopiesz te dziury i sypiesz te górki?

    Tyle tu fajnych pomysłów, tylko wybierać... kwietna łąka, drzewa owocowe, mieszane rabaty krzewiasto - bylinowe (no ale to sie też samo nie utrzyma) , rośliny okrywowe, ogród skalny, a może sobie oczko wodne zorganizujesz - no ale musisz troche napisać, czego właściwie chcesz - samo to, że jesteś naturalistą za wiele nie mówi to samo mogę o sobie powiedzieć i ja, tylko że na 10-ciu arach łąki kwietnej nie posieję, więc celuję raczej w wiejsko-sielskie klimaty.

    Jeśli rozważasz zakup bydlątka przeżuwajacego, tzn. że dysponujesz jakąś tam ilością czasu - może go poswiecisz na pielęgnację takich nasadzeń, jak ludzie proponują?
    Mam juz sad , 44 drzewa , ale do przebudowy bo odmiany karlowe ktos mi sprzedal a chcialem wysokopienne .... bo ja nie pryskam nic w ogrodzie.
    Mam wode w dwoch a w zasadzie 3 miejscach , na razie nazwalbym to mini - mikrooczkami .... ale bede powiekaszal .... pierwsze kijanki zab i ropuch juz z nich wyszly w tym roku.
    Mam tez i cos na ksztalt skalniaka z wapieni i dwie calkiem spore gorki ... tez bede powiekszal i pewnie sypal nowe.

    Mam tez kilka kurek zielononozek i kazdy pukal sie w glowe jak je sprowadzilem ze nie bede mial czasu na nie.
    He he dziennie ( a czasem nawet i nie zajrze do nich) trace na nie kolo 3 minut , glownie po to zeby do nich dojsc tzn do kurnika. I dobrze sie im zyje.
    Na ewentualne bydlatko przezuwajace nie zamierzam tracic tyle czasu co zwykle ludzie poswiecaja na pielegnacje ogrodu.
    Popracowac chetnie moge w ogrodzie aby go zalozyc .... a potem najlepiej jak samo wszystko sie bedzie "pielegnowac" ... przynajmniej w jego wiekszej czesci bo w najblizszym sasiedztwie domu to jednak trzeba bedzie zawsze cos tam zrobic.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony