dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: napowietrzacz

  1. #1

    Domyślnie napowietrzacz

    Witam walczę i walczę z moim strychem i nie mogę skończyć Obecnie mam taki problem rurę kanalizacyjną mam zakończoną napowietrzaczem ale to dziadostwo nie zawsze się domyka i czasem śmierdzi . Wypróbowałem już dwa napowietrzacze jeden i drugi dziadostwo zaworek sobie tam lata bezwładnie i nie zawsze się domyka. Czy są jakieś bardziej "wypasione" urządzenia tego typu żeby jakaś sprężyna dociskała ten korek czy coś takiego. Nie chce pruć teraz dachu
    pozdro Zibi
    Ma ktoś nr. do Ani Barańskiej ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Jest jedno najbardziej wypasione i działające bez zarzutu urządzenie - jest to komin wentylacyjny ponad połacią dachu .
    --
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    brawo szerloku ja pytam poważnie
    Ma ktoś nr. do Ani Barańskiej ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Bardzo proszę drogi Watsonie - ale jakbyś czytał ze zrozumieniem to zauważyłbyś sens mojej wypowiedzi - jest to jedyne sensowne i ZAWSZE doskonale działające urządzenie - tylko dobra wentylacja pionów kanalizacyjnych da ci komfort i pewność dobrego działania przez wieczność .
    --
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    pablitoo jak zwykle ma rację.
    Co z tego, że dasz napowietrzacz ze sprężyną - sprężyna przerdzewieje i pęknie, i za kilka lat znowu będzie capiło.
    Wiem, że wtedy można wymienić na nowy i znowu kilka lat z bani...
    Ale przy takim podejściu to chyba lepiej wymienić dom na nowy.
    Nie cierpię takiego robienia na trochę, a potem się wymieni/poprawi/itp.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  6. #6

    Domyślnie

    ja tu tez dopisze sie do grupy wsparcia "wystawiaczy rury nad dach"

    Nie ma innej mozliwosci niz wyprowadzenie wentylacji pionu nad dach, zawory napowietrzające służa do uzupełniania w instalacjach, które maja takową wentylacje główną. I jak by ta wentylacja gówna główna była byś nie narzekał na wadliwe działanie zaworu napowietrzającego ... a tak podziwiasz bukiet ...

  7. #7

    Domyślnie

    napowietrzacz ze sprężyną - sprężyna przerdzewieje i pęknie,
    zawsze możesz założyć sprężynę z 1.4310 lub 1.4568 albo lepiej z SuSn6 a najlepiej Cu Be2 i olać korozje
    generalnie napowietrzniki tylko wspomagją pracę instalacji która wymaga jednak wyprowadzenia ponad połać dachu
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony