dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 136
  1. #81

    Domyślnie

    Może ktoś coś jeszcze doda?

  2. #82

    Domyślnie

    może Radek Majdan cos Doda ?

  3. #83

    Domyślnie

    efilo napisał:
    Ivonesca napisał:
    Doki napisał:
    Do kladacych kafle w przedsionku: wstawic w wylewke zaraz za drzwiami wejsciowymi metalowa ramke i dac w tej ramce wylewke o 15 mm nizej. Pozniej w tej ramce ulozyc wycieraczke tak, ze bedzie na jednym poziomie z kaflami.

    kurczę jaki fajny pomysł....a ja teraz zastanawiam się jak dac wycieraczkę ...po prostu nie mieści się pod drzwiami


    Problem się pojawia jak trzeba z tej niszy wybierać zalegające tam błoto.
    Może wystarczy przewidzieć odprowadzenie wody z takiego zagłębienia? Można wtedy czyścić płucząc odpowiednią ilością wody.
    Tylko, czy przewód odprowadzający wodę nie zapcha się błockiem?

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    moze kilka rad zastosuje

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bard13
    Do zalewających fundamenty.

    To co się nasunęło z czytania dzienników i takich tam.

    jak wylewa się fundamenty z gruszki, może zostać nadmiar betonu.

    Lepiej mieć co z nim zrobić, jak miałby zostać.

    Np. zacząć wylewać fundament ogrodzenia z nadwyżki.
    Witam ha ha ha ...umnie cała grucha była zam.ówiona za dużo .......
    Tu była reklama

  6. #86

    Domyślnie

    Ciągle czytam i czytam i tak pewno czegoś zapomnę
    Jacek & Basia & Kacper
    53° 38'34.34'' N 15° 36'32.33'' E

  7. #87

    Domyślnie

    Witam!

    Ciekawy wątek - proszę o dalsze wiadomości.

    Pozdrawiam.

  8. #88

    Domyślnie

    Ivonesca napisał:
    Doki napisał:
    Cytat:
    Do kladacych kafle w przedsionku: wstawic w wylewke zaraz za drzwiami wejsciowymi metalowa ramke i dac w tej ramce wylewke o 15 mm nizej. Pozniej w tej ramce ulozyc wycieraczke tak, ze bedzie na jednym poziomie z kaflami.


    Takie zagłębienie proponuję zrobić również w miejscu, gdzie będzie stał kominek. Wtedy wszystkie ewentualne zabrudzenia i resztki drewna pozostaną w zagłębieniu i nie będą roznosiły się po reszcie domu, a po zamontowaniu automatycznej szufelki przy kominku problem praktycznie nie będzie istniał

  9. #89

    Domyślnie

    Dla tych co planują duuże akwarium, może warto przemyśleć doprowadzenie wody i odpływ kanalizacyjny tam gdzie będzie akwarium, np. schowane za półką na którym będzie stało akwarium, wymiana wody będzie wtedy bardzo prosta. Widziałem takie rozwiązanie u kumpla. Fajna sprawa.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  10. #90

    Domyślnie

    Kulin napisał:
    Dla tych co planują duuże akwarium, może warto przemyśleć doprowadzenie wody i odpływ kanalizacyjny tam gdzie będzie akwarium, np. schowane za półką na którym będzie stało akwarium, wymiana wody będzie wtedy bardzo prosta. Widziałem takie rozwiązanie u kumpla. Fajna sprawa.
    Niekoniecznie. Z tego co wiem, do akwarium lepiej stosować wodę przegotowaną. Praktycznie odpada wówczas problem odkładającego się kamienia na wysokości lustra wody.
    Natomiast odpływ może być dobrym pomysłem, pod warunkiem, że zabezpieczy się go przed "smrodkami" (wysychająca woda w syfonie).

  11. #91

  12. #92

    Domyślnie

    Co do zagłębienia w posadzce po wycieraczkę, to super jest zrobić tam kratkę odpływową, co pozwoli usunąć kurz spod wycieraczki i nie będzie się tam zbierała woda i błoto, wystarczy przepłukać wężem. Z praktyki wiem, że nic się tam nie zapychało, odprowadzenie szło do deszczówki.

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    jeśli górna łazienka jest nad pomieszczeniem, w którym będzie pralka 9kotłownia, druga łazienka) polecam zostawienie w stropie "dziury" z której później powstanie zsyp na brudną bielizną- bardzo wygodne zwłaszcza przy dzieciakach, bez biegania z setkami brudnych ciuszków po schodach

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    B@ha

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    a ja szczoteczke elektryczna kazałam sobie do puszki podłączyc, bo mnie denerwował kabel wiszący.. czy słusznie napiszę za rok.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał minioiminio
    Kulin napisał:
    Dla tych co planują duuże akwarium, może warto przemyśleć doprowadzenie wody i odpływ kanalizacyjny tam gdzie będzie akwarium, np. schowane za półką na którym będzie stało akwarium, wymiana wody będzie wtedy bardzo prosta. Widziałem takie rozwiązanie u kumpla. Fajna sprawa.
    Niekoniecznie. Z tego co wiem, do akwarium lepiej stosować wodę przegotowaną. Praktycznie odpada wówczas problem odkładającego się kamienia na wysokości lustra wody.
    Natomiast odpływ może być dobrym pomysłem, pod warunkiem, że zabezpieczy się go przed "smrodkami" (wysychająca woda w syfonie).

    A z czego to wiesz???

    Z woda przy akwarium to naprawde dobry pomysl. Do akwarium leje sie noramlna wode. Do niej dodaje sie specjalny preparat zobojetniajacy wszelkie srodki szkodliwe dla ryb. Ja przynajmniej praktykuje to od 5-6 lat posiadania duzego akwarium.

  16. #96

    Domyślnie

    hihihihi kiedyś na samym początku przygody z akwarystyką chciałem, żeby moja rybka (bojownik) miała jak najlepsze warunki i zamiast zwykłej odstałej wody (lub bieżącej z kranu z dodatkami uszlachetniającymi ) dałem wodę mineralną z butelki (oczywiście niegazowaną) moja rybka takiej czystości nie wytrzymała i padła niemal tego samego dnia. Z doświadczenia zatem wiem, że woda może być nawet z kranu bez uszlachetniaczy jeżeli nie wymienia się więcej niż 2/3 objętości zbiornika.
    Jacek & Basia & Kacper
    53° 38'34.34'' N 15° 36'32.33'' E

  17. #97

    Domyślnie

    czy pralnia na 1 pietrze przy glownej lazience to dobry pomysl. Skoro wszystkie sypialnie sa tez na 1
    Pozdrawiam

    Darek S

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek s
    czy pralnia na 1 pietrze przy glownej lazience to dobry pomysl. Skoro wszystkie sypialnie sa tez na 1
    Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Przecież rozbierasz i ubierasz się na górze, więc po co tachać ciuchy z góry na dół i odwrotnie. Jeszcze tego nie wypraktykowałam (bo jeszcze nie mieszkam), ale teoretycznie wszystko przemawia za takim rozwiązaniem.

  19. #99
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawlicho

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Widziałem rozwiązanie, że pralnia znajdowała się w piwnicy w pionie pod łazienkami a w łazienkach zsyp na brudną bieliznę wprost do pralni. Miało to jedną wadę - nie sortowało kolorowych rzeczy

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie


    dzięki, podciągam wątek, bo wszystko cenne..

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony