dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 136
  1. #101

    Domyślnie

    podciągam
    Pozdrawiam

    aro3003

  2. #102

    Domyślnie

    planujcie przelaczniki schodowe gdzie sie da

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał annab11
    Cytat Napisał darek s
    czy pralnia na 1 pietrze przy glownej lazience to dobry pomysl. Skoro wszystkie sypialnie sa tez na 1
    Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Przecież rozbierasz i ubierasz się na górze, więc po co tachać ciuchy z góry na dół i odwrotnie. Jeszcze tego nie wypraktykowałam (bo jeszcze nie mieszkam), ale teoretycznie wszystko przemawia za takim rozwiązaniem.
    a ja jeszcze oprócz tego chciałabym mieć garderobe połączoną nie z sypialnią czy jeszcze w innym miejscu, ale z ŁAZIENKĄ. bo jednak ubieram się w łazience nie w sypialni... czy tylko ja tak mam czy ktoś z Was też

  4. #104

    Domyślnie

    My tak mamy w mieszkaniu. Z sypialni wchodzi się do łazienki, a stamtąd do garedroby. Coś takiego planujemy też w domu. Moim zdaniem to logiczny ciąg: wstajesz-myjesz się-ubierasz

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    planujcie przelaczniki schodowe gdzie sie da
    To prawda.
    U mnie sa , ale jeszcze nie wszedzie podlaczone i biegam wkolo domu , zeby pogasic swiatlo.
    Nie wiem co by bylo gdyby tego nie bylo.
    Nic tylko kucie.

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Dołącze sie do wątku bieżącego tj. elektrycznego. warto przewidzieć ze 2 gniazdka elektryczne na balkonie tudzież elewacji (w dyskretnym miejscu) mozna potem podłączyć kosiarkrę, sprzęt grający itp.
    Dobrym pomysłem jest doprowadzenie kabla z prądem do kratek wywietrznikowych w łazience (kuchni) nie wiadomo czy naturalna wentylacja bedzie wystarczająca (ale to oczywiste ),
    Nie wszyscy planują ogrzewanie podłogowe wodne w łazience (a takze dla tych którzy zamonieli ) a chcą miec ciepełko pod stopami jest proste i tanie rozwiazanie mata elektryczna grzejna przyklejona pod kafelkami,należy pamietacjednak o dodatkowym punkcie elektrycznym gdzies ponizej aby podpiąc kabel. Nawet jezeli ktos nie jest przekonany to warto mata + sterowanie to ok 300-400 zł mozna załozyc na wszelki wypadek. W okresie kiedy co nie dziala mamy zawsze komfort cieplny w łazience zapewniony.

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Pisząc o matach grzejnych warto dać matę pod lustro w łazience. W zaparowanej łazience para z lustra schodzi momentalnie.

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Przepraszam ale całego wątku nie czytałem może już było

    Dla posiadaczy kotłów na opał stały w bliskości kotłowni powinna być umywalka
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  9. #109

    Domyślnie

    Szczególnie w łazience na piętrze wykonać bardzo szczelną izolacje posadzki z wywinięciem izolacji na sciany (najlepiej na bazie środków płynnych), zarazem obniżyć poziom łazienki w stosunku do posadzki piętra ze spadkiem od drzwi wgłąb pomieszczenia z mozliwością odpłyniecia wody (dobrą metoda jest wykonanie odpływu prysznica w posadzce, gwarantuje to ewentualny odpływ wody przez kratke odciekową, urzytkowanie prysznica zabezpiecza przed wysychaniem syfonu, a co za tym idzie.....
    Ogladanie zalanych domów od góry do dołu to bardzo dołujacy widok...a te brzuchate parkiety

  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie geodeta

    Dla początkujących (jak ja):

    Z geodetą nalepiej umawiać sie na całość prac - mapki, tyczenie budynku, ew. wznowienie granic działki, jesli przy drodze gruntowej, odbiory. Taniej.

    W hurtowni pokaż oferte konkurencji - często schodzą z ceną.
    PBS i inne ogólnopolskie składy to lipa - najtanieniej jest w niewielkich, rodzinnych, u Gienka.

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Jeśli są 2 samochody, to podwójny garaż

  12. #112

    Domyślnie

    Jak najmniej odstępstw od projektu na etapie realizacji. Zaplanujcie wszystko w trakcie adaptaqcji.
    później jest jak z kostkami domina. Jedna zmiana, wydawałoby się niewinna pociąga za sobą pozostałe - już nie tak obojętne dla Was. U mnie było tak z kominem - w projekcie był murowany - zamieniliśmy na system, bo wygodniej. Przy stropie zonk - na murowanym opierały się belki (?!) trzeba było po konsultacji z konstruktorem robić podciągi, które z kolei zaburzyły bieg schodów - zrobiło się bardziej stromo. Skończyło się szczęśliwie, ale można było uniknąć stresów .

  13. #113

    Domyślnie

    Oprócz całej masy narzędzi na budowie bardzo pożyteczny jest: odkurzacz.Bo ciągle się kurzy,bo wiercimy,bo tniemy itd.
    Dobrze jest zostawić sobie jakąś rozpapraną robotę,bo ZAWSZE rozrobi się za dużo gipsu,kleju,cementu i niema z tym co zrobić.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  14. #114

    Domyślnie

    nie wybierajcie fug ze wzorników dostępnych w salonach. większość z nich jest stara, wytarta paluchami i nie odpowiada barwie świeżej fugi.
    najlepiej kupić na próbę małe opakowanie i spróbować na płytkach. oszczędzi to czas i pieniądze.

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Witam,
    przy układaniu kanalizacji pod chudziakiem należy zwrócić uwagę aby rury nie łączyły się pod kątem 90 stopni. Szczególnie przy trójnikach ważne aby rura dopływowa miała kąt rozwarty. Jak powiedział mój nieoceniony kierbud "gó..o nie może się zastanawiać czy ma płynąć w lewo czy w prawo".
    Pozdrawiam
    WARTO? WARTO!

  16. #116

    Domyślnie

    Ja wyczytałem gdzieś na forum,
    - że dobrze umieścić małą umywalkę w garażu czy kotłowni. Czasami coś się pomajsterkuje a potem ręce do smarów itp myjemy w naszej pięknej łazience.
    - Umieścić gniazdka pod parapetami okiennymi tak aby podłączyć do nich ozdoby świąteczne
    - sam wymyśliłem, że gniazdo antenowe od TV wyprowadzę również na taras i wtedy będę mógł wieczorkiem z kumplami oglądać mecz na łonie natury.Oczywiście to samo tyczy się kabli głośnikowych gdybym zapragnął potańczyć na tarasie.
    - kable elektryczne wzdłuż biegu schodów na oświetlenie LED'owe np: w nocy nie trza zapalać świateł a prądu prawie nie pobierają

    trochę bez składu i ładu ale w takiej kolejności mi się przypominało

    pozdrawiam
    Rób to co naprawdę lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować

  17. #117
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie rady

    Absolutnie popieram - nie ważne czy projekt indywidualny czy adaptacja...

    Kolejne moje rady:
    jesli w domu ma być kominek - wybierz go wcześniej i pokaż architektowi, szczególnie jeśli ma być na środku, dwustronny, przy ścianie zewn. itp itd
    rolety nad oknami - koniecznie na etapie projektu, później może sie okazać, że nie mieszczą się. np. z powodu nadproży.

    Z bramą garażową - podobnie, niech architekt zaprojektuje standardowy lub podany przez Ciebie rozmiar,

    pozdr.


    Cytat Napisał mlepek
    Jak najmniej odstępstw od projektu na etapie realizacji. Zaplanujcie wszystko w trakcie adaptaqcji.
    później jest jak z kostkami domina. Jedna zmiana, wydawałoby się niewinna pociąga za sobą pozostałe - już nie tak obojętne dla Was. U mnie było tak z kominem - w projekcie był murowany - zamieniliśmy na system, bo wygodniej. Przy stropie zonk - na murowanym opierały się belki (?!) trzeba było po konsultacji z konstruktorem robić podciągi, które z kolei zaburzyły bieg schodów - zrobiło się bardziej stromo. Skończyło się szczęśliwie, ale można było uniknąć stresów .

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Podbijam

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cały czas porównuj ceny. "Najtańsza" hurtownia nie zawsze taka będzie, nie buduje się w tydzień, warunki się zmieniają dosyć często.

    dokładnie czytaj umowy z wykonawcami - często prawa i obowiązki są niesymetryczne. Jeśli prace są z twojego materiału - nie płać zaliczek!!!

  20. #120

    Domyślnie

    właśnie czekam na pozwolenie, przeczytałam wszystko z zapartym tchem

    podbijam !

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony