dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 109
  1. #1

    Domyślnie OKNA SALAMANDER 3D!!!! UWAGA

    ZAMOWIŁEM okna salamander 3d( 5komorowy) dwukolorowe
    własnie sie dowiedziałem ze nie maja aprobaty ITB (CHODZI O KOLOROWE) nie mogą być sprzedawane
    czy ktoś moze to potwierdzic albo ma jakies informacje?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Chyba nie mają. Poczekaj na wyrok Pchełka - on wie najlepiej.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Nie nie mają. Ale masz do wyboru - GEALAN, KOMMERLING, VEKA, REHAU, TROCAL, AURA, PANORAMA, SCHUCO, DECEUNINCK.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, co to jest aprobata techniczna i dlaczego jest tak ważna ?

    Przecież okna zamawiane u stolarza też nie mają aprobaty i stolarz odpowiada z rękojmi/gwarancji

    pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Odpwiem Ci jutro bo dziasiaj piszę jakąś "pieprzoną" opnię dla firmy co się stara o dofinansowanie z funduszu PFHARE - dają kasę na rozwój firmy.
    Aprobata jest jak norma - określa cechy okna. Nie ma w Polsce normy na okna PVC - dlatego wydawane są aprobaty. Stolarz jak robi okna drewniane to je robi wg norm.

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie, właśnie. Też bardzo podobają mi się okna Salamender 3D o obustronnym kolorze mahoniu. Czy brak atestu oznacza, że mogą mi tych okien nie zaakceptować przy odbiorze domu? Chociaż nie bardzo wiem skąd będą wiedzieć czyjej firmy okna kupiłem.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Może tak być. Każdy wyrób budowlany musi mieć certyfikat lub deklarację zgodności z aprobatą. Jak okien kolorowych nie ma w aprobacie to nie może być i certyfikatu. Nie ma punktu odniesienia do wystawienia certyfikatu/deklaracji. Ponadto są niesprawdzone i jak Ci się pokręcą od nagrzania od słońca to koniec. Mogiła.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Zbyszek P, mi się też podobały, kupiłem a teraz są tak pokręcone, że dwa skrzydła nie mieszczą się w ramie.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam! Dziękuję, że się dzielicie uwagami - bo mój mąż też chciał te okna kupić. Teraz chyba pozostaniemy przy alternatywnym wariancie.
    pozdrawiam
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    dzieki za informacje!! tylko jeden problem dalem zaliczke 6tys i co mam zerwac umowe i powolac sie na aprobate??!

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    A w umowie jest mowa o możliwości zerwania jej z powodu jakiejś niedoskonałości okien ? Doczytaj !!!
    Jak dałeś zaliczkę, to pół biedy, jak zadatek to .... ciężko będzie. A czas ??? Każda dostawa trochę trwa. Chyba szybko musisz działać.

    ponury63

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    w takie sytuacji chyba nie ma znaczenia czy zaliczka lub zadatek-przeciez nie dotrzymali warunkow tzn.wprowadzilimnie w blad!!!
    enzo 30

  13. #13

    Domyślnie

    No dobra, a co z gwarancją producenta/dystrybutora/sprzedawcy?
    Jeśli dają gwarancję na profil np. 5 lat, to znaczy, że jest ona nieważna, bo wyrób nie ma certyfikatu... nie bardzo wierzę.
    Poza tym te profile mają aprobatę w Niemczech, więc chyba nie jest to jakiś chłam.

    Zbig

  14. #14
    Wojtek_doktorek
    Guest
    Wojtek_doktorek

    Domyślnie Nie chcę wsadzać kija w mrowisko ale ...

    Ostatnio czytałem, że ponoć jest jakiś przepis, że w momencie, kiedy okno nie ma aprobaty ITB, to nie można skorzystać z ulgi remontowej przy zakupie takich okien.

    Komuś urząd skarbowy niezłego doła finansowego w tem sposób wykopał.


    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie I się zalogowałem

    Już nie jestem gość
    Wyremontowałem dom, wyleczyłem drzewo i...

  16. #16

    Domyślnie

    dzieki!! ale z ta skarbowka to chyba jakas bajeczka!! a jesli nie to niezle bagno!!
    co do tego ze profil ma aprobate w niemczech to spoko ale nie ma na Polske ( ma tylko na okna biale)
    ciekawe kto u nas je okleja
    jutro jade to producenta ,niech pokazuje wszystkie aprobaty!!
    ale co dalej z moja zaliczka jesli okaze sie ze te okna sa do bani!!!

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał enzo 30
    dzieki!! ale z ta skarbowka to chyba jakas bajeczka!! a jesli nie to niezle bagno!!
    co do tego ze profil ma aprobate w niemczech to spoko ale nie ma na Polske ( ma tylko na okna biale)
    ciekawe kto u nas je okleja
    jutro jade to producenta ,niech pokazuje wszystkie aprobaty!!
    ale co dalej z moja zaliczka jesli okaze sie ze te okna sa do bani!!!
    Wystarczy że spytasz czy wiedzą (a na pewno wiedzą) ile wynosi kara za wprowadzenie do obrotu towaru bez wymaganych dokumentów (w wypadku okien - certyfikat zgodności lub deklaracja zgodności z Aprobata Techniczną)

  18. #18

    Domyślnie

    spoko nie tylko o to spytam!!! bedzie goraco jak sie wkurze

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Powiem jeszcze że certyfikat zgodności wydaje ITB natomiast deklarację zgodnosci z AT wydaje producent na podstawie aktualnych badań okien wykonanych w akredytowanym laboratorium. Co jeszcze musi żeby taką deklarację zgodności wystawić jest opisane dokładnie w Aprobacie.

  20. #20

    Domyślnie Mam nadzieję ...

    ... że z tą skarbówką , to bajeczka. Ale czytałem o tym w szanowanej gazecie

    Sprawdzę i jak znajdę to powiem gdzie

    Pozdrawiam
    Wyremontowałem dom, wyleczyłem drzewo i...

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony