dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 72
  1. #1

    Domyślnie kominek czy koza?

    będąc w salonie kominków (oczywisciez zamiarem wybrania odpowiedniego wkładu,obudowy etc.)zauważyłam przesliczną tzw.kozę,która niedosć, ze ładna to podobno nie gorsza niż kominek- ogrzeje do 130m
    proszę o opinie posiadaczy kóz i innych zorientowanych,
    a może jednak lepszy kominek?
    koza napewno tansza...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Nie za bardzo wiem jak rozprowadzić ciepłe powietrze z kozy do innych pomieszczeń. Dla ukrycia rur konieczne wydaje się być wykonanie obudowy. A więc jak miała by wyglądać ta konstrukcja? Zapomnij, że sama, wolnostojąca w którymś z pomieszczeń koza ogrzeje Tobie cały dom.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    W listopadzie zeszłego roku zainstalowałem kominek przenośny -kozę w salonie z aneksem kuchennym (ok. 40 m2). Koza posiada długą rurę dymową (wlot do komina 20 cm pod sufitem) i stanowi ona u mnie znaczące źródło ciepła.
    Spotrzeżenia z zeszłorocznego sezonu grzewczego :
    1. Koza szybko traci temperaturę ale też szybko się rozgrzewa
    2.Stanowi wystarczające źródło ciepła dla tego metrażu (w 2 pokojach oddzielonych korytarzem musiałem zastosować inne żródła ciepła)
    3.Koza spaliła ok 3 m3 drzewa bukowo-grabowego (średnio wysuszonego)
    4.Rozpalałem ją błyskawicznie ( 5 minut po rozpaleniu zaczynało być ciepło w pokoju)
    5.Jest fantastycznie siedzieć i patrzeć w buzujący ogień. Działa to też wychowawczo - w zamian za telewizor który po prostu stoi obok nie włączony. Częściej się też rozmawia.

    Jednak chyba nie odważyłbym się zastosować ją do grzania całego mieszkania ( poddaszowe w piętrowym domu).
    Natomiast jest doskonałym uzupełnieniem na zimne wieczory.
    Co do rury - nie wygląda ona tak źle - lecz trzeba uważać na bliskie spotkania z jej temperaturą.

    Pozdrawiam
    Janusz

  4. #4

    Domyślnie

    Czy ktoś ma kozę z wlotem do komina z tyłu kozy i czy rozgrzany komin np. z cegły długo utrzymuje ciepło?

  5. #5

    Domyślnie koza

    Trzyma ciepło jakieś 6 godz,przechodzi nawet wyrażnie na drugą stronę- w moim przypadku do łazienki i na tej ścianie jest nawet suszarnia ręczników.Fajnie!

  6. #6

    Domyślnie Re: koza

    Cytat Napisał ziaba
    Trzyma ciepło jakieś 6 godz,przechodzi nawet wyrażnie na drugą stronę- w moim przypadku do łazienki i na tej ścianie jest nawet suszarnia ręczników.Fajnie!
    A jaka to koza, jakaś "rasowa" czy zwykła? Jaka moc, ile kosztowała itpd.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Mój kolega ma kozę. Grzeje fajnie, ale siedzenie przed kominkiem w którym trzaskają płomienie... to sama rozkosz. W remontowanej chałupie mam dwa kominki. Jeden z wkładem i rozprowadzeniem gorącego powietrza - można popatrzeć bo drzwiczki oszklone, ale drugi jest głównie do patrzenia. Otwarty, z cegły, wprawdzie spala się w nim dużo drewna i ciepła daje dużo mniej niz zamknięty, to jednak czopuch dobrze nagrzany jest gorący od wieczora do rana.
    Do patrzenia polecam kominek otwarty. Do grzania dobry wkład, A koza - chyba nie jest to, to co tygrysy lubią najbardziej. Wybór należy do ciebie.

  8. #8

    Domyślnie

    widzę,że wyraziłam się niezbyt precyzyjnie tzn.myślę o kozie jako alternatywie dla kominka, który ma dogrzewać a nie ogrzrewac nasz domek
    poza kozą(bądż kominkiem) będziemy mieli oczywiście właściwe ogrzewanie-gazowe.
    dziękuję za odpowiedzi
    ..i chyba zakupię tę kózkę
    teraz będę musiała tylko zdecydować jaką?

  9. #9

    Domyślnie koza

    JURG ta moja koza to 85 kg[czyli nieduża] z piękna panoramiczną szybą,o mocy 11 kw- ogrzewa drugi sezon 100m.Ma malutkie palenisko,byłam aż trochę żdziwiona-ale to była nowość.No i super kosztowała-całość razem z rurą, kryzą dościenną oraz z silikonem kominiarskim-1600zł.Pan mąż zainstalował w ciągu jednego krótkiego wieczora-jeszcze tego samego paliło sie aż miło...Wyrob czeski,kupiłam w Practikerze.I sama przywiozłam własnym samochodem.HA!

  10. #10

    Domyślnie Re: koza

    Cytat Napisał ziaba
    JURG ta moja koza to 85 kg[czyli nieduża] z piękna panoramiczną szybą,o mocy 11 kw- ogrzewa drugi sezon 100m.Ma malutkie palenisko,byłam aż trochę żdziwiona-ale to była nowość.No i super kosztowała-całość razem z rurą, kryzą dościenną oraz z silikonem kominiarskim-1600zł.Pan mąż zainstalował w ciągu jednego krótkiego wieczora-jeszcze tego samego paliło sie aż miło...Wyrob czeski,kupiłam w Practikerze.I sama przywiozłam własnym samochodem.HA!
    Ostatnie pytanie. Komin - normalny, czytaj ceramika czy wkład?

  11. #11

    Domyślnie

    Komin,technologia z dziada-pradziada.Cegła.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziaba
    Komin,technologia z dziada-pradziada.Cegła.

    Serdeczne dzięki.

  13. #13

    Domyślnie

    a ile drzewa do tej kozy nakładacie i jak długo się w niej pali ?
    jestem ciekaw bo zastanawiam się czy nie założyć jakieś malutkiej w łazience
    Uczę się na błędach - szkoda że moich

  14. #14

    Domyślnie

    No chyba chcesz zrobić suchą łażnię....Ja nakładam 1raz na 1,5 godz.Lepiej więcej,bo potem żar trzyma długo.

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam ochote na koze - jak dokończę remont.
    Kozy zajmują mniej miejsca - optycznie przynajmniej, są śliczne i charakterne.
    No i szybko nagrzewają pomieszczenie
    Jaśka
    -------

  16. #16

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden plusik o którym nikt nie wspomniał. Ja po prostu demontuję rury i wynoszę kozę na strych po sezonie grzewczym. Dziurę dymową estetycznie zaślepiam i mam wolne miejsce.
    W przypadku małego metrażu - rzecz warta uwagi.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    caps.el

    a chodz do grupy szczecinskiej

  18. #18

    Domyślnie Koza a kominek-do domku 120m2?

    Co tak naprawde do domku, w kt. nie bedzie rozprowadzenia ani płaszczu wodnego, ani powietrznego- jest lepiej założyć- kozę (rozumię wkad z ujściem pow. do komina) czy kominek ( z całą tą cyrkulacja powietrza od dołu-pod posadzką i do góry)? Czy ja to dobrze zrozumiałam? Wiem,ze pewnie podobnych pytań bylo wiele Jednak pierwsza warstwa fundamentu zalana- i trzeba juz decydowac- a ja nie mam pojęcia Kierownik budowy-kt. jest jednocześnie architektem-twierdzi,że do takiego małego domku bez tych rozprowadzeń-wystarczy wspomniana koza Bo nie potrzebnie kosztowac bedziemy sie na kominek Prosze doświadczone osoby o pomoc- co ja mam wybrac Bo jestem zielona w tym temacie- a nie chciałabym później źałowac podjętej decyzji- Z góry serdecznie dziękuję
    vg-m

  19. #19

    Domyślnie

    Instaluj kominek i wybieraj, albo DGP albo płaszcz wodny.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  20. #20

    Domyślnie

    a jeśli nie chce rozprowadzenia ani płaszcza ani powietrznego- to co mam zrobić
    vg-m

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony