dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 26
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 517

Temat: Auto z klas?

  1. #1

    Domyślnie Auto z klasą

    Hey,
    to że wśród forumowiczów są moto-entuzjaści to żadna tajemnica.
    Pochwalcie się własnym autem z klasą - jakie macie, jakie chcielibyście mieć. Ciekaw jestem Waszych definicji "klasy" - na co zwracacie uwagę, itp.

    Cóż wypada mi zacząć. Na razie jeżdżę starym golfem III - z racji nie kończącego się remontu domu, na pewno zostanie jeszcze w rodzinie przez długie lata. Od pewnego czasu odbiło mi na punkcie jednego, jedynego i niepowtarzalnego autka - saaba 900 turbo, tzw. "fortepianu" (ze wzgl. na sposób otwierania maski), najlepiej coupe w starszej wersji z ogromymi zderzakami z przodu i z tyłu. Autka te nie są drogie, jednak trudno osiągalne w Polsce, natomiast pełno jest ofert z westu - mam nadzieję, że od maja będzie można bez dodatkowych szykan sprowadzić sobie takie cudeńko (przeciwnicy zwożenia wraków powinni wziąć pod uwagę, że tu jednak idzie o już prawie legendarny model renomowanej marki - i to nie rozbitek). 2 tygodnie temu dosiadłem takiej saabinki i była to najprzyjemniejsza chwila w moim życiu - wpierw niepokojący świst trubiny ok. 2800 obrotów a później zapierający dech boost, wciśnięcie w fotel okraszone miłym dla ucha rykiem 145 koni...
    No i oczywiście ta sylwetka, nie do podrobienia - natomiast wystrój kokpitu zaprojektowany już w 1978 wyprzedza inne marki o dekadę... Dla przeciwników starych samochodów chciałbym dodać, że jeśli idzie o pasywne bezpieczeństwo, to autko to ma lepsze parametry niż np. golf III.
    Na koniec mała wizualizacja moich marzeń:


    [img]

    ciekaw jestem Waszych postów
    Pozdrowienia i szerokiej drogi!

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o zabawki dla dużych chłopczyków to chętnie bym wszedł w posiadanie PORSCHE 911. Z tym, że jest jedna przeszkoda, która nie pozwala mi nabyć takiego pojazdu - BRAK AUTOSTRAD. Niestety za mojego życia nikt ich nie wybuduje. W związku z powyższym kupowanie ww. auta jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.
    PS: Póki co pieniędzy na porsche na razie nie posiadam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Sławku, piękne autko. Wprawdzie nie brałem go pod uwagę przy zakupie mojego ostatniego czyli Skody felicji z silnikiem VW 1,9D, ale Saab to klasyka. Jeśli chodzi o kokpit, to podobny jest do kokpitu samolotu. Przecież Saab to samoloty!. Poprzednio jeździłem Golfem II Maszynka nie do zdarcia, choć mozna powiedzieć wół roboczy bez specjalnego polotu. (silnik 1,6D).
    A moje marzenia. BMW 1600 z lat '60 lub obecna piątka.
    Można pomarzyć, nie?
    Pozdrawiam
    Tomek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Sławku, piękne autko. Wprawdzie nie brałem go pod uwagę przy zakupie mojego ostatniego czyli Skody felicji z silnikiem VW 1,9D, ale Saab to klasyka. Jeśli chodzi o kokpit, to podobny jest do kokpitu samolotu. Przecież Saab to samoloty!. Poprzednio jeździłem Golfem II Maszynka nie do zdarcia, choć mozna powiedzieć wół roboczy bez specjalnego polotu. (silnik 1,6D).
    A moje marzenia. BMW 1600 z lat '60 lub obecna piątka.
    Można pomarzyć, nie?
    Pozdrawiam
    Tomek
    ...raczej optowałbym za BMW 1600 z lat '60. Obecne modele Be eM Wej jak mówią nasi sąsiedzi zza Odry/Łaby to już nie to, ale to może tylko moje zdanie. Przez pewien czas mieszkałem w Monachium i przyznam się , że marka ta opatrzyła mi się tak, że w Polsce jej nie zauważam.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Jeździłem "5" w Niemczech. Ten łagodny pomruk silnika. Do dziś go słyszę, a wyprostowanie prawej nogi przesuwa całe ciało prawie na tylną kanapę.
    Zgadzam się z Tobą Jurg, 1600 to jest to, tylko, że to już oldtimer.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Jeździłem "5" w Niemczech. Ten łagodny pomruk silnika. Do dziś go słyszę, a wyprostowanie prawej nogi przesuwa całe ciało prawie na tylną kanapę.
    Zgadzam się z Tobą Jurg, 1600 to jest to, tylko, że to już oldtimer.
    .... a my to może juniorzy?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Jestem oldboy. 44 netto (bez Vatu!)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Jestem oldboy. 44 netto (bez Vatu!)
    .. ja też mickiewiczowski , ale nie przerośnięty VAT-em.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Młodzieńcze! Zazdroszczę!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Jeśli chodzi o kokpit, to podobny jest do kokpitu samolotu. Przecież Saab to samoloty!
    Tomku,
    rzeczywiscie trafiles w sedno, bo wlasnie wprowadzona w 1978 do produkcji 900-tka, to pierwsze auto, w ktorym kokpit byl wzorowany na samolotowym - nie dziwota w firmie produkujacej maszyny latajace obecnie m.in. grippena. Stara beema ma klase, ale jak jezdzisz nowa, to trudno czasem pozbyc sie wrazenia, ze wszyscy przyrownuja Cie do stereotypu "karka".

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Volvo.
    740 albo 850.
    To jest samochód moich marzeń.Od lat.

  12. #12

    Domyślnie

    Kilka lat ( w najgorszym razie - 4) po zakończeniu budowy
    kupię VOLVO V60...niekoniecznie ,,R", może być dieselek...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Kocham dieselki. Są dostojne.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Kocham dieselki. Są dostojne.
    E, wszystkie to chyba nie? Kamaz na pewno nie.

  15. #15

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc nie przepadam za dieslami, a zwłaszcza za czarną chmurą, którą wypuszcza niemal każdy z rury. Ciekaw jestem, czy wprowadzenie dopalaczy w najnowszych modelach coś zmieni... Poza tym ten klekot silnika - mocno traktorowy. Dla oszczędnych proponuję napęd hybrydowy - benzynowo-elektryczny. Na targach samochodowych we Frankfurcie widziałem Hondę civic z takim napędem i muszę przyzanć, że prezentacja jego zalet była bardzo przekonywująca...
    Swoją drogą Volvo to bardzo dostojne autko (oprócz terenówki, która w przeciwieństwie do cross country jest koszmarna...).
    Pozdrowienia

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Mi strasznie podobają się samochody z lat 50-tych, 60-tych.

    projektanci nie przejmowali siię drobiazgami w rodzaju oporu powietrza i takich tam i dawali swoim projektom duszę.

    Jak będę miał za dużo pieniędzy (wiem że w tym o czym napiszę nie jest mowa o dużych pieniądzach, ale jak zaczyna się myśleć o budowie domu z kredytu to nagle i 200 PLN zaczyna być fortuną), to kupię starą dobra Warszawę Sedana, zetnę dach, zrobię granatowy metalik ze złotym niklowaniem i gustownymi rekinkami na wloty powietrza.

    Tylko potem wsadzenie innego silnika (tam zmieści się wszysttko o czym pomyśle) inny układ hamulcowy (wiem, że to już nie klasyka ale mi się podoba skorupa a nie koła od Nyski) i wyjdzie piękny roadster.

  17. #17

    Domyślnie

    Wczoraj na światłach stałem za citroenem BX Diesel. Mam z nim trochę wspomnień. Wprawdzie nie przepadam za autami francuzkimi, ale ten model miał w sobie coś. Szkoda, że zrezygnowano z jego produkcji i w zamian wprowadzono nieudacznika ZX, bez klasy , bez duszy, bez polotu i do tego super awaryjny – użytkowałem go służbowo przez trzy lata. Wracając do BX - bajka. Zawieszenie hydropneumatyczne – super. Regulacja wysokości podwozia nad drogą: autostrada, normal, teren. Do tego super oszczędny diesel. Mój brat przyjechał z Chorwacji do Monachium przez Alpy na połowie baku. Przehulał wszystkie pieniądze i nie miał już ani feniga na paliwo. Bardzo lubiłem jeździć tym autem – w moim przypadku wersją braek.
    Samochód został oddany na szrot w Dachau, w pełni sprawny, z przebiegiem ponad 300.000 km. Miał już swoje lata (11), więc został wymieniony na nowy - właśnie na ZX D.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    chciałabym miec Volvo S80 , lub Peugeota 607

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawek :)
    Stara beema ma klase, ale jak jezdzisz nowa, to trudno czasem pozbyc sie wrazenia, ze wszyscy przyrownuja Cie do stereotypu "karka".
    Ech... wiem coś o tym

    Samochodem moich marzeń jest AUDI A 8, ale wtedy musiałbym mieć dwa samochody(poza samochodem żony) - jeden do pracy, a drugi wymarzony, no bo już widzę minę klienta, jak bym podjechał takim A 8. Już teraz miewam problemy .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Jak zobaczyłem pierwszy raz A8 we wstecznym lusterku, na autostradzie, w Niemczech, to przyznam, że "zwątpiłem"?.
    Nieziemskie autko.

Strona 1 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony