dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 26
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 517

Temat: Auto z klas?

  1. #21

    Domyślnie

    Dla wszystkich wielbicieli A8


    ale moim zdaniem to było najlepsze audi - choć przyznam, że ja mam jakieś skrzywienie do aut z przełomu lat 70-tych i 80-tych



    Interesujące jest, że często padają tutaj niemieckie marki - jednak niezawodność podkreślana także przez design auta wydaje się odpowiadać nam bardziej niż dizajnerskie wyrafinowanie Włochów czy Francuzów, lub techniczne nowinki Japończyków.
    Wracając do autek oldskulowych, bardzo podoba mi się nowa/stara lancia falvia:


    Acha, coś dla Barda 13:

    Pozdro

  2. #22

    Domyślnie

    Audi A-8. Ho, ho to już wyższa półka. Jak dotąd jedynie ocierałem się o niego. Może kiedyś dostąpię zaszczytu i ktoś wpuści mnie za kierownicę.
    W 1989 roku jeżdziłem za to AUDI 100. Model dosyć ciekawy - 5 cylindrów; 2,3 litra, automatik. Na autostradzie pod Hanowerem dojechałem do 160 km/h i dalej już nie dusiłem pedału gazu, bo po prostu się bałem. Dwa dni wcześniej przyjechałem do Niemiec z Polski maluchem, także szok prędkościowy był jak na pierwszy kontakt z "prawdziwym" autem dosyć duży.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Dzięki Sławek za zdjęcie samochodu moich marzeń. To najnowszy model.
    W 1999r. miałem jedyną okazję (jak na razie ) jeździć cały dzień Audi A 8 4.2 Qattro. Marzenie. Ten samochód nie jedzie, a płynie. Nie słychać silnika. Nawet szum powietrza jest ograniczony do minimum. Przyspieszenie ma nieziemskie (jak na taki kawał mela - 2 tony wagi) i te osiągi... 250 km/h. Po prostu człowiek wychodzi z niego chory .
    W tym czasie miałem Audi 90 2,3 Quattro - też fajna bryka. Szczególnie zimą - super właściwości trakcyjne. Osiągi też odpowiednie .
    Teraz chwilowo zdradziłem markę Audi, ale mam nadzieję, że jeszcze do niej wrócę - na emeryturze, bo przecież wesołe jest życie staruszka, no nie?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    A ja od zawsze marzę też o Audi ale o ...chwilkę musze uklęknąć ...
    RS - nie ważne RS2, RS4 czy RS6, choć w tym ostatnim automat to profanacja. tłumaczą się, że nie mają manualnej skrzyni, która podoła takiemu momentowi ~650 Nm).

    Sławek
    Swoją drogą to latające Quatro do dzisiaj budzi uśmieszek na mej twarzy. Co to był za samochód.

    EEEEhhhh !
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    A tak w ogóle to w sobotę i niedzielę "idzie"

    RAJD WARSZAWSKI

    właśnie kupiłem filmy do aparatu.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    2 tygodnie temu dosiadłem takiej saabinki i była to najprzyjemniejsza chwila w moim życiu - wpierw niepokojący świst trubiny ok. 2800 obrotów a później zapierający dech boost, wciśnięcie w fotel okraszone miłym dla ucha rykiem 145 koni...
    No i oczywiście ta sylwetka, nie do podrobienia - natomiast wystrój kokpitu zaprojektowany już w 1978 wyprzedza inne marki o dekadę... Dla przeciwników starych samochodów chciałbym dodać, że jeśli idzie o pasywne bezpieczeństwo, to autko to ma lepsze parametry niż np. golf III.
    Czy ta saab-inka miała już sławny "nightpanel".
    ...boost... - chyba ten silnik/turbina nie miał zaworu upustowego (prychanie przy puszczeniu gazu - charakterystyczne dla sam. rajdowych). rozumien, że chodzi Ci o charakterystyczny gang/gwizd po załączniu turbiny.

    PS.
    Saab to klasa samo w sobie.
    Ale jak lubicie trochę adrenalinki to polecam RS z firmy Audi. A jak już założy się dużego Garetta + zawór upustowy - to nie ma "zawodnika", rączki pocą się niemiłosiernie.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #27

    Domyślnie

    Nurmi,
    zagiąłeś mnie z tym nightpanelem - co masz na myśli?
    Aha, wspomniałeś coś o turbinach Garetta - saabinki też takie mają, ale trochę mniejsze, jak mniemam. Oczywiście saaby nie mają klasycznego boosta .
    Pozdro

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A ja wymienię nie markę a cechy, które chciałabym, aby moje auto posiadalo
    - bylo troche wyższe od normalnych sedanów lub combi
    - pięciodrzwiowe
    - napęd na 4 koła
    - miało KA
    --diesel
    - i żeby nie rzucalo się w oczy

  9. #29

    Domyślnie

    Ja kiedy już będę miał własny garaż to kupię sobie wartburga 311 albo 312. Super wygląda a kosztuje niewiele. POza tym mam sentyment do tej NRD-wskiej marki

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Nurmi,
    zagiąłeś mnie z tym nightpanelem - co masz na myśli?
    To takie "cóś" że za jednym przyciśnięciem (w nocy) gaśnie Ci całe oświetlenie deski rozdzielczej (wszystko co się świeciło w środku gaśnie) z wyjątkiem prędkościomierza, który i tak nie pokazuje wtedy całego zakresu skali tylko np. do 140 km/h.
    Dlaczego akurat tyle? Bo na tyle wyliczona jest reakcja kierowcy na dany zasięg świateł w nocy.
    Generlanie bajer, ale jak jedziesz w nocy i ciemno jak w d... to oświetlenie deski może rozpraszać uwagę a tak masz tylko załączony prędkościomierz.
    "Nightpanel" stosowny jest we wszystkich modelach (chyba) tylko nie pamiętam od kiedy.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  11. #31

    Domyślnie

    Jeślibym jednak kiedyś wygrał w lotto (gram sporadycznie )
    to zastanawiałbym się nad jednym z bardziej pancernych subaru - jednak napęd na wszysktie koła "to je ono", a poza tym oba mi się podobają - jeden ma ładną linię, a drugi taki pokraczny, lekko "terenowy"

    tutaj outback


    a tutaj auto prawdziwego leśniczego - qurcze nie potrafię wytłumaczyć dlaczego, ale bardzo mi się podoba. Trzeba niestety przyznać, że komfortem wnętrza ustępuje outbackowi

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    slawek

    O widzę, że mamy podobny guścik - jednak jak "drapią" 4 koła to jest to.
    Mam jednak uwagi:
    FORESTER - strasznie ciężko chodzi sprzęgło i bagażniczek nie za wielki.
    OUTBACK - zdecydowanie za mały bagażnik (ale cóż tylny most swoje zabiera) i ta cena

    Pozdrawiam

    PS
    To jak z tym Nightpanelem - ma czy nie ma? [/b]
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  13. #33

    Domyślnie

    Ja natomiast chciałbym móc sobie kiedyś pozwolić na zabawę z Mercedesem 123 ale w wersji coupe, z ok. 78-82 roku. Po prostu piękne autko.
    Może ktoś ma to szczęście?

  14. #34

    Domyślnie

    Hey Nurmi,
    ten nightpanel to pojawił się chyba dopiero w saabach 9000 i 9-3 (następcach 900 II). Ale to mimo wszystko super fura...

  15. #35

    Domyślnie

    Ryby,
    coś dla Ciebie:



    choć mnie bardziej podoba się ten drugi:


    polecam stronkę tych autek

  16. #36

    Domyślnie

    Sławek, wielkie dzięki! Stronkę oczywiście dorzuciłem do ulubionych!
    Pozdrawiam. Maciej

  17. #37

    Domyślnie

    Co się nikt ostatnio nie chwali swoimi marzeniami motoryzacyjnymi, to postanowiłem ściągnąć obrazki 2 oltimerów, które na pewno tworzyły historę designu:

    Jaguar E-Type, 1961
    Projekt: Malcolm Sayer u. William Lyons

    Poniżej auto, dookoła którego biegałem chyba przez godzinę (polecam zwiedzenie Pinakothek der Moderne w Monachium - niezainteresowane Małżowinki mogą w tym czasie zobaczyć świetne zbiory rzeźby i malarstwa XX w.)
    Panie i Panowie! TATATA!
    Tatra 87



    Tatra 87, 1937



    Entwefer: Hans Ledwinka
    Metall, silbergrau lackiert
    L. 474 cm, B. 167 cm, H. 150 cm
    Hersteller: Tatra Werke, Nesselsdorf, Tschechoslowakei (193

  18. #38

    Domyślnie

    jak miło spotkać Saabiarza (choćby przyszłego) i to na forum Muratora !
    przy okazji zapraszam na stronkę stowarzyszenia Saab Klub Polska www.saabklub.pl
    co do night panel'u - to posiadają je 93, 95 od 1998 roku.
    jeżeli turbiny z zaworem upustowym tzw. wastegatem nazywacie klasycznym boostem to saaby takowe posiadają. Sam mam przyjemność posłuchać furkania przy zdjęciu nogi z gazu w nim:


    2.3 Turbo (200KM)

    pozdrawiam
    Zbig - budowniczy z Samociążka

  19. #39

    Domyślnie

    A ja mam swoje auto z klasą. Ford Sierra (Merkur)n XR4Ti. Klasyka...
    Doskonale się spisuje,choć wiekowe jest. A marzenie? Sierra RS 500...
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  20. #40

    Domyślnie

    Hey Kazyaka,
    zdarza mi się zaglądać na forum - głównie w poszukiwaniu wymarzonej saabinki. Wszystko wskazuje jednak na to, że zakupię ją w Niemczech, w przyszłym roku jeśłi tylko będę miał okazję ją tam zarejestrować...
    Próbowałem coś takiego zwieźć do kraju, ale nie udało mi się ani konserwatora - że 900-tka z 1982 to oldtimer, ani ministra Pola że by wydał jednorazową zgodę na dopuszczenie do ruchu takiej fury
    Teraz muszę uzbroić się w cierpliwość...
    Pozdrowienia

Strona 2 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony