dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie strop podwieszany w projekcie irmaII

    witam mam pytanie czy warto robić strop podwieszany czy lepiej żelbetonowy ,i czy ktoś może podać cenę stropów który tańszy i proszę o link jak wykonać strop podwieszany w projekcie irmaII bardzo dziękuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie Re: strop podwieszany w projekcie irmaII

    Cytat Napisał mateo4321
    czy warto robić strop podwieszany
    strop podwieszny ? a do czego bedzie podwieszony ten strop i z czego bedzie wykonany?

    podwieszane to sa sufity

  3. #3

    Domyślnie

    strop to strop a sufit to sufit a wykonywał będę z drzewa ,mam w projekcie strop podwieszany i zastanawiam się czy nie lepiej i taniej wyjdzie żelbetonowy oczywiście poddasze nie zaieszkane

  4. #4

    Domyślnie

    Co to jest strop podwieszany?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #5

    Domyślnie

    moimzdaniem strop podwieszany jest to strop na belkach drewnianych zero betonu i po podwieszeni belek dopiero będę robił konstrikcie pod sufit z profili i ocieplał wełnom mineralnom potem dam folie i przykręce do profili płyte kartonowo gipsowom a u gury na belkach drewnianych przykręce płyte osb

  6. #6

    Domyślnie

    Z belek to jest chyba swobodnie podparty a nie podwieszony, szkoda,że jeszcze wantowy nie jest.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateo4321
    moimzdaniem strop podwieszany jest to strop na belkach drewnianych zero betonu i po podwieszeni belek dopiero będę robił konstrikcie pod sufit z profili i ocieplał wełnom mineralnom potem dam folie i przykręce do profili płyte kartonowo gipsowom a u gury na belkach drewnianych przykręce płyte osb
    Belki to sobie wyobrażam ale do czego je podwiesisz?

  8. #8

    Domyślnie

    belki mocowame som we wieńcu

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateo4321
    belki mocowame som we wieńcu
    Trochęt o chyba nienajlepszy pomysł a poza tym co to ma wspólnego z podwieszeniem.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ha, ha, ha... miło poczytać jak się "fachowcy forumowi" opiniami wymieniają
    Ja jestem podobny fachowiec, więc może też być podobnie fachowo

    Moja delikatna przewaga w temacie jest taka, że buduję ten domek.

    Belki stropowe są w tym projekcie podwieszone do dolnego pasa dwóch kratownic, kratownic - wspierających jednocześnie więźbę dachową.
    Belki stopowe są dodatkowo kotwione w wieńcu żelbetowym "dwoma płaskownikami o wysokości belki drewnianej, szerokości 11cm i grubości 6mm zagiętymi w wieńcu w kształt litery U" (cytat z projektu).

    mateo4321, jeśli nie masz zamiaru użytkować tego stryszku, to pewnie możesz z powodzeniem zastosować to rozwiązanie - w końcu zostało ono przecież zaprojektowane przez fachowca...
    W porównaniu cen nie pomogę, choć rzeczywiście spotykam się z opiniami, że strop drewniany wyjdzie taniej.
    Osobiście podszedłem do tematu trochę z innej strony: mnie szkoda było tego miejsca na poddaszu. Zmieniając nieco konstrukcję dachu (i stropu oczywiście) uzyskałem przestrzeń ponad 25m2. Jest to powierzchnia wewnątrz ramy wspartej na 4 słupach i podtrzymującej więźbę. W tej przestrzeni chodzę wyprostowany (a do najniższych nie należę - 1,93m ). Dodatkowo jest jeszcze naprawdę dużo miejsca w skosach.
    Jeśli pozostaniesz przy konstrukcji kratownicowej - będą tam mogły biegać tylko koty

    Polecam zajrzeć TUTAJ Znajdziesz sporo opinii od osób budujących Irmę i Irmę II.
    (choć, o ile mnie pamięć nie myli, już się do mnie odzywałeś na priv, więc pewnie namiary na ten wątek też już masz - wystarczy poczytać )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony