dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W kwestii okapów polecam producenta:

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TEKA

    8 14,55%
  • FRANKE

    4 7,27%
  • AMICA

    8 14,55%
  • FABER

    6 10,91%
  • FAGOR

    1 1,82%
  • AEG/ELECTROLUX/ZANUSSI

    2 3,64%
  • ARDO

    0 0%
  • ARISTON

    2 3,64%
  • BOSCH/SIEMENS

    10 18,18%
  • CANDY

    1 1,82%
  • FALMEC

    3 5,45%
  • MASTERCOOK

    3 5,45%
  • WHIRPOOL

    0 0%
  • CIARKO

    4 7,27%
  • AKPO

    3 5,45%
Strona 4 z 54
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1074
  1. #61

    Domyślnie

    Kupiłam okap firmy Ciarko - ESA 60 STAN. HAL. Dosyć długo szukałam okapu, który by był w niewygórowanej cenie, stalowy, ze szkłem - no i udało się. We wrześniu zapłaciłam za ten okap jedynie 699 zł - teraz kosztuje 899 zł, ale myślę, że to i tak jest bardzo korzystna oferta. Kupiłam go w sklepie internetowym: www.globalo.pl - szybka przesyłka kurierem, miła obsługa.

  2. #62

    Domyślnie

    To chyba jedyny sklep internetowy gdzie mozna kupic Ciarko.Ten ktory mnie interesuje ESA BIS 60 kosztuje obecnie 1529.0PLN

  3. #63

    Domyślnie

    a jak z sila wyciagania i halasem w tych okapach?
    aha wazne pytanie, czy moge podlaczyc okap z wentylatorem do jednego szybu wentylacyjnego? Zaznaczam ze bede mial tylko plyte ceramiczna, zadnych gazow!!

  4. #64

    Domyślnie

    Z tego co sie orjentuje wiekszosc okapow przystosowana jest do pracy w dwu obiegach jako pochlaniacz(obieg zamkniety) lub jako wyciag(obieg otwarty).Co do wydajnosci Ciarko Esa Bis 60,to 500m3/h glosnosc do 58db jak sie nie myle.Użytkownicy kuchni gazowych pamiętać powinni o tym, że stosowanie urządzeń o dużej wydajności znacznie pogarsza efekt spalania gazu.

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anian

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jestem bardzo rozczarowana, że nikt z forumowiczów nie potrafił mi pomóc w sprawie budowy okapu narożnego. W dalszym ciągu kuchnia istnieje bez okapu.

  6. #66

    Domyślnie

    A ja to co?
    Żaden z moich pomysłów nie przypadł ci do gustu? Naprawdę wątpię, czy można wymyślić coś innego...

  7. #67

    Domyślnie

    anian,
    niestandardowe rozwiązania sa kosztowne - a od czerwca może odłożyłaś trochę grosza na okap jaki Ci się marzy?
    a jak nie to może walentynka przyniesie Ci w prezencie

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Jak dla mnie masz dwa wyjścia : kupno drogiego – oryginalnie narożnikowego .
    Albo zabudowa z płyty GK – możesz wtedy zrobić coś na styl piecyka np. angielskiego lub coś innego udającego styl rustykalny idącego cegłami od blatu w górę i na tym kształt kominka pod którym ukryty jest zwykły wyciąg – ale pamiętaj , że całość musi pasować i dobrze by wtedy kuchnia choć częściowo była murowana . Nijak się to ma do prostych mebli z MDF ...

  9. #69

    Domyślnie

    osowa,
    ale żeby ktoś to ładnie zrobił tak jak proponujesz, to musi być to rzemieślnik-artysta co zada sobie trud by to naprawdę ładnie wyszło, choć w efekcie końcowym może się okazać niewiele tańsze od kupna gotowego

  10. #70

    Domyślnie

    Miałem podobny problem i zdecydowałem się na kupno jednego z niewielu dostępnych okapów narożnych firmy Faber. Nie był tani, to fakt, ale za to jak wygląda
    Rozpatrywałem też możliwośc budowy takiego okapu z płyty g-k, ale potrzebny byłby do tego bardzo dokładny projekt oraz wykonawca z lekką nutka artyzmu. Takiego nie znalazłem, ale jak Tobie się uda to możesz naprawdę mieć piękny efekt. Powodzenia!
    pozdr.

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anian

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Niestety z groszem jest różnie, więc muszę sobie radzić sama. Okap marki Faber jest zbyt drogi i troszeczkę za duży do mojego narożnika, meble wykonywaliśmy sami, więc i rozmiar przestrzeni na okap jest niestandartowy. a propos "walentynek" jest to sztuczne święto.
    Potrzebóję rad i uwag osób, które wykonywały taki okap. Chciałabym uniknąć niepotrzebnych błędów konstrukcyjnych.

  12. #72

    Domyślnie Okap- poradźcie!

    Jaki okap wybralibyście z tych 3 :
    - Wrozamet Vento za 570 zł
    - Amica OKE 6221I za 600 zł
    - Faber Synthesis 60 za 659 zł

    proszę o radę!!!

  13. #73

    Domyślnie

    Wymienione modele maja podobne parametry.Amica nieco przewyzsza swoja moca dwa pozostale.Vento skolei jest najtanszy,widzialem go juz za 529PLN.Trudno powiedziec.Trzeba wziasc pod uwage servis.Ostatnio przed zakupem,probowalem zdobyc jakies informacje na temat serwisowania jednej z firm produkujacej AGD,bez skutku.Enigmatyczne tlumaczenia sprzedawcy..Choc sprzet wydawal sie ok,zarowno pod wzgledem cenowym jak i technicznym,odpuscilem go sobie.
    Jezeli ja mialbym wybierac,stawial bym na Amice.

  14. #74

    Domyślnie Okap- poradźcie!

    Dzięki za radę!
    Ponieważ dzisiaj montują nam kuchnię mój mąż rano zdecydował się na okap z chyba Teka za 620 ,podobno bez porównania np.z Wrozametem.

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie Okap do zabudowy - jaki?

    Planujemy sami zrobić obudowę do okapu. Nie wiemy tylko jaki okap kupić. Może macie doświadczenie w tym temacie?
    Nasze założenia:
    -musi być do zabudowy (bez szuflady)
    -wydajny (najlepiej 2 silniki)
    -możliwie cichy
    -no i wiadomo-odpowiednia cena
    Jest fajny model aeg (wyciąg prawie 700m3 i wyjątkowo cichy) ale odpada bo ma szufladę
    Gotowe zabudowy nie mogą być bo nie pasują wymiarami.
    Może ktoś pomoże?

  16. #76

    Domyślnie

    Witam
    Miele ma taki do obudowy

    Sposób zabudowy

    Do zabudowy nad wyspą kuchenną, w kominkach lub w szafce.
    Odprowadzenie oparów na zewnątrz lub obieg zamknięty przy zastosowaniu dodatkowego zestawu.
    Obsługa
    Element sterujący dla funkcji: Wł./Wył., oświetlenia, regulacji mocy.
    Wskaźniki diodowe dla 3 poziomów mocy oraz poziomu intensywnego.
    Przyciski sterujące ze wskaźnikami diodowymi dla wskaźnika zanieczyszczenia filtra odtłuszczającego
    (możliwość indywidualnego programowania) i węglowego oraz funkcji pracy dodatkowej(5/15 min.).
    Wyłącznik główny.
    Wyposażenie
    Elektroniczne sterowanie.
    Filtr odtłuszczający ze stali szlachetnej nadający się do mycia w zmywarce.
    Blokada napływu powietrza z zewnątrz.
    Podłączenie odpływu powietrza do góry.
    Końcówka odprowadzająca opary Ø 100/125 mm.
    Zalecana średnica odpływu Ø 125 mm.
    Oświetlenie halogenowe 2 x 50 W.
    Dwa wysokiej mocy wentylatory.
    Bezpieczeństwo
    Wyłącznik bezpieczeństwa.
    Wydajność pracy
    Przy odprowadzaniu oparów na zewnątrz:
    Ø 125 mm = 220-560 m3/h (według EN 61591).
    Ø 100 mm = 200-440 m3/h (według EN 61591).
    Przy wydmuchu swobodnym = 650 m3/h.
    W obiegu zamkniętym = 160-360 m3/h.

    Cena około 2700 zł

    Pozdrawiam

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Dzięki,
    Obawiam się, że Miele jest delikatnie mówiąc poza moim zasięgiem.
    Szkoda byłoby mi wydać tyle pieniędzy na okap.
    Ale o właśnie coś takiego mi chodzi. Tylko raczej z tej średniej półki cenowej Te, co do tej pory mi pasowały mają niestety szufladę

  18. #78

    Domyślnie

    Prawie kazda firma AGD ma w swojej ofercie okapy do takiej zabudowy, ale nie wszystkie spełniają normy przez Ciebie opisane

    Faber model INCA Maxi
    : cena ok 1600 zł
    Materiał / kolor stal nierdzewna
    Sterowanie/Liczba prędkości
    Oświetlenie 2 x 20W halogeny
    Filtry przeciwtłuszczowe metalowe - szufladkowe
    Średnica wylotu powietrza
    Wydajność 870 m3/h
    Poziom hałasu


    Amica OMB5462I
    cena: 499 zł
    Liczba stopni obrotowych silnika: 3
    Średnica wylotu powietrza: 150 mm
    Moc oświetlenia: 80 W
    Sprawność wentylatora wyciągu max.: 450 m3/h
    Sprawność wentylatora pochłaniacza max.: 250 m3/h
    Poziom głośności pracy wyciągu: 51 dB
    Poziom głośności pracy pochłaniacza: 54 dB
    Moc całkowita: 215 W
    Napięcie: 230 V
    Długość przewodu elektrycznego: 2 m
    Wymiary (WxSxG): 245 x 520 x 285 mm



    Pozdrawiam

  19. #79

    Domyślnie Przesuniety okap i otwor wentylacji, jak to polaczyc?

    Okap wyszedl w innym miejscu niz projektant mieszkania przewidywal (o
    jakies 40cm w bok od otworu wentylacyjnego).
    Co lepiej pociagnac i zabudowac: spiro czy dac rure z blachy z kolankami?
    Rownolegle do podlogi czesc pozioma, czy lekko po skosie w dol?
    Mocowac obejmami do sciany, zeby spiro nie kolatalo?
    Dac spiro/rure w welne + folie paroizolacyjna, zeby dodatkowo wygluszyc ew. dzwieki?

    Jakis inny patent? Przesuniecie wentylacji/okapu nie wchodzi w gre. Okap kominowy.

    Bede mial projekt rozwiazania na srode od projktantki zabudowy kuchni, ale pomyslalem, ze zapytam juz tych co to przechodzili.


    dzieki
    Gorath

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    estetyczniej bedzie dojsc do kanalu katami prostymi , chyba ze masz wnetrze w stylu grungee .Wykorzystanie rury spiro jest tansze niz robienie kanalu z kolankami i nie wymaga takiej dokladnosci wykonania.Tlumienie rury nie ma najmniejszego sensu. Poziom halasu najcichszego i cisnienie najmocniejszego wyciagu jest takie , ze nie ma mowy uslyszec lekkiego swistu powietrza na rurze.No chyba ze zamiast silnika masz w wyciagu turbine odrzutowa .Owszem gdybys wylot wentylacji mial w innym pomieszczeniu to tlumienie ma sens, ale na dlugich odcinkach i welna nie wiele by tu pomogla, gdyz tlumiki akustyczne polegaja na stosowaniu przekladek elastycznych, a przeciez sama w sobie rura spiro jest tak zbudowana , ze ma wlasnosci tlumiace.Jesli obudujesz spiro chociazby plyta g-k to nie bedzie nic kolatalo , bo jeden koniec jest mocowany na sztywno na wylocie pochlaniacza drugi wpuszczony i zamocowany tez na sztywno w kanale wentylacji a i sama rura choc lekka to dosyc sztywna i przy tym cisnieniu jakie masz na wyjsciu z okapu nic jej nie wprowadzi w slyszalne drgania na tak krotkim odcinku.To samo tyczy paroizolacji.Nie ma takiej potrzeby gdyz rura jest aluminiowa i czesto powlekana folia.Mniejsze gabaryty niz spiro bedzie mial kanal wentylacyjny np. Marleya zPCV przekroj prostokatny.Tu musisz jednak dokladnie przytwierdzic go - nie moze luzno wisiec i nie moze byc mocowany tylko na poczatku i koncu.

Strona 4 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony