dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W kwestii okapów polecam producenta:

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TEKA

    8 14,55%
  • FRANKE

    4 7,27%
  • AMICA

    8 14,55%
  • FABER

    6 10,91%
  • FAGOR

    1 1,82%
  • AEG/ELECTROLUX/ZANUSSI

    2 3,64%
  • ARDO

    0 0%
  • ARISTON

    2 3,64%
  • BOSCH/SIEMENS

    10 18,18%
  • CANDY

    1 1,82%
  • FALMEC

    3 5,45%
  • MASTERCOOK

    3 5,45%
  • WHIRPOOL

    0 0%
  • CIARKO

    4 7,27%
  • AKPO

    3 5,45%
Strona 44 z 54
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1074
  1. #861
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    coco22

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    a to super że można myć w zmywarce a czy ma znaczenie ile warstw ma taki filtr? Przeglądając oferty różnych sklepów www napotkałam się z informacją w opisie 3-warstwowe, 5-warstwowe wzmacniane. hmm?

  2. #862

    Domyślnie

    Te filtry to nic innego jak gęsta, cienka siatka u mnie formatu A4 - kartki papieru.
    I teraz 5 warstw to 5 cienkich siatek spiętych razem.
    Na tych siatkach osadza się tłuszcz i kurz podczas pracy okapu i dzięki temu cały ten syf nie obkleja wiatraka wewnątrz, który robi ciąg.
    W mieszkaniu mieliśmy 3 warstwy i było oki, teraz mamy 5 warstw i też jest oki.

  3. #863
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karafka_33

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Im więcej warstw tym lepiej, tłuszcz jest bardziej wyłapywany, ja mam 5 warstw i jest ok, okap ma dość sporą moc no i często gotuję. Jak ściagam filtry do mycia to wewnątrz okapu jest czysto - bez tłuszczu.

    Moja mama ma okap, którego filtry aluminiowe mają 3 warstwy i też nie narzeka.

  4. #864
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie OKAP Teka DVS 60 - ma ktoś?

    Czy ma ktoś ten okap? Jeśli tak to proszę o opinie o nim, z góry dziękuje

    http://www.ceneo.pl/9190984
    ------------
    Z91 L GP2

  5. #865

    Domyślnie okapy firmy ELICA

    Witam Mam ochotę kupić okap firmy Elica: Star lub Victoria VT. Sa to bardzo drogie okapy, martwie się ich czyszczeniem, chociaz w jakimś sklepie powiedziano mi, że rozkłada się go na 3 częsci i myje w zmywarce.
    Czy ktoś może coś wie na ten temat??? Moze ktoś ma u siebie te okapy?? Bardzo proszę o jakieś rady i wskazówki

  6. #866

    Domyślnie

    Nikt nic nie wie? Nie słyszał nic o tych okapach??? Pleasseeee Pomóżcie!

  7. #867
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Pozostaje raczej kwestia funkcjonalności bo parametrami nie rzucają na kolana.Jeżeli kuchnia będzie często używana to pomyśl o czymś innym.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  8. #868

    Domyślnie Neto okap kominowy PLATINIUM NW 90 szkło

    Czy ktos ma uzywa? Jestem ciekaw czy szczelina jest wystarczajaca i czy szklo sie mocno brudzi.

    Wg specyfikacji:
    Wydajność: 800 m3/h
    Poziom głośności: 49 dB

    Czy wydajnosc jest ok? Czy 49dB to glosno?

    Co to za firma Neto?

    Pozdrawiam

  9. #869
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m71

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Ten okap mam od roku- jest piękny, wszystko działa bez zarzutu, wydajność bardzo dobra, cichy, a szkło jak to szkło- dobra szmatka do przodu firma z tego co się orientuje z Łańcuta, a okap wyprodukowany w Polsce

  10. #870

    Domyślnie

    Temat dla założyciela być może już nieaktualny, ale wypowiem się, gdyż sama taki okap posiadam (tyle że w wersji czarnej) - może komuś innemu się przyda Faktycznie wygląd ma nienaganny, też mi się bardzo podoba, ale jakoś nie mogę się zgodzić z tym że jest cichy - na 3cim biegu chodzi już dość głośno a na 4tym to już własnych myśli nie słychać (dodam że nie mam porównania do innych okapów bo to mój pierwszy) Kuchnię mam otwartą na salon/jadalnię i przy włączonym okapie na 3lub4 biegu nie da się oglądać tv ani spokojnie rozmawiać W rezultacie używam okapu sporadycznie, czasem przy większym gotowaniu wolę uchylić okno niż słuchać tego szumu. Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie o szczelinę, bo okap przy włączaniu należy otworzyć do góry (cała dolna połowa) więc nie wciąga jedynie tą szczeliną co widać przy zamkniętym okapie. Szkło czyści się bardzo łatwo (ja używam samej wody i ścierki z mikrofibry)

  11. #871

    Domyślnie

    A co powiecie na model do zabudowania w szafce?
    Chcemy sobie taki sprawić:

    Okap Elica ELIBLOC HT GR/A/60

    okap podszawkowy do zabudowy
    kolor srebrny
    sterowanie suwakowe
    prędkości 3
    wydajność IEC 600 m3/h
    wydajność max 660 m3/h
    ciśnienie 410 Pa
    poziom hałasu max 69 dB(A)
    poziom hałasu min 54 dB(A)
    moc 255 W
    oświetlenie halogenowe 2x20 W
    szerokość 600 mm
    wersja wyciąg
    dostępny w wersji pochłaniacz (dodatkowe akcesoria)
    średnica wylotu 150 mm
    aluminiowy filtr tłuszczowy


  12. #872

    Domyślnie

    Najważniejsze przy wyborze okapu jest moc jego ssania i jaki poziom hałasu wydziela. Inna sprawa to jakie są w nim zastosowane filtry jak aluminiowe to można je łatwo wyciągnąć i wyczyścić pod bieżącą wodą.

  13. #873

    Domyślnie Jaki okap kominowy wybrać do kuchni bez okna-prosze o pomoc

    bardzo proszę o poradę w sprawie wyboru wyciągu kominowego do kuchni-kuchnia ma około 12m2 (wysokosc: 2,6m) i nie ma okna (jedynie 2 drzwi).
    Zależy mi na dobrym wyciągu, możliwie cichym ale tez nie najdroższym-mogę przeznaczyć na niego maks 700-800zł. Napewno jakiekolwiek szkło w obudowie okapu odpada i na dodatkach typu timery czy sterowanie elektroniczne tez mi nie zależy

    zastanawiam sie nad zakupem np. Teki DB60 (ma w miarę dobre parametry-czy wyciąg o wydajności 500m3/h bedzie wystarczający?) Czy może lepiej wybrać coś z innej firmy Faber, Mastercook?

    Proszę opinie i ewentualne inne propozycje

  14. #874
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anka789

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja polecam okapy Globalo. Sama mam od nich kominowy właśnie - i nie mogę się nachwalić. Jest bardzo cichy i świetnie prezentuje się w nowoczesnym wnętrzu. Minusem jest niestety cena. W tym przedziale się nie zmieścisz, ale jakość naprawdę świetna.
    Ostatnio edytowane przez anka789 ; 30-08-2011 o 22:14

  15. #875
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał szabla00 Zobacz post
    bardzo proszę o poradę w sprawie wyboru wyciągu kominowego do kuchni-kuchnia ma około 12m2 (wysokosc: 2,6m) i nie ma okna (jedynie 2 drzwi).
    Zależy mi na dobrym wyciągu, możliwie cichym ale tez nie najdroższym-mogę przeznaczyć na niego maks 700-800zł. Napewno jakiekolwiek szkło w obudowie okapu odpada i na dodatkach typu timery czy sterowanie elektroniczne tez mi nie zależy

    zastanawiam sie nad zakupem np. Teki DB60 (ma w miarę dobre parametry-czy wyciąg o wydajności 500m3/h bedzie wystarczający?) Czy może lepiej wybrać coś z innej firmy Faber, Mastercook?

    Proszę opinie i ewentualne inne propozycje
    Z tego co piszesz wynika że potrzebujesz okapu o wydajności max jakieś 350 m3/h więc okap o którym wspominasz będzie ok.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  16. #876
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Z drugiej strony w tej cenie masz spory wybór okapów wydajniejszych, cichych.
    Np amica, gorenje, itd.. Co do jakości wykonania to w takich cenach można ewentualnie poszukać czegoś z boscha.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  17. #877

    Domyślnie Okap wyspowy do zabudowy????

    Mam w kuchni wyspę a nad nią przygotowane miejsce na okap.
    Z tym, że wydają mi się cholernie drogie wszystkie wyspowe okapy, stąd zaczęłam się zastanawiać czy można podłączyć taki oto okap i go obudowac kartongipsem??? Jest to realne???
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MCSA010907_DHL545S_def.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	49,1 KB
ID:	75386  

  18. #878

    Domyślnie OKap wyspowy do zabudowy??

    Mam w kuchni wyspę a nad nią przygotowane miejsce na okap.
    Z tym, że wydają mi się cholernie drogie wszystkie wyspowe okapy, stąd zaczęłam się zastanawiać czy można podłączyć taki oto okap i go obudowac kartongipsem i pomalować??? Jest to realne???
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MCSA010907_DHL545S_def.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	49,1 KB
ID:	75410  

  19. #879

    Domyślnie Okap Teka czy Matercook

    Witam

    bardzo proszę o poradę, muszę wybrać pomiędzy następującymi modelami okapów:

    Teka
    -DH1/60 lub 90
    -DJE/60 lub 90


    Mastercook
    -WK Venus 60X lub 90X
    -WK BS 60X
    Wk Treo 90

    Zależy mi na dobrym wyciągu i na cichej pracy-kuchnia 10m2

    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie

  20. #880

    Domyślnie

    podnosze temat

    poszukuje okapy teleskowego który bedzia mial filtry weglowe w przystepnej cenie
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

Strona 44 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony