dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W kwestii okapów polecam producenta:

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TEKA

    8 14,55%
  • FRANKE

    4 7,27%
  • AMICA

    8 14,55%
  • FABER

    6 10,91%
  • FAGOR

    1 1,82%
  • AEG/ELECTROLUX/ZANUSSI

    2 3,64%
  • ARDO

    0 0%
  • ARISTON

    2 3,64%
  • BOSCH/SIEMENS

    10 18,18%
  • CANDY

    1 1,82%
  • FALMEC

    3 5,45%
  • MASTERCOOK

    3 5,45%
  • WHIRPOOL

    0 0%
  • CIARKO

    4 7,27%
  • AKPO

    3 5,45%
Strona 5 z 54
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1074
  1. #81

    Domyślnie

    No ja tam fachowcem nie jestem ale akurat ostatnio w temacie okpaów. I nieprawdą jest jakoby na kolankach nie było hałasów. Ja właśnie wymieniałam okap z powodu jego głosności i przyczyn tej głośności szukalismy wszędzie. Także w sposobie połączenia z kominem wentylacyjnym. Z tego co pamietam to im więcej tych załaman tym gorzej. Rura spiro jest chyba pod tym względem najlepsza.

  2. #82
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Właśnie sprawdziłem co to takiego ta rura spiro (bo nie wiedziałem )
    i okazało się, że właśnie taką mam u siebie od 5 lat
    odległość okapu od komina wentylacyjnego to jakieś 1,5 m
    i co? - stwierdzam, że takie połączenie jest ok. nic nie kołacze, nie drga i nie hałasuje...
    szybkie, pewne i proste (jak w jakiej reklamie

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał allija
    No ja tam fachowcem nie jestem ale akurat ostatnio w temacie okpaów. I nieprawdą jest jakoby na kolankach nie było hałasów. .
    Kurcze.
    Zabrzmialo to troche jako przytyk, szczegolnie w kontekscie po mojej wypowiedzi .Ja akurat pisalem o spiro i zachwalalem to rozwiazanie.
    Natomiast o przewodach sztywnych /nawet tych plastikowych Marleya/ napisalem
    "Tu musisz jednak dokladnie przytwierdzic go - nie moze luzno wisiec i nie moze byc mocowany tylko na poczatku i koncu"
    Zgadzam sie , ze stalowe i sztywne przewody musza byc wytlumiane, bo beda dzwonic przy niewielkim cisnieniu i na kazdym "zakrecie", czego nie ma w spiro, gdyz budowa nadaje jej wlasnosci tlumiace.
    pozdrawiam

  4. #84

    Domyślnie

    My mieliśmy Amicę zabudowana w półkę - teleskopowy.
    Niby Ok ale strasznie głośny. Czy wszystkie teleskopowe są takie głosne?

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Dzięki wielkie. Ten Faber wygląda imponująco z taka wydajnością. Muszę sprawdzić za ile go mają w Promocji
    Z tego co wiem to Amiki sa właśnie dosyć głośne

  6. #86

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    bez szuflady to znaczy nie teleskopowy ?, czy o jakąś inną szuflade chodzi ?

    Z TAŃSZYCH POLECAM TECA

    z teleskopowych to:
    TECA CNL 2002
    - teleskopowy
    - 2 silniki
    - 605m3/h
    - filtry metalowe
    - stal zabezpieczona przed odciskami
    - automatyczny wyłącznik
    - hałas: 61dB

    cena sugerowana: 590zł

    nie teleskopowy to:
    TECA GF T
    - wkład
    - 520m3/h
    - 2 silniki
    - filtry metalowe
    - inox
    - hałas: 62dB

    cena sugerowana: 390zł
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Czy wszystkie teleskopowe są takie głosne?
    Tak. Ruchome elementy bardzo łatwo wpadają w rezonans i większość hałasu właśnie stąd pochodzi.

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    U mnie teleskopowy odpada ze względu na obudowę. Gdyby nie to to wzięłabym AEG. Kurde, wszystkie są w sumie strasznie głośne

  10. #90

    Domyślnie czy okap konieczny? ja go nie chcę :( spójrzcie pls

    Czy okap musi być? Pewnie tak... Nie bardzo mi pasuje okap w kuchni. Jakikolwiek by on nie był, nie będzie mi odpowiadał. Z wiszących szafek w kuchni będę miała (właściwie mam, bo ja już zamieszkująca jestem, ale jeszcze nie do końca wykończona) tylko 2:



    i



    na skraju (od lewej) jest ta pierwsza, potem powinien być okap potem przerwa ok 1 m (tam będą półeczki) i następnie w rogu ta narożna. No i co zrobić? Kuchnia w stylu rustykalnym (wolę ten styl nazywać "wiejskim"), szafki murowane, drzwiczki w nich drewniane, blat drewniany. Problem w tym, że otwór wentylacyjny, do którego miałaby wejść rura nie jest bezpośrednio nad kuchenką, ale nad pierwszą szafką i rura musiałaby skręcić w lewo. Nie podoba mi się to. Myślałam ew. o okapie zabudowanym płytami g-k z belką drewnianą, ale jak to zrobić z tą rurą, żeby tam na górze nie było bałaganu. Pomocy

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Jesli nie chcesz okapu / chociaz sa i rustykalne pasujace do Twojego pomieszczenia/ to zastosuj moze pochlaniacz szafkowy.Po gotowaniu jest zupelnie niewidoczny, chowa sie np teleskopowo, lub uchylnie do szafki nad kuchenka a odprowadzenie moze lecz nie musi miec do przewodu wentylacyjnego.

  12. #92

    Domyślnie

    Popatrz na rozwiązania http://www.brw.com.pl/ - Kuchnie - Na zamówienie - Klasyczne. Może tam znajdziesz pomysł na rozwiązanie

  13. #93

    Domyślnie

    Wojtku, rzeczywiście o pochłaniaczu nie pomyślałam (nie wiedziałam, że nie trzeba ich podłączać do przewodu went.). Szafki wprawdzie nad kuchenką nie bęzie, ale może dałoby się z tego zrobić coś w rodzaju półki. Pomyślę. Okap rystykalny byłby fajny, ale tak jak mówiłam, to doprowadzenie do otworu went stworzyłoby bałagan nad pierwszą szafką (że też ja wcześniej o tym nie pomyślałam , dałoby się ten otwór zrobić bezpośrednio nad kuchenką).

    Maciejon, właśnie o czymś takim, jak proponuje brw myślałam (okap z płyt g-k plus drewniana bela, taki prościutki, belka postarzana, to byłoby najładniejsze), ale... patrz wyżej

  14. #94

    Domyślnie

    Miałem (dwukrotnie, przed laty) pochłaniacze na wkłady weglowe. Nie byłem z nich zadowolony: mała skuteczność, koniecznośc pamiętania o wymianie wkładów. Może teraz jest coś lepszego w ofercie.

    Ja zdecydowanie preferuję wyciąc włączony do komina, jezeli chodzi o skuteczność. Zabudowa - zawsze można coś sensownego wymyśleć. Pamietaj, ze wyglądem będziesz sie zachwycała na początku. Później będzie Ci dokuszał zapach niewyciągniętych oparów.

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał *marta*
    Szafki wprawdzie nad kuchenką nie bęzie, ale może dałoby się z tego zrobić coś w rodzaju półki.
    Sa takie gotowce , widzialem gdzies takie rozwiazanie , chyba GE - gruba polka, ktora po pociagnieciu okazywala sie pochlaniaczem teleskopowym.
    pozdrawiam

  16. #96

    Domyślnie

    Ooo właśnie takie coś. To by było fajne. Tylko pewnie kosztowne bardzo No ale najważniejsze, że już wiem, że się da. Dzięki

  17. #97
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Martuś,

    Czy mogę poprosić o jakieś fotki, lub wstępny projekt Twojej kuchni? Jeśli oczywiście chcesz ujawnić
    Ja tez bardzo chcę murowaną, jednak moja pani projektantka zupełnie nie potrafi spełnić pokładanych w niej oczekiwań (to jedyny "architekt wnętrz" w firmie, z której zamawiam kuchnie)
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  18. #98

    Domyślnie

    Martka projekt? Moja kuchnia to spontaniczne dzieło (początek dzieła ) moich murarzy i męża (dzieło nie ukończone, bo stoją tylko murki, na nich blat, a pomiędzy murkami zasłonki). Ale w czym problem dla Twojej pani projektantki??? U nas to było tak: panowie stawiający mury naszego domu postawili murki (z cegieł) i już. Ja im wcześniej pokazałam co, gdzie i... następna kuchnia będzie bardziej przemyślana . Martka podaj swój adres mailowy przyślę Ci kilka kuchni murowanych. Poza tym w wątku "mimi inspiracje..." było ich trochę.

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Moja pani projektantka uważa, że kuchnia w całości murowana jest do niczego - będzie się "zamykac"
    Szkoda słów

    [email protected] - będę wdzięczna
    M.
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  20. #100

    Domyślnie

    O kurcze, nie pomyślałam, że będzie się zamykać Cokolwiek by to nie oznaczało

Strona 5 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony