dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W kwestii okapów polecam producenta:

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TEKA

    8 14,55%
  • FRANKE

    4 7,27%
  • AMICA

    8 14,55%
  • FABER

    6 10,91%
  • FAGOR

    1 1,82%
  • AEG/ELECTROLUX/ZANUSSI

    2 3,64%
  • ARDO

    0 0%
  • ARISTON

    2 3,64%
  • BOSCH/SIEMENS

    10 18,18%
  • CANDY

    1 1,82%
  • FALMEC

    3 5,45%
  • MASTERCOOK

    3 5,45%
  • WHIRPOOL

    0 0%
  • CIARKO

    4 7,27%
  • AKPO

    3 5,45%
Strona 52 z 54
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1074
  1. #1021

    Domyślnie

    Pytanie do Bayzone jako fachowca oraz użytkowników: potrzebuję okap kominowy (czarny lub stalowy) do otwartej kuchni, bez górnej zabudowy, z dobrym wyciągiem i najlepiej jak najtańszy. Co polecacie???
    Umiesz liczyć - licz na siebie.

  2. #1022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanika Zobacz post
    Pytanie do Bayzone jako fachowca oraz użytkowników: potrzebuję okap kominowy (czarny lub stalowy) do otwartej kuchni, bez górnej zabudowy, z dobrym wyciągiem i najlepiej jak najtańszy. Co polecacie???
    Będzie pracował jako wyciąg czy jako pochłaniacz?
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  3. #1023

    Domyślnie

    Witam ,czy okapy amica 90 cm OKC957S lub OKE959S będą dobrym wyborem do otwartej 24m2 kuchni(praca jako wyciąg z bezpośrednim wyjściem na dwór)czy może polecacie coś innego do +/- 1500zł .Dzięki

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bayzone_pl Zobacz post
    Będzie pracował jako wyciąg czy jako pochłaniacz?
    Wyciąg, przewidziany jest osobny przewód kominowy.
    Umiesz liczyć - licz na siebie.

  5. #1025
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał wonski Zobacz post
    Witam ,czy okapy amica 90 cm OKC957S lub OKE959S będą dobrym wyborem do otwartej 24m2 kuchni(praca jako wyciąg z bezpośrednim wyjściem na dwór)czy może polecacie coś innego do +/- 1500zł .Dzięki
    Dobre są - jak się podobają to brać.
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  6. #1026

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne Bayzone.

  7. #1027

    Domyślnie

    proszę o poradę: który okap będzie lepszy: Gorenje DVG600ZB czy Amica OKC 657 S ?

  8. #1028
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marez

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-791
    Posty
    17

    Domyślnie

    Szukam okapu do kuchni otwartej na salon. Nie chcę aby był bardzo widoczny. A najlepiej w ogóle. Dlatego pomyślałem o takim chowanym pod szafkę i wysuwany na teleskopach bodajże. Nie są to najlepsze rozwiązania ale polećcie coś sensownego jakościowo i cenowo.
    Dzięki wielkie.

  9. #1029
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Itka87

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-421
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cześć! Również stoję przed wyborem okapu do aneksu kuchennego. Będzie pracował jako wyciąg, nad płytą indukcyjną. Szukam takiego, którego można wbudować w szafkę. W ikei widziałam całkiem fajny okap - UNDERVERK. Chciałabym aby na 1szym biegu nie był zbyt głośny, ten w ikei sprawdziłam i wydaje się, że chodzi cicho. Czy ktoś z Was użytkuje może ten okap? Ewentualnie jakie inne polecacie?

  10. #1030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaro09

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    152

    Domyślnie

    Ja też szukam okapu (bez wyciągu), podszafkowy.
    Myślałem o teleskopowym, czy ktoś takiego używa?
    Możecie polecić jakieś modele?

  11. #1031
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Proszę o poradę ws. kupna okapu o szer. ok. 90cm.
    Biały lub czarny do kuchni otwartej. więc chyba powinien mieć ponad 600m3/h wydajności albo więcej.
    Myślałem nad KERNAU KCH2290W ale ma mniejszą wydajność bo 520m3/h. Z kolei Amica nie ma oświetlenia LED tylko halogeny co mnie dosyć dziwi.
    Apko też biorę pod uwagę ale nie wiem czy mają taką regulację jak np. w Amice, odnośnie otworu kominowego.
    Bo otwór kominowy mam na wysokości 2,40m i z rysunków poglądowych wydaje mi się że apko nie będzie sie nadawał tylko jedynie amica ale mogę się mylić dlatego proszę o poradę.

    Jeszcze mam takie pytanie techniczne. Czy te okapy skośne (że tak powiem) otwiera się za każdym razem gdy się używa czy tylko przy wymianie filtrów ?
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 14-10-2014 o 18:17
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  12. #1032
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Nie ma odzewu ale już wybrałem.

    Akpo WK-9 Cetias 90 (biały)
    zobaczymy jak się będzie sprawował. Właśnie zamawiam.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  13. #1033
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Magdaa_K

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    35-845
    Posty
    3

    Domyślnie Okap w kuchni

    Jaki okap wybrac nad płytę gazową (60cm szerokosci) wbudowany czy teleskopowy?
    I pytanie dla mnie najwazniejsze - czy sprawdza sie zamontowanie okapu w równej linii z szafkami?

    Wiem, ze sa zalecenia montowania na wysokosci minimum 70cm od blatu.
    Wizualnie o wiele lepiej rowno z szafkam, ale czy praktycznie? Zauważyłam, że w wielu realizacjach kuchni tak wlasnie jest - moze wypowie sie ktos kto projektuje meble?

    Przykład na zdjeciu: (z waszewnetrza.leroymerlin.pl)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20474_1_IMG_5835.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	292660
    Ostatnio edytowane przez Magdaa_K ; 04-12-2014 o 18:17

  14. #1034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aniewa

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie jaki okap kominowy/sufitowy (najlepiej do 1 tyś. zł.) do małej kuchni

    Witam!
    Proszę o podpowiedź jaki okap powinnam kupić (pod względem wydajności ?ile?) do kuchni 9,15m2 otwartej na salon?

    Ma to być bardziej wyciąg (który można włączyć na wyższy bieg podczas gotowania..zeby dobrze pochłaniał zapachy ze smażenia, gotowania) aby po jego wyłączeniu nie było czuć zapachu z gotowanych potraw w mieszkaniu przez następne godziny..

    Obecnie mam mastercook, który jest..a jakby go w ogóle nie było ..jeden bieg (dosyć głośny) i baardzo żle spełnia swoją funkcję! podczas gotowania..słabo wyciąga opary i w kuchni od razu robi się bardzo ciepło i przez kilka godzin po smażeniu gotowaniu czuć w mieszkaniu zapach potraw..one po prostu rozchodzą się po mieszkaniu..zamiast wędrować do komina

    drugi raz nie chcę popełnić tego samego błędu..poproszę o pomoc

    Bardzo poproszę o link do okapu spełniającego moje kryteria.. (dodatkowo ma być stalowy/szary ; lub czarny (który łatwiejszy w czyszczeniu?), w kształcie odwróconej litery T, i najlepiej do tysiąca złotych..lub nieco ponad..
    ps. czy w okapach równie istotna jest klasa zużycia energii?? większość z niskiej/średniej półki cenowej to C/D.. a przecież nie chcę zbankrutować przez okap

    z góy dzięki za pomoc..ale jestem kompletnie zielona/...a w tym tyg. przeceny w RTV EURO AGD
    POZDRAWIAM

  15. #1035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    aniewa, ale nie da sie calkiem pozbyc zapachu potraw w mieszkaniu...
    okap wylaczasz i idziesz jesc.. to chyba normalne ze czuc je...
    no chyba ze prosto z patelni/garnka trafia wszystko do zoladka

    ja sie nie znam na dobieraniu, ale jak dla siebie szukalismy to byla na pewno brana pod uwage wielkosc, moc i halas...
    najlepiej usiasc np na ceneo, kliknac sobie opcje cenowa i porownywac okapy, czytac opinie pod nimi itp

    niestety Bayzone juz nie zaglada wiec i pomoc na fm jest slabsza w tym kierunku...

  16. #1036
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafstraz
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-553
    Posty
    133

    Domyślnie

    hej, w mojej kuchni brakuje jedynie okapu...i nie było by problemu gdyby nie szerokość zostawiona na jego miejsce - 80 cm, proszę podrzućcie modele jakie występują w tej szerokości, oprócz gorenje... interesuje nie okap kominowy, skośny.. no i tradycyjnie....w granicach możliwości cichy....podobają mi się amica...ale chyba w ogóle nie mają 80...

  17. #1037
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Domatorka212

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziwi mnie, że wśród okapów z ankiety nie ma firmy: http://www.globalo.pl/ Mam od dwóch lat okap od Globalo i jestem mega zadowolona. Mój jest cichy, nie pożera dużo prądu i przede wszystkim genialnie komponuje się z moją kuchnią.

  18. #1038

    Domyślnie

    A propos bialych kuchni mam pytanie o bialy okap. Poszukuje kominowego z opcja schowania komina w scianie.
    Jedyny jaki znalazlam to Elica Vertigo, ale on ma 90cm, a ja potrzebuje 60, moze ktos taki ma albo kojarzy?

  19. #1039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Priscilla Zobacz post
    A propos bialych kuchni mam pytanie o bialy okap. Poszukuje kominowego z opcja schowania komina w scianie.
    Jedyny jaki znalazlam to Elica Vertigo, ale on ma 90cm, a ja potrzebuje 60, moze ktos taki ma albo kojarzy?
    Może coś ci wpadnie w oko:
    http://www.okapykuchenne.pl/okap-prz...l-xs-55-w.html
    http://www.okapykuchenne.pl/okap-prz...ma-605-wh.html
    http://www.okapykuchenne.pl/okap-prz...ign-bialy.html
    http://www.okapykuchenne.pl/okap-prz...ll-bianco.html
    http://www.okapykuchenne.pl/okap-prz...-60-bialy.html
    http://www.okapykuchenne.pl/okap-prz...-55-white.html

  20. #1040

    Domyślnie

    Dzieki sliczne!
    Ale w ich opisie nie widze opcji schowania komina w scianie. Czy to oznacza ze w kazdym okapie kominowym moge rure zamurowac? Chodzi mi o zamurowanie calej rury/komina - juz od okapu, aby wygladal jak zwykly na filtry

Strona 52 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony