dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84
  1. #21

    Domyślnie

    Witam,
    Cytat Napisał michalp
    Tyle, że jak masz budować z Solbetu 24 cm 600, to w zasadzie - możesz kupić cokolwiek, co masz w okolicy - H+H na przykład. Będzie to samo. Pytanie - co jest tańsze?

    Ja budowałem z Solbetu 36 cm i niestety musiałem "ciągnąć" z daleka.

    Michał
    Michale, a czy jeszcze ocieplałeś tą ścianę, czy masz 1W!?
    - JA zastanawiam się nad SOLBET 24 + 12 styropianu, lub SOLBET 36 i wcale, bądź ewentualnie 10 styropianu - jeszcze mam czas na decyzję.
    Co proponujesz? Jak się budowało z SOLBETU 36? Jesteś ogólnie zadowolony?
    Pzdr. Paweł.
    Spokojna przystań M36L
    …może w tym co napisałeś nie ma błędów i z góry nie przepraszaj, ale zastanów się zanim wyślesz tekst, czy nikogo nie obraziłeś...

  2. #22

    Domyślnie

    Ja budowałem i wybudowałem, dodam jeszcze że szybciutko...- BK24, jeszcze bez ocieplenia ale będzie 12cm chciałbym wełny
    Polecam ten materiał, przed wyborem duzo czytałem na forum- wybór padł na biały BK
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Przy obecnych cenach solbet 24 P+W odmiany 600 ściana wychodzi 60 zł. (bez robocizny, nadproży itd.) Jedna z tańszych. Chyba najlepszy obecnie wybór. Ze styro 20 cm wychodzi mniej-więcej U - 0.15. Wystarczy Buduje się szybko, nie ma co wysychać. Dziury robi się łatwo. H+H i inne jeżeli dobrej jakości tez będą ok.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #24

    Domyślnie

    solbet biały 24 P+W+biały klej(świeżutki) odmiany 550;8,10szt
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  5. #25

    Domyślnie BK 240X240X590

    Witam,
    Otrzymałem z kilku hurtowni zestawienie materiałów na ściany i najtaniej:
    m2 – BK biały 240x240x590 odmiana 600 (tu nieistotne, czy P+W, czy gładkie) – 59,00PLN
    Podobne wymiary i właściwości PUSTAK CERAMICZNY – 52,00PLN.
    Różnica na m2 – 7,00PLN – dużo, czy mało!?
    Ja będę budował sposobem gospodarczym, przy pomocy szwagra, więc argumentem za BK jest nie tylko, że po dodaniu jeszcze (a nawet i bez) 12-16cm styropianu będzie cieplejszy, ale prostota, łatwość i szybkość wznoszenia ścian, łatwość obróbki, praktycznie bezproblemowe wykonanie bruzd na instalacje i inne pozostałe zalety BK.

    W hurtowniach polecają SOLBET, YTONG i H+H.
    Dla porównania ściana 1W z Ytong Energo - m2 - 110,00PLN.

    Pzdr. Paweł.
    Spokojna przystań M36L
    …może w tym co napisałeś nie ma błędów i z góry nie przepraszaj, ale zastanów się zanim wyślesz tekst, czy nikogo nie obraziłeś...

  6. #26

    Domyślnie

    ja kupiłem Solbet gładki 240x590x240 w Wyszkowie woj. mazowieckie za 7,20zł/sztukę = 50,4zł/m2 i połówki po 3,65 za sztukę. Kupowałem 12 stycznia

  7. #27

    Domyślnie

    Witam,
    - nooo to dobra cena, a z klejem? - wiem, że SOLBET daje worek do palety, czy jakoś tak - tylko może nie do każdego rodzaju...!?
    Pzdr. Paweł.
    Spokojna przystań M36L
    …może w tym co napisałeś nie ma błędów i z góry nie przepraszaj, ale zastanów się zanim wyślesz tekst, czy nikogo nie obraziłeś...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuciek
    ja kupiłem Solbet gładki 240x590x240 w Wyszkowie woj. mazowieckie za 7,20zł/sztukę = 50,4zł/m2 i połówki po 3,65 za sztukę. Kupowałem 12 stycznia
    Tylko jeszcze mi powiedz jaki ten SOLBET?? Biały czy siwy (szary)??

  9. #29

    Domyślnie

    oczywiście że biały
    A co do kleju to sam nie wiem...jeszcze nie przywieźli więc jak klej będzie to będę mile zaskoczony. Nawet nie pomyślałem o kleju że dają. A swoją drogą lepiej budować na klej czy na zaprawę?? I jak to wygląda od strony tego co muruje?

  10. #30

    Domyślnie

    Witaj,

    - no chyba... jak ktoś umie i ma komplet narzędzi to na cienką spoinę lepiej i szybciej, ale nie wiem. Ja raczej bym tak kleił suporeks - SOLBET.

    Pzdr. Paweł.
    Spokojna przystań M36L
    …może w tym co napisałeś nie ma błędów i z góry nie przepraszaj, ale zastanów się zanim wyślesz tekst, czy nikogo nie obraziłeś...

  11. #31

    Domyślnie

    mi lepiej było na zaprawę, bo... moi murarze - ojciec i teściu - starej daty fachowcy, na zaprawie sprawnie im szło, kleju się obawiali, mi osobiście na zaprawie tradycyjnej też dobrze się murowało, dla niewprawionego budowlańca zaprawa pozwala chyba na wiekszy margines bezpieczeństwa niż cienka warstwa kleju

  12. #32

    Domyślnie

    u mnie chyba będzie podobnie - zaprawa, kielnia starsza ode mnie i poszedł

  13. #33

    Domyślnie

    Teraz często spotykam się z tym, że budowlańcy biorą się za klej bo szybciej i lepiej się kładzie a cena z wcześniejszego postu jest bardzo dobra jak za biały.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Cytat Napisał ersste
    jestem z etapie instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania i jestem dopiero teraz przekonany ze tylko bk firma obojetna byle to był biały na klej i w rozsadnej cenie to ytong to ytong,
    Podzielam opinię w 100%.

    Ściany konstrukcyjne i większość działowych stawiałem na zaprawie.
    Dopiero na koniec przerzuciłem się na klej, kiedy znudziło mi się targanie na poddasze piachu, cementu, wapna, wszystko jedno w jakiej formie.
    Klej jest najlepszy. Ewentualnie gotowa zaprawa murarska.

    Inna sprawa to koszt. Kleiłem część ścian działowych poddasza i duża to przyjemność budować na klej.

    Nie mówiąc o instalacjach el, bruzdach, dziurach, przepustach, wbijaniu gwioździ, kotwieniu, etc. Bez problemu.
    Wyłącznie gazobeton - biały. Nieistotne z jakiej fabryki.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  15. #35

    Domyślnie

    Ja też wybrałem ten rodzaj pustaka i jestem zadowolony chociaż mam szary kolor ale w sumie poza kolorem to nie widzę istotnych praktycznych różnic między szarym i białym

  16. #36

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o pustak SOLBET to czy szary, czy biały zasadniczo nie ma różnicy poza kolorem. jak budować dom to tylko supereks. tez mieszkam w domu stawianym na nim i to jeszcze murowany na zaprawie i wszystko sie trzyma i jeszcze długo po stoi

  17. #37

    Domyślnie

    a co myślicie o ścianach działowych z Solbetu 12?? Bo ja właśnie takie będę robił, materiał już zakupiony. Widziałem, że dużo osób wybiera silikaty na działówki, czy tylko ze względu na większą dźwiękochłonność czy są też inne ku temu przesłanki?

  18. #38

    Domyślnie

    mam działówki z 12-tki suporexu, nie mam na co narzekać, choć jeszcze w nich nie mieszkam
    zalety suporka: cena (przynajmniej jak dla mnie w momencie gdy kupowałem, nie wiem jak teraz), bezproblemowa obróbka pustaka przy stawianiu i ściany przy instalacjach, waga (w niektórych miejscach nie chciałbym obciążać zbytnio stropu),
    wady to ponoć nienajlepsza akustyka i akumulacyjność cieplna
    a przy silikacie - to co powyżej tylko dokładnie na opak

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuciek
    ja kupiłem Solbet gładki 240x590x240 w Wyszkowie woj. mazowieckie za 7,20zł/sztukę = 50,4zł/m2 i połówki po 3,65 za sztukę. Kupowałem 12 stycznia
    napisz jakiej odmiany

    oczywiście że biały
    A co do kleju to sam nie wiem...jeszcze nie przywieźli więc jak klej będzie to będę mile zaskoczony. Nawet nie pomyślałem o kleju że dają. A swoją drogą lepiej budować na klej czy na zaprawę?? I jak to wygląda od strony tego co muruje?
    lepiej murować na klej
    czasami wymiar bloczków niepozwala

    a co myślicie o ścianach działowych z Solbetu 12?? Bo ja właśnie takie będę robił, materiał już zakupiony. Widziałem, że dużo osób wybiera silikaty na działówki, czy tylko ze względu na większą dźwiękochłonność czy są też inne ku temu przesłanki?
    sylikaty mogą się lepiej sprawdzić w pomieszczeniach wilgotnych
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  20. #40

    Domyślnie

    Ja wlasnie jestem przed wyborem , solbet bialy czy szary ? roznica w cenie to prawie 1zl a oba o wspolczynniku 600 wiec w czym roznica poza cena ?

    jak myslicie czekac jeszcze z zakupem czy juz brac ? ciekawe czy ceny spadna czy pojda w gore ?

    Ps. co myslicie o H+H ?
    Pozdrawiam

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony