dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84
  1. #41

    Domyślnie

    [QUOTE=Przybe;3851570]Ja wlasnie jestem przed wyborem , solbet bialy czy szary ?.../QUOTE]

    Z tego co wiem, szary zawiera jakieś domieszki popiołów (chyba z produktów spalania z elektrowni), a więc nie są to najlepsze składniki.
    Pzdr

  2. #42

    Domyślnie

    ciekawe stwierdzenie, nie pozostaje dowiedziec sie u producenta w roznicach bialego i szarego. Tez slyszalem ze najlepiej na klej, poza tym po co meczyc zaprawe, wiecej zostaje wilgoci tak mi się zdaje.

  3. #43

    Domyślnie

    pytanko o różnice juz poleciało do producenta, natomiast co do kleju czy zaprawy znalazlem coś takiego:
    300m2 ścian
    bloczek 24cm okolo 225 litrów wilgoci
    bloczek 42cm okolo 400 litrów wilgoci
    przy zastosowaniu cienkiej warstwy kleju

    bloczek 24cm okolo 1000 litrów wilgoci
    przy zastosowaniu zaprawy

  4. #44

    Domyślnie

    Różnice między szarym a białym oto co otzrymałem:
    Do produkcji tego betonu stosuje się dodatki w postaci popiołów. Parametry są podobne, jak w przypadku betonu komórkowego białego (gdzie kruszywo jest tylko piaskowe). O szarym jest też sporo plotek, że jest radioaktywny, ale to nieprawda. Pod tym względem ma większą radioaktywność od białego ale w zasadzie nie odbiega ona od np. ceramiki.

  5. #45

    Domyślnie

    Z całą pewnością są z góry określone normy dopuszczenia materiałów do użytku i z całą pewnością tak duża i renomowana firma jak Solbet spełnia te wymogi, więc raczej radioaktywnością nie ma się co martwić, nie wyrosną nam żadne dodatkowe kończyny.

  6. #46

    Domyślnie

    no raczej, mam ciekawe zdjęcie ukazujące schemat promieniotwórczości poszczególnych materiałów, ale nie udalo mi się go zamieścić !

  7. #47

    Domyślnie

    A na czym polega problem z zamieszczeniem? Może jestem w stanie pomóc?

  8. #48

    Domyślnie

    Ło Matko
    Znowu wraca temat promieniowania

    Najpierw wyłączcie komórki, zamknijcie elektrownie, zaszyjcie dziurę i wyłączcie promieniowanie kosmiczne, a dopiero martwcie się o tą resztkę zawartą w cemencie, glinie proszku aluminiowym, czy innych składnikach bloczków cegieł etc

    Gustaw-ie a co to za wyliczenia - wilgotność technologiczna?
    Czym się tu przejmować i tak wyschnie
    Najwięcej wilgoci i tak dostarczy Ci tynkowanie, a potem życie
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  9. #49

    Domyślnie

    Kuba
    coś z rozmiarem,

    pblochu
    masz racje tez sie zgodze ze komórki więcej sieją zamętu niz beton komórkowy, ale wiesz jak jest z naszym społeczeństwem jak nie powiesz dobitnie i nie obalisz mitów wierzą jak slepcy
    co do wilgotności pokazalem jedną z róznic dla mnie przynajmniej szybciej sie można wprowadzić szybciej schnie
    co do tynkowania no fakt tylko jak masz równą scianę to co tego tynku nałożysz!

  10. #50

    Domyślnie

    Podrzuć mi to na maila, spróbuję się z tym uporać [email protected]

    @pblochu
    otóż to, radioaktywne ściany to jedna wielka bujda na resorach.

  11. #51

    Domyślnie

    Tynku to niewiele ok 10mm ale co na tą ścianę najpierw wody nalejesz to twoje
    Tynkarze najpierw zmoczą ściany bo inaczej
    a) nie zatrą, wyrównają
    b) odparzy
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    co to znaczy odparzy?

  13. #53

    Domyślnie

    Różnica jest taka, że tynk jest skuteczny, a klej jest nowoczesny i skuteczny, odczekajmy chwilę, aż klej przestanie być nowoczesny i będą takie same. W tym konkretnym przypadku przy Solbecie, gdzie jeszcze jest cienka zaprawa, nie ma to raczej wielkiego znaczenia, trzeba brać do czego ma się lepszy dostęp/cenę.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu Zobacz post
    Tynku to niewiele ok 10mm ale co na tą ścianę najpierw wody nalejesz to twoje
    Tynkarze najpierw zmoczą ściany bo inaczej
    a) nie zatrą, wyrównają
    b) odparzy
    chyba mniejsze lanie wody niz w przypadku grubego tynku

  15. #55

    Domyślnie

    ale tutaj miloszk zadał słuszne pytanie, co to znaczy odparzyć ścianę?

  16. #56

    Domyślnie

    Nie ścianę ale tynk
    Odparzy to znaczy, jakby tu wytłumaczyć, tynk miejscowo może się odkleić płatami bo nie będzie wystarczająco mocno związany z podłożem i nie będzie miał odpowiedniej wytrzymałości na skutek zbyt szybkiego wyschnięcia, spowodowanego oddania wody do ścian
    Łatwo znaleźć takie miejsca przez opukiwanie
    Trzeba tu rozróżnić rodzaj tynku jaki będzie położony (gipsowy, cementowo- wapienny, wapienny) Przy CW szpryca trochę poprawia sytuację gdyż zmniejsza oddawanie wody do ściany przez kolejne warstwy. Jednak w pewnych sytuacjach szczególnie na suchym i zapylonym BK szpryca może się odspoić (nie mieć wystarczającej siły połączenia)
    Generalnie tynk na suche podłoże - szybko zacznie wysychać czyli będą kłopoty z zatarciem.
    Warstwę trzeba wtedy intensywniej skropić wodą, w celu pozyskania mleczka i dłużej oraz mocniej zacierać co może powodować miejscowe osłabienia wiązań

    Generalnie jak to mówi mój ojciec "..Nawet kota można zagłaskać na śmierć.."
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  17. #57

    Domyślnie

    hehe zaglaskac na smierc
    ano mozna, kiedys jeden zacieral tynk w jednym miejscu i wklesniecie powstalo
    sprawdze jakie tam maja odpowiednie tynki i jak z ta woda bedzie to sie wypowiem szerzej

  18. #58

    Domyślnie

    Ah czyli w skrócie odparzenie tynku, to położenie go na suchą ścianę, gdzie nie ma szansy się związać przez brak wody i w konsekwencji odpada od ściany tak?

  19. #59

    Domyślnie

    a n ie ma jakis tynków które nie potrzbują takich dzialan?

  20. #60

    Domyślnie

    Płyta G-K
    Nie wiem do końca jak to jest z grubowarstwowymi tynkami gipsowymi
    Ktoś mi kiedyś jednak odradzał kładzenie ich na BK
    Może to być jednak kolejny mit
    Chodź z drugiej strony one to dopiero długo schną
    Ostatnio edytowane przez pblochu ; 17-05-2010 o 05:00
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony