dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    klekacz

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie co na podłogę zamiast styropianu ?

    może ktoś pomoże ofiarze wykonawcy i podpowie co można zastosować na podłogę zamiast styropianu. Musi być dużo cieńsze ale o podobnych właściwościach cieplnych. A to wszystko dlatego że mam zbyt nisko obsadzone okno balkonowe z fixami i jak ułożę zbyt grubo styropianu(8cm) i wyleję posadzkę to już drzwi nie otworzę.

  2. #2

    Domyślnie

    styrodur (Polistyren ekstrudowany XPS)!
    pozdrawiam
    Łukasz

  3. #3

    Domyślnie

    Jest ok 30% cieplejszy, a więc o tyle można by zredukować grubość.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie Re: co na podłogę zamiast styropianu ?

    Cytat Napisał klekacz
    może ktoś pomoże ofiarze wykonawcy i podpowie co można zastosować na podłogę zamiast styropianu. Musi być dużo cieńsze ale o podobnych właściwościach cieplnych. A to wszystko dlatego że mam zbyt nisko obsadzone okno balkonowe z fixami i jak ułożę zbyt grubo styropianu(8cm) i wyleję posadzkę to już drzwi nie otworzę.
    No i nie zapomnij przesłać faktury wykonawcy od fuszerki.
    A poważnie to współczuję, mnie takie omyłki doprowadzają do myśli o morderstwie (wykonawcy oczywiście)

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    klekacz

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    jasne, wolałbym go wykastrować przynajmniej dłużej by pamiętał. Ale tak naprawdę to wina przedstawiciela handlowego okien. On sam mierzył za duże okno wyprodukowali, zbyt nisko obsadzili i jeszcze jak poszedłem do nich to mi mówią a gdzieś Pan był jak zmierzyliśmy i mówiliśmy jakie wymiary będą. " Kontrola najwyższą formą zaufania" hasło cały czas aktualne.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ecotherm też robi płytu z PU - cena jeszcze dla człowieka, a właściwości b. dobre. Styrodur ma właściwie takie, jak twardy styropian, więc można tę radę sę wrażyć w rzyć.

    Czy ja dobrze rozumiem, że planowałeś dać 8cm styro? Nie jest to raczej zbyt dużo - schodzić faktycznie nie masz z czego...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    klekacz

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Jak myślicie. Co będzie lepsze wykuć z powrotem okno balkonowe (z fixami) i wyżej obsadzić czy na szerokość otwarcia drzwi balkonowych zrobić uskok i wyłożyć płytkami półkole? (otynkowane jest już od zewnątrz i wewnątrz)[img]

    [/img]

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ecotherm też robi płytu z PU - cena jeszcze dla człowieka, a właściwości b. dobre. Styrodur ma właściwie takie, jak twardy styropian, więc można tę radę sę wrażyć w rzyć.

    Czy ja dobrze rozumiem, że planowałeś dać 8cm styro? Nie jest to raczej zbyt dużo - schodzić faktycznie nie masz z czego...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    klekacz

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    nadproże trzeba by było przyciąć ok 3cm bo było 2cm luzu jeszcze. Tylko czy to okno się nie zwichruje i nie wiem czy to jest najlepsze rozwiązanie

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Najlepsze rozwiązanie to było prawidłowe okno wyegzekwować od dostawcy. Wszystkie inne są już tylko gorsze.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  11. #11

    Domyślnie Re: co na podłogę zamiast styropianu ?

    Cytat Napisał klekacz
    może ktoś pomoże ofiarze wykonawcy i podpowie co można zastosować na podłogę zamiast styropianu. Musi być dużo cieńsze ale o podobnych właściwościach cieplnych. A to wszystko dlatego że mam zbyt nisko obsadzone okno balkonowe z fixami i jak ułożę zbyt grubo styropianu(8cm) i wyleję posadzkę to już drzwi nie otworzę.
    Ja miałem ten sam problem. Tyle że cały dom wyszedł za nisko. Drewniak z deską podwalinową grubości 5cm. Po zamontowaniu drzwi wejściowych i balkonowych miałem tylko 11cm do dyspozycji. Klepka z klejem ok. 3cm wylewka 4,5cm i 0,5 cm marginesu. Zostało mi tylko 3 cm na ocieplenie. Dałem piankę poliuretanową 3cm. Koszt w 2006r. to ok. 20zł/m2 - płyty o wym 1x2m. Drogo jak cholera ale izolacyjność takiej 3cm pianki odpowiada 6cm styropianu. Kupawałem w firmie CHEMABUD w Grodzisku Mazowieckim.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    klekacz

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    zostaję przy takim rozwiązaniu. Na szerokość drzwi balkonowych robię niżej i terakotą dalej drewno. Trudno będzie uskok ale wykucie okna gdy już są tynki i nadcięcie nadproża to za duże ryzyko. Liczę tylko że nie będzie tak źle bo jest to salon z jadalni gdzie częściowo będą płytki to i z drugiej strony kilka płytek nie zaszkodzi. Tylko ten uskok.... ehhhh.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie wldze ryzyka
    tniesz nadproże, podnosisz drzwi - i tak są w jakby innej scianie tym samym linia nadprozy nie ma wizualnie znaczenia
    jesli nie sp... czy stropu to 25 cm nad nadprożem masz wieniec wiec realnie nadproże ma ci trzymać te jedna warstwę pustaków - kurde Keinem moznaby je nawet zrobić a tu belka jak pod Kolumnę Zygmunta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał klekacz
    zostaję przy takim rozwiązaniu. Na szerokość drzwi balkonowych robię niżej i terakotą dalej drewno. Trudno będzie uskok [...]
    No i co? Całe zycie będziesz się potykał. A jak nie Ty to Twoi goście. To nie jest wyjście na balkon tylko na taras. Latem to główny ciąg komunikacyjny. U mnie nawet główniejszy niż wejście do domu. I co najpierw susik hop przez próg drzwi balkonowych a potem malutki ząbek metr dalej? Przemyśl jeszcze raz podkucie nadproża albo zmianę okna na mniejsze (może w rozliczeniu wezmą stare i dadzą sensowny rabat?). Pamiętaj że do końca życia bedziesz sie o ten prożek potykał a kazde wypowiedziane przy tej okazji "k... mać" to zły przykład dla dzieci .

  15. #15

    Domyślnie

    A mi juz kilka razy wykonawca mówił, że wystarczy 5 cm styropianu pod podłogę (bez podłogówki) i że więcej nie trzeba - a w projekcie mam 8 cm. No i nie wiem, czy mu przyznać rację. Tez gdzieś na forum czytałam, ze 5 to absolutne minimum, ale czy to nie za mało. Często powtarza sie, ze minimum 8cm. Czy ktos ma 5 cm i jest zadowolony?

  16. #16

    Domyślnie

    Minimum styropianu określone normą na podłogę na gruncie to 6cm.
    U mnie musi być właśnie 6cm + 5cm wylewka. Tam gdzie podłogówka dam pewnie płytę poliuretanową, a tam gdzie nie będzie podłogówki najlepszy twardy styropian jaki znajdę lub styrodur.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    no widze ze niejestesmy sami, u nas to samo zamontowali okna i co sie okazuje bedzie probelmz wylewka,mialo byc 5+5 styropianu na zakładkę czy jak to sie tam zwie plus 5 wylewka ale i z tym juz moze byc problem no bo gdzi jeszcze podłoga?i to nietyczy sie jednego okna ale 4i co teraz?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Ecotherm też robi płytu z PU - cena jeszcze dla człowieka, a właściwości b. dobre. Styrodur ma właściwie takie, jak twardy styropian, więc można tę radę sę wrażyć w rzyć.

    Czy ja dobrze rozumiem, że planowałeś dać 8cm styro? Nie jest to raczej zbyt dużo - schodzić faktycznie nie masz z czego...

    tylko w celu sprostowania informacji: EcoTherm produkuje wszystkie swoje płyty w technologii PIR.

  19. #19

    Domyślnie

    Udało mi się kupić płyty poliuretanowe Ecotherm XR 6cm po ok. 28zł/m2. Kupowałem od firmy Król Izolacji z Poznania około 2 miesiące temu i sprzedawca miał jeszcze trochę na magazynie. Zadzwońcie, może jeszcze mają... Mieli też 4cm. Płyty są w większości równe i bardzo dobre jakościowo, mimo iż to końcówki magazynowe. Płyty trzeba odbierać własnym transportem. Ja tam jestem bardzo zadowolony

    http://lmgtfy.com/?q=kr%C3%B3l%20izolacji

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    A odnosnie styroduru to też układam go w dwóch warstwach na przemian tak jak styropian,i czy dostane grubość 3cm,w projekcie 6cm styropianu+4cm wylewki czy to nie za mało?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony