dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 210
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk

    Największy sens ma - być bogatym!
    To bardzo ułatwia życie...
    Prosze pana, bogatym to ja mogę być co najwyżej w doświadczenie
    Ja sam wiem lepiej! Moje jest lepsze, bo jest moje!

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Bingo!
    Dziel się tym, co masz, obficie!
    Garściami zgarniaj wdzięczność i bogać się sympatią otoczenia!

    Adam M.

  3. #203

    Domyślnie

    Pięknie powiedziane
    W której gminie można dostać dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych ? Dopisz się!

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał ex404
    Cytat Napisał adam_mk

    Największy sens ma - być bogatym!
    To bardzo ułatwia życie...
    Prosze pana, bogatym to ja mogę być co najwyżej w doświadczenie

    Gratuluje bardzo trafnej riposty

  5. #205

    Domyślnie kolektory-dopasuj do potrzeb i możliwości

    Kolektory podążające są produkowane i opatętowane przez Górala z Nowego Targu (10tys. za 2 rurowy- 1 rurka = 1000W). Zasilanie około 14V - okło 57zł rocznie. Można dołożyć rurek (budowa modułowa). Mi wystarcza i 4 osobowej rodzinki kolektor zbiornikowy 400l ,36 rurek. Nie ma ani jednej pompki bo nie potrzebuje (potrzebne kilka watów do serownika i czujnika) . Grawitacja jest za darmo . No i dobrze grzeje ( 6-8 miesięcy ,40-87stopni C) cena 6.7tys. BRUTTO.
    Pozatym są kolektoty z wbudowanymi ogniwami fotowoltaicznymi produkującymi enrgię dla zestawu pompowego (osobiście znam 2 firmy oferujące takie rozwiązanie)

  6. #206
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    To niezła ta rurka, gromadzi energię z metra kwadratowego?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  7. #207

    Domyślnie

    W tym podążającym jest zwierciadło skupiające promienie na rurce. A rurka ma okło 2m długości.Wpisz elfran lub zajżyj do muratora . A w kolektorze zbiornikowym ktury mam woda użutkowa jest ogrzewana w rurce. W klasycznym kolektorze (rurowy) jest tak absorwer-aluminium-miedziana rurka-mieszanka glikolu-wężownica-woda użytkowa, w zbiornikowym absorwer-szkło-woda użytkowa (w prostocie siła).

  8. #208

    Domyślnie

    Za bardzo nie widzę korzyści z tej instalacji (cytowana tyle razy , że nie będę powtarzał).
    Układ działa dopóki pracuje pompka i duży bufor odbiera ciepło z małego a poza tym, ten mały wcale nie może być taki mały bo inaczej możemy go zastąpić zwykłym wymiennikiem płytowym i tracimy całą równowagę temperaturową.
    Takie systemy o których piszesz zawsze mają bufor nad kolektorem, u siebie przeniosłeś go do piwnicy (rozumiem powody) i dołożyłeś pompkę defakto tracąc wszystkie zalety które układ wyjściowy posiada.

  9. #209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michał webi

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. widzę ze rozkręciła się konkretna rozmowa na temat opłacalności lub nie systemu kolektorów słonecznych i dobrze bo od dłuższego czasu chodzą mi po głowie myśli o kolektorach słonecznych i ich opłacalności , wszelkie za i przeciw. nasuwa mi się jedna myśl, a mianowicie oszczędność finansowa przy zastosowaniu kolektorów takich bądź innych będzie zawarta w przedziale 1400 - 1100 pln rocznie w stosunku do ogrzewania elektycznego, 800 pln przy ogrzewaniu gazem i około 500 pln przy grzaniu wody grzejąc kotłem na miał lub węgiel. mam pytanie czy ktoś porównywał oszczędności finansowe w przypadku zastosowania pompy ciepła z COP w granicach 4? czy nie będzie to czasem bardziej opłacalne niż zastosowanie kolektorów? dodatkową zaletą pompy jest praca całoroczna. proszę o wasze opinie.
    pozdrawiam
    Michał

  10. #210

    Domyślnie

    Pompa ciepła tylko do ciepłej wody na 99% będzie to pompa typu powietrze woda. W takim przypadku pompa ciepła jako pompa ciepła cały rok na pewno nie będzie pracować - będzie potrzebne wspomaganie grzałką elektryczną lub innym źródłem.
    COP 4 to jest osiągalne przez pompy typu solanka-woda. My w firmie posiadamy Viessmanna Vitocal 160-A o teoretycznym COP 3,6. Powiem ci, że te COP to tylko jak jest odpowiednio ciepło osiągniesz. Zimą albo wykradniesz ciepło z ogrzewanych pomieszczeń, które wcześniej ogrzałeś, albo masz jednostkę typu split i się po głowie drapiesz ile prądu weźmie jak temperatura na dworze spadnie poniżej -10*C.
    Solary biorą zdecydowanie mniej prądu, ale też nie pracują zawsze więc ja te systemy stawiam na równi choć osobiście wolę solary ot takie moje przekonanie.

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony