dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 161
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    gdyby ktoś szukał drzwi w rejonie Łodzi to oczywiście ==> ciągle nie polecam

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klepasia

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie CZARNA LISTA WYKONAWCÓW ŁÓDŹ CIESIELSTWO EKSPERT 0785618003

    do remontu domu drewnianego na GETUP zgłosił się wykonawca walopi mający firmę"WATOMFIL". Dom miał być remontowany niestety był w złym stanie i został postawiony od nowa,po części ze starego materiału i nowego.Pan mówił ze ma ogromne doświadczenie w budowie domów drewnianych, które stawiał w Ameryce.Dom który zbudował jest cały niestabilny, nie ma żadnych wzmocnień,jak wieje wiatr to cały się trzęsie.Legary i brusy zostały zbite gwoździami,które są widoczne wszędzie.Cały dom drewniany opiera się na gwoździach. Nie ma połączeń belkowych,które by wzmocniły konstrukcje.Połączenia brusów mają dziury i nierówności,ściany są krzywe.Dom miał zachować porzedni wygląd, niestety zmienił jego wygląd. Korzystając z niewiedzy osoby zlecającej dokonywał zmian, nie tłumacząc fachowo czego one dotyczą PO skończeniu tego co zrobił był nerwowy,śpieszył się i nie dał obejrzeć tego co wykonał. Zażądał rozliczenia i wypłacenia pieniędzy bo robota zrobiona. Na uwagi jakie mówiłam stwierdził,że tak ma być. Kiedy do poprawy tego domu przyjechała Firma DOMART stwierdzili, że dom nie nadaje się do użytku cały "chodzi" DO dnai dzisiejsego nie moge znaalęźć wykonawcy do poprawy tego domu.Nikt nie chce sie tego podjąć. ZDJĘCIA POSTAWIONEGO DOMU DO WGLĄDU Udostępnie kontakt>Naocznie można się przekonać partactwa jakie wykonał.DLATEGO GO NIE POLECAM NIKOMU I WPISUJE GO NA CZARNĄ LISTE PARTACZY

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RAFULUS

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    9

    Domyślnie CZARNA LISTA WYKONAWCÓW - ŁÓDŹ

    Witam
    Ja już praktycznie po budowie jestem i mam nadzieję że wszyscy tak nie mają ale moja budowa była usłana paprokami i naciągaczami. Było ich tylu że głównie oni zapadli mi w pamięci przysłaniając tych godnych polecenia. Dlatego też chciałbym ostrzec przed nimi innych. W sumie to był główny powód zarejestrowania się na forum. Opiszę kilka przypadków w następnych postach żeby było czytelniej. Mam nadzieję że inni inwestorzy się przyłączą i pociągną temat.
    Pozdrawiam
    Rafał

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RAFULUS

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Numer jeden to Pan Dariusz Chmielowski.
    Za bajerkę należy mu się wyróżnienie. Niedoświadczonemu inwestorowi jest w stanie wmówić chyba nawet że to on wybudował Pałac Kultury. A jak już nauczysz się rozpoznawać jego kłamstwa wtedy bierze cię na litość i opowiada jak to go w Anglii oszukali albo jego syn jest ciężko chory. Jest przekonujący do tego stopnia że moja mamuśka aż zaczęła mu szukać kontaktów po znajomych do lekarzy teraz az sam w to nie wierzę.
    Przygoda z Panem Dareczkiem zaczęła się w lipcu 2008 a zakończyła wiosną 2009. W tym czasie wykonał imponującą pracę: dwie łazienki, podłoga w holu i kuchni z gresy polerowanego 40x40 o pow. 40m2, ok 100m2 płytek w garażu mur ogrodzenia i trochę drobnych robót typu podkucie czegoś, przerobienie aaaa i popisowa jego praca razem z kuzynem to 40m2 trawertynu na klatce i kominku.
    Obie łazienki poprawiane po kilka razy, przesunięty termin o 3 miesiące to dla niego żadne spóźnienie, gres w holu tak krzywo podocinany przy ścianach że widać to spod listew, w ogrodzeniu dwa słupki od bramy sam przewróciłem ręcznie, trawertyn chyba Panowie kładli pierwszy raz i się uczyli, u moich rodziców kładł Pan Morawski z Łodzi i jest wręcz pokazowy. Garaż już miałem odpuścić jeśli chodzi o reklamację ale na koniec okazało się że na środku drzwi garażowych (5m dł) jest szczelina na 2cm. Kolejny problem to taki że w odpływach z syfonami wkładanymi od góry nigdzie nie zamontował syfonu. Nie muszę chyba opisywać czym to skutkowało.
    Największy problem z Panem Dareczkiem jest taki że zaczyna wszystkie prace które ma zrobić i nawet jeśli chcesz go wywalić to nie ma jak bo pół domu rozgrzebane a złapać kogoś kto to dokończy graniczy z cudem. To był ostatni "fachowiec" ale już zaczynałem się bać że będzie też współlokatorem.
    Generalnie można by napisać książkę o Panu Darku ale nikomu nie życzę go jako wykonawcy czegokolwiek.

    cdn

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RAFULUS

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    jakoś tak się złożyło że miałem wyjątkowego pecha do wykonawców o imieniu Darek Kolejny to Dariusz Dymarczyk - ten był bardzo wiarygodny gdy w odróżnieniu od drobnych budowlańców miał nawet pieczątkę firmową, robił kosztorysy i wystawiał faktury. Jego firma CARO miała wykonać wykończenie całego domu. Na etapie montowania płyt KG na poddaszu Panu Darkowi zaczęły się piętrzyć problemy i był właściwie nieosiągalny u mnie na budowie. Natomiast jego kolejne ekipy okazały się podwykonawcami, których chyba werbował pod budką z piwem a pojęcia zbyt wielkiego nie mieli. Dla przykładu napiszę że płyty KG montowali bezpośrednio do krokwi bez stelaża. Nie wiedziałem o tym a teraz są efekty.
    Przygoda zakończyła się mało oryginalnie, Pan Daruś po prostu zaginął w akcji i zostawił mnie z jakimiś lumpami. Zdecydowanie nie polecam.

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agaipawel5
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Architekt SERGIEL Łódż OSTRZEŻENIE

    Chciałbym przestrzec wszystkich przed korzystaniem z usług architektonicznych Pana Sebastiana Sergiela www.sergiel.pl
    ww. architekt wykonywał dla mnie adaptację projektu gotowego.
    Popełnił przy tym cały szereg szkolnych błędów.
    poniżej przedstawiam zarzuty ze strony Starostwa Powiatowego:

    1. lokalizacja planowanego budynku narusza ustalenia planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru miasta zatwierdzonego Uchwałą Nr XXXI/284/05 (część budynku tj. zadaszone wejście, wykracza poza obowiązującą linię zabudowy);

    4. na stronie tytułowej brak podpisów projektantów, opracowujących części branżowe, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120 poz. 1133, §3);

    6. projekt zagospodarowania, część rysunkowa – brak podpisów projektantów instalacji wod-kan, energii elektrycznej oraz gazu wraz z podaniem swoich uprawnień;
    7. brak projektów technicznych instalacji wod-kan, energii elektrycznej oraz gazu wykonanych przez projektantów posiadających uprawnienia budowlane oraz zaświadczenie o przynależności do właściwej Izby Inżynierów Budowlanych;
    8. brak oświadczeń projektantów instalacji wod-kan, energii elektrycznej oraz gazu, o sporządzeniu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej – art. 20 ust 4 Prawo Budowlane;
    9. brak adaptacji wewnętrznych instalacji w budynku w zakresie wod-kan, energii elektrycznej, c.o, oraz doziemnej instalacji gazowej wraz z wewnętrzną instalacją gazową w budynku mieszkalnym;


    Jest w tym dużo mojej winy - podpisując umowę nie dość dokładnie uszczegółowiłem zakres prac. Część ustaleń była "na buzię"
    W cenie miały być kompletne projekty przyłączy wraz z całą dokumentacją techniczną. Projekty branżowe musiałem jednak zlecić innym wykonawcom.
    To co pierwotnie miało kosztować 3 tysiące - kosztowało 6 tys...

    Reasumując - Biednego nie stać na tanie usługi niedoświadczonych i początkujących architektów.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    ja bym jeszcze poczytał pkty 2,3 i 5
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agaipawel5
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie pisałem ich bo to już są mniej istotne rzeczy, ale bardzo proszę:

    2. brak wyznaczonych miejsc postojowych dla samochodów, zgodnie z ustaleniami w/w planu zagospodarowania przestrzennego (§ 23 ust. 3);
    3. brak załączonej informacji BIOZ zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia
    23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia;
    5. brak w metryczkach projektu adresu planowanej inwestycji oraz imienia i nazwiska Inwestora, zgodnie z w/w Rozporządzeniem ( § 4.1);
    10. projektant, dokonujący adaptacji projektu powtarzalnego na każdej stronie projektu powinien potwierdzić to swoim podpisem tj. „Adaptowano” i podpis;
    11. zamiar wykonania ogrodzenia należy zgłosić w trybie art. 29 ust. 1 pkt 23 Prawo Budowlane – druk zgłoszenia wykonania robót budowlanych w załączeniu

  9. #69

    Domyślnie

    pkt 12. Temu Panu już dziękujemy.

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jednym (dwoma tak naprawdę) słowem, zrobil Cię w kopułę
    z drugiej strony, czy w starostwie przypadkiem nie robią jacyś stażyści?

    o co wystąpiłeś do starostwa?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agaipawel5
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Do Starostwa nie mam żadnych zastrzeżeń. Wykazali się ogromną wyrozumiałością. Prowadzili "architekta" za rączkę - a na końcu stwierdzili - "no jakoś zmęczył ten projekt..."
    Występowałem tam o pozwolenie na budowę, które koniec z końcem dostałem.
    Projekt miał dodatkowo obejmować wszystkie instalacje. Za nie niestety musiałem płacić osobno...

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a jaki byl koszt tego projektu adaptacji ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agaipawel5
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    1600 zl

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    ja za 1000 dalem za garaz dom mi projektowali za 3500 wiec sie nie dziw nauka kosztuje i sie facet nie cenil jeszcze :D
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agaipawel5
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    myślałem, że pytasz o koszt projektu domu.
    Za adaptacje zapłaciłem 3000 zł

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    aaaaa to juz mozna go jakos podciagnac pod normalnie wyzysk za bublerstwo tyle kasy jak tam ze swoim nie mialem problemow co prawda bez zadnych instalacji ale to byla moja decyzja
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaipawel5
    myślałem, że pytasz o koszt projektu domu.
    Za adaptacje zapłaciłem 3000 zł
    zwykle sam projekt to około 2 tyś a projekty branżowe zależy od zakresu , ja za ful serwis (prąd gaz wod-kan) zapłaciłam ok 3500
    czyli cena 3000 to za niska za adaptacje + branże a za wysoka na samą adaptację

    powieś informację na łódzkiej tablicy ogłoszeń, tu zaraz zniknie

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    molier

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    5

    Domyślnie Kusterowie - reaktywacja

    niestety potwierdzam - u mnie panowie kusterowie zaczęli, popsuli (gładzie, tapetę, zabudowy, płytki) i zniknęli - niestety zapłaciłem im za zakończone etapy - oczywiście obiecali ze "drobne" poprawki naprawią na drugi dzień - ten neistety minął ponad tydzień temu - od tego czasu zmienili telefony (zona, on i brat).
    nie są jedna świadomi że to doopiero początek ich problemów

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał suzis
    Jeśli ktoś chce się budować to lepiej nie z tym generalnym wykonawcą, na którego ja miałam nieszczęście natrafić!
    Zdjęcia partactwa w moim Dzienniku Budowy...
    SZOK !

    P.S. zastanawia mnie jedno - czemu Państwo, widząc na bieżąco to co się dzieje, nie zrezygnowali z tych partaczy ?

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Jakby ktoś zapomnial , albo potrzebował opinii to oczywiście cały czas nie polecam .
    Jacek

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony