dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 161
  1. #121
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    a wiesz że jak wpłaciłeś zaliczkę i firma wycofuje się z umowy - to powinni dopłacić ci wielkość zaliczki jaką wpłaciłeś?

  2. #122
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar qnik111
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    a wiesz że jak wpłaciłeś zaliczkę i firma wycofuje się z umowy - to powinni dopłacić ci wielkość zaliczki jaką wpłaciłeś?
    Na umowie musi być zadatek a nie zaliczka żeby domagać się podwójnego zwrotu

  3. #123
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    przepraszam za wprowadzanie w błąd - zawsze mi się mylą te dwa terminy

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Firma Mera ma tak skonstruowane umowy że za ich opóźnienie można im potrącić 0,1 % za tydzień a za twoje opóźnienie 0,1 % ale już za dzień
    Innymi słowy - jeśli by spóźnili się o pół roku z montażem twoich schodów to można im potrącić 300 zł
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 14-07-2010 o 06:57
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  5. #125
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrez7

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Do grona partaczy dopisuje firmę Redo z Łodzi, właścicielem jest Jacek Mierzwa. Wykonawca robot remontowych i hydraulicznych. Rury C.O. straciły szczelność, w pokoju robili poprawkę, w łazience trzeba było zakładać nowe(wykonywał kto inny). Zla jakość wylewek(nierówne), poziom płytek miedzy łazienką i przedpokojem rozminął się o centymetr. Gładzie gipsowe marnej jakości, glazura miała być ,,na szlif'' a była ,,na styk''. Fugi musiałem równać sam, skrobakiem do fug usuwać strupy. Obudowa wanny- brak wykonania umówionych elementów tj. podcięcia na stopy i rewizji.Spawanie rur miedzianych wyjątkowo niechlujne wizualnie. Kiedy pracownika nazwałem ,,paprokiem'' stwierdził ze mu ubliżam. Powinienem go raczej określić mianem złodzieja, to tak jakby pieniądze zostały skradzione. ,,Fachowiec'' pieniądze wziął i to niemałe.

  6. #126
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    T_Baki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3

    Domyślnie UWAGA - J.T.CONSTRUCTION z Kutna

    Witam
    Chciałbym wszystkich budujących ostrzec przed tą firmą J.T.CONSTRUCTION z Kutna
    Lista zarzutów jest spora
    - nieterminowe wykonywanie robót
    - żadna rozpoczęta praca nie jest skończona
    - totalny haos i bałagan na budowie
    - wyłudzanie pieniędzy na materiały które nigdy nie będą kupione
    Obecnie toczy się postępowanie ws wyłudzenia pieniędzy przez p. Tomasza Kisielewskiego
    działającego pod szyldem tej firmy.
    Jeszcze raz solidarnie ostrzegam wszystkich budujących przed tą firmą i tym człowiekiem
    Facet ma wiedze, umiejętności i gadane niestety nie wykorzystuje tego w dobryej wierze.

  7. #127
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr.maciejewski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    1

    Domyślnie Dariusz Dymarczyk

    Witam Szanownych.
    Miałem pecha do ekip budowlanych, a dokładniej do Pana Dymarczyka. Zameldowany w Połczyn Zdrój, budował mój dom pod Łodzią. Na pieczątce nazwa firmy: CARO. Po sąsiedzku stawiał też jeden dom i stąd moja z nim znajomość. Nie będę się rozpisywał w szczegółach. Dariusz Dymarczyk jakiś czas temu zniknął a od tego czasu pojawiło się parę u mnie firm z żądaniem zapłaty za materiał i usługi. Za to wszystko pan Dymarczyk dostawał ode mnie pieniądze... Moje straty są niewielkie, ponieważ tylko w ostateczności, jak nie mogłem podjechać na budowę ( pracuję w Warszawie ) przekazywałem jemu pieniądze na materiały. Moja sąsiadka straciła znacznie więcej. Zdecydowanie odradzam tego człowieka. Będę jednocześnie bardzo wdzięczny za podanie miejsca pobytu tego człowieka. Ułatwi mi mnie i mojej sąsiadce złożenie pozwu i może odzyskanie naszych pieniędzy. Pozdrawiam.

  8. #128
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    billy1974

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-111
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Regulamin

  9. #129
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    user144

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    1

    Thumbs up CZARNA LISTA !!! OLG - BRUK kompleksowe układanie kostki brukowej 506 601 272

    Witam wszystkich na forum. Chciałbym szczerze przestrzec przed pseudo firmą OLG - BRUK z pod Radomska w łódzkiem.
    Niestety miałem to nieszczęście, że zleciłem tym osobom ułożenie kostki brukowej na podjeździe pod bramą.
    Niestety "PANOM" nie chciało się porządnie wykorytować i zawyżyli cały poziom kostki, przez co zimą wysadziło bramę do góry. Co więcej cała kostka położona jest wyjątkowo nieudolnie, wyżej z jednej strony, niżej z drugiej, a po środku zagłębienie. Po skontaktowaniu się z nimi w celu poprawienia tej żałosnej fuszerki przyjachali pod moja nieobecność i włożyli kilka podkładek pod zawiasy bramy co miało załatwić sprawę. Przy próbie ponownego kontaku zostałem wyzwany od głupiego h... i poproszony o to żebym spierd...







    Rachunku nie otrzymałem bo takie firmy unikaja płacenia podatku.
    Szczerze odradzam !!!

  10. #130

    Domyślnie

    Nie zamawiajcie drzwi w tej firmie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Nie wywiazuja sie z terminu, nie informuja o tym klienta, olewaja wszystko. W moim przypadku montaz nastapil miesiac po terminie po kilkunastu telefonach z mojej strony. Z ich strony nie bylo nawet zwyklej infomacji. Po miesiacu spoznienia ,monter pojawil sie po 5 godzinach kolejnego spoznienia. Nikt nie zadzwonil nawet poinformowac ani przeprosic. Po jednym dniu zamek sie zepsul, nie ma kto naprawic mimo zlozonej reklamacji zarowno telefonicznie jak i osobiscie oraz na pismie. Jest to firma, ktora wypina sie na klienta. Pani pracujaca w biurze zawsze obiecuje, ze oddzwoni nigdy tego nie robi. Za kazdym razem pyta o wszytskie dane imie nazwisko adres telefon, bo najwidoczniej nie robi sobie notatek . Brak jakichkolwiek kompetencji. Niestety nie tylko pani z biura ma takie podejscie do pracy , kazda inna osoba pracujaca w tej firmie, zarowno monterzy jak i serwisanci takze wypinaja sie na klienta. Odradzam i przestrzegam!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azakrzew
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Odradzam współpracę z Panem Andrzejem Łukasikiem występującym na forum jako Ghost 34. Firma miała niegdyś świetną renomę jednak ich „wyczyny” w moim domu jej zdecydowanie przeczą.

    Zamówiłem deski dębowe olejowane fazowane z 2 stron. Pan Andrzej zapomniał o tym szczególe i jego ekipa (sam już nie układa) bardzo szybko ułożyła mi prawie całe piętro w desce fazowanej z 4 stron. Jakość wykonania od początku pozostawiała wiele do życzenia. Kilkanaście desek kazałem od razu wymienić. Czasem kładli nawet deski uszkodzone. Niestety to również świadczy o źródle i klasie materiału. Zapewne jest bardzo tani. Sam Pan Andrzej w mojej obecności kazał kierowcy, który dowiózł deski wręczyć kilka sztuk desek fatalnej jakości producentowi. To podobno firma, w której Ghost zaopatruje się od lat. Po roku od położenia wypadło już kilka sęków, a z jednej deski zaczęły się obrywać drzazgi.

    Po konsternacji dotycżacdej 4 faz zamiast 2, zgodziłem się aby na piętrze deski z 4 stronną fazą zostały na podłodze, ale na parterze miały być już z fazą 2-stornną i ułożone idealnie. Pan Andrzej zgodził się i napomknął tylko, że będzie musiał w takim razie ściągnąć cykliniarkę. Niestety żadnej cykliniarki nie było. Panowie szlifowali łączenia desek małymi ręcznymi szlifierkami. Jak się potem okazało niezbyt dokładnie. Są istotne różnice między poziomem sąsiadujących desek. Ponadto, między wieloma deskami mam dziury szerokości do 2 mm! Recepta Pana Andrzeja na takie „drobiazgi” to kit do parkietu.

    Wykończenie wokół grzejnika podłogowego zostało zrobione tak, że koryto został ściśnięte i nie mieściła się kratka. Panowie niby poprawili obróbkę, ale w końcu sam musiałem doszlifować kratkę.

    W ramach zakresu prac było też klejenie listew przypodłogowych z mdf i tu pokazali już mistrzostwo w niechlujstwie. 70% listew musiałem wymienić, a i to nie dało rezultatu bo okazało się, że miejscami deski nie dochodzą do ścian i gdy przykleić listwę przy ścianie to powstaje szpara, więc listwa powinna odstawać o prawie 1 cm od ściany! Pan Andrzej zwrócił mi co prawda za nowe listwy, ale robociznę płaciłem sam 2 raz. Ponieważ deski nie są w jednej płaszczyźnie między nimi a listą są przerwy różnej szerokości. Efekt raczej żałosny.

    Z uwagi na bardzo napięty harmonogram tej wybitnej ekipy zostałem poproszony o odbiór podłogi bez możliwości wejścia na nią, bo była świeżo olejowana. Pan Andrzej ręczył, że wszystko jest ok., a w razie potrzeby wróci i poprawi najdrobniejszy szczegół. Głupi zgodziłem się. Poza tragicznym stanem listew, szparami, niedoszlifowanymi łączeniami desek, różnicy w poziomach między deskami dochodzącej do 1,5 mm (!), również olej jest miejscami źle położony – są np. zaschnięte krople między deskami albo nie wtarte plamy. Deski były kładzione bez przebierania więc np. na środku pokoju dziennego mam deski z wielkimi sękami i bielą, a pod kanapami (mówiłem gdzie będą) ładne deski.

    Panowie nie byli też przygotowani (mimo umowy) na wykonanie łączenia schodów z deskami i musiałem kilka miesięcy czekać na dołożenie tam kątownika z desek. Przy okazji brudasy o mało nie zniszczyły mi kamiennego podestu przed domem – wmietli pył drzewny w szpary miedzy płytami kamienia co po deszczu przebarwiło płyty. Na chemię do wywabienia plan wydałem kilkaset złotych.

    Co do kątownika, to partacze wykonali go tak, że miał rysy od szlifowania i faktura wyraźnie różnił się od desek. Reklamowałem go podobnie jak deskę, z której wychodziły drzazgi. Pan Duch sam wyznaczył termin naprawy, po czym nigdy się nie pojawił. Gdy dodzwoniłem się oświadczył, że miał zepsuty samochód (choć podobno przebywał w Warszawie i mogłem go nawet sam podwieźć, gdyby tylko zadzwonił i wyraził gotowość do naprawy) a obecnie przebywa na urlopie.

    Zdecydowanie odradzam! Ghost, Duch, Andrzej Łukasik to nie jest firma godna plecenia.

  12. #132

    Domyślnie

    http://www.ogrodylodz.com.pl porządkowanie działki, wycinka drzew Łódź
    Zdecydowanie nie polecam, na początku, jak zawsze właściel obiecuje, że będzie wszystko pięknie i szybko… W trakcie prac okazało się, że roboty są dwie, w tym jedna na naszej działce, więc zamiast 5 ludzi na mojej działce było 2-óch. Raz byli chorzy, raz byli na pogrzebie, później z tego pogrzebu wracali, oj czego to ja się nie nasłuchałem… żałosne
    Niestety firma okazała się również nierzetelna, nie wykopali z ziemi 14 pieńków, w tym 3 które były bezpośrednio pod domem, aby to ukryć sprytnie rozparcelowali ziemię po całej działce przykrywając pieńki. Kiedy przyszło do zapłaty, na nasze sugestie że chyba jeszcze nie wszystko zostało zrobione, zrobiło się bardzo nerwowo, krzyki że trzeba ludziom zapłacić, itp. itd. Niestety tu my popełniliśmy błąd, to była nasza pierwsza inwestycja na działce i ulegliśmy… Nauczka na przyszłość, nigdy nie płacić całości kwoty od razu, wszystkie kłamstwa ekipy wyszły po kilku dniach.
    Telefony właściciel odbiera, ale pieńki jak były tak są, ciągle słyszymy, że będzie jutro i wywiezie…
    Przysłowie że kto ma miękkie serce musi mieć… niestety się sprawdza.

    Pozdrawiam i więcej szczęścia życzę

  13. #133
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klasla

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie polecam firmy:
    OLLBUD
    WARSZAWA,TORFOWA13
    08-400 MAZOWIECKIE
    NIP: 524-100-64-26
    Oleg Gorbowy
    tel. 537416911
    ollbud.pl

    Działa na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Trudno powiedzieć, że jest to firma. Pan Oleg Gorbowy (Ukainiec) zatrudnia przypadkowych ludzi nie tylko z Urainy. Nie mają bladego pojecia o pracach budowlanych. Pan Gorbowy w zasadzie nie ma własnych narzędzi, prace wukonuja jego ludzie na narzędziach inwestora. Współpracuje z p. Krzysztofem (886230974), który ułożył u mnie glazurę. Nie potrafi położyć fugi epoksydowej, po 2 tyg. płytki odpadły od ściany.

    Oleg Gorbowy to totalna porażka, unikajcie współpracy z tym Panem.

  14. #134
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Romanbaca22

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Opole
    Posty
    4

    Domyślnie

    MTB HYDROIZOLACJE Michał Tronina

    Przestrzegam przed firmą MTB Hydroizolacje Michał Tronina z Opatowa. Całkowity brak kompetencji i brak odpowiedzialności za swoje błędy. Nie odbiera telefonów po spartolonej robocie !!! ODRADZAM współpracę !

  15. #135

    Domyślnie

    Przemysław Benduski Firma Handlowo Usługowa PROSYSTEM

    Odradzam współpracę z tym Panem.
    Firma PROSYSTEM zajmuje się wykonaniem instalacji c.o. wod-kan i gazowej. Podpisałam umowę na wykonanie tych instalacji wraz z kotłownią. Umowa obejmowała usługę i materiały. Pan Bendurski zażyczył sobie zaliczki w wysokości połowy całej kwoty wynikającej z umowy. Nie musze mówić, że była to wysoka suma. Po kilku dniach od rozpoczęcia prac zażądał dalszych 7 tys. na kocioł. Kotła nigdy nie zamontował. Na fakturze za kocioł, za którą zapłaciłam, jest wymieniony osprzęt, którego nigdy nie otrzymałam. W terminie uzgodnionym jako ukończenie wszystkich prac zrobiona była częściowo instalacja co, oraz rozpoczęta wod-kan. Na tym etapie wykonawca zażądał reszty pieniędzy. Ponieważ nie była dokończona żadna z instalacji, instalacja gazowa nie była nawet rozpoczęta ani też nie była zrobiona kotłownia, odmówiłam. Pan Bendurski poinformował, że odda mnie do windykacji w zakresie nieuregulowania całej kwoty uzgodnionej w umowie. Więcej nie pojawił się na budowie. Zgodził się na dwa spotkania za mną na których się nie zjawił. Obecnie nie odbiera telefonów. Adres, na który ma zarejestrowaną działalność jest nieaktualny - korespondencja wraca nieodebrana. Sprawę zgłaszam na policję - kradzierz oraz wyłudzenie pieniędzy.
    Ostatnio edytowane przez nerio2012 ; 14-05-2014 o 09:02

  16. #136
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar C-u-b-e
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [post usunięty]
    Ostatnio edytowane przez C-u-b-e ; 16-06-2014 o 13:38

  17. #137

    Domyślnie

    Przyszłych "właścicieli" dachów ostrzegam przed firmą Dariusza Pęczaka z Łodzi DAP-MAF. Miły człowiek, sprawia wrażenie dobrego fachowca. Niestety jest bardzo,bardzo nieterminowy. Podpisaliśmy umowę, którą potem aneksowaliśmy, terminów ukończenia prac było kilka, żadnegonie dotrzymał do tej pory. A to brak pogody, a to dziecko w szpitalu, innych też nie zostawi z rozgrzebanym dachem...Dach robi nam od listopada 2013. Pieniądze wzięte, telefony wyłączone, bo aktualna robota jest ważniejsza. Przecieki na kominie są, okno dachowe się wypacza od krokwi i tylko czekać aż pęknie. Pęczak też pęka z dumy, że dach ładny...tyle że nie skończony. Człowiek bierze wolne, jedzie na działkę i czeka, a ten po prostu nie przyjeżdża. :/

  18. #138

    Domyślnie

    ostrzegam przed korzystaniem z usług firmy instal-bud pana Krzysztofa Rosiaka z Koluszek
    Pan najpierw pięknie mydli oczy chwalac się jakie kursy konczy, później wytyka wszystkie bledy poprzednim ekipom, w kolejnym etapie pojawie się teoretycznie do pracy i zaczyna się gehenna....poprzedni inwestorzy wzywaja Pana na usterki wiec przyjezdza pokazuje się zakresla liste obecności i wyjezdza i tak każdego dnia...Praca trwa w nieskonczonosc ale jego to nie interesuje.,inni czekaja i co z tego dla niego to nie problem
    Pan nie nadąża z usterkami nie wspominając już ze podstawowe zabiegi hydrauliczne wykonywane sa po najmniejszej linii oporu, za chwile wszystko kapie jest nieszczelne. .Najgorsze jest to, ze robil nam podłogówkę, która nie działa i myslę, ze nasze przepychanki zakończą się w sądzie..nie mam już cierpliwości, na umówione spotkania Pan oczywiście się nie wstawia, nie odbiera telefonów. nic go nie interesuje..
    Wyjątkowy partacz i OSZYST JAKICH MAŁO
    OSTRZEGAM INSTAL-BUD KRZYSZTOF ROSIAK KOLUSZKI

  19. #139

    Domyślnie Masstudio Lodz?

    Czy ktos z Was zna ta firme?

  20. #140

    Domyślnie

    Ostrzegam przed Firmą WYPOŻYCZ regon - 260438054, nip 6572630219, adres M. Schoalsteria 57, 26-001 Masłów, właściciel Jarosław Pałys, która podejmuje się grodzenia posesji siatką. Firma postawiła u mnie płot (był już zamontowany), dostali zapłatę (potwierdzili na piśmie), po czym zdemontowali płot i wyjechali. Interwencja wezwanej policji polegała na tym, że stali i próbowali wpłynąć na właściciela firmy, żeby zaprzestał demontażu ogrodzenia podczas, gdy on śmiał się w głos i robił swoje. Policja nie tylko nie ingerowała ale i wyraźnie postanowiła pomóc złodziejom. Umowy, potwierdzenie zapłaty itp. nie miały znaczenia dla dwóch policjantów (w tym policjantka, dziewczynka mikrej postury) postanowili wykręcić mi ręce (łatwiej to zrobić drobnej, starszej kobiecie niż dwóm robolom o posturze byka), jak powiedzieli, żebym nie próbowała powstrzymać robotników do czasu, gdy zdemontują resztę, zapakują do samochodu i wyjadą. Oczywiście, dzięki interwencji i przy pomocy policji, zostałam bez pieniędzy i płotu, a oszust wyjechał w siną dal, śmiejąc się w głos.

Strona 7 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony