dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 17
Pokaż wyniki od 321 do 334 z 334
  1. #321

    Domyślnie

    Wojtku tak z ciekawości, jaki Ty masz dom?

  2. #322

    Domyślnie

    hmm..Wojtku no niestety nie zgadzam sie z Toba do konca ,ale to juz nie istotne ,nie bedę bez konca ciągnąc tego tematu,ale jednego jeszcze chcialbym się wlasnie dowiedziec w jakim stylu Ty masz dom pobudowany,mozna go gdzieś na forum zobaczyc?
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  3. #323

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski Zobacz post
    Zanim hawkmoon zbudowal dom - rozejrzal sie po okolicy ........byc moze byl z nia zwiazany wczesniej i na tyle inteligentny i spostrzegawczy, ze szybko sie zorientowal, ze projekt gotowy zeszpecil by krajobraz w promieniu 5 km .........

    Z tego co pamietam, napisal, ze projekt indywidualny byl troche drozszy, ale nie jakos drastycznie.........

    Jedyny napisal, ze buduje ten dom, ale w nawiazaniu do tych, ktory byli, mieszkali, tworzyli i budowali przed nim - projekt jego niewielkiego domu i nie jest to bezmyslna kopia - jako j e d y n y na tym forum - nawiazal do tego co najpiekniejsze i lezy u podstaw dobrej architektury i stanowi o pieknie krajobrazu - lokalnych tradycji budowlanych.

    Jest to dom p i e k ny - bo w zgodzie i w nawiazaniu do otoczjacego go swiata , krajobrazu , ludzi jacy mieszkali i budowali zanim ten dom powstal .

    Harmonijny.
    -

    Lump ma przewrócone w głowie .

    -

  4. #324
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowa Zobacz post
    Wojtku tak z ciekawości, jaki Ty masz dom?

    Nie mam tzw. swojego domu.
    Jestem silnie uzależniony od przestrzeni chociaż w miarę dobrze zurbanizowanej i mieszkanie w domku jednorodzinnym mnie w ogóle nie interesuje.
    W przyszłym roku prawdopodobnie rozpocznę kolejną adaptację, tym razem bardzo dużego strychu (lub, jak się wszystko ułoży, może nawet loftu - zobaczymy), na pracownię proj. i mieszkanie.
    Zbyt wiele budynków w swoim życiu urządzałem od stanu surowego, byłem inwestorem i wiem czym pachnie budowa .
    Nie ze mną te numery, jestem zbyt wygodny i leniwy, żeby się tak męczyć dla siebie za darmo.
    Widok z góry na budzące się miasto bardziej mnie rajcuje niż grill w osobistym ogródku czy odśnieżanie chodnika na upragnionej, swojej ziemi.
    aha 26!
    A i zgadzać się wcale nie musimy.
    Moja opinia o architekturze wynika z jakichś tam studiów, zarówno z tego zakresu jak i z historii architektury, więc osobiście wolę zawierzyć specjalistom niż Twoim , może nawet i ciekawym, ale bardzo subiektywnym opiniom.
    Ostatnio edytowane przez 2112wojtek ; 05-09-2010 o 18:57

  5. #325

    Domyślnie

    -

    Phi - a ja i lump nie mam studiów z dziedziny architektury - jesteśmy tacy sprytni i mądrzy z racji nieprzeciętnych genów :

    -

  6. #326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    nowoczesność w tym i minimalizm staje się klasyką czy Ci się to podoba czy nie.
    Architektura ewoluuje.

    w mojej gminie tego nie pojmują jest wielka promo pseudo dworków (koniecznie z kolumienkami i wykuszami) nowoczesność im nie pasuje, a jeśli płaski dach to tylko prl-owska kostka.
    Szkoda

  7. #327

    Domyślnie

    Nie miałem chyba pojęcia o czym piszecie aż nie odwiedziłem moich znajomych ze studiów mieszkają na Śląsku na wsi .Wieś jak wieś stare domy , trochę pola ornego ( coraz mniej jest jego-ale mi się zrymowało ) .Ale do rzeczy w tej wsi ostało się może 10-15 domów starego typu małe domy 2-3 izdebki ( oceniam po wielkości z zewnątrz bo w środku nie byłem) a między nimi domy nowobogackich ( mury po 2-3 metry , wielkość średnia 1200m a najmniejsze to 800m kw.) i jak to wygląda to możecie sobie sami wyobrazić. Koszmar pomimo ,że domy piękne , ale w ogóle nie wpasowane w otaczający je krajobraz. Nie wiem teraz dopiero po tym poście zaczynam widzieć tą szpetność ale najbardziej ona mnie razi na wsiach gdzie stoi jeden ,,grzybek samotnie a w okolicy żywego ducha(nawiasem mówiąc skąd on tam media wytrzasnął! )

  8. #328

    Domyślnie

    -

    W fachowym języku nazywa się gargamel .

    -

  9. #329

  10. #330
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz789 Zobacz post
    . Nie widziałem ich jeszcze nigdzie. Ale skoro są to projekty gotowe oznacza to jak już napisałem wcześniej ,ze był to wcześniej projekt indywidualny i gdzieś w Polsce ten dom stoi.
    Wcale nie zawsze tak jest. Wiele projektów gotowych powstaje od podstaw z założeniem że będzie to projekt powielany, nie są przygotowywane dla konkretnego klienta.
    Ty piszesz o projektach indywidualnych z opcją późniejszej odsprzedaży (zamiany na "gotowca") - taki 'indywidualny" jest tańszy w opracowaniu od indywidualnego-niepowtarzalnego.

  11. #331

    Domyślnie

    A ja stwierdzam, że autor postu ma za dużo czasu skoro pisze takie głupoty. Bardzo dobrze, że ma swoje zdanie, ale kogo to obchodzi? Czyli co? Mam wybudować dom, który się spodoba "dziwnemu"? to post z serii "nikomu niepotrzebne przemyślenia".
    Kto wie co jest najpiękniejsze? Dziwny? Bóg istnieje? Dziwny tak czy nie..itd...
    No nawet jeśli wiecie co jest najpiękniejsze...chcecie żeby wszystko było idelanie piękne?? równe?
    Przecież piękno świata określane jest poprzez jego różnorodność. Wspaniale że taki ktoś jak dziwny...lubi coś inneog niż wszyscy...ale do jasnej...ch....nie narzekajmy !!!! !!!!!!!

  12. #332

    Domyślnie

    Brzydkie domy trzeba zawalić!

    navigare necesse est, vivere non est necesse

  13. #333
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Dojechałam do końca wątku. Ponieważ wszystko z czym się zgadzam zostało już powiedziane , nie będę się powtarzać . Wydaje mi się tylko, że (choć wątek miał być o domach brzydkich), domy ładne to te, których bryła , detale itp. będą się podobać również za 100 lat. Zwróćcie uwagę, że "dworki" z połamanymi dachami, lukarnami itp. mniej kłuły w oczy kilka lat temu - były po prostu modne. Dziś modne są domy "nowoczesne", nawet jak ze skośnym dachem, to kryte blachą płaską, z wysoką ścianką kolankową- czy będą się podobać za 10 lat?

  14. #334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Co to znaczy ŁADNE? "Nie ładne co ładne itd.." albo "De gustibus non...". Itd, itp.
    A ja uważam, że dom ponadczasowy i "ponadmodowy", to dom, który NIE RAZI W OTOCZENIU. Który się w nie wpisuje. Który je szanuje.
    Kiedyś wynikało to z przyczyn niejako naturalnych - budowano z tego co jest wokoło i to, "samo z siebie" dawało gwarancję, że dom będzie "na swoim miejscu".
    Teraz - jest jak jest.
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

Strona 17 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony