dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1

    Domyślnie Odkurzacz centralny - dłuższy wąż czy wiecej gniazdek?

    Witam wszystkich.
    Buduję dom i jestem na etapie instalacji. Chcę odkurzacz centalny. Układ pomieszczeń jest taki, że wąż 9m i po 1 gniazdku na piętro to za mało. Co jest lepsze w późniejszym użytkowaniu - dłuższy wąż 10-11m czy po 2 gniazdka na piętro i przepinanie węża? POMÓŻCIE PROSZĘ!!!
    Pozdrawiam Gosia.
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem ten sam dylemat. Ja zrobiłem więcej gniazdek, ale jeszcze nic nie mogę powiedzieć czy słusznie wybrałem. Wydaje mi się że 11 metrowy wąż może być niewygodny.

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie - nie wiem czy wygodniejszy wąż czy przepinanie w trakcie sprzątania. Może ktoś ma już doświadczenie w tym względzie?
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  4. #4

    Domyślnie Odkurzacz centralny - dłuższy wąż czy więcej gniazdek?

    Witam wszystkich.
    Buduję dom i jestem na etapie instalacji. Chcę odkurzacz centalny. Układ pomieszczeń jest taki, że wąż 9m i po 1 gniazdku na piętro to za mało. Co jest lepsze w późniejszym użytkowaniu - dłuższy wąż 10-11m czy po 2 gniazdka na piętro i przepinanie węża?
    POMÓŻCIE PROSZĘ!!!
    Pozdrawiam Gosia.
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Witam!
    Też niedługo stanę przed takim dylematem więc postarajmy się coś ustalić!
    Najczęściej spotykane są długie węże i mniej gniazd, moim zdaniem jednak wygodniej jest przepiąć niż ciągnąć 10 m węża,który cały czas się o coś zaczepia i przewraca
    Ja jestem za tym żeby zrobić więcej gniazd i krótszy wąż !
    Koszt oczywiście wyższy ale niewiele,może jednak warto ,,,

    Pozdr.

  6. #6

    Domyślnie

    Dwa gniazdka na kondygnację nie są problemem. Powiedzcie, ile razy będziecie musieli przepinać wąż z jednego gniazdka do drugiego podczas jednego sprzątania? Raz? Może czasem dwa? To w czym problem?

    Wąż 11m trudno się przechowuje - nie dość, że zajmuje więcej miejsca, to jeszcze im dłuższy, tym bardziej chce się sam rozwijać
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki bardzo! Chyba macie rację. Nic mi się nie stanie jak przepnę węża do drugiego gniazdka.
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie. Tym bardziej, że to straszliwe "przepięcie" to jeden ruch trwający ze 3 sekundy
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  9. #9

    Domyślnie

    A jeżeli nie będziesz chciał przepinać to zawsze możesz kupić wąż 11 metrowy i kożystać z 1 gniazda. Odwrotnie niestety się nie da.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam 3 gniazda plus szufelka,waz 9 m,powiem tak,ze ciaganie weza nie jest super wygodne,ale zrobilem sobie pewne udogonienie.Kupilem zestaw z gratisowym wezem do odkurzania samochodu-6-7 m waz,jeden mam na gorze,drugi na dole....Ale wole chyba ciagac za soba weza niz przepinac,poza tym,mam taki uklad w srodku,ze mniej gniazdek nie dalo sie,a musze przepinac gora dol,a na gorze pom. 2 gniazdkami...

  11. #11

    Domyślnie

    Ja chyba bym wolała dłuższy wąż. Wprawdzie mi jedno gniazdo i 9m wąż starcza na parter (to samo na piętrze) ale dla mnie przeniesienie węża na góre i podpięcie w inne gniazdo jest upierdliwe (chyba pomyśle o kupieniu drugiego ), a jak bym miała tak jeszcze na tej samej kondygnacji przepinać.. Nieee, zdecydowanie dłuższy wąż

  12. #12

    Domyślnie

    zetka-czy aby czasem nie kupiliscie przewym iarowanego beam'a?mamy te same modele...ale mnie proponowano slabsza maszyne,jednak dolozylem 100 i mam duzo mocniejsza,a tak na wypadek,gdyby z czasem rury obrosly

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    zetka-czy aby czasem nie kupiliscie przewym iarowanego beam'a?mamy te same modele...ale mnie proponowano slabsza maszyne,jednak dolozylem 100 i mam duzo mocniejsza,a tak na wypadek,gdyby z czasem rury obrosly
    Ano kupiliśmy przewymiarowany i to sporo, ale ja się bałam że w tych niższych modelach będzie słaby ciąg

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Jak dla mnie problem nie w przepięciu, a w ciąganiu długiego węża i tyle. Już 9 metrów mnie czasami denerwuje, a co dopiero 11m.....

  16. #16

    Domyślnie

    Dokładnie. Mnie wkurza, jak wpięty w gniazdo wąż leży w przedpokoju i trzeba przez niego skakać.
    W sumie wypięcie to jeden ruch, ale moim Paniom nie zawsze się chce (tzn. nigdy).
    No więc jeśli by miał mieć 11m, a nie 9, to bym chyba się pochlastał - 2m więcej potykania się
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Im wiecej gniazd tym lepiej.
    Co prawda odbija się to cenowo poprzez koszt dluższej instalacji oraz (ewentualnie) większej mocy jednostki centralnej.

    Moi znajomi "oszczędzili" na ilości gniazd. Wytyczając rozmieszczenie gniazd posługiwali się sznurkiem biegając po budynku w stanie surowym.
    Niestety, nie wzieli pod uwagę, że odkurza się nie tylko podłogi ale i kąty przy suficie (z ewentualnych pajęczyn).
    Nie wzieli pod uwagę, że trzeba przewodem ominąć stół, fotele itp. Gdy ćwiczyli na sucho to sznurek był zawsze naprostowany jak stalowy pręt.

    Pomny ich doświadczeń uniknąłem ich wpadki.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  18. #18

    Domyślnie

    Ja zdecydowałem się na wersję , krótszy wąż - wystarczy mi 6 m, więc zainstalowałem więcej gniazdek. Niestety jeszcze nie przetestowałem

  19. #19

    Domyślnie

    Też wybrałem wersję więcej gniazd - na piętrze dwa, na parterze cztery, i wystarczy mi sześciometrowy wąż.

  20. #20

    Domyślnie

    Bardzo wszystkim dziekuję - to własnie chciałam wiedzieć. Zrobię po 2 gniazda na piętro i krótszy wąż.
    Dom w Chabrach 2 - Archon

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony