dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A może ktoś poradzi gdzie można dać gniazda i ile np. tu :



    Chętnie posłucham rad

  2. #22

    Domyślnie

    Dwa w salonie - jedno przy kominku, drugie po przekątnej. Szufelka automatyczna przy wejściu i w kuchni.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    No OK!
    A co z pokojami ?
    Jedno gniazdo można by dac między drzwiami dwóch pokoi ( tych po lewej stronie) i drugie w sypialni!
    Wtedy wyjdzie 4 gniazda dla parteru 110 m !

    Spróbuje coś naszkicować i zobaczymy co wyjdzie

  4. #24

    Domyślnie

    Ja bym dał 2 gniazda:
    1 - w minikorytarzyku prowadzącym do łazienki na górze, po lewej stronie na małej ściance pomiędzy drzwiami do pomieszczenia w lewym górnym rogu i tego poniżej - tym gniazdem załatwiłbym wszystkie trzy pomieszczenia na górze rysunku, to po lewej i salon.
    2 - pomieszczeniu w prawym dolnym rogu (kuchnia?), na lewej bocznej ściance powyżej drzwi - tym gniazdem załatwiłbym pomieszczenie 11 (co to jest???), kuchnię, salon, wiatrołap i pomieszczenie po lewej obok wiatrołapu.

    I dwie szufelki:
    1 - w wiatrołapie - nie wiem, gdzie mają stać buty, ale dałbym albo na pionowej ściance po prawej zaraz przy wejściu, albo po lewej na poziomej ściance tuż obok drzwi
    2 - w kuchni - pod szafkami na dole rysunku (tam się będzie kroić chleb?)

    Polecam bardzo szufelki - szczególnie w wiatrołapie - super praktyczna rzecz!

    Natomiast nie dawałbym napewno szufelki przy kominku - ze względu na to, że popiół i sadza nie nadają się do wciągania bezpośrednio przez OC (są za drobne i przejdą przez worek) - musi być separator.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Wyszło inaczej ,,,



    Jedno w salonie,drugie w sypialni i trzecie między pokojami, do tego 2 szufelki, w kuchni i wiatrołapie.
    Centrala w kotłowni!
    4 metrowy wąż wystarczy żeby dostać do każdego kąta

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Wyszło inaczej ,,,



    Jedno w salonie,drugie w sypialni i trzecie między pokojami, do tego 2 szufelki, w kuchni i wiatrołapie.
    Centrala w kotłowni!
    4 metrowy wąż wystarczy żeby dostać do każdego kąta

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Dwa w salonie - jedno przy kominku, drugie po przekątnej. Szufelka automatyczna przy wejściu i w kuchni.
    sorki ale co to jest szufelka automatyczna? ile kosztuje taki zestaw centralnego srednio rozbudowany, dzieki i pozdro

  8. #28

    Domyślnie

    I jeszcze mała uwaga:
    1. Te gniazda wcale nie są zbyt śliczne - dlatego unikałbym dawania ich w pomieszczeniu reprezentacyjnym, np. w salonie
    2. Moim zdaniem gniazda najlepiej dawać w pomieszczeniach mniej ważnych, ale zawsze niedaleko drzwi - żeby nie tracić długości przy wychodzeniu rurą z tego pomieszczenia.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Wyszło inaczej ,,,



    Jedno w salonie,drugie w sypialni i trzecie między pokojami, do tego 2 szufelki, w kuchni i wiatrołapie.
    Centrala w kotłowni!
    4 metrowy wąż wystarczy żeby dostać do każdego kąta

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Dwa w salonie - jedno przy kominku, drugie po przekątnej. Szufelka automatyczna przy wejściu i w kuchni.
    sorki ale co to jest szufelka automatyczna? ile kosztuje taki zestaw centralnego srednio rozbudowany, dzieki i pozdro

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Dwa w salonie - jedno przy kominku, drugie po przekątnej. Szufelka automatyczna przy wejściu i w kuchni.
    sorki ale co to jest szufelka automatyczna? ile kosztuje taki zestaw centralnego srednio rozbudowany, dzieki i pozdro

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Dwa w salonie - jedno przy kominku, drugie po przekątnej. Szufelka automatyczna przy wejściu i w kuchni.
    sorki ale co to jest szufelka automatyczna? ile kosztuje taki zestaw centralnego srednio rozbudowany, dzieki i pozdro

  13. #33

    Domyślnie

    Za dużo. Przemyśl to jeszcze.
    Ja mam dom piętrowy 160m2 i spoko wystarczyły 3 gniazda (2 na piętrze, jedno na parterze) i dwie szufelki.
    Do tego oczywiście jest gniazdo w samej obudowie jednostki centralnej (Beam) - ale tego nie liczę, bo wisi w garażu.
    Przy dwóch gniazdach powinieneś opędzić wszystko na spoko wężem nawet 6m. Zastanawiam się nawet, czy jakby dać 1 gniazdo na lewej ścianie salonu na środku, to czy wężem 9m nie obleciałoby się wszystkiego.
    Ale to już byłoby na siłę, ponadto tak na środku ściany byłoby brzydko.

    Tak czy inaczej, 4 gniazda to przegięcie chyba.

    No i pamiętaj, że OC to nie instalacja elektryczna - tutaj leci się liniami prostymi najkrótszą drogą (np. w poprzek pomieszczeń - pod wylewką) - chodzi o minimalizację ilości zakrętów czyli kolanek. W/g materiałów Beam-a, kolanko 45st daje taką samą stratę ciśnienia jak 3m rury, 90st jak 6m - a m.in. do sumarycznej długości między jednostką centralną a najdalszym gniazdem dobiera się moc jednostki centralnej.
    Czyli takie zawijasy kosztują konkretną kasę, bo musisz wziąć jednostkę centralną o oczko czy dwa większą - czyli min. paręset zł.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  14. #34

    Domyślnie

    sorry za ten bajzel powyzej, mialem problem z kompem albo ze strona muratora(brak potwierdzenia wyslania postu) , ale pytanie jest aktualne

  15. #35

    Domyślnie

    Forum się kaszani - u mnie też wysyłanie trwa minutami...

    Szufelka: http://www.odkurzaczecentralne.pl/index.php?pid=32
    i tu: http://www.beam.com.pl/elementy_inst...i_automatyczne
    Tutaj też coś na ten temat znajdziesz (są zdjęcia): http://www.husky.pl/instalacja.html
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  16. #36

    Domyślnie

    dzieki Bigbeat, wszystko wyglada super o ile bedzie dzialać, jak umrze przenosny odkurzacz to kupuje nowy, a tutaj...wole nie myśleć, szczegolnie chodzi mi o to co sie dzieje w rurach do ktorych w zasadzie nie ma dostepu i jak za 10 lat walnie mi jakies gniazdo, to czy nowe bedzie pasowalo do systemu sprzed lat i dziesiatki podobnych pytan, nowoczesne przenosne odkurzacze sa coraz cichsze i wygodniejsze (lekkie, "ruchliwe", gniazdo zamontowane u góry-mozna wygodnie chodzic dookola)a poza tym troche gimnastyki wyjdzie tylko na zdrowie, jak dla mnie to za mocno "zbajerzone" to jest, chociaz przyznam, ze ten pomysl z szufelka jest niezly , moze jest ktos, kto ma to juz pare lat i moglby podzielic sie wiedza praktyczna, pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Ja używam ponad 2 lata.
    Zapomniałem już, jak wygląda odkurzacz tradycyjny - w życiu bym się nie zamienił.

    A co do "zalegania" syfu w rurach, do których nie masz dostępu: w odróżnieniu od zwykłego odkurzacza, w tych rurach powietrze zasuwa z prędkością kilkudziesięciu km/h. Nie ma szans, żeby coś w rurze zostało, chyba że:
    1 - wciągniesz wodę - czego nie wolno i już (tak jak nie wolno używać suszarki w wannie)
    2 - masz źle wykonaną instalację (ostre zmiany kierunku, fragmenty ułożone "pod górę", niedbałe/nieprawidłowe klejenie, powodujące powstanie karbów kleju wewnątrz rur)

    I żebym nie został źle zrozumiany:
    1. nie zajmuję się zawodowo niczym, co ma związek z odkurzaczami - także centralnymi, więc wcale mi nie zależy na tym, żeby Cię do czegoś namawiać czy przekonywać
    2. całą instalację i montaż jednostki centralnej zrobiłem sobie sam - po przestudiowaniu materiałów i instrukcji dostępnych w necie (m.in. na stronach Beam i Husky)

    I już.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    ...I żebym nie został źle zrozumiany...
    hehe, nawet przez chwile o tym nie pomyslalem, nie ma to jak samemu dla siebie montowac, duzo czasu na to poswieciles? mozna wiedziec jaki masz system i ile gniazd?

    ps. tez buduje z Atrium gl305a

  19. #39

    Domyślnie

    Pisałem wcześniej
    jednostka centralna Beam 5250 w garażu (1 gniazdo fabrycznie w jej obudowie - przydaje się do odkurzania samochodu)
    1 gniazdo (korytarz) i 2 szufelki (wiatrołap i kuchnia) na parterze
    2 gniazda na piętrze (korytarz i pokój nad garażem)

    Materiały z netu zbierałem i czytałem 2 dni.
    Projekt zrobiłem w 3 godziny.
    Instalację robiłem przez weekend (sobota/niedziela) - tak długo tylko dla tego, że jestem pedantem i maiło być nie tylko dobrze, ale miało mi się też podobać
    Montaz jednostki centralnej, wraz z "gimnastyką" (źle umieściłem wyrzut na zewnątrz domu i musiałem nieco się nakombinować - gdybym miał wcześniejsze doświadczenie, to bym to inaczej zaplanował na etapie kładzenia instalacji i problemu by nie było) - 3 godziny
    No i na koniec: radocha - nieustająca

    A na początku strasznie było mi szkoda na to kasy, tylko żona naciskała
    Teraz wiem, że w tym jednym konkretnym przypadku miała rację
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  20. #40

    Domyślnie

    A co sądzicie , żeby zamiast szufelki z kuchni dać pod zlewem taki rozciągalny wąż w gniazdem ? nie łatwiej i szybciej niż wyciąganie miotły i zmiatanie do szufelki ? Ceny wyjdzie nawet chyba niższa

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony